Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 17 Авг 2018, 9:13

Ебаси вълнението с тоя скутер да го карам със 170 пулс :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 17 Авг 2018, 11:56

Това ми е въпроса. Как го докарваш на твойте години :winky:

Да не съм офтопик, онзи ден счупих педал. Както карам, само се чу някакво изскърцване, гадно на метал. За разлика от твоето, което сърце спря, защото не бях много близко до нас. Усетих го, как леко се "чупи" при въртене и леко леко се прибрах. Счупена е оста вътре, но слава Богу, не ме накара да бутам 7-8 километра. Жената беше на работа и нямаше кой да ме докара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 17 Авг 2018, 12:12

Ял съм го и тоя. Ама бях на близо и 2-3км карах само с единия крак :mhihi:

Постигането на добра аеробна ефективност е въпрос на тренировка. Не, че мойта е нещо особено, но ако постоянстваш се получава малко или много. Лошото е, че става бавно а спреш ли да се упражняваш най-бързо губиш там.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 18 Авг 2018, 1:49

bum_bum написа:Постигането на добра аеробна ефективност е въпрос на тренировка. Не, че мойта е нещо особено, но ако постоянстваш се получава малко или много. Лошото е, че става бавно а спреш ли да се упражняваш най-бързо губиш там.


Сори, ама се сетих за вица, дето хлапето поглежда под кревата, дето се е скрил любовника (понеже съпруга се е прибрал) и казва:

"Дишаш ли? Не дишаш! А как дишаше ..."

Така се връзва с целия ти коментар :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ще те разочаровам малко, относно фикситата и деливърито. В Манхатън китайците масово бръмчат с електрички. Пред всяко магазинче има вързано по едно електрически колело. Тук също стават все повече, независимо от доста солените цени.

Гледах един тренажор (симулатор). Въртиш си колелото и пред теб на екрана картината имитира, че все едно караш по път. Съчетава полезното с приятното.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 18 Авг 2018, 7:31

Ясно е, че в 21-ви век няма кой да се поти като луд вече с фикситата за доставки.

Но на мен за моите цели си ми е перфектно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 19 Авг 2018, 21:13

Има козметични забележки, за техническото състояние се доверих на продавача :mhihi: но някак си ми хареса от пръв поглед :D
Интересно, че лапето със 16-ка не изоставаше много, а кара с педали от три дена :mhihi: Изображение

Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 20 Авг 2018, 12:02

Сложи каска на младежа. Протектори и ръкавици са допълнителна екстра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 25 Авг 2018, 16:03

Да, ще му взема каска, може би и наколенки. Не знам какво се е променило от едно време, когато карахме балканчетата като луди и падахме, ожулвахме се целите и продължавахме.. то тогава каски май изобщо нямаше

Един въпрос - разстоянието от педала до седалката, мерено в една линия по колчето и курбела ми е 89см, и като съм стъпил с пета на педала кракът ми не е съвсем изправен, а навсякъде пише, че трябва да е изпънат в това положение. И като въртя педалите усещам, че кракът ми е по-свит отколкото трябва в крайно долно положение. Сега в покой докосвам земята с пръсти и с двата крака, и ако вдигна седалката ще тябва да слизам всеки път като спра. Курбелът ми е 175мм, по дълъг от 180мм не видях да има, и за половин сантиметър мисля, че е безмислено да ги сменям. То както и да го мисля, освен да вдигна седалката друго решение май няма?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 25 Авг 2018, 17:19

Не трябва да ти е прав крака, а съвсем леко сгънат като си стъпил на педала в седнало положение.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 25 Авг 2018, 17:29

Ако има нещо което не ти пасва в ъглите на рамката и разстоянията , почти неоправимо е в последствие . Кракът трябва да е изпънат защото иначе умората идва много бързо и просто няма да имаш удоволствие от велосипеда . Проблема е че ако вдигнеш седалката още нагоре , торса също отива назад в неестествено и неудобно пложение ефект особен няма . Курбели също можеш да смениш но ако са прекалено дълги почват да опират по завоите и по камъните . Дългите курбели имат още един неприятен ефект че кракът почва да се свива повече в коляното . Тъй като гледам и лапата не е къса така че това допълнително ще те свие напред . Аз лично подкрепям единствено верния начин за мен - преди покупката каране на велосипеда и проверка на всички възможни несъответствия на рамката с ръста на велосипедиста . Тоя велосипед като го гледам е почти детски , на това отгоре си е чист даунхил което ме навежда на мисълта че оправия няма със стойката и положението на коленете .
Велосипеда който е за вас , тоест е правилен размер и тип когато се качите и завъртите педалите нещата просто се случват . Въртенето на педалите е леко и без напрежение , стойката е ненапрягаща и скорост се набира бързо с няколко завъртания . Колкото и субективно да е , по друг начин не мога да го опиша .
Не трябва да ти е прав крака, а съвсем леко сгънат като си стъпил на педала в седнало положение.

Почти така е , казвам почти щото е леко индивидуално и проблема идва от положението на седалката по вертикала над централната ос . Този ъгъл е различен при различните рамки и от там идва нюанса в това правило за изпънатия крак .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 25 Авг 2018, 18:14

Да. Има още много фактори. Байк фита си е цяла наука за да се чувстваш абсолютно комфортно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 27 Авг 2018, 20:03

bum_bum написа:Не трябва да ти е прав крака, а съвсем леко сгънат като си стъпил на педала в седнало положение.


Така е, но аз написах, че трябва да е прав когато си стъпил с ПЕТА, което автоматично означава, че ще е леко свит, като стъпиш с предната част на стъпалото. Не че разбирам (както написах не съм се качвал на колело 15 години), прочетох го :mhihi:


Jordana написа:Ако има нещо което не ти пасва в ъглите на рамката и разстоянията , почти неоправимо е в последствие . Кракът трябва да е изпънат защото иначе умората идва много бързо и просто няма да имаш удоволствие от велосипеда . Проблема е че ако вдигнеш седалката още нагоре , торса също отива назад в неестествено и неудобно пложение ефект особен няма . Курбели също можеш да смениш но ако са прекалено дълги почват да опират по завоите и по камъните . Дългите курбели имат още един неприятен ефект че кракът почва да се свива повече в коляното . Тъй като гледам и лапата не е къса така че това допълнително ще те свие напред . Аз лично подкрепям единствено верния начин за мен - преди покупката каране на велосипеда и проверка на всички възможни несъответствия на рамката с ръста на велосипедиста . Тоя велосипед като го гледам е почти детски , на това отгоре си е чист даунхил което ме навежда на мисълта че оправия няма със стойката и положението на коленете .
Велосипеда който е за вас , тоест е правилен размер и тип когато се качите и завъртите педалите нещата просто се случват . Въртенето на педалите е леко и без напрежение , стойката е ненапрягаща и скорост се набира бързо с няколко завъртания . Колкото и субективно да е , по друг начин не мога да го опиша .
Не трябва да ти е прав крака, а съвсем леко сгънат като си стъпил на педала в седнало положение.

Почти така е , казвам почти щото е леко индивидуално и проблема идва от положението на седалката по вертикала над централната ос . Този ъгъл е различен при различните рамки и от там идва нюанса в това правило за изпънатия крак .


Е, чак детски не е, 19 инча - 48 см му е рамката, което е Л размер, и според доста калкулатори ми излизаше този размер за планинско колело, е, въпросът е, че ще се кара повече в града. Наистина лапата е дългичка (85мм) но интересно, че е фабрично за тази рамка лапата е толкова. Разстоянието от оста на колчето точно под седалката до оста на кормилото ми е 65см. Не бих казал, че усещам да ми е малко.. ама то наистина байк фита е станало цяла наука.. едно време като съм си купувал колело нищо не съм гледал, толкова съм и разбирал де.. То и сега - отидох на Васил Левски привечер, малко преди да си тръгнат и беше второто, на което се качих да го покарам. Наистина модела на рамката прилича на даунхил, ама само дотам, най-малкото няма задно окачване, а и точно заради модела на рамката като я прекрача стъпил на земята има 2-3 см до чатала. Ще го покарам до края на лятото-есента, и напролет ще го мисля, ще покарам различни колела и размери, и ще видя дали да взема нещо друго, пък това ако никой не го иска ще го "замразя" за детето :lol:

пп. Най-накрая ми се сбъдна "мечтае да кара" :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 08 Сеп 2018, 17:51

Днес ми е втория ден на работа с колата, откакто си взех колелото (преди три седмици), и сутринта кантара показа 4 кг надолу :D До работа и обратно са ми 14-16км, в зависимост от това колко ми се обикаля на отиване. С малкия също имаме два "прехода" от по 13 и 15 км, направо ми скрива шапката със 16-ката.
Понеже много започнах да разбирам :mhihi: и ми се струва, че до към 2000лв май не мога да си взема сносен байк, та да попитам - Пулс правят ли намаления в края на сезона? И какво мислите за нов пулс СТР2 срещу някой от по-скъпите (карбонов) байк на Кюб на 2-3 години, на подобна цена?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Сеп 2018, 2:38

Браво за килограмите :yes:

Не знам защо има някакво мнение, че колелото трябва да е последен писък на технологиите :shock: Аз карам сравнително много (по около 7000км годишно) и имам някакво наблюдение над колелата. Купих едно практически ново и то изкара близо два сезона. Предполагам, че му навъртях около 9-10 000км. Смених капли, два комплекта гуми, касета със скорости, един курбел и безброй колодки на спирачките. Трябваше да сменям и верига, защото оригиналната стана два пъти по-дълга...
Ако се кара малко (събота-неделя и през ваканциите), дори колело от нисък клас ще изкара 5-10 години. Аз лично не виждам смисъл от набиване на много пари в една скъпа играчка, която ще се ползва от време на време. Е, ако ще се спускаш от Витоша или нещо от сорта, това е вече друга история. За каране из града става и с нормално колело. Евридейката ми е сглобна от пет различни колела. Въртя му по около 25км дневно. Имам едно за "представителни нужди", дето се кара само в хубаво време през уикендите. Имам и един хибрид Норко, който е в процес на реставриране и се надявам тази зима да му обърна повече внимание.


Казано накратко, карате ли от време на време и по малко, аз лично не виждам смисъл от набиване на много пари. Седят на балкона и само ръждясват и губят стойност. Имаме познати, на които семейният велопарк струва повече от колата на женицата. Тази година са ги изкарали два пъти. Всеки си знае и си прави сметката все пак :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от FaceOff » 09 Сеп 2018, 13:31

Не, не искам последен писък на модата, а и колело до към 2 хил не мисля, че е точно това. В никакъв случай не съм и комплексар, та да си показвам скъпото колело. Просто искам да си взема колело, с което да ми е още по-голямо удоволствие да ходя на работа, и естествено да излизам и в почивните дни с детето.. По най-проста сметка ще го избия само от горивото за един сезон, а както добре знаем, разходите по колата далеч не са само гориво.. хем евтино, хем здравословно :mhihi:
Може би ще го мисля напролет, освен ако не излезе наистина добра оферта сега.
Грубо казано разделям възможните варианти на три - евтин - Спринт аполон про, среден - Кюб атеншън сл, скъп - Пулс стр2, естествено има много възможности между тях..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook