Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 03 Яну 2018, 20:49


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 03 Яну 2018, 22:49

BMW_POWER написа:
(bubsa) написа:
BMW_POWER написа:Купих си една тръба 30см и нещата заспаха.

А седалка взе ли? :paranoid:
:mhihi: :yes:


То със седалка всеки може :mhihi: :mhihi: :mhihi:

(какви снимки изпратих на Бум бум, ако иска да ги пусне. Мен ще ме баннат :smoke: )

Мани майтапа, ама е много секси да караш зад мацка по изкачване. Особено като се изправи на педалите .... Бум Бум да обясни :smoke:

И малко да излезем от спама. Предните амортисьори лесно ли се разглобяват? Дори не съм се заглеждал, затова питам. Има едни къдрави маншони, които предпазват да не се цапа и т.н. Стар и чип модел е. Рамката е алуминиева и само тези маншони са скъсани. Имам от друго колело и искам да ги сменя.


https://fishki.net/2473765-fantazija-vl ... ml?from=fb

Никога не съм карал след мацка на изкачване. Там, където ходя да карам ходят само някакви надъхани целите в ликра. Рядко се заприказвам и с тях, освен ако спра някъде на някоя чешма и почнат да ми се чудят с какъв акъл се катеря по тия сокаци само с една предавка.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 06 Яну 2018, 5:18

bum_bum написа:
https://fishki.net/2473765-fantazija-vl ... ml?from=fb

Никога не съм карал след мацка на изкачване. Там, където ходя да карам ходят само някакви надъхани целите в ликра. Рядко се заприказвам и с тях, освен ако спра някъде на някоя чешма и почнат да ми се чудят с какъв акъл се катеря по тия сокаци само с една предавка.


Бум Бум искаше да каже, да разгледате коментарите в горния линк. Има много свежи попадения :smoke:

Изпуснал си за мацките. Няма да ти е лесно да намериш някоя кака пред теб по баир. Но като се замисля, карането на колело в бг е символ на нисък статус в обществото. Всеки един, возещ се в скрап за 300 евро е много "по-нагоре" от велосипедист с колело за 10-15 000 лева.

При температури под -28С -30С, имам чувството че колелетата са направени от воденични камъни. Толкова тежко върти.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 14 Яну 2018, 2:02

Една идея за сръчковци


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от speeder88 » 14 Яну 2018, 11:19

Този танк един съсед го беше предрекъл пред 20 години! :D Тогава имах Балкан с голямата седалка и го карах като каскадьор, задната гума беше гладка като градински маркуч, каплите бяха криви, механизма на контрата баща ми го ремонтираше през ден. Тогава въпросния комшия ми каза, че единственото колело, което трябва да ми разрешават да карам е BMX с джанти! :mrgreen:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 14 Яну 2018, 19:37

С толкова снадки на местата с най голямо натоварване..въпрос на време е да се пребиеш като куче с тоя туч :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от K_Ilkov » 14 Яну 2018, 19:52

Това да не мислиш че се кара освен за клипа :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 25 Яну 2018, 4:49

Ново двайсе, замръзна ми касетата :shock: Вчера валя леден дъжд и всичко беше леш. Колелото ми стои навън и днес сутринта беше -10С. Покарах 5 мин и педалите "превъртяха". Помислих, че се е скъсала веригата. Гледам, там си е, но върти на празно и в двете посоки. Добутах го до нас, яко смазка и едно канче топла вода и нещата се оправиха.... за 5 мин. Бях вече далече да се връщам, та го вързах за първия стълб и с автобуса. Добре че имах някакви монети в джоба (това по въпроса за кеша). Като го взех вечерта, промяна почти никаква.



Това дето запира леко, при нормално въртене не се усеща. Сега го вкарах в мазето на топло о пак яко смазка. Нямате си на идея колко вода изтече от него :shock: :shock: :shock:

Виждали ли сте такова нещо?


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от steeN » 27 Яну 2018, 11:54

Ето ви невъзможна задача. Препоръчайте някоя помпа, която да не ми строши касичката, но и да издържи повече от 6 месеца :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 27 Яну 2018, 19:08

Аз първата, която взех си ми кара вече 3-4 години. Не знам и марка. 60лв беше.

А помпя доста, щото съм с бутилови гуми и спадат много.

За голям винтил и такава за 10лв от железарията кара поне година-две редовно помпене, преди да и се разпадне маркуча.

В Декатлон гледам има прилични с различни накрайници. Един съсед има и помпи до 8 бара без проблем.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 27 Яну 2018, 22:10

Аз съм изключително доволен от тази, 50-ина лева беше, 10-11 бара:
Nickelback написа:За кУлУлото :yes: Помпа яко, доста качествена изработка за цената си, made in Taiwan :ok:

Изображение

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от steeN » 28 Яну 2018, 4:41

ОК, мерси... щото гледах някакви и нещо масовите с пласмасови цилиндри не ме впечатляват особено :D
Просто не обичам да си купувам неща по няколко пъти.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от hell's angel » 28 Яну 2018, 11:13

Аз проблемът го реших с няк'ъв компресор от olx (от трошляците без резервна гума - комплекта с лепилото). Вече 2-3 години, редовно помпи наред - коли, колела, мотори и не е тръгнал да сдава. 40-50 лева беше. А и най-важното - не се хабиш залудо. :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ukelichko » 28 Яну 2018, 13:33

Понеже на шосейката гумите се Жасат на много барове, помпа под 100 кинта никога не ми е вършела работа. Иначе има свестни помпи и за 20 лева, но е до късмет и до не повче от 3-4 бара.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 29 Яну 2018, 12:44

Абе кви шосейки кви 5 лева...балканче руулз :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=TxKURy2yE64

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров, St.Trinity

Последни теми
Facebook