Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от tihomair » 28 Юли 2017, 19:22

Преди време си говорихме за калници, та взех тези... Този уикенд ще ги тествам в гората, макар че надали ще има кал.ИзображениеИзображение

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 28 Юли 2017, 21:22

Zefal нали?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Bogat-Beden » 28 Юли 2017, 21:32

Пичуе,брат ми си купи един Хакер и за няма и месец и под 100на км скоростите си иваха майката,та се не видяха...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 09 Авг 2017, 4:27

Вчера опънах женицата и хлапето да караме заедно. След едни нищо и никакви 30-тина километра на мойта така и се схвана трътката, че ми се видя "като чуждо" :mhihi: Майтап, не ми дава да я докосна и заплашва да ми отреже нещо докато спя ;)

Иначе сериозно. Намерих си изхвърлено CCM Nitro XT 26. Разбито му е средното движение и трябва да се сменят лагерите. Това е причина да го изхвърлят. Гумите са читави, скорости, спирачки и преден амортисьор работят ... Уредих се с колело за зимата. Ще кача снимки тези дни.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39 530i

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nivo » 16 Авг 2017, 13:07

Колеги, препоръчайте багажник за велосипеди. Колата е е39 комби.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 16 Авг 2017, 15:09

nivo написа:Колеги, препоръчайте багажник за велосипеди. Колата е е39 комби.

Имаш 3 варянта:за теглича,за багажника и на тавана,изясни първо какъв искаш.Като марка,туле и всички останали.Тулето е най хубаво но и най скъпо,аз имам такъв за багажника италянски peruzzo venecia и съм доволен хваща 3 колела без проблем.Но ако наново бих си търсил щях да взема такъв за теглич-по лесно се монтира,няма опасност да надраска боята и държи яко :shock: което ме учуди адски много понеже бях скептичен за този вид багажници но с едно туле минахме 100км без никви ядове.За тавана не бих препоръчал защото 1во по трудно се катерят колелата горе и 2ро след по дълъг път отпред целите стават в мушички.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от K_Ilkov » 16 Авг 2017, 15:48

kiko написа:Като марка,туле и всички останали.Тулето е най хубаво но и най скъпо ...

Наскоро установих, че това твърдение е леко отживелица ;) Живеех със същата идея и аз.
Има и по-интересни марки на пазара ... yakima например имат някои доста интересни решения, а цените им са сходни или по-ниски понякога от туле.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 16 Авг 2017, 16:09

Зависи колко често и на какви разстояния, също и колко колела ще се превозват. Тези, които се захващат за капака на багажника с куки и колани са най-евтини, но ако тръгнеш на дълъг път и искаш да си вземеш нещо от багажника ще трябва да сваляш колелата. На теглича е най-удобно и най-скъпо. При тях недостатък е, че ако караш в мокро време, колелата стават целите в гняс. На тавана е среден вариант. По-трудно се качват колелата, влошават доста аеродинамиката и както отбеляза колегата, събират доста насекоми. Също така трябва да се внимава и с новата височина на колата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 16 Авг 2017, 16:19

И аз ползвам от тези за задния капак peruzzo venecia и съм много доволен. Реших да пробвам понеже бяха около 100тина лв, но вече съм направил над 5 прехода извънградско от 150+км включително и до морето и нямам забележки. 3 колела качвам и няма никакви ядове с малко повече внимание нито се драска колата, нито колелата.
Иначе и на мен най-много ми допадат тези за теглича - най-лесно, интелигентно и безопасно :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 17 Авг 2017, 8:48

K_Ilkov написа:
kiko написа:Като марка,туле и всички останали.Тулето е най хубаво но и най скъпо ...

Наскоро установих, че това твърдение е леко отживелица ;) Живеех със същата идея и аз.
Има и по-интересни марки на пазара ... yakima например имат някои доста интересни решения, а цените им са сходни или по-ниски понякога от туле.

Къде им е магазина на тези yakima,да поразгледам?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от K_Ilkov » 17 Авг 2017, 8:52

За България знам за тези, че ги предлагат

http://bagajnik.com/cat-Bagazhnitsi-za-Velosipedi-23

Магазин само техен не знам да имат, но не съм и търсил.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39 530i

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от nivo » 17 Авг 2017, 11:34

Благодаря колеги. Взех си за задното стъкло от Декатлон 109.00 лв.http://www.decathlon.bg/p/8342387_zaden ... #/17-254-_

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Denmark » 17 Авг 2017, 22:13

А 3-ти рег. номер имате ли?

Аз на няколко пъти съм карал с такива, които се захващат за багажника, но само в Дания, защото нямам 3-ти номер, а пък тук няма полиция и е много много минимален шанса за проблеми поради това. Иначе и не всички стойки имат места за захващане на номер.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Pisobella » 23 Авг 2017, 10:54

Трета табела за багажника за колелета може да се изкара. :) Не е като да няма процедура за това нещо - възползвайте се :D
Иначе тия багажници си имат и място за табелката.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 23 Авг 2017, 12:44

Тук има малко двусмислица с 3тата табела особенно на багажници за задния капак. Та какво става решаваш да сложиш 3та табела, но в закона пише да се монтират на места предназначени специално за това, да обаче тея багажници нямат такива, т.е. си в нарушение. Ако пък не сложиш 3та табела пак си в нарушение, защото в повечето случай номера не се вижда .. една такава странна е ситуацията и аз доста мислих и реших да карам без 3та табела, защото посотянно трябва да я свалям от багажника, защото ако някой ми я открадне става по-голям цирк.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook