Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Denmark » 06 Фев 2017, 19:51

Аз след 29-тката не бих си взел 27.5 или 26, просто свикнах и с по-малките гуменетки ми е някак странно. Грамажите според мен са без значение за тия колела, защото ако ти е за performance, то тогава трябва да инвестираш доста повече в колело. Пък и аз в 90% от случаите съм с ~10кг раница.

Иначе това колело изглежда много добре: Изображение

Не знам обаче как би го продал ако решиш, Скот-а предполагам ще замине по-лесно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 06 Фев 2017, 22:16

Взех го колеги. Оказа се, че съм за М размер. 27.5 гуми, 29 нямаше М. Сега незнам как ще изтърпя да спре да вали...

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 07 Фев 2017, 5:24

Toчно сега е фън. В снега карането е както по пясък. Караш ли бавно, затъваш. Караш ли бързо, започва едно недозавиване или пък изненадващи поднасяния. Най-гадно по сняг, който колите само са утъпкали. И особено пък, ако отдолу има скрити заледени коловози 8)


Само да допълня за компютърчето ми, дето занули всичко. Има памет и помни данните. Сменял съм батерия и всичко си остана по старо му. Нямам идея как температура от около -25 -28С го накара за изтрие цялата памет :dunno: Не знам как ви звучи, но аз си карам при тези температури. Малко е по-бавно и по-тегаво, но няма ядове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от speeder88 » 07 Фев 2017, 8:15

BMW_POWER написа:Само да допълня за компютърчето ми, дето занули всичко. Има памет и помни данните. Сменял съм батерия и всичко си остана по старо му. Нямам идея как температура от около -25 -28С го накара за изтрие цялата памет :dunno: Не знам как ви звучи, но аз си карам при тези температури. Малко е по-бавно и по-тегаво, но няма ядове.

Преди в работата имахме устройства, на които наливахме нова конфигурация. Оставехме ли ги на студено под 0 градуса ресетваха всичко и все едно не бяха ъпдейтвани, тъй че електроники всякакви.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 08 Фев 2017, 0:50

speeder88 написа:
BMW_POWER написа:Само да допълня за компютърчето ми, дето занули всичко. Има памет и помни данните. Сменял съм батерия и всичко си остана по старо му. Нямам идея как температура от около -25 -28С го накара за изтрие цялата памет :dunno: Не знам как ви звучи, но аз си карам при тези температури. Малко е по-бавно и по-тегаво, но няма ядове.

Преди в работата имахме устройства, на които наливахме нова конфигурация. Оставехме ли ги на студено под 0 градуса ресетваха всичко и все едно не бяха ъпдейтвани, тъй че електроники всякакви.


:OT: Точно затова мразя всякаква електроника в автомобилите. Платки, дисплеи и не знам си какво зимата навън е -30С. Нагряваш ги за 20-тина минути до +80С (ако са близо до тръбите на парното) и после пак изтиват до -20С. И така поне два пъти дневно всяка зима. И в един момент гризеш дървото със здрави цифри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 15 Фев 2017, 20:05

Колеги мисля това да е първото ми по-голямо изпитание с новия велосипед :D
https://www.facebook.com/events/406942989638526/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 24 Фев 2017, 12:12

Аз се спретнах за новия сезон вече.

Изображение

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 24 Фев 2017, 12:28

Ами чиститу! Това ще е от бързите май... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 24 Фев 2017, 12:49

A, аз вече му изтърках един комплект гуми :mhihi: Просто го постегнах за сезона.

И тая година не ме огря за нови капли ама пък гледам пуснали много хубави за дискова спирачка та всяко зло за добро.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 24 Фев 2017, 15:00

Време е да търся кололо за жената :mrgreen: 173 висока, не знам какъв размер рамка ще трябва, ще мерим на място със сигурност. Някой попадал ли е на нещо интересно за предпочитане с 27.5'' гуми и до към 1000 лв, но ако си струва може и с 26'' да е. При тази цена не се интересувам от марки, а да са прилични компонентите доколкото е възможно, максимално леко и с хидравлични спирачки задължително. Засега съм се спрял на няколко оферти от Shockblaze.

http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html
http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 11-Bg.html
http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 24 Фев 2017, 15:03

Scott имат за тези пари, аз взех. Незнам дали още върви прИмоцията, виж в сайта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 24 Фев 2017, 15:05

Изображение

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 24 Фев 2017, 15:24

Ами гледах ги, обаче сравнено с Shockblazе-ите на тази цената разликата в теглото е около 3 кг. което си е доста и тя ще го усети. Реално единственото, за което ще платя при Скот е рамката, която няма да се подлага на големи натоварвания, за разлика от спирачките, скоростите и движенията. Затова предпочитам по-обикновена рамка, но по-висок клас компоненти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 24 Фев 2017, 15:27

Значи Скота е с по-тежка рамка, но по здрава, така ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от In_Memoriam » 24 Фев 2017, 21:14

tihomair написа:Значи Скота е с по-тежка рамка, но по здрава, така ли?


Рамката сама по себе си може и да е по-лека и почти сигурно с по-добра геометрия, но като цяло теглото е повече, заради останалите компоненти (най-вече вилката). Това не го прави по-лош избор, понеже вярвам, че имат по-дълга гаранция и по-добра поддръжка като по-сериозна марка. Пък и компоненти се надграждат, докато ако е скапана рамката не е добра идея.

Все пак аз не мислих много и взехме възможно най-лекото и с добри компоненти. Оттук нататък здрави краки :mhihi:
Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: seimo

Последни теми
Facebook