Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 03 Апр 2018, 18:10

BMW_POWER написа:
tihomair написа:Мазохизъм, но правя 60 - 70 км. за сега и понякога със сериозен елевейшън. Това лято мисля да ги закръгля на около стотина и догодина ако взема шосейка ще летя направо. :mhihi:


Това имам в предвид. Все едно от Москвич се качваш на БМВ. Искам после да те видя, дали ще караш отново МТБ по асфалт :smoke:
Защо не има места, където бих предпочел(в града или в планината по асфалт), разбира се с гуми за асфалт.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 04 Апр 2018, 12:26

Здравейте,

Времето започва да се затопля и аз започвам да се замислям за ново колело.
В момента карам RAM HT2 27,5" (твърда рамка), но мисля да го продам и да си взема с пълно окачване.
Знам, че в началото на сезона цените не са най-добрите, но в края на миналия изпуснах да гледам за намаления.
Виждам, че има различни варианти за ход на окачването - 120, 140, 160... и т.н.
До колкото успях да разбера рамките не позволяват увеличаване на хода, т.е. ако сега си взема рамка за ход 120, след време няма как да стане 140 или 160.
Обичам да въртя нагоре, а не да се возя на лифт/автобус/такси, затова се чудя колко ход ще е комфортно за въртене.
Карам предимно маршрути в планината, така че шосейни и градски варианти не са ми интересни.

Като бюджет ми се иска да се вместя в 2 до 3к лв.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 04 Апр 2018, 15:48

M5 написа:До колкото успях да разбера рамките не позволяват увеличаване на хода

Позволяват, но зависи от челния ъгъл на рамката и с колко искаш да увеличиш хода. При някои има по-голяма опасност от спукване.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 04 Апр 2018, 17:47

In_Memoriam написа:
M5 написа:До колкото успях да разбера рамките не позволяват увеличаване на хода

Позволяват, но зависи от челния ъгъл на рамката и с колко искаш да увеличиш хода. При някои има по-голяма опасност от спукване.

Имах предвид хода на задния амортисьор. Рамката е предвидена до определен ход. Не знам до колко е удачно да има разлика между предния и задния амортисьор.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 07 Апр 2018, 19:13

Не сме обсъждали в темата сгъваемите велосипеди. Ще ни идват гости това лято и искам да ми донесат един. Гледах в нета, има няколко модела. Имате ли някакъв реален опит с тях и каква марка бихте ми препоръчали?

http://www.velosipedite.eu/нови-велосипеди/нови-сгъваеми-велосипеди#/sort=p.price/order=ASC/limit=25

http://bikespirachka.bg/129-sgvaemi-velosipedi

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 08 Апр 2018, 17:53

Ако ще го комбинираш с някакъв транспорт-метро,автобус ок.Изглеждат смешно но при тях е важна функциалността.Но ако ще се кара като нормално колело тоест от А до Б си само на колело...за мен е мазохизъм,да не кажа,че мен лично би ме било срам да го карам тва колело :oops:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Don_Diego » 08 Апр 2018, 22:31

Аз твърдо съм решил това лято да си купя новото Балканче :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 08 Апр 2018, 22:41

Новото не ама едно старо с плоската рамка съм се замислял дали да не си взема/чат пат изпадат в почти оригинален вид/,ей така от сантименталност.След зайката това ми беше първото колело като малък.Колко емоций колко ожулени колена съм имал с такова не е истина

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Pisobella » 10 Апр 2018, 16:57

За тия, дето се чудят за хубаво колелце, е те тука има едно, което ама хич не е лошо :)
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... f0572ab291 - Canyon Grand Canyon CF SL размер М
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 10 Апр 2018, 18:11

Ако някога пак си взема колело със скорости ще е Кейниън, определено. Не баш това де, ама по принцип :mhihi:

Днес покарах за пръв път от незнам колко време Трек-а със скорости и свободен венец.. :puke: Не знаете какво изпускате.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 11 Апр 2018, 1:07

bum_bum написа:Ако някога пак си взема колело със скорости ще е Кейниън, определено. Не баш това де, ама по принцип :mhihi:

Днес покарах за пръв път от незнам колко време Трек-а със скорости и свободен венец.. :puke: Не знаете какво изпускате.


Стига се оплаква :OT: Крайно време е да излезеш малко навън. Поне при вас сега е топло.

Понеже все хвалиш фиксите, една случка. В гаража, дето си връзвам колелото има един (меко казано) професионалист. Колегата кара наистина скъпи колела и кара като луд. Веднъж се опитах да карам с него и щях да умра на третия светофар. Той се хвалеше, че на ограничение 40 са му правили забележки за "спидийнг" (карал е над 50км/ч) :mhihi:

Миналата седмица имаше два ветровити дни, направо ми "отвя плявата". Карал съм само на първа до нас и 12км ги минах за час. Той има енергометър или не знам как да го нарека. Каза, че за да поддържа 16км/ч са му били необходими 360 вата енергия.

С фикси, щях да и го нося на гръб.

Женицата има голяма вероятност да смени работата и да започне да ме кара сутрин. Така евентуално ще ми трябва колело само за прибиране вечер. Сгъваемото е лесно. За голямо трябват теглич (имам го), стойка, неудобносттите, като паркираш в гараж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 11 Апр 2018, 13:37

Всеки тип колело си има предназначение. Фиксито е за в града на равно и за кеф. Аз карам основно за кеф и въпреки че катеря много не ми е проблем. За никъде не бързам и като не ми е ден просто не си давам голям зор.

Аз с 14-15км средна скорост качвам баира нагоре от Околовръстното до Бистрица. А тия истинските колоездачи правят 30+ :shock:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 16 Апр 2018, 11:03

Някой кара ли E-bike тук? Да сподели впечатления, понеже са ми много интересни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 16 Апр 2018, 15:21

b00st написа:Някой кара ли E-bike тук? Да сподели впечатления, понеже са ми много интересни.

То това не е ли возене? :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от preki » 16 Апр 2018, 15:29

Аз да попитам в София къде си извършвате профилактика на велосипедите - масло на вериги и зъбчатки, доливане и/или смяна на масло за хидравлични спирачки и т.н.
Питам, защото в събота обиколих 3 места рано сутринта да съм първи на опащката - и ми казаха остави колелото, в понеделник си го вземи. А е работа за 30 минути буквално. Не сикам ремонт, а само профилактика за начало на сезона

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook