Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 13 Фев 2018, 17:03

Да внеса леко west coast nigga акцент в темата :mhihi:
Да ви се похваля какво ми пристигна от UK. чакам само да се пооправи времето и да по-круизвам лекинко :smoke:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Kurtov » 07 Мар 2018, 16:12

Здравейте.
Имам проблем със спирачки на колело и моля за съвет.
Колелото е със дискови спирачки Promax, предполагам нисък клас, защото купихме колелото ново преди доста години за около 400 лв. Износили са се накладките и не знам, дали се продават нови, но по-големия проблем е, че явно от пренатягане се е скъсала пружината вътре в апарата и когато натисна спирачката задържа.
Търсих на няколко места, но не се продава само пружината. Доста се чудя за V-brake, но не знам за колко пари мога да си взема читави. Колелото се използва рядко, почти само на асфалт и не вижда някакъв голям зор. Възможно ли е да намеря г/д нормални v-brake спирачки за около 20-на лв :roll: ?
Благодаря предварително :smoke: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 07 Мар 2018, 16:54

Накладки мисля, че лесно ще се намерят. За V-brake зависи дали има предвидени места за захващане на вилката и рамката отзад. Също и каплите трябва да са съвместими с V-brake.
Провери първо жилата да не са се задръстили с кал и други боклуци и затова да задържа. Ако проблемът е в самия апарат, може да се пробва с раздвижване и смазване.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Kurtov » 07 Мар 2018, 20:18

Имам предвидени места за V-brake и на двете колела.
На кое се казва капли ?
Проблема е в апарата, счупена е прожината и затова не връща, но като не мога да намеря друга пружина, или трябва друг апарат, или V-brake.

Сега видях, капли са джантите на колелото. За първи път чувам :lol: .
Мисля, че не би било проблем за каплите.
Последна промяна Kurtov на 07 Мар 2018, 23:07, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.11.2016

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Nadin75 » 07 Мар 2018, 21:26

Kurtov написа:Имам предвидени места за V-brake и на двете колела.
На кое се казва калпи ?
Проблемае в апарата, счупена е прожината и затова не връща, но като не мога да намеря друга пружина, или трябва друг апарат, или V-brake.

Сега видях, капли са джантите на колелото. За първи път чувам .
Мисля, че не би било проблем за каплите.
30 - 35 лв ти е едно ново спирачно апаратче на шимано (и то ще е с нови накладки). В последствие ще намираш лесно накладки, а и лесно се настройва и не на последно място - спира добре като за града.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 08 Мар 2018, 9:30

За да могат да се монтират V-brakes трябва да има такива стърчащи работи на вилката и рамката отзад.
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Kurtov » 24 Мар 2018, 20:29

Да споделя, купих си нов спирачен апарат, Shimano BR-TX805 с нови накладки за 25 лв.
Монтирах го и не съм го карал много, но за сега съм доволен. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от hotride » 28 Мар 2018, 20:06

Здравейте, ще купувам колело. Тъй като не успях да се ориентирам моля за съвет какъв размер да търся? Висок съм 183см, 88кг, горе долу разпределени пропорционално. По принцип съм се насочил към 26”, но се притеснявам да не би да ми е малко. Търся съвет от хора, които имат опит и знам, че тук ще ми отговорите най-адекватно относно плюсове и минуси на 26” и 27,5”, тъй като бюджета ми е ограничен а 26ците са по-евтини. Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 28 Мар 2018, 20:13

hotride написа:Здравейте, ще купувам колело. Тъй като не успях да се ориентирам моля за съвет какъв размер да търся? Висок съм 183см, 88кг, горе долу разпределени пропорционално. По принцип съм се насочил към 26”, но се притеснявам да не би да ми е малко. Търся съвет от хора, които имат опит и знам, че тук ще ми отговорите най-адекватно относно плюсове и минуси на 26” и 27,5”, тъй като бюджета ми е ограничен а 26ците са по-евтини. Благодаря предварително!
Има калкулатори, но съдейки по себе си 178см , мисля че си за L. Най-добре провери в нета. Относно размера на гумите мисля че няма голямо значение, ако ще покарваш чат пат в планината. Ако пък ще е по-сериозно нямаше да задаваш тези въпроси.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от hotride » 28 Мар 2018, 20:49

tihomair написа:
hotride написа:Здравейте, ще купувам колело. Тъй като не успях да се ориентирам моля за съвет какъв размер да търся? Висок съм 183см, 88кг, горе долу разпределени пропорционално. По принцип съм се насочил към 26”, но се притеснявам да не би да ми е малко. Търся съвет от хора, които имат опит и знам, че тук ще ми отговорите най-адекватно относно плюсове и минуси на 26” и 27,5”, тъй като бюджета ми е ограничен а 26ците са по-евтини. Благодаря предварително!
Има калкулатори, но съдейки по себе си 178см , мисля че си за L. Най-добре провери в нета. Относно размера на гумите мисля че няма голямо значение, ако ще покарваш чат пат в планината. Ако пък ще е по-сериозно нямаше да задаваш тези въпроси.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk


Ще карам с приятели из и извън града, най много някой бордюр да кача, евентуално чат пат някой черен път.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 28 Мар 2018, 22:21

Размерът на гумите няма значение, гледай рамката. 29 е по-стабилно, но по-трудно завива. 26 е обратното. 27.5 е като компромис между двете.

Всеки производител трябва да има таблица по която да си определиш размера.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 29 Мар 2018, 7:02

hotride написа:
tihomair написа:
hotride написа:Здравейте, ще купувам колело. Тъй като не успях да се ориентирам моля за съвет какъв размер да търся? Висок съм 183см, 88кг, горе долу разпределени пропорционално. По принцип съм се насочил към 26”, но се притеснявам да не би да ми е малко. Търся съвет от хора, които имат опит и знам, че тук ще ми отговорите най-адекватно относно плюсове и минуси на 26” и 27,5”, тъй като бюджета ми е ограничен а 26ците са по-евтини. Благодаря предварително!
Има калкулатори, но съдейки по себе си 178см , мисля че си за L. Най-добре провери в нета. Относно размера на гумите мисля че няма голямо значение, ако ще покарваш чат пат в планината. Ако пък ще е по-сериозно нямаше да задаваш тези въпроси.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk


Ще карам с приятели из и извън града, най много някой бордюр да кача, евентуално чат пат някой черен път.

Аз така взех МТБ 27,5 миналата година без ясна представа какво ще го правя, просто исках да карам.
И си го покарвам, също и извън града, както ти искаш(там навъртам най-много дори). За целта още в началото взех гуми за асфалт, а когато карам офроуд слагам рошавите. При шосейните ми карания започнах да съжалявам защо не взех 29", а напоследък дори започнах да се замислям за шосейка. :mhihi:
Та всичко си идва на мястото като покараш известно време, сам ще разбереш какво искаш.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 03 Апр 2018, 3:52

МТБ по асфалт, това е мазохизъм. Карам зимата МТБ в снега и с нетърпение чакам момента да го хвърля. Като се кача на треторазрядното си хибридче след МТБ и ми изглежда като лимузина. Иначе вече купих първия комплект колодки за сезона:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 03 Апр 2018, 7:29

BMW_POWER написа:МТБ по асфалт, това е мазохизъм. Карам зимата МТБ в снега и с нетърпение чакам момента да го хвърля. Като се кача на треторазрядното си хибридче след МТБ и ми изглежда като лимузина. Иначе вече купих първия комплект колодки за сезона:

Изображение

Мазохизъм, но правя 60 - 70 км. за сега и понякога със сериозен елевейшън. Това лято мисля да ги закръгля на около стотина и догодина ако взема шосейка ще летя направо. :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 03 Апр 2018, 11:51

tihomair написа:Мазохизъм, но правя 60 - 70 км. за сега и понякога със сериозен елевейшън. Това лято мисля да ги закръгля на около стотина и догодина ако взема шосейка ще летя направо. :mhihi:


Това имам в предвид. Все едно от Москвич се качваш на БМВ. Искам после да те видя, дали ще караш отново МТБ по асфалт :smoke:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook