Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 23 Авг 2017, 15:49

Трета табела се слага на багажниците за теглич. Те обикновено имат и допълнителни светлини. Багажникът за заден капак си го регулираш доколкото е възможно, така че да пречи минимално на задните светлини и номер.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 16 Сеп 2017, 23:33

BMW_POWER написа:Иначе сериозно. Намерих си изхвърлено CCM Nitro XT 26. Разбито му е средното движение и трябва да се сменят лагерите. Това е причина да го изхвърлят. Гумите са читави, скорости, спирачки и преден амортисьор работят ... Уредих се с колело за зимата. Ще кача снимки тези дни.


Maлко развитие по темата. Ето колелото, дето си намерих:

Изображение

Гумите са му в добро състояние. Хлопа малко средното движение, но ще го видя по-нататък. Причината е, че изпразник един боклучарник и се сдобих с още няколко колела. Ето какво остана от първия донор:

Изображение

От него взех доста неща и следващия проект ще стане за зимно колело

Изображение

На заден план се вижда колелото на женицата. Онзи ден си намерих едно колело (оставено ето така в нищото и незаключено). Има поизкривена задна капла и малко ще трябва да му се пооправи задната спирачка. Алуминиева рамка и е много леко.

Изображение

Телефонът нещо не е центровал снимката :oops:
Отзад се вижда още един донор. От него смъкнах две доста читави гуми.

Сега се оглеждам за намаление на гуми за асфалт 26х1.95 или малко по-тесни. С тия грайфери по гладкото ми изтръпват ръцете от вибрациите.

Ползвайте каски!!!
Преди две седмици хлапето (на 8г е) се преби дзверски. Не знам с каква скорост е паднал, но на рамото му липсва кожа около 3х3см. Не е по-добро положението на кръста и крака. По лицето няма нищо, само защото е с каска за скейтдорд. А тя е по-голяма.
Пазете се!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 19 Сеп 2017, 1:12

Всеки път, преди да качите децата си, или вие самите да се качите на колелото, припомнете си долната снимка

Изображение

Надрани са боята, основата и пластмасата. Ако нямаше каска, щяхме да му сменяме паспорта.

Пазете се!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Bogat-Beden » 01 Окт 2017, 7:55

Момчета,моля за мнения за тези скромни велосОпеди :
Как са като цена и дали ще изкарат половин -една година човешко каране.


1) https://www.olx.bg/ad/prodavam-izgodno- ... d2656f96fe

2) https://www.olx.bg/ad/kolelo-24-tsola-I ... c4e839b771

3) https://www.olx.bg/ad/velosiped-cross-p ... 3ea46ca9df

Това звучи като оферта по описанието,но ми се чини малко пенделско ? :lol: :help:

https://www.olx.bg/ad/shoseen-gradski-v ... 3ea46ca9df
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 01 Окт 2017, 8:10



Бах... това е фейслифтът на моя Протон от 98-ма/99-та :ok: 130лв. :weed: Държа го някъде на село, почти е в движение, но със сумати проблеми. Мислех, че грях би ме било да му искам повече от 20лв. но гледам, че има хора дето си "ценят" стоката явно :ok: И сега и тогава (170лв. струваше това колело юли 99-та, между другото :) ) все бяха боклучави компонентите на ниския клас, въпреки че моя изкара 4 лета (около 4000км) преди да се разтропат средните лагери и разни други болежки :dunno: Да вземеш колело на 20 години и да питаш дали ще изкара 1 година още... Ами зависи от предния експлоататор :mhihi: Като с колите :) Може и да изкара, ама кой знае :dunno: Отделно, че ще се чувстваш, като че караш макарон от вибрации и лакатушене от криви капли. Сам помисли дали те устройва. Мен - не би (независимо колко пари е). Камо ли за 130лв :mhihi: Луди хора :weed:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Bogat-Beden » 01 Окт 2017, 9:06

Благодаря за негативната обратна връзка ;)
Очаквах нещо по-продуктивно,но ще приемем,че коментираното 3) отпада.
Ако знаех кое е на 20 или на 200 години,дали щях да задавам такива въпроси според теб ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 01 Окт 2017, 10:17

Всичките ще изкарат година каране сигурно.

Последното не е пенделско, а си е дамско колело. Иначе е най-добрия вариант.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nickelback » 01 Окт 2017, 10:20

Bogat-Beden написа:Благодаря за негативната обратна връзка ;)
Очаквах нещо по-продуктивно,но ще приемем,че коментираното 3) отпада.
Ако знаех кое е на 20 или на 200 години,дали щях да задавам такива въпроси според теб ;)


В интерес на истината точно 3) изглежда най-запазено (дори е с оригиналната си седалка гледам, та може и да е карано немного) ;)
Последно е с дамска рамка, та правилно си се ориентирал.
Съвсем сериозно, добронамерено и приятелски бих те посъветвал, ако гониш тоя клас да си вземеш ново такова. Или най-малкото, ако решиш да взимаш 3), или каквото и да било от тоя клас, да му врътнеш някое кръгче, за да прецениш дали те устройва тебе лично и за каквото там ще се ползва :yes: Подобни таралясници, еле п'а тоя на литъл рок ( :mhihi: ) ли дето беше, не е библейско да струват повече от 20лв. Ходи гледай пък може и да ревизирано изцяло, ба ли го :dunno: Това също е вариант :dunno:

Дотам ми стига продуктивността и позитивността, съжалявам, ако съм те засегнал с мнението си :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 01 Окт 2017, 14:11

Тва дамското с тия три скорости нексус съм убеден, че са преебани. А номер едно или две пък с 24 цоловите гуми е детско. За 100-200 лева ще си купиш боклук от оелекса. Какво колело търсиш - градско, планинско, фитнес или шосейно? И какъв ти е бюджета? А тия крос, спринт и подобни китайски боклуци, дето ужким ги правят в България са страшно некачествени. Аз преди много години имах такова и като напъна на педалите му кривях оста на задната капла. Не че съм много як в краката. Поне пет пъти ми я сменяваха гаранционно и накрая се отказах аз, а не те и го дадох на някого. Ако кажеш какъв клас колело търсиш и какъв ти е бюджета, ще се опитам да ти помогна, но не говорим за Е60 за 3000 лева нали. Евентуално и от кой район на България.
Между другото колеги, издирвам ретро шосейка Пежо, бял металик, абсолютно ново състояние, откраднато преди няколко години от колодрума в София. Колелото е от осемдесетте години и е със сантиментална стойност за мен.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от inspite » 01 Окт 2017, 14:45

Не е библейско да им искат такива пари на тези "колелета". От 20-50 лева е нормалния диапазон за такова колело.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Bogat-Beden » 01 Окт 2017, 16:55

inspite написа:Не е библейско да им искат такива пари на тези "колелета". От 20-50 лева е нормалния диапазон за такова колело.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

Eто едно смислено и полезно мнение по темата,благодаря . :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 03 Окт 2017, 3:37

Баси и цените. Не знам колко искат за транспорт на колело като "багаж" в самолета, ще ти подаря едно. За 130лв тук ще купиш ново, макар от най-нисък клас качество. МТБ имам в предвид.

https://www.walmart.ca/en/ip/evolution- ... gLhz_D_BwE

Иначе механиците тук са луди. Смяна на спица (тяхна нова) и труд - $36 с таксите :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Pisobella » 03 Окт 2017, 11:56

Всякакви колелета на какви ли не цени :) Какво има да му се чудите? Има кой да ги купи .... :)

Ето ви пример: Моето го гепиха миналата седмица - PANTERA ULTRA! :mhihi: ,колело на 15 години, тежко, с кофти скорости, тракащо. Ама карано за тия 15 години общо 10 пъти и тва лято, след като реших да го изкарам най-накрая и да го карам, да се е разходило още 10-20тина пъти. Толкоз. Изглежда чисто ново просто. Повече от 50лв, само заради мега запазения вид, не си струва. Ама сигурно биха му взели и 100лв :) А иначе си ми беше екстра за това, за което ми трябваше и си тъгувам още по загубата, пък и ми е мило и си има история :) И все се надявах, че на такова боклучаво нещо няма да посегнат :)


Изображение

Струваше 100-120?лв преди 15 години от Метро ... :) За 100-150-200лв продават чисто нови, които не са нищо особено, ама за леко връткане си стават. Зависи за кво го искаш и за кво ти трябва. Пък и зависи кво разбираш под "човешко каране", че тука дефиниции.... много :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от exotique » 04 Окт 2017, 16:34

То за по 200 лв има чисто нови такива бре...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 15 Окт 2017, 15:17

Да бутнем малко темата. Тук преди две седмици беше 40С с влагата, утре ще е само два. Дайте акъл за някаква "по-тънка" смазка по лагерите на колелото. Нормалната грес при температури около и под 0С се спича и е доста тегаво да въртиш.
Имам и друго питане за веригата. Колко хиляди километра нормално каране изкарва една верига? Моята е на проблизитено 8-9000км (не знам колко я е карал предишният собственик на колелото) и започна да издава някакъв свук. Смазана е, но си го има. Не прескача по зъбците. Касетката отзад я смених миналата година, защото оригинлната се разпадна. Сега е на около 4000км.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook