Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 01 Мар 2017, 13:59

Кажете от къде да си купя гуми. В нета търсих Hookworm, но не намирам 27.5х2.10 (такива са в момента). Загледах се по http://screambikes.eu/bg/vanshni-gumi-2 ... 5x240.html но е на 2.40, а другата http://screambikes.eu/bg/vanshni-gumi-2 ... 5x200.html е на 2.00 :dunno: Дайте акъл какво да взема за градско каране и асфалт по принцип, че с тези тракторки не ме кефи... :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 01 Мар 2017, 14:15

За асфалт не ти трябват по-широки от 2.00. Аз ползвах Schwalbe Kojak 26х2.00 пълен слик - много бърза и лека гума обаче е малко хардкор и след като веднъж се изтърсих леко, поради поднасяне на предницата на нашите песъкливи пътища, не бих я препоръчал на друг. Просто е предвидена за по-човешки условия. Затова се оглеждай за нещо с минимален грайфер и под 600 грама.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 01 Мар 2017, 14:26

Аз имам Хукуорм на трека ама са страшно тежки (26х2.5). Иначе е адски здрава гумата. Помпи се на 4 бара и може да газиш бордюри директно с удар в тях, скокове и каквото още се сетиш без проблем. Но въртенето става много тежко. Държат хубаво и на сняг. Но на трева са яко зле. Става да се кара ама трябва да внимаваш. И няма пукане също така. Никога не съм я пука. А Бонтрагера с какъвто мисля си и ти след всяко второ излизане от пътя я лепях.

По принцип за асфалт може да си вземеш и по-тесни. На 1.90 или 2 максимум. А може и още по-тесни, ако искаш да си по-бърз.

Аз бих си взел някакви напълно гладки като Фрийдъм ТикСлик или Максис Ксенит. Бонтрагер СР1, Континентал Контакт Спийд също са добри ама тия малки грайферчета ме дразнят. А тия, дето са по средата гладки и с грайфер от външната страна само са отвратителни. Мязат ми на плешив човек, дето има коса само от страни. :mhihi:

In_Memoriam написа:поднасяне на предницата на нашите песъкливи пътища


От това гумата не може да те спаси. И грайферите не помагат на пясък. Единствено голямата широчина може да компенсира нещата ама само до някъде.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 01 Мар 2017, 14:39

То пясък е силно казано, просто песъкливи неизмити улици. Ако с гума грайфер падаш, със слик си тотал щета :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 01 Мар 2017, 14:45

На фиксито много му държат гумите, дори и сега на тия освинени улици, а са 3 пъти по-тънки от на маунтин байк. Ама и цената беше колкото за прилична 17-ка на кола.

В момента в София изобщо не става за колело. Само да си отворя прозореца на колата и се задОшавам. :kuku: Баси мизерията.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 01 Мар 2017, 21:39

Нещо не ми се иска напълно гладки и много тесни, че по нашите пътища - офроуд няма смисъл :mhihi: :mhihi:
Дайте мнение за тази http://screambikes.eu/bg/vanshni-gumi-2 ... esults=173

Разбира се ако ми дадете идея от къде мога да си намеря Хукуорм 27.5 ще съм благодарен ;)

ПП Някой няма ли да се качва на Шипка на 3-ти? Аз отивам, макар и аматьор :kuku: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от top » 02 Мар 2017, 2:26

За каране по асфалт си взех Continental 26х2.10 от някакъв немски сайт (bicycles.de), случайно го намерих докато търсех гуми. Карам колело само в парка с цел разходка и за тази цел смятам че са добри, отговарят на представата ми за градска и бърза гума, имат достатъчно грайфер (не исках с повече) и се чувствам стабилно с тях. Бордюри не съм изкачвал, но през криви плочки и други по-малки неравности си минавам без проблем.

Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 02 Мар 2017, 17:49

И аз съм фен на Континентал. Но моделите с Блек Чили.

Не знам защо толкова се плашите от дупки и бордюри.

С гума широка точно един пръст никога не слизам на бордюр нито пък съм имал проблеми с плочки и дупки. При положение, че карам с фиксирана предавка и не мога да повдигна предницата при препядствие, а минавам с цялата тежест през него.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от top » 02 Мар 2017, 21:15

Мен ме е страх от бордюри и дупки, защото не съм карал колело от 18 години, сега от скоро пак карам, но съм 120кг. и ако мина през нещо по така ще изпотроша колелато, както и себе си През 90те. години като бях на 18 и тежах 60 кила, карах един непретенциозен МТВ и се мятах по всякакви бордюри и неравности, нямаше нещо което да ме плаши Сега и движението на колите е съвсем друго и ми се струва доста по-опасно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 02 Мар 2017, 21:43

Замислям се да окомплектовам гуми с капли направо за градско, а тези да ми останат за планинско каране. Дайте идеи какво и от къде да търся. Мисля да не е прекалено тясна и гладка гумата, нещо средно, за да става за градската среда. Континентала на колегата ми хареса, но нищо не казахте за този Big Ben, който съм харесал.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 02 Мар 2017, 21:52

Big Ben-a изглежда добре, но на мен ми идва малко тежък. Но пък на 27.5'' нямаш голям избор за съжаление. Два комплекта гуми + капли е добра идея, обаче трябва да местиш и касетата със задните венци при всяка смяна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 03 Мар 2017, 20:05

Изображение
Тествах кололото

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 04 Мар 2017, 10:50

bum_bum написа:Не знам защо толкова се плашите от дупки и бордюри.

С гума широка точно един пръст никога не слизам на бордюр нито пък съм имал проблеми с плочки и дупки. При положение, че карам с фиксирана предавка и не мога да повдигна предницата при препядствие, а минавам с цялата тежест през него.

Пукал съм предна гума със шосейка от едно невинно на пръв поглед препядствия,не обърнах внимание на една шахта и предната гума пропадна м/у решетките и.... щета

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 22 Мар 2017, 17:26

Малко късно, но и аз открих сезона.

Изображение
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 29 Мар 2017, 5:13

Утре и аз откривам "сезона". В петък се изсипаха десетина сантиметра сняг, който после премина в леден дъжд и това поотложи изкарването на лятното колело.

Искам да отворя малко дискусия за аксесоарите. Имам колега (по колело), който пострада и счупи рамо. Сега има болки и не може да носи раница. Затова си купи ето такова трейлърче и си джитка с него

Изображение

Имам снимки в телефона, ама ме мързи да ги сваля. Някой карал ли е с такова (или подобно) чудо?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook