Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2017, 21:19

Странно как така е сингъл, пък има команди. Къде се продава?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 23 Апр 2017, 22:58

Има две плочи . Типичен китайски бегач от ония едно времешните - старт шосе . Минусите на това колело са твърдата рамка и тънките гуми . С това не става да минаваш през бордюри и дупки , направено е за хубав път и е голям кеф да се кара ако има условия . За градски велосипед си трябва нещо дуракоустойчиво , зависи пак какви разстояния се карат и за каква работа ни трябва .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Denmark » 23 Апр 2017, 23:09

bmwpowaa' написа:Здравейте, малко глупав въпрос, но не съм навътре в тея неща. Набелязал съм едно колело, от тея състезателните се води, струва ли си за градско каране, какви са плюсовете-минуси на такова колело за града спрямо един обикновен Драг, примерно. https://webimg.secondhandapp.com/Fahrra ... -Retro.jpg Ето снимка на въпросното.


Един от минусите е, че с тънките гуми можеш по-лесно да се пребиеш ако уцелиш някоя канафка/процеп/дупка. Иначе зависи къде и как караш, защото например аз често за да не губя време минавам през стълбите с мойто колело, а това което си избрал не става за такива неща, но пък от друга страна ще си по-бърз на правите :D Иначе, ако си го купуваш да караш за кеф става.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2017, 23:23

Марс е немска марка от онова време..

Тънките гуми не са проблем за бордюрите и дупките. Виж с надлъжно поставените шахти трябва да се внимава, но те и на някои МТБ гумите влизат там.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 24 Апр 2017, 8:45

Дебелата гума направена за асфалт си е отлична амортизация за бордюри стълбища и вдига значинелно комфорта при каране на твърдак в градска среда . От друга страна става малко тегаво въртенето на големи разстояния , така че всичко е компромис според мен .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 7.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bmwpowaa' » 24 Апр 2017, 13:44

Баш за чисто градско каране си го мислех, защото съм виждал и други да карат с такива градско. Но явно са доста уверени и избягват всякакви шахти и глупости. Иначе е в Германия тоя Марс, живея в Ерланген и затова се замислих, иначе в София - танк най-добре. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 24 Апр 2017, 21:00

На мен ми харесва, бих го взел. Колко $$ е ако не е тайна?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 7.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bmwpowaa' » 24 Апр 2017, 22:53

bum_bum написа:На мен ми харесва, бих го взел. Колко $$ е ако не е тайна?


За 140 камъка го е пуснал младежът. Европейски.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 24 Апр 2017, 23:07

Не знам много ли са или малко тия пари за колело там, но на мен лично ми харесва. Не бих го взел за единствено колело, ако нямах друго де.. Ама ей така за фетиша да имаш толкова старо и очевидно добре поддържано колело много ме кефи :mhihi:

Единствено тия педали не знам що ги е сложил.. :ranting: Едни МКС ще му заспят.

Ако ти се дават повече пари, щом си в Германия виж и колелата на Canyon. Roadlite, Commuter или Urban. Най-евтините почват от 7-800 евра, но са много добре измислени градски колелета.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Denmark » 24 Апр 2017, 23:09

В Германия ще ти е много яко да караш такова колело. Ама според мен помисли върху това дали не смяташ да минаваш през лек офроуд - паркове, градинки, стълби и т.н. Ако ще караш по асфалт само - взимай, според мен е добра цената за такова колело.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 24 Апр 2017, 23:18

То тва си става за паркове и градинки с мако повече внимание.

Не знам защо всеки мисли, че тънките гуми автоматично значат шосе. :dunno:

Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 25 Апр 2017, 1:51

Колега, ако колелото ти е за "евридейка", замисли се за нещо с калници. За мен това е едно от задължителните условия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 25 Апр 2017, 20:30

Щом сте фенове на ретро бегачите ето ви https://www.olx.bg/ad/prodavam-shveytsa ... dfbec76dde
има и калници :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.04.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10;F16;JEEP WK2

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от indzhov.p » 01 Май 2017, 21:32

Здравейте!
Тази тема ме запали да си купя велосипед и понеже съм много бос относно тях съм харесал 2 модела, ако е възможно да ми дадете мнение или пък да ми препоръчате нещо.

Избор №1
Избор №2
Highway to hell :guitarist: :twisted:
Започни да се занимаваш с нещо, което наистина ти е интересно.
Нещо, с което наистина ти е приятно да прекарваш от дванайсет до петнайсет часа на ден, правейки го, а през останалото време да продължиш да си мислиш за него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 02 Май 2017, 18:37

indzhov.p написа:Здравейте!
Тази тема ме запали да си купя велосипед и понеже съм много бос относно тях съм харесал 2 модела, ако е възможно да ми дадете мнение или пък да ми препоръчате нещо.

Избор №1
Избор №2

Все едно чета моя пост от преди 2, 3 месеца :mhihi: След като го взех моя "бегач" :lol: разбрах, че е можело да избера по-хубаво, но също така разбрах, че не е толкова важно какво е колелото, а дали имаш желание и как/колко ще го употребяваш по предназначение! :winky: Защото примери много на хубави колелета, които стават закачалки или сушилници. :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook