Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nickstorm » 07 Юли 2020, 19:26

Погледнах обявата в олх-то. "метална конструкция" Ще се прецакаш жестоко, ако си вземеш такова "колело"
Meilda трябва да напомня за Merida или какво?
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M-coupe » 07 Юли 2020, 19:37

B U L L I написа:фетбайка е за плаж и сняг
те ти едно такова и смърт на калориите
Заснемане.PNGlol.PNG

29инча ми се струва, че ще ми е доста високо за мен :mhihi: Един приятел има 26инча с най-голямата рамка и леко вдигната седалка 180см е висок и като съм спрял и седнал трябва леко да наклоня колелото за да съм стъпал както трябва.. Не знам дали това е фактор за избор на височина на рамка :dunno:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nickstorm » 07 Юли 2020, 19:45

M-coupe написа:
B U L L I написа:фетбайка е за плаж и сняг
те ти едно такова и смърт на калориите
Заснемане.PNGlol.PNG

29инча ми се струва, че ще ми е доста високо за мен :mhihi: Един приятел има 26инча с най-голямата рамка и леко вдигната седалка 180см е висок и като съм спрял и седнал трябва леко да наклоня колелото за да съм стъпал както трябва.. Не знам дали това е фактор за избор на височина на рамка :dunno:


29 цола са гумите колега, най-големите колела са до 21 инча, ако не се лъжа...
А и седалката се настройва по височина, като за правилно се счита положението когато стъпиш с петата върху педала крака да е прав....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M-coupe » 07 Юли 2020, 19:49

Така де, цола имах предвид... цол/инч все едно и също, все си е 2,54см :bchug:

nickstorm написа:А и седалката се настройва по височина, като за правилно се счита положението когато стъпиш с петата върху педала крака да е прав....


Тоест как си стъпал на земята няма голямо значение, а по-важно е как си стъпал на педала... Така ли да разбирам :bchug:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 08 Юли 2020, 8:24

Най добрия вариант е да отидеш в магазина и да покараш тестово това което си харесал . Обикновено в магазините има такива велосипеди . Ако рамката не ти пасва нищо не можеш да промениш в последствие , всичко друго се коритира . И дължината на курбелите и лапата и кормилото и гуми също можеш да смениш но ако рамката не е твоята ще си остане такава до края .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 08 Юли 2020, 10:19

Размера на гумите няма нищо общо с размера на рамката. Това са две различни неща и повечето модерни MTB за XC и all mountain са 29ки за мъже, като само най-малките рамки (за жени) са 27.5"

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 08 Юли 2020, 14:44

Човекът иска да покарва чат-пат, а сякаш много се задълба темата с размерите. Ще се абстрахирам от инчове, цолажи на гумите и т.н. и ще те посъветвам да си намериш "fitness bike". Това е нещо средно - градско колело, но с рамка наподобяваща ХС геометрия, а гумите са по-шосейни. Защо ти го препоръчвам:
- твърда вилка. Това прави колелото по-леко, по-евтино и реално началния клас вилки са може би по-голяма пречка от колкото предимство
- подходящо е за точно това, което ти искаш - да си джиткаш по улиците. Това колело ще понесе някоя пътечка без проблем.
- бързината на "шосейка" с удобна стойка, която би понесла на (почти) всеки
- сравнително лесно за поддръжка (начален клас компоненти, които няма да те изненадат неприятно)

Ето пример за типа велосипед за който говоря - цък

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 08 Юли 2020, 22:00

Моето е подобно даже беше по-евтино. Битуин 100 нещо си. Потвърждавам-да си се возиш е екстра, особено ако си найдеш мека седалка))). Малко ми идват нанагирни баири, че е с малко скорости, но иначе е супер особено за парите си.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 08 Юли 2020, 22:49

Ела да ти дам фиксито да видиш кво се казва малко скорости :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 09 Юли 2020, 8:23

Изображение

Я таково е мойто Btwin Riverside 100. Ама не го виждам в сайта. Заради ковида то почти нема колела обаче.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 09 Юли 2020, 11:06

Моджо написа:Изображение

Я таково е мойто Btwin Riverside 100. Ама не го виждам в сайта. Заради ковида то почти нема колела обаче.


Твоето е маааалко по-различно като геометрия/начин на стоене. На твоето ще си с доста изправена стойка, докато при това което пращам ще има леко сгъване напред (виж седалката спрямо височината на кормилото). Но иначе е доста сходно като компоненти. Сега обърнах внимание че е с 1х7 скорости, което наистина си е ограничаващо, но все пак беше просто като идея/картинка, защото така или иначе го няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Моджо » 09 Юли 2020, 17:13

Така ти изглежда, наведен съм си напред. Ако се изправя кормилото го стигам с върховете на пръстите. Аз и не обичам да съм наведен де :)) Особено ако има некой отзад :lol:
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mr_petroff » 10 Юли 2020, 23:45

Колко от 21 скорости на велосипед с 3 венеца отпред са дублирани... :roll: И какви са недостатъците .... :roll:
Дали пък с един венец отпред и 7 скорости не е по добре /конструктивно/? Въпросите са реторични ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 11 Юли 2020, 0:42

bum_bum написа:Ела да ти дам фиксито да видиш кво се казва малко скорости :mhihi:


Дай да го купя това бикси, че 200 страници тема все за него говориш :mhihi:

Броят на скоростите е 99% статистика. Професионалистите да, ама ако караш само за кеф, реално използваш не повече от 5-6. Седем скоростна касета с един голям венец и шест нормални вършат прекрасна работа. В огромен процент от случаите се набиват пари в безмислени "екстри". Колко километра ще въртиш на сезон? Къде ще караш? Парка, провинцията, по равно, асфалт, трева, чакъл. Ако е толкова мерак, купуват се още две капли и сменяш според пътя. Комплект за асфалт и комплект за офроуд.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Southside » 23 Юли 2020, 15:36

Здравейте, някой ремонтирал ли е карбонови компоненти, и ако да- къде?
Днес ми се спука колчето на седалката, а ново е меко казано неприятна цена. :roll:
Изглежда като малка шупла от едната страна и вярвам подлежи на възстановяване.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook