Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 04 Фев 2017, 18:31

BMW_POWER написа:
kiko написа:Открих сезона :mrgreen:


Колега, да беше поне позавъртял гумите, та белким видим малко сняг по тях ;) Ти само си го боднал и това е.

[/img]

Нали не преполагаш,че там на майната си в нищото именно да съм далеч от всякакви автомобили и тем подобни замърсители на въздуха съм го носил на гръб това колело :mhihi:
Калници също не ми трябват понеже тази снимка е от миналия уикенд когато температурите бяха под 0та. Сега при тея градуси за ходене пеша не става камо ли с колело.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2017, 21:57

Denmark написа:Ако държиш да си следиш прогреса може да помислиш и за smart watch.


То и със Стравата става. Аз по едно време карах и със сърдечен монитор. Може да си сложиш каденс сензор или пауър метър към нея също. С една стойка на кормилото се получава абсолютно пълноценен компютър с много информация на него. (Не, че ти трябва ако просто така си караш :mhihi: )

Часовник имам Том Том Спарк 3, който поддържа Страва също ама не съм пробвал с него само да карам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 05 Фев 2017, 9:15

Значи реших и аз да взимам кололо и макар че изчетох темата, пак си оставам зелен в тази област. Прегледах вчера малко обяви и попаднах на това: https://www.olx.bg/ad/scott-aspect-20-ID6xQpP.html#524cc98282
Дали си заслужава? Или по добре ново, примерно: http://scott.bg/magazin/14-velosipedi/3629-velosiped-scott-aspect-910-2016/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Denmark » 05 Фев 2017, 13:18

tihomair написа:Значи реших и аз да взимам кололо и макар че изчетох темата, пак си оставам зелен в тази област. Прегледах вчера малко обяви и попаднах на това: https://www.olx.bg/ad/scott-aspect-20-ID6xQpP.html#524cc98282
Дали си заслужава? Или по добре ново, примерно: http://scott.bg/magazin/14-velosipedi/3629-velosiped-scott-aspect-910-2016/


На мен старото ми колело беше този Aspect 910 и бях доволен. Принципно тук като го купиш от магазина ти дават сервизна карта и трябва да се сервизира всяка година, а при мен буквално на 2-рия ден се разтропа нещо по предната капла и го оправиха веднага. След това за малко повече от година и доста км не съм имал никакви проблеми. В планината не съм карал, щото тука няма планина, но за сметка на това по паркове, гори и по стълби...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

p.s. в предишния си пост съм забравил да напиша, че имам заключвалки и звънец на колелото :mhihi: то май по закон трябва да ги има защото си дойдоха с колелото...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 05 Фев 2017, 13:57

Denmark написа:
tihomair написа:Значи реших и аз да взимам кололо и макар че изчетох темата, пак си оставам зелен в тази област. Прегледах вчера малко обяви и попаднах на това: https://www.olx.bg/ad/scott-aspect-20-ID6xQpP.html#524cc98282
Дали си заслужава? Или по добре ново, примерно: http://scott.bg/magazin/14-velosipedi/3629-velosiped-scott-aspect-910-2016/


На мен старото ми колело беше този Aspect 910 и бях доволен. Принципно тук като го купиш от магазина ти дават сервизна карта и трябва да се сервизира всяка година, а при мен буквално на 2-рия ден се разтропа нещо по предната капла и го оправиха веднага. След това за малко повече от година и доста км не съм имал никакви проблеми. В планината не съм карал, щото тука няма планина, но за сметка на това по паркове, гори и по стълби...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

p.s. в предишния си пост съм забравил да напиша, че имам заключвалки и звънец на колелото :mhihi: то май по закон трябва да ги има защото си дойдоха с колелото...

А за цената какво ще кажеш, дали е наистина в прИмоция?

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Denmark » 05 Фев 2017, 19:51

Не знам за цената, аз мойто го взех за около 2к, даже сега гледам, че още е на такава цена в Дания - https://www.fribikeshop.dk/cykler/motio ... -mand-2016

Колегите да ти кажат, може да има нещо по-добро за тези пари, аз само исках да изкажа впечатленията ми от това колело - общо взето го препоръчвам. Иначе за тия пари аз бих предпочел да си взема ново колело пред втора употреба, но може би зависи и ти за какво ще го ползваш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 05 Фев 2017, 20:57

Мисля да го карам във всеки удобен случай - до работа, разходки през уикенда в планината... Както казах прохождам, макар че съм покарвал на брат ми бегача :mhihi: С две думи съм аматьор, но мисля това да се промени. Лошото е, че след толкова прочетено пак нищо не разбирам и ще го избирам по цват както се казва :mhihi: Относно това сам да си окомплектовам - няма да стане, може би след време, когато разбера кое, как и защо, но това след като покарам достатъчно и разбера какво искам. Дано да избера правилното за мен, да няма после ОLX... :|

ПП това 910 ми харесва, освен това ти си го карал и си доволен... на там вървят нещата :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от EH0260BB » 05 Фев 2017, 21:07

tihomair написа:Значи реших и аз да взимам кололо и макар че изчетох темата, пак си оставам зелен в тази област. Прегледах вчера малко обяви и попаднах на това: https://www.olx.bg/ad/scott-aspect-20-ID6xQpP.html#524cc98282
Дали си заслужава? Или по добре ново, примерно: http://scott.bg/magazin/14-velosipedi/3629-velosiped-scott-aspect-910-2016/

Аз ти предлагам за тази сума погледни модела на PULSE ST1. Вярно че е нова българска марка, но няма по-изгодно предложение при XC твърдаците в България.
Смених прехваления и скъп РАМ за ST1 и съм доволен - компонентите са му много по-добри, а цената по-ниска. Ето тестове на твърдаци - http://www.mtb-bg.com/index.php/products/test/4680-test-2016-bikes-overall-hardtail. Чети и избирай...
40345

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 05 Фев 2017, 22:24

Изглежда добре, но този Скот 910 е намален доста ,за да са на една цена и в крайна сметка кой да избера.... :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от EH0260BB » 05 Фев 2017, 22:52

Сега като разгледах сайта на Скот, видях че това колело което си харесал е изчерпано пък и в размер XL. В сайта са изчерпани и доста други модели които са "намалени". Ако държиш на този Скот, ще трябва да чакаш модела за 2017 който вече ще струва пак 2000лв и няма да е така изгоден.
40345

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 06 Фев 2017, 9:33

Наистина е изчерпан. Сега вариантите са 920 или 720, при които разликата явно е само гумите 29 / 27,5
Кой да избера? Мисля, че най-добре ще е да ида на място и да "меря" :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2017, 11:26

29-тката се върти по-лесно. 27.5 е по маневрено.

В предвид, че няма да караш по някакви сериозни пътеки аз бих взел 29.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 06 Фев 2017, 12:30

bum_bum написа:29-тката се върти по-лесно. 27.5 е по маневрено.

В предвид, че няма да караш по някакви сериозни пътеки аз бих взел 29.

А ако започна да карам в един момент... :conf: Гледам друга разлика са килограмите 14,3-920 / 14-720
Явно по-големите гуми си тежът. В темата обръщате голямо внимание на грамажа :mhihi: така че това е още един плюс за 720 ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2017, 13:12

Колко пък да караш? Тези колелета така или иначе не са предназначени за тежки трейлове и сериозна експлоатация. Най-много лека пътечка или скокове до около 50см. Не, че не може и нещо повече ама ще го разжлембдиш за норматив.

С 27.5 като се поизмориш ще криволичиш по шосето. 29-тката ще върви в по-права линия- най-лесно обяснено :mhihi: Освен това с 29-тката една идея по-лесно се правят километри.

14 килограма колело е един огромен камък. Така или иначе е много тежко. А 300 грама на този фон са абсолютно нищо. A и за нормална употреба дали е 12 или 14кг няма да имаш никаква разлика. Килограми се гонят или когато са ти важни тия примерно 5 секунди, които ще спестиш на километър или когато имаш излишни пари за хвърляне просто за да си знаеш, че колелото ти е много леко.

Стоковите Кенда на скота така или иначе са много тежки. Ако зи загрижен за теглото им ще си вземеш вътрешни бутилови, хубава външна гума и ще спестиш 250 грама общо тегло от там.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от EH0260BB » 06 Фев 2017, 13:16

tihomair написа:Наистина е изчерпан. Сега вариантите са 920 или 720, при които разликата явно е само гумите 29 / 27,5
Кой да избера? Мисля, че най-добре ще е да ида на място и да "меря" :mhihi: :mhihi:

Ако си висок над 180см може би по-удобно ще ти е с 29-ката. Ако си по-нисък по-добре вземи с по-малкия размер гуми. И задължително мери рамката - като я обикрачиш и стъпиш на земята с крака, трябва да имаш поне 7-8см. от рамката до чатала. Ако си по-близко до рамката се ориентирай към по-малка като размер. Говорим за МТБ велосипед, а не за шосеен.
В нета има доста калкулатори за рамки, спрямо ръста и дължината на краката.
40345

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook