Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 10 Юли 2019, 8:50

Пичове след близо 200км с новите гуми мога смело да ги препоръчам като перфектната гума за предимно градско каране и за леко офф. пътеки
На асфалт е супер безшумни,с тях съм по бърз, и по инерция по дълго си запазвам скоростта.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 10 Юли 2019, 9:55

Много грозни грайфери ве дали :mhihi:

Иначе Швалбе си е марка, там е трудно да сгрешиш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 10 Юли 2019, 14:45

bum_bum написа:Много грозни грайфери ве дали :mhihi:

Иначе Швалбе си е марка, там е трудно да сгрешиш.

Ае ся грайферите ми били грозни!Аз да не си лягам с тях,че да ги избирам по красота :mhihi: Важното е,че са в пъти по добри от всички рошави гуми, а с такива карат 99% от хората с байковете които ги засичам по улиците..и то повечето карат по паркове и в града само

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 10 Юли 2019, 17:12

Рошавите с които излизат повечето хибриди хич не са за тях. И на асфалт бучат ужасно.

За градско аз съм много доволен от максис хукуорм, но са ужасно тежки. Иначе зима, лято, бордюри, дупки, сцепление.. никакъв проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 10 Юли 2019, 17:30

Швалбе Биг Бен! Имам вече към 2000км, може и отгоре. Като гледам не са мръднали.
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Pisobella » 24 Авг 2019, 8:20

Мили хора, разбита е една хижа на Витоша и са откраднати две колелета. Като едното е по-забележимо :)

"жълт Pulse електричка с 3” гума отзад, Selle SMP седалка, Reverb Stealth колче и други отличителни белези.... Другото откраднато колело е графитено-зелен Ram ht.two, който изглежда като чисто нов.

Ако някой забележи колелото от снимката - 0899998775 или 112."

Ето и снимка на Pulse-a:
Изображение
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ildivvy » 26 Авг 2019, 5:39

От доста време имам желание да си купя 'градски' велосипед,но все не остава време да го направя... Харесал съм си "Драг" Маратон. Някой има ли преки впечатления и струва ли си парите или да тръся нещо втора ръка? Има ли някакви изявени 'слаби места'? Говорим за съвсем нормална употреба в града.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 29 Авг 2019, 14:20

Колегата кара един Drag Grand Canyon от години, почти целогодишно, и не се е оплакал. Така че поне откъм здравина са ок.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 10 Ное 2019, 16:31

Аз нямам намерение да влизам в безмислени спорове в темата на Маверика днес. Затова и ще ви "повозя" малко с едно видео от сряда сутрин.



Днес имам да довършвам отдавна отлагани проекти :OT: Малко по-късно ще кача снимки, да видите какво изхвърлят хората тук.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 05 Апр 2020, 4:03

Бензина падна и никой не кара колела. Аз да покажа, какво намерих на улицата и разкарах в местния продавалник. МТБ-то имаше съвсем дребен проблем и ми отне около 5мин да го оправя. Замина за $40. Бебешкото колело го намерих и замина за $20. Направихме едно хлапе щастливо. Скрападжиите щяха да го дадат за метал. Смазах му с грес двата лагера в средното движение.

Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 05 Апр 2020, 13:15

Здравейте колеги, имам стар маунтайн байк (Trek Marlin 3700 26") дето не съм карал вече повече от половин година (срамота), като даже от преди това не беше в идеално състояние, но сега съм решил да го вкарам в ред и да си го карам, осбено предвид ситуацията с корона вируса и идването на летния период от годината.

Нещата, които знам че са за смяна или им трябва сервизиране са:
задната гума e за смяна тъй като е изцяло износена (мисля да сменя и двете направо заедно с вътрешните)
последно като го карах си спомням, че имаше леко припукване но нямам детайли все още
също скоростите превключваха малко трудно
спирачките не спираха много добре (дискови са)

Тъй като не съм много запознат и това ще ми е първо колело, което ще сервизирам сам, какво бихте ми препоръчали?

Ако може и да добавите линкове от амазон ще е супер - задната гума в момента е Schwalbe (предната не знам), но не държа на марката по принцип: https://www.amazon.de/dp/B00DDSEJGM
Как мога да разбера дали тези гуми ще станат на колелото, освен че са 26"?

Мисля да си взема и помпа, някакви препоръки там или всяка ще свърши работа?
За спирачките предполагам там се сменят накладките, какво трябва да знам за да поръчам нови?
Нещо друго дето да препоръчате, например за смазване на веригата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 05 Апр 2020, 20:49

sindssygt написа:Нещата, които знам че са за смяна или им трябва сервизиране са:
задната гума e за смяна тъй като е изцяло износена (мисля да сменя и двете направо заедно с вътрешните)
последно като го карах си спомням, че имаше леко припукване но нямам детайли все още
също скоростите превключваха малко трудно
спирачките не спираха много добре (дискови са)

Тъй като не съм много запознат и това ще ми е първо колело, което ще сервизирам сам, какво бихте ми препоръчали?

Щом за пръв път ще сервизираш колелото не е лошо да намериш някой приятел с опит да помага.
Хубаво е да се установи от къде идва припукването и да се оправи. Може да се е разхлабило нещо, а може и да е тръгнало да се чупи.
За скоростите бих препоръчал първо едно хубаво почистване на всички зъбни колела + веригата и след това смазване с подходяща смазка (не грес!).
Иначе в youtube е пълно с клипчета за какво ли не относно сервизиране и поддържане. Ако няма кой да ти помогне може да изгледаш няколко клипчета. Ако разбираш английски бих препоръчал канала на Park Tools.
Спирачките механични или хидравлични са?
Ако са механични най-вероятно ще се оправят след смяна на жилата и/или раздвижване на спирачния апарат. Накладките няма да държат ако са износени или омаслени. Аз не бих почнал от тях.

sindssygt написа:Ако може и да добавите линкове от амазон ще е супер - задната гума в момента е Schwalbe (предната не знам), но не държа на марката по принцип: https://www.amazon.de/dp/B00DDSEJGM
Как мога да разбера дали тези гуми ще станат на колелото, освен че са 26"?

Къде ще се кара това колело? Предимно градско + някоя пътека в парка, само по асфалт, предимно по черни пътеки? Примерно дали ще е от вкъщи до работа и обратно, или за разходки в парка събота и неделя, или пък ще се кара основно планинско?
Виж какъв е сегашният размер гуми и вземи същите или близък размер. Примерно ако сегашните са 26х2,1 няма проблем да сложиш от 26х1,95 до 26х2,3.
За ширината зависи колко място има на рамката отзад и на вилката отпред.

sindssygt написа:Мисля да си взема и помпа, някакви препоръки там или всяка ще свърши работа?
За спирачките предполагам там се сменят накладките, какво трябва да знам за да поръчам нови?
Нещо друго дето да препоръчате, например за смазване на веригата?

Всяка помпа за колело ще ти свърши работа. Повечето имат накрайници и за двата вида вентили. Според бюджета вече ще си решиш каква да е.
За накладките трябва да видиш какъв модел са спирачките, след това да търсиш съответните накладки. Виж и дисковете да не са станали много тънки. Пак според модела на спирачките трябва да видиш каква минимална дебелина на диска се препоръчва.
За смазката бих препоръчал такава за сухо време. По-малко прах се лепи, но пък свършва по-бързо и трябва да се слага по-често.

Ако имаш още конкретни въпроси най-добре със снимка да видим проблема.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от sindssygt » 05 Апр 2020, 21:43

Мерси, ще потърся Park Tools в Youtube. Всъщност съм объркал, колелото е Трек 3500, направих 2 снимки от мазето, но не се сетих да снимам спирачките... :banghead:

Изображение

Изображение

Тоест гумите в момента явно са 559х20, а тези които исках да купя са 559х21 :roll: Харесах ето тази помпа: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07MM2DFFM понеже е евтина и е на Дънлоп :D

Колелото ще се кара главно до работа и обратно или за кеф из града, по тротоари и велоалеи, но ми се иска гумите да са окей и за по-екстремно каране, тоест да се презапася така да се каже. Не ми се дават много пари, понеже колелото е старо и освен това го купих доста евтино.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 05 Апр 2020, 21:57

559 ти е каплата, 26'' 20 ти е гумата. Т.е. може да си вземеш 559х21 за тая капла.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 05 Апр 2020, 22:43

sindssygt написа:Тоест гумите в момента явно са 559х20, а тези които исках да купя са 559х21 :roll: Харесах ето тази помпа: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B07MM2DFFM понеже е евтина и е на Дънлоп :D

Колелото ще се кара главно до работа и обратно или за кеф из града, по тротоари и велоалеи, но ми се иска гумите да са окей и за по-екстремно каране, тоест да се презапася така да се каже. Не ми се дават много пари, понеже колелото е старо и освен това го купих доста евтино.

Колкото "по-рошава" гума вземеш, толкова по-шумна ще е и по-тежка за въртене. Щом ще се кара предимно градско, по-добре се ориентирай към по-шосейни гуми или най-много някакви за крос-кънтри (XC). Ценово мисля, че можеш да намериш от 10-15 лв до 100+ лв за външна гума.

Иначе става все едно да сложиш яките офроуд гуми на някой джип, за да ходиш на работа всеки ден и евентуално 1-2 пъти в годината да го изкараш някъде извън пътя.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook