Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 12 Юли 2018, 9:01

За RAM мога да кажа само едно - да не ти се налага да им ползваш гаранционния сервиз.
От тези двете бих взел Cube, но със 180мм диск отпред. Може да разгледаш сайта на Canyon. Понякога имат доста добри оферти, но се поръчва само онлайн, така че трябва да си наясно какъв размер ти трябва.
За този бюджет в момента получаваш начален/среден клас компоненти, което не е лошо в никакъв случай. С времето като нещо се износи/счупи може да го смениш с по-висок клас ако искаш и имаш нужда. Ако ще се кара предимно в парка и разни леки маршрути в планината, може доста години да не се налагат ремонти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 12 Юли 2018, 9:16

Pulse провери как са.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bokouser » 12 Юли 2018, 10:16

sambeto написа:Момци, я кажете кое от двете колела да взема? И за тия пари има ли нещо по-добро? 29" търсим.
Вариант 1:
http://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1% ... m-ht-two-1

Вариант 2:
http://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1% ... on-29-2018


Бих взел CUBE-чето. Еднакви вилки, сходен монтаж, по-добра изработка на Cuba-а.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 24.05.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от UFC » 12 Юли 2018, 11:56

Изображение
Не е Фикси,но е готино за каране.
Ако може някой да ми препоръча хубава помпа,и да питам заслужават ли си светлините от Aliexpress или да купувам от тук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 12 Юли 2018, 12:33

Аз с тия малките помпи имам проблем. Ако помпя до 7-8 бара често ми се случва от налягането да къса гумата точно до винтила. А ползвам само вътрешни Мишлен. Т.е. ако е някаква китайска ще замине сигурно още на 4-5 бара. Тъй, че за мен решението е една голяма с която си помпя преди всяко каране (тия, които ползвам за 2-3 дни спадат защото са латексови). И малка за аварийни ситуации.

Китайските светлини вероятно не са много по-лоши от болшинството маркови за една камара пари.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Е.Димитров » 12 Юли 2018, 12:40

UFC написа:Изображение
Не е Фикси,но е готино за каране.
Ако може някой да ми препоръча хубава помпа,и да питам заслужават ли си светлините от Aliexpress или да купувам от тук.

Мисля, че в лидъла имаше добри оферти за помпа и светлини, поне онзи ден видях, че бяха останали някакви подобни неща. Колко обаче са качествени, не мога да кажа, но ако вземем качеството на други предлагани стоки от лидъл, би трябвало и тези да не са лоши :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 24.05.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от UFC » 12 Юли 2018, 12:48

Благодаря,ще мина да разгледам,че трябва да взема горе долу всичко-чантичка,инструменти,светлини,помпа,маска,нови педали. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 12 Юли 2018, 16:48

Лидълските помпи са прилични с изключение на манометъра. Показва каквото си иска ама пък като за 12лв за крачна помпа- толкова.

В Декатлон има по 30 и нещо крачни и по 12 ръчни. Като качество са далеч по-добре от лидълските. Мойта ръчната струваше нещо към 70лв и ако трябва да я сравня с декатлонската изобщо не знам от къде идват тия 60лв разлика. :kuku: Въобще, ако искаш да минеш тънко- там е мястото :mhihi: Педали с автомати също Шимано на по-читави цени.

С филтрите е тегавиня. Един Респро струва около 20лв и ако караш в града изкарва около 200км.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Пежо 206 и Велосипед
Мечтае да кара: BMW E91

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от angel.n » 14 Юли 2018, 8:06

sambeto написа:Момци, я кажете кое от двете колела да взема? И за тия пари има ли нещо по-добро? 29" търсим.
Вариант 1:
http://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1% ... m-ht-two-1

Вариант 2:
http://bikes4you.eu/bg/%D0%BA%D0%B0%D1% ... on-29-2018


Здравей,
както каза колегата в следващият пост, виж Pulse велосипеди ако си от София можеш да ги видиш на живо. Дали ти трябва 29", зависи най-вече от ръста ти, но и 27.5 имат прилично големи рамки :D
Другата марка, която прави добри промоции е Shockblaze, също български велосипеди прилично здрави и също така с добра окомплектовка. И най-вече трябва да си уточниш за градско колело ли ти трябва, за планината ли и тн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 16 Юли 2018, 15:45

Има и още една марка уж български велосипеди "Oryx", но не съм ги разглеждал по-подробно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 24.05.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от UFC » 25 Юли 2018, 15:47

Тези от вас които карат шосейни,фиксита,cx имате ли "проблем" т.н toe overlap със закачането на пръстите в предната гума при завиване.На това колело просто му е такава геометрията.Дали с обувки с апарати ще се оправи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 30 Юли 2018, 19:49

Стъпваш много напред явно. Когато не искам да заключвам автоматите и стъпя на педала зад тях се получава. Виж на едни обувки къде са монтирани парчетата и ще ти стане ясно точно къде трябва да стъпваш на педала.

Аз днес рекох да ревизирам главините, че предната хрущеше страшно вече, а задната превърташе при скидване. Един лагер от зад обаче е тръгнал да става квадратен Някой има ли идея къде продават подобни неща?

Изображение
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 31 Юли 2018, 3:20

Това съчма от лагера ли е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Юли 2018, 8:55

Да
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 31 Юли 2018, 11:47

Какъв диаметър е?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook