Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2017, 20:09

Някои ползват литиева грес ама при много ниски температури и висока влажност не знам дали ще има файда. Иначе има специални зимни смазки за колелета. Вярвам там трябва да има по магазините.

А най-лесно е да си вземеш фикси. :mhihi:

Веригата може да се разтегне и доста преди 8-9, а може и да изкара двойно. Различни марки, различни маниери на каране и поддръжка. По-добре я смени, че иначе заминават и венците.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 15 Окт 2017, 20:17

Аз на колата я сменям по често веригата , защо й се чудиш - сменяй.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 15 Окт 2017, 23:14

bum_bum написа:Някои ползват литиева грес ама при много ниски температури и висока влажност не знам дали ще има файда. Иначе има специални зимни смазки за колелета. Вярвам там трябва да има по магазините.

А най-лесно е да си вземеш фикси. :mhihi:

Веригата може да се разтегне и доста преди 8-9, а може и да изкара двойно. Различни марки, различни маниери на каране и поддръжка. По-добре я смени, че иначе заминават и венците.


Видях я греста, утре ще си взема

http://www.canadiantire.ca/en/pdp/3-in- ... 1563p.html

Стига с това фикси, моля те. При -20С (а и по-надолу) и насрещен вятър няма завъртане на педалите. Казах ти, миналата зима на стария МТБ от 18 скорости съм карал на трите най-бавни. Дори не съм "вкарвал" средния венец.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 07 Ное 2017, 4:07

Ето го гаражът ми:

Изображение

Три МТБ и две "градски" колела. Това с гумите нагоре е едно NORCO. Стояло е години и ми предстои основно почистване, смазване, нови гуми и евентуално боядисване. Малкото МТБ на хлапето ще замине и догодина ще му купим 24 инча гуми. Само женицата ще си кара нейното.

От утре минималните температури падат под 0С и започва веселото каране

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 07 Ное 2017, 22:08

Кола нямаш ли да я държиш там на топло ами си ги насъбрал тея дъртаняни :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 08 Ное 2017, 2:10

kiko написа:Кола нямаш ли да я държиш там на топло ами си ги насъбрал тея дъртаняни :dunno:


Това всъщност е бейзмента ми. Аз наистина нямам кола. Кола има жената и си я кара тя. Бачка на 25км и просто няма избор. "Дъртаняните" са с цел да ме возят. Онзи най в дъното е камикадзе. Ще го карам в снежния период и ако оцелее (в което се искренно се съмнявам) ще остане за следващия сезон. Ще закарам едно в работата като резерва. Ако спукам гума в едната посока, да имам с какво да се върна. Жълтия МТБ е алуминиева рама и ще му сложа нормални шосейни гуми (имам ги от друг дъртанян, отишъл вече на скраб). Нещо като резервно колело. Това най-отпред го карам сега и вече е на около 10 000км. Ако трябва да сменям верига, средно движение и т.н. дреболии, по-добре да се огледам за нещо по-запазено. То и така изкара прекалено много за модела си. Купих го за 150+70 (две капли втора употреба)+30 (кръгло за нова касета със скорости)+60 (двете нови външни гуми тази пролет)+40 (колодки) и кръгло ми е излязло 350 кинта за два сезона всекидневно каране. Има още живот в него и не ми се набиват пари. Една нова верига е между 20 и 50 само тя.

Живот и здраве, ще го мислим другата пролет :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 08 Ное 2017, 2:34

Баси, кви са тия цени там. Пазарувай от ибей. Аз си взех верига КМЦ ултралайт за няма и 6 паунда.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 08 Ное 2017, 5:49

bum_bum написа:Баси, кви са тия цени там. Пазарувай от ибей. Аз си взех верига КМЦ ултралайт за няма и 6 паунда.


http://shop.bushtukah.com/sitesearch.cf ... &rb_ct=348

Ходих в магазина онази вечер (по път ми е) и налични имаха между 20 и 50 кинта.

Иначе писах по-горе. Смяна на счупена спица с нова тяхна - $36. Едната. Пренареждане на цяла капла :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 08 Ное 2017, 12:15

Те са си толкова, но за такива колелета няма смисъл от такива вериги. Или но нейм за $5 от някъде или от Ибея.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от inspite » 10 Ное 2017, 9:55

Каква е идеята на тези колела, за градско каране без спирачки и с една скорост. Някакси за условията в София изобщо не ми се вижда "атрактивно".
пример: https://dragzone.bg/velosiped-drag-stereo-fixie .

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 11 Ное 2017, 19:26

inspite написа:Каква е идеята на тези колела, за градско каране без спирачки и с една скорост. Някакси за условията в София изобщо не ми се вижда "атрактивно".
пример: https://dragzone.bg/velosiped-drag-stereo-fixie .


Тук ги карат доста. Градски куриери най-вече. Като му гледам цената и извадим от нея 20% ДДС, не знам какво представлява всъщност :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 11 Ное 2017, 21:52

Лошо да не чувам за фиксито :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Jordana » 12 Ное 2017, 10:12

Това само с пети ли се спира или има опция за добавяне на колодки ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Мордехай » 12 Ное 2017, 10:28

Имат и контра, не са съвсем без спирачки. Някои имат и предни спирачки. Иначе на оня филм беше изцяло без спирачки, ама все пак е филм.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 12 Ное 2017, 16:42

Това май е от ония, дето са постоянно зацепени. Накъдето въртиш, натам върви. Та ако се засилиш, спирането е малко интересно (ако те засече някой).

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook