Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 02 Май 2018, 7:09

ka4i написа:Тръгнах по планините вече. Няма такъв кеф <3
Да, докато не се потрошиш... Вчера направих две пътеки и след няколко салта, реших да приключа за деня(имаше още две по план) докато все още мога. Иначе адреналина е на макс.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 02 Май 2018, 7:26

Колеги бихте ли ми препоръчали някаква удобна седалка за байка, че тази година открих сезона и след първите 2-3 карания гъза ми не е много ок :lol:
Миналата година като го взех пак беше така докато свикна .. ето какво представлява моята
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 02 Май 2018, 7:35

Колкото самата седалка е важна, толкова е важна и настройката ѝ. Повдигни ѝ задната част малко и пак пробвай. Има един уред, дето ти мери гъза (гъзомер му викам), та в много от магазините го имат и спомага за избирането на по-добра и подходяща седалка. Че иначе често се получава еректилна дисфункция и не може да се правят чавета в последствие.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 02 Май 2018, 11:56

BMW_POWER написа:Аз лично за ужас на Бум Бум никога няма да взема такова нещо. Имам едно Фуджи и едно старичко Норко в мазето, но са все със скорости. Когато те налегне насрещен вятър 15м/сек с пориви до 18-20м/сек, фиксито ще си го носиш под мишница. Тук поне времето е много променливо и аз съм се напатил с вятър. Фикси - НИКОГА!


Няма да го носиш под мишница. Просто ще си по-бавен и по-изморен. Което ни води до основната идея на фиксито- тренировъчно колело. Т.е. не е нужно да отиваш на майната си и да губиш много часове за да си потренираш.

Ето това си го правя за сутришно раздвижване на кръвта :mhihi: 301 метра общо изкачване, което прави близо 23 метра на километър. Т.е. попада в категорията "very hilly".

Изображение

Не ми отнема много време, нито ходя кой знае колко на далеч за да се получи едно прилично леко каране.

Иначе ако си от бутачите ще си буташ независимо какво караш. Имам тук няколко съседа с колела за по 2-3к и редовно ги засичам по баира от мола да бутат нагоре.

Мордехай написа:Колкото самата седалка е важна, толкова е важна и настройката ѝ. Повдигни ѝ задната част малко и пак пробвай. Има един уред, дето ти мери гъза (гъзомер му викам), та в много от магазините го имат и спомага за избирането на по-добра и подходяща седалка. Че иначе често се получава еректилна дисфункция и не може да се правят чавета в последствие.


Много сте се изнежили. На мен още си ми става от време на време :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 02 Май 2018, 11:57

Хайде и аз да се похваля с новата придобивка.
Изображение

Още не смея да се хвърлям по стръмните пътеки, но усещането е много добро, нищо общо с твърдо колело.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 02 Май 2018, 12:08

bum_bum написа:
BMW_POWER написа:Аз лично за ужас на Бум Бум никога няма да взема такова нещо. Имам едно Фуджи и едно старичко Норко в мазето, но са все със скорости. Когато те налегне насрещен вятър 15м/сек с пориви до 18-20м/сек, фиксито ще си го носиш под мишница. Тук поне времето е много променливо и аз съм се напатил с вятър. Фикси - НИКОГА!


Няма да го носиш под мишница. Просто ще си по-бавен и по-изморен. Което ни води до основната идея на фиксито- тренировъчно колело. Т.е. не е нужно да отиваш на майната си и да губиш много часове за да си потренираш.

Ето това си го правя за сутришно раздвижване на кръвта :mhihi: 301 метра общо изкачване, което прави близо 23 метра на километър. Т.е. попада в категорията "very hilly".


Аз не тренирам, аз ходя на работа. 12 (без малко) км кръгло в едната посока. Вечер скапан искам да се прибера, а не да напъвам легнал върху кормилото.
Много съм далеч от хората с възможности, пък и не съм първа младост.

Седалката, хихи, трябва и задника да ти "свикне" с нея. Женицата на всяко откриване на сезона ходи странно и ми е като "чужда" после по една седмица :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 02 Май 2018, 12:23

Значи всичко е нормално при мен :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ka4i » 02 Май 2018, 13:09

tihomair написа:
ka4i написа:Тръгнах по планините вече. Няма такъв кеф <3
Да, докато не се потрошиш... Вчера направих две пътеки и след няколко салта, реших да приключа за деня(имаше още две по план) докато все още мога. Иначе адреналина е на макс.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk


Ама аз не за сефте. Не ми е нов байка, не е и за първа година. Открих сезона, макар и късно. Не става на въпрос за даунхил, а за кроскънтри, планини и пътечки и тн. Без много гърбене, макар че колелото позволява издевателства :twisted:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 02 Май 2018, 13:28

don_gori написа:Значи всичко е нормално при мен :lol:


Нормално е първите няколко пъти да изпитваш известен дискомфорт в гъсягата :mhihi:

Но така или иначе колелата от нисък и среден клас по подразбиране си идват със скапани педали и седалки. Ако ти се дават пари може да я смениш.

Седалка се избира като каска- с пробване. По нета не става.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 24.05.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от UFC » 02 Май 2018, 13:31

Намерих един Драг,остава да го видя в магазин наживо https://dragbicycles.com/bg/bike/pista-cox15/ :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 02 Май 2018, 13:40

Schwalbe Lugano, Kevlar Guard, 23-622 а на снимката са Континентал Ултра Спорт. Не, че има значение де.

И да сложиш спирачка от пред :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от exotique » 02 Май 2018, 15:24

UFC написа:Намерих един Драг,остава да го видя в магазин наживо https://dragbicycles.com/bg/bike/pista-cox15/ :bchug:

Или си объркал линка, или :dunno:
Това освен на колодрум - няма къде другаде да го караш, в София пистата не работи отдавна.
А и ако нямаш опит с каране на писта, съмнявам се да почустваш и част от потенциала на това колело.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 02 Май 2018, 16:04

exotique написа:Това освен на колодрум - няма къде другаде да го караш.
.


Да бе?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 02 Май 2018, 18:45

Някой пак е гледал "Спешна пратка"...
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 05 Май 2018, 5:30

bum_bum написа:Schwalbe Lugano, Kevlar Guard, 23-622 а на снимката са Континентал Ултра Спорт. Не, че има значение де.

И да сложиш спирачка от пред :mhihi:


Айде бе, всеки уважаващ себе си фиксист кара без спирачки и не стъпва на земята, като го хване светофар. Ще се опитам да направя снимки, като съм из центъра.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook