Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 24.05.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от UFC » 09 Сеп 2018, 15:56

FaceOff написа:Не, не искам последен писък на модата, а и колело до към 2 хил не мисля, че е точно това. В никакъв случай не съм и комплексар, та да си показвам скъпото колело. Просто искам да си взема колело, с което да ми е още по-голямо удоволствие да ходя на работа, и естествено да излизам и в почивните дни с детето.. По най-проста сметка ще го избия само от горивото за един сезон, а както добре знаем, разходите по колата далеч не са само гориво.. хем евтино, хем здравословно :mhihi:
Може би ще го мисля напролет, освен ако не излезе наистина добра оферта сега.
Грубо казано разделям възможните варианти на три - евтин - Спринт аполон про, среден - Кюб атеншън сл, скъп - Пулс стр2, естествено има много възможности между тях..

Колега,Пулс стр2 беше оферта когато го пуснаха,към момента малко отстъпва като компоненти,ако си сигурен в размера си,провери онлайн английските сайтове,винаги има промоции.Моето като крайна цена ми дойде даже под тази на Пулса https://www.rutlandcycling.com/bikes/ro ... red_378753 Иначе доколкото съм чел в МТБ форума,Пулс не правят промоции.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 10 Сеп 2018, 11:21

По английски не съм гледал, но по доста немски магазини гледах, и всички намаления са за малки рамки С, ХС и М. Л и ХЛ и да са намалени, е минимално. Не те разбрах относно стр2, нали всяка година излизат с нова окомплектовка?
Общо взето клоня към нещо към горната ми граница, защото под нея основно куцат три неща - спирачки, вилка и задвижване, а да тръгна да ги сменям на по-евтин байк, пак ще отида на толкова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 10 Сеп 2018, 11:56

FaceOff написа:Не, не искам последен писък на модата, а и колело до към 2 хил не мисля, че е точно това. В никакъв случай не съм и комплексар, та да си показвам скъпото колело. Просто искам да си взема колело, с което да ми е още по-голямо удоволствие да ходя на работа, и естествено да излизам и в почивните дни с детето.. По най-проста сметка ще го избия само от горивото за един сезон, а както добре знаем, разходите по колата далеч не са само гориво.. хем евтино, хем здравословно :mhihi:
Може би ще го мисля напролет, освен ако не излезе наистина добра оферта сега.
Грубо казано разделям възможните варианти на три - евтин - Спринт аполон про, среден - Кюб атеншън сл, скъп - Пулс стр2, естествено има много възможности между тях..

Тъй като ще се ползва за ходене на работа, има ли къде да го оставяш на сигурно място? Аз не бих оставил колело за 2к пред офиса, дори и да има стойка за велосипеди и охрана.
Цените постоянно растат нагоре, независимо, че навсякъде се коментира колко по-достъпни стават. Да, нещата се развиват и подобряват, но ако преди 2-3 години е можело да си вземеш колело с Shimano XT окомплектовка за 2к (примерно), сега едва ли ще е под 2,5к. Такива са моите наблюдения.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 10 Сеп 2018, 12:11

О, не бих си оставил колелото пред офис или нещо от сорта, прибирам го на сигурно и ми е пред очите цял ден. Даже като имам време му чистя веригата, сменям спирачки и т.н. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 24.05.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от UFC » 10 Сеп 2018, 13:01

FaceOff написа:По английски не съм гледал, но по доста немски магазини гледах, и всички намаления са за малки рамки С, ХС и М. Л и ХЛ и да са намалени, е минимално. Не те разбрах относно стр2, нали всяка година излизат с нова окомплектовка?
Общо взето клоня към нещо към горната ми граница, защото под нея основно куцат три неща - спирачки, вилка и задвижване, а да тръгна да ги сменям на по-евтин байк, пак ще отида на толкова.

Не,байка се продава така както е излязъл.Виж им първите модели СТ те са на повече от 2 години и пак са със същата окомплектовка,просто модела се продава докато се изчерпа,не се подновяват компонентите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 10 Сеп 2018, 19:30

Да, ст-то е еднакво от 2016-та откакто има Пулс, стр-а им е от тази година и вероятно няма да променят нищо за догодина

@bum_bum Евала за тая Страва, спести ми 50-100лв за ненужна глупост!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 14 Сеп 2018, 9:12

Кой каза, че Пулс не правили намаления?

:mhihi:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 15 Сеп 2018, 12:24

Ебасимо далаверата :shock:

Някой да има отстъпка в байк центъра за едно детско колело?
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 15 Сеп 2018, 16:07

bum_bum написа:Ебасимо далаверата :shock:

Някой да има отстъпка в байк центъра за едно детско колело?


Aз имам две, но са без деливъри :OT: Явно ще идат на скраб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 15 Сеп 2018, 16:33

То за подарък ми трябва на голямото чаве. Ама с вечния ми проблем, че съм с вкус не съвсем отговарящ на възможностите някаква отстъпка няма да дойде зле :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 15 Сеп 2018, 16:59

Уточни колко е голямо малкото чааве. 20-24 цола?

Апропо, как учите децата да карат? Аз големият навремето го научих да кара в Южния парк. Засилвам го в тревата и му казах да върти с всичка сила. Накъдето се наклони, натам да завърта кормилото. За около час си реших проблема. Не съм тичал след него. Малкото малко потичах, ама после пак в тревата. Казах му, че като падне, трябва да стане и да направи перка. Така ще видим колко са му пораснали мускулите от въртенето.



Проработи и за един до обяд се научи ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 15 Сеп 2018, 18:24

20'' ще купувам.

Едно време беше тегаво с ученето. Сега има баланс байкове за съвсем малки деца. На две години някъде почна да го кара. Половин година по-късно вече ме беше страх да гледам с ква скорост се движат насам-натам. На 3 и половина само му сложих педалите, даде газ и изчезна.

При нас има и условия що-годе, щото е затворен комплекс 10-тина декара и повече и е сравнително безопасно та карат много. Та за това ми се иска по-хубаво колело, хем да е леко. Хем да свикне с правилна и мислена геометрия. Че тия българските детски колелета направо ме е яд да ги гледам. Това е някаква подигравка с децата.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 16 Сеп 2018, 11:28

Иво, би ли споделил коя 20-ка си харесал в байкцентър? Иначе ценовата политика на въпросният магазин си плаче за КЗП. Като купувах 16-ката на детето - https://www.bikecenter.bg/velosipedi/de ... -grn-kiwi/
викам на продавача - то много намалено бе, от почти 500 на 320, той ме погледна умно и вика - то е 400 редовна цена!? В момента е ''намалено'' на 400?? Като гледам, същата работа е и с 20-ката в момента... Както и да е, бях решил да му взема пак Кюб напролет (20-ка), ама после се замислих дали да не е с амортисьорна вилка и се замислих за това - https://www.bikecenter.bg/velosipedi/de ... ck-blk-74/
Обаче много ми е интересно някой разбиращ повече да ми каже, по какво това например - https://dragzone.bg/detski-velosiped-dr ... ro-20-2017
отстъпва на предходното? Не че ми е за 100-те лева по-малко, но просто ми е интересно по какво драгчето отстъпва?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 16 Сеп 2018, 12:31

https://www.bikecenter.bg/velosipedi/de ... k-tur-tur/

Е това съм харесал. Има го и в синьо-лилаво, намалено на 600лв. Харесват ми 2.8 инчовите гуми. Така си става плюсово колело. Мисля не са много известни тук още, но тепърва ще навлизат. (27.5'' колела с по-големи гуми така, че да имат външен ефективен диаметър отговарящ на 29-тка). Като резултат е по-лесно за каране на по-технични терени. По-устойчиво при хлъзгава настилка и съответно за дете по-лесно за каране. А гледам, че ги карат много и зимата подобно на фет байковете, та може да заменим шейната с едно такова. :mhihi:

Кюба изглежда хубав и е лек. С две кила по-малко, което си е към 20%. Т.е. сериозно предимство. Такава пружинна вилка честно казано бих предпочел да я няма, особено с толкова дебели гуми, които така или иначе играят роля на окачване до някъде.

Драга като компоненти също не остъпва на Кюб-а кой знае с какво. Спешълайзд си правят сами седалките и са едни от най-добрите. Гумите също са много добро качество сравнени с Кендата на повечето други марки. Съответно и геометриите (без много да ги разбирам) на Кюб и Спешълайзд вероятно са малко по-измислени и правени по поръчка. Докато Драг,по-скоро са казали на китаеца да дава там нещо или ако са по собствен дизайн са едно от кесим, щото едва ли имат много средства да вложат в разработки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 16 Сеп 2018, 13:22

По нищо не отстъва драга въпреки че е по евтин . Дори има плюсове , предна дискова спирачка и двойни шини . Командите и на двете са боклук .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook