Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 05 Ное 2018, 4:21

Това сме го обсъждали по-назад. На мен зимата ми "умират в ръцете" поне две колела. Затова и зимно време ползвам намерени на улицата МТБ. Двадесет и шестици и ги карам докато има живот в тях. После на скраб. Солта им "изпива мозъка". Сега пак имам няколко намерени по улицата доста свежи попадения. Две даже съм ги пуснал за директна продажба като части. Не мога да им намеря липсващите части (Няма да ги купя, няма и да ги открадна), само ми взимат място.
Зависи колко караш и къде го държиш колелото. Аз преди го миех с вода и после на два дена с WD-40 яко по веригата. Иначе тя залепваше за предния венец. Миналата година карах и колело с предни амортисьори. Под 0С ( да не казвам под -15С) все едно ги няма. Не знам за какво смазване може да се говори.
Ето как изглежда истинска зима




Тази година май ще намаля сериозно карането. Жената намери работа на 50м от моя офис и ще ме кара поне сутрин с колата. Сега се оглеждам за стойка на колата, да си карам колелото натам, а навръщане ще се прибирам с него. Не съм на 20г, мамка му :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 05 Ное 2018, 8:30

Момчета не знам как е при ваште хайванчета, ама аз като реших да купувам на дъщерята колелце, взех едно сравнително висок клас и познайте - първото лято колелото беше на гъз от падания и не пазене. И така постоянно го позакърпвам, та се наложи и още едно да купувам. Това звънци и светлинки по кормилото са направо консуматив. Като се върне все едно е карала на рали. Да не говорим, че дрехите и са също на гъз. Тъй че и това го имайте впредвид.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от K_Ilkov » 05 Ное 2018, 19:33

+1
Няма много смисъл от нови колела за тия диванета, на втората седмица вече е надрано и със скъсани ръкохватки, за един сезон здравите неща са малко :mhihi:

Все нови взимах, но сега като стигнахме до един кво си за скокове с Еди кво си и Нам си кво минахме на втора употреба ...

BMW_POWER написа:После на скраб

Съществителното скрап означава ’метални отпадъци за претопяване’ (от англ. scrap). Другите му форми са скрапът, скрапа.

Съществителното скраб означава ’козметично средство за пилинг на кожата’ (от англ. scrub). Другите му форми са скрабът, скраба, мн.ч. скрабове.

Само казвам, че все пак нали сме все кочове и не върви да си говорим за помади разни ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 06 Ное 2018, 3:51

K_Ilkov написа:+1
Няма много смисъл от нови колела за тия диванета, на втората седмица вече е надрано и със скъсани ръкохватки, за един сезон здравите неща са малко :mhihi:

Все нови взимах, но сега като стигнахме до един кво си за скокове с Еди кво си и Нам си кво минахме на втора употреба ...

BMW_POWER написа:После на скраб

Съществителното скрап означава ’метални отпадъци за претопяване’ (от англ. scrap). Другите му форми са скрапът, скрапа.

Съществителното скраб означава ’козметично средство за пилинг на кожата’ (от англ. scrub). Другите му форми са скрабът, скраба, мн.ч. скрабове.

Само казвам, че все пак нали сме все кочове и не върви да си говорим за помади разни ;)


Първото колело преди много години беше ново. Оттогава само по обяви, а сегашното му го намерих на улицата. Не виждам как ще дам +$600 за нещо, което той ще израстне за два сезона.

Абе, човек, за една правописна грешка ще ме изядеш Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 06 Ное 2018, 7:35

Между другото забравих да спомена за ръкохватките. Острани се скъсва гумичката и се отваря дупка. На един познат от Горна Малина момиченцето точно така пада и краят на кормилото с тази дупка попада върху едното ѝ пръстче и като замба чупи малките костички. Цяло лято детето беше с гипсирана ръчичка, няколко пъти в Пирогов не успяват да наместят костичките и се налага отново наместване.
Мойта е много безотговорна и съм набил едни тапи вътре в тръбите, щото ме е страх да не направи същата беля.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от K_Ilkov » 06 Ное 2018, 7:44

Ужас ... винаги така се късат, не съм се сещал, че може да е толкова опасно ...


BMW_POWER написа:Абе, човек, за една правописна грешка ще ме изядеш

Не бе, просто имам високи очаквания към теб понеже си получил образование с високо качество :mrgreen:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 06 Ное 2018, 12:01

BMW_POWER написа:Първото колело преди много години беше ново. Оттогава само по обяви, а сегашното му го намерих на улицата. Не виждам как ще дам +$600 за нещо, което той ще израстне за два сезона.


Ами много лесно,нали като му умалее няма да го изхвърлиш а ще го продадеш 2/3 от парите за следващото не ти се губят.Не знам какви са тези където ги намираш по кофите но да дам на детето ми да кара някава скраб това е садизъм.Признавам че нови колела и аз не купувам но винаги гледам да са поне среден клас и да са няква марка.В момента мойте карат трек и скот.И през година съм сменял колела на децата понеже съм малко маняк на тази тема аз самия имам3 а сега гедам и за 4то :mhihi:...така че стига с тея габровски историй.Радвайте се че карат и трошат за това са деца! аз като малък лятото постоянно с ожулени колена с балканчето и постоянно нещо им тунинговахме ама тогава тази дума не я знаехме,кво данеби да ни е било лошо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 06 Ное 2018, 12:59

В богатите държави ги заибават по улиците поради всевъзможни причини , после взема друго и не се вживяват много в тия железа . В Холандия има хиляди такива колелета дето ръждяснат по улиците .
https://www.alamy.com/stock-photo/aband ... lland.html
Недоимъка не води до нищо хубаво :mhihi:
cyclestreets1220-size640.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 06 Ное 2018, 14:02

K_Ilkov написа:Не бе, просто имам високи очаквания към теб понеже си получил образование с високо качество :mrgreen:


Чувствам се поласкан, но не гарантирам, че ще успея да оправдая доверието ти :oops:


kiko написа:
BMW_POWER написа:Първото колело преди много години беше ново. Оттогава само по обяви, а сегашното му го намерих на улицата. Не виждам как ще дам +$600 за нещо, което той ще израстне за два сезона.


Ами много лесно,нали като му умалее няма да го изхвърлиш а ще го продадеш 2/3 от парите за следващото не ти се губят.Не знам какви са тези където ги намираш по кофите но да дам на детето ми да кара някава скраб това е садизъм.Признавам че нови колела и аз не купувам но винаги гледам да са поне среден клас и да са няква марка.В момента мойте карат трек и скот.И през година съм сменял колела на децата понеже съм малко маняк на тази тема аз самия имам3 а сега гедам и за 4то :mhihi:...така че стига с тея габровски историй.Радвайте се че карат и трошат за това са деца! аз като малък лятото постоянно с ожулени колена с балканчето и постоянно нещо им тунинговахме ама тогава тази дума не я знаехме,кво данеби да ни е било лошо?


Предишното колело го купих за $40 и след две години ги продадох за $30.

Джордана, това е остатък от откраднато колело. И тук се крадат на поразия. Особено по-лъскавите. Не си ли го овързал здраво, нощем гуми и седалки се изпаряват. После идват хиените (включително и аз) и остава голата рамка. Ще кача довечера снимки, за да видиш за какво става време. От друга страна, много хора просто си оставят колелата на улицата, когато не им трябват повече. Преди две години намерих МТБ, на който само му бяха извадени жилата на спирачките при челюстите. Сложих ги обратно и замина за $50. Дори гумите не съм му помпал. В момента съм се заринал (имам десетина) и все не ми остава време, за да ги стегна и пусна за продаване. Пари, намерени на улицата :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 06 Ное 2018, 21:29

kiko написа:
BMW_POWER написа:Първото колело преди много години беше ново. Оттогава само по обяви, а сегашното му го намерих на улицата. Не виждам как ще дам +$600 за нещо, което той ще израстне за два сезона.


Ами много лесно,нали като му умалее няма да го изхвърлиш а ще го продадеш 2/3 от парите за следващото не ти се губят.Не знам какви са тези където ги намираш по кофите но да дам на детето ми да кара някава скраб това е садизъм.Признавам че нови колела и аз не купувам но винаги гледам да са поне среден клас и да са няква марка.В момента мойте карат трек и скот.И през година съм сменял колела на децата понеже съм малко маняк на тази тема аз самия имам3 а сега гедам и за 4то :mhihi:...така че стига с тея габровски историй.Радвайте се че карат и трошат за това са деца! аз като малък лятото постоянно с ожулени колена с балканчето и постоянно нещо им тунинговахме ама тогава тази дума не я знаехме,кво данеби да ни е било лошо?


Първо, като го гледам как кара, второ, като го гледам как му грее лицето докато кара, дори хората по улицата му се радват..колко е яко да сме заедно с колелата.. това няма цена! Как да не му взема прилично колело? Пълни ми душата, та и аз прокарах заради него..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 06 Ное 2018, 21:37

Абсолютно!Като карам с децата винаги ги пускам пред мен и се улавям,че ги гледам с усмивка повече тях как карат отколкото си гледам пътя пред колелото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Superexstatic » 06 Ное 2018, 21:52

Мордехай написа:Между другото забравих да спомена за ръкохватките. Острани се скъсва гумичката и се отваря дупка. На един познат от Горна Малина момиченцето точно така пада и краят на кормилото с тази дупка попада върху едното ѝ пръстче и като замба чупи малките костички. Цяло лято детето беше с гипсирана ръчичка, няколко пъти в Пирогов не успяват да наместят костичките и се налага отново наместване.
Мойта е много безотговорна и съм набил едни тапи вътре в тръбите, щото ме е страх да не направи същата беля.


:shock: Ужас, дано се оправи детето. На тия години на моето колело беше същата работа с гумичките. Ама аз изрязах дръжката, за да си сложа "рога" :ok: Сега като каза се сещам, че стърчаха в основата си направо като ножове. Не е имало да става някой сакатлък..
Последна промяна Superexstatic на 06 Ное 2018, 21:55, променена общо 2 пъти
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 06 Ное 2018, 21:53

kiko написа:Абсолютно!Като карам с децата винаги ги пускам пред мен и се улавям,че ги гледам с усмивка повече тях как карат отколкото си гледам пътя пред колелото


:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 07 Ное 2018, 8:21

Ама аз изрязах дръжката, за да си сложа "рога"


Аз се чудя на старото МТБ - твърдак какви рога да му сложа, че минава само за асфалт. Някой с опит да даде акъл...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 07 Ное 2018, 18:22

Хубаво, хубаво, ама и тоя Рипрок си има един голям недостатък и това е вилката. Ужасно тежка и безсмислена. След доста търсене се оказа, че е почти невъзможно да намеря подобна вилка за диск. Последно намерих два варианта, и двете са твърди вилки, едната си е същия размер, карбонова, от ибей за 140 долара, и с нея всичко ще е шест, а другата е налична по бг магазини, твърда алуминиева за 130лв, но ще качи предницата с 4 сантиметра. Та въпросът ми е - какво мислите, ще прецакам ли много геометрията и колелото като цяло с високата вилка?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook