Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 18 Юли 2017, 2:53

Аз смених днес първия чифт колодки за сезона. За задни взех JAGWIRE Mountain Sport. Ще ги видим :idea:

Сега си погледнах компютърчето. Тази година още нямаме лято и през почивните дни практически не карам. Към момента съм навъртял 2500км (без малко). Слаба работа :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от бабъл » 18 Юли 2017, 20:18

Днес смених гумите, разликата е огромна, бум-бум имаш почерпка от мен. Старите ми , бяха оригиналните с колелото и не бяха за асфалт, сега с тези е перфектно .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 19 Юли 2017, 7:31

бабъл написа:Днес смених гумите, разликата е огромна, бум-бум имаш почерпка от мен. Старите ми , бяха оригиналните с колелото и не бяха за асфалт, сега с тези е перфектно .

Направи снимики без да светят като слънце, да видим как седят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 19 Юли 2017, 22:03

Смених задните накладки, уж някви по хубави за 30лв и тн. и сега от време на време ми просвирва отзад.Като натисна леко спирачкта спира да свирят направо ме подлудява :banghead:
Почнах да спирам предимно със задната спирачка та малко от малко да ги поизтъркам ама за сега 50-60км ефект=0
Ще се оправи ли :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 20 Юли 2017, 13:27

Просвирват при спиране или при каране? Да не се е изкривил диска и да опира при въртенето?
Ако свири само при каране, виж дали свирят при каране направо или само на ляв/десен завой.
Може задната гума да се е разхлабила и при завой да опира диска.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 21 Юли 2017, 22:28

M5 написа:Просвирват при спиране или при каране? Да не се е изкривил диска и да опира при въртенето?
Ако свири само при каране, виж дали свирят при каране направо или само на ляв/десен завой.
Може задната гума да се е разхлабила и при завой да опира диска.

Свирят при каране,тъпото е че свирят да речем 5мин. после 3-4мин не :dunno: ей така от самосебе си и на право и на завой и по инерция почне ли да си свири нищо не му пречи :mhihi: като натисна леко спирачката спира.задната гума никога не съм я свалял че да се е разхлабила ама знаели човек

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 22 Юли 2017, 7:14

kiko написа:
M5 написа:Просвирват при спиране или при каране? Да не се е изкривил диска и да опира при въртенето?
Ако свири само при каране, виж дали свирят при каране направо или само на ляв/десен завой.
Може задната гума да се е разхлабила и при завой да опира диска.

Свирят при каране,тъпото е че свирят да речем 5мин. после 3-4мин не :dunno: ей така от самосебе си и на право и на завой и по инерция почне ли да си свири нищо не му пречи :mhihi: като натисна леко спирачката спира.задната гума никога не съм я свалял че да се е разхлабила ама знаели човек

Завърти колелото във въздуха и гледай диска как се върти/къде опира. Можеш да разхлабиш и да наместиш колелото, така че диска да не опира в накладките, ако е там проблема.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Bogat-Beden » 22 Юли 2017, 17:08

Сменял ли си спирачната течност скоро? :lol:

По темата,какво мислите за този вид колола? https://www.emag.bg/velosiped-shockblaz ... DWNRKDBBM/
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ukelichko » 22 Юли 2017, 19:08

Само да ви напомня да карате внимателно, особено по трева. В такава дупка скочих, че изкривих каплата, амортисьорите си останаха в сгънато състояние и си счупих за пореден път лъчевата кост на ръката. И това защото някой глупак незнайно защо е изкопал нещо като гроб и го замаскирал. Що си не карах шосейката......... В тая връзка какво ще кажете за Драг Тундра. Тъкмо ръката ще ми е зараснала до зимата и мисля да го карам по снега за фън.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: на пътя
Кара: 330Xi
Мечтае да кара: 760

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Christoff » 24 Юли 2017, 23:15

ukelichko написа:Само да ви напомня да карате внимателно, особено по трева. В такава дупка скочих, че изкривих каплата, амортисьорите си останаха в сгънато състояние и си счупих за пореден път лъчевата кост на ръката. И това защото някой глупак незнайно защо е изкопал нещо като гроб и го замаскирал. Що си не карах шосейката......... В тая връзка какво ще кажете за Драг Тундра. Тъкмо ръката ще ми е зараснала до зимата и мисля да го карам по снега за фън.


Точно Драг Тундра не съм карал, но съм карал фет байк. Не помня марка. Тежеше колкото моя драг zx4. Големите гуми гуми - високи са 4 инча, дават усещане за непобедимост. Скоростите са доста low-range, за да може все пак да го подкараш с тези гуми. Дори без амортисьорна вилка карането е ОК, но аз за себе си мисля, че бих си взел с амортисьор. Има и разни шосейни гуми - с не толкова агресивна шарка и дълбочина на грайфера. Но като цяло гуми за фет байк - ок. 80-100 лв. бройката :idea: А за самото колело, гледай и в ОЛХ - има разни обяви. Другия вариант е от чужбина. Като цяло тундрата изглежда разумен избор, ако дадат и някоя отстъпка от магазина. :yes:
E36 316i
E30 316i
E34 520iA
E61 535d
E46 330Xi

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ukelichko » 25 Юли 2017, 10:45

Това, което ме кара да се замисля е, че във всички клипчета за фет байк видях само спускания и съвсем малко каране по равно. Изкачване не видях изобщо. Здрав съм в краката и качвам Петрохан без проблеми с шосейката, но ако този фет байк не може да се кара поне 10 километра по равно, не ми трябва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 25 Юли 2017, 11:07

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7dBDypIFs74[/youtube]
Ето тук показват сравнение кой вид как катери.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2017, 11:12

Може да се кара и по равно и по баири нагоре. По-бавно е заради големите предавки. Но големия кеф с него е зимата по снега или есента в калта. За шосе не виждам особено смисъл.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ukelichko » 25 Юли 2017, 11:30

Не за шосе, за каране по черни равни пътища. Не знам как стои въпросът с резервните гуми в БГ. Ама за сега имам доста време докато ми зарасне ръката. Всичко двуколесно е прибрано в бокса.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2017, 11:32

По принцип не му е това замисъла, идеята е за каране в кал, сняг и пясък. Но пък аз карам фикси по шосе из планината, тъй че ако си мераклия кво ти пречи. :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook