Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от steeN » 29 Яну 2018, 20:25

Аз съм с "хибрид", така че не помпя чак 5 бара хаха... с разни шосейки, там вече хич не искам да се забърквам.

hell's angel написа:Аз проблемът го реших с няк'ъв компресор от olx (от трошляците без резервна гума - комплекта с лепилото). Вече 2-3 години, редовно помпи наред - коли, колела, мотори и не е тръгнал да сдава. 40-50 лева беше. А и най-важното - не се хабиш залудо. :mrgreen: :mhihi:


Тва не е много лоша идея май, май. Ще взема да видя из olx оригиналдъ-то може да е сполучливо, че имам някакво менте аз някъде...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ukelichko » 29 Яну 2018, 20:46

Ебах ти лудия поп :mhihi: Всъщност е профи, който си прави майтап. Стойката му беше много правилна и под расото беше с джърси.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 29 Яну 2018, 21:14

Преди години и аз така се стрелках и на НДК една като си отвори рязко вратата на колата и пет минути не можех да разбера къде се намирам.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ukelichko » 29 Яну 2018, 22:10

Като сме започнали.....нали в Северозапада колоездачният клин е символ на джендърщина, та върху клина съм обул някакви парашутни къси гащи. И при скорост около 40, късите гащи се замотаха около седалката, докато ги оправях, изгубих управление точно на един завой и така се пльоснах, че следващите минути не си ги спомням. Освестих се в канавката около пътя, целият охлузен. Добре, че бях с каска. То пък ако караш с каска в Северозапада, значи си циркаджия. От тогава карам само по клин и с каска. По добре циркаджия - джендър, отколкото потрошен и охлузен:D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 29 Яну 2018, 22:34

Аааа истории има много. Пак така преди двайсетина години, карам си и срещу мен по улицата вървят двама. И както се разминаваме, единият с кроше ме спря, обаче аз не пускам колелото, ритам, скачам, ама го държа с две ръце. По едно време единият се отказа и аз започнах да го бутам тичешком, за да избягам, другият обаче ме стигна и препъна, но аз пак не пускам. От съседен блок обаче се развика някакъв човек и крадеца му отвръща, че колелото е негово, а аз му дължа пари. Човекът обаче явно се усети и му се закани и тоя избяга. От първия удар ми хвръкнаха нанякъде очилата и аз се върнах да ги търся. Понеже бяха много слаби и си виждах и без тях, скоро ги мернах на дватрийсе метра от мен. Обаче една бабичка ме превари и се наведе и ги взе. Аз се задундурках след нея с колелото и ѝ се развиках да ми върне очилата, а тя се прави на ударена. Настигнах я и си ги взех, а тя започна да ми обяснява как щяла да ги даде в магазина, за да си ги потърсел някой. Оттогава си викам, че само тук могат да те пребият, окрадат, наеб@т и кво ли не и то различни хора във всякаква последователност.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 30 Яну 2018, 8:11

Мордехай написа:Аааа истории има много. Пак така преди двайсетина години, карам си и срещу мен по улицата вървят двама. И както се разминаваме, единият с кроше ме спря, обаче аз не пускам колелото, ритам, скачам, ама го държа с две ръце. По едно време единият се отказа и аз започнах да го бутам тичешком, за да избягам, другият обаче ме стигна и препъна, но аз пак не пускам. От съседен блок обаче се развика някакъв човек и крадеца му отвръща, че колелото е негово, а аз му дължа пари. Човекът обаче явно се усети и му се закани и тоя избяга. От първия удар ми хвръкнаха нанякъде очилата и аз се върнах да ги търся. Понеже бяха много слаби и си виждах и без тях, скоро ги мернах на дватрийсе метра от мен. Обаче една бабичка ме превари и се наведе и ги взе. Аз се задундурках след нея с колелото и ѝ се развиках да ми върне очилата, а тя се прави на ударена. Настигнах я и си ги взех, а тя започна да ми обяснява как щяла да ги даде в магазина, за да си ги потърсел някой. Оттогава си викам, че само тук могат да те пребият, окрадат, наеб@т и кво ли не и то различни хора във всякаква последователност.

Тя тази история става за сценарии на някой трилър. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 01 Фев 2018, 17:05

Покрай те простотий с финните прахови частици започанх да се замислям за маска за новия сезон.Харесах си едни в ибея за по 4-5$ с филтър с активен въглен и мисля такава да си взема.Някой кара ли с маска?Отзиви,препоръки.
По тукашните онлайн магазини нещо ми се виждат същите но с 200% надценка :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 01 Фев 2018, 18:33

Гледай да има сертификати какво точно филтрира.

Аз карам с Респро от 6-7 години вече. Без маска не можеш да ме накараш да изляза с колело посмъртно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 04 Фев 2018, 21:09

bum_bum написа:Гледай да има сертификати какво точно филтрира.

Аз карам с Респро от 6-7 години вече. Без маска не можеш да ме накараш да изляза с колело посмъртно.
Нормално ли зе диша, или е по-трудно с маската?

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 05 Фев 2018, 13:22

Една идея по-трудно може би, но не е нещо, което ще ти попречи на карането.

А като си погледнеш филтъра на какво прилича само след 50км в града ще си навит да караш и с противогаз.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ukelichko » 05 Фев 2018, 13:44

Не е лесно да си колоездач в родината. Ако не те убият, то ще те отровят. А и е по-престижно да караш някаква кочина за 356 евра, отколкото велосипед за десетократно повече пари.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 06 Фев 2018, 22:19

В случая няма значение каква е маската,важен е филтъра,поръчах си най обикновенна маска и такива филтри..Made of activated carbon and very breathabe fiber, ideal for long hours' wearing
ще видим как е

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2018, 9:00

Филтър без сертификат не е филтър.

Виж го дали има и ако има какви частици пише, че задържа.

Такива общи приказки написани по етикетите не са от значение.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 07 Фев 2018, 9:27

Ok съгласен съм,но можеш ли да ми кажеш твоята маска с какъв филтър е?Сертификати и тн.понеже търсих и не можах да намеря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2018, 10:57

Преди и на респро ги пишеха и на филтрите и на сайта. Сега е по-оскъдна информацията. Мисля, че на самите пакети с филтри още пише, но не са ми тук за да проверя.

Ползвам вариантите със съб микронен и химически филтър.

https://respro.com/pg/the-tech/filtration-dacc
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2, mr_petroff

Последни теми
Facebook