Малко помощ за една Баничарка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Малко помощ за една Баничарка

Мнение от X-citer » 22 Фев 2006, 14:11

Здравейте, налага ми се да закупя автомобил от въпросния тип. Почнах да пиша обява в Купува, но тъй като съм слабо запознат с този тип автомобили и не знам какви да са изискванията които да задам в обявата размислих и реших първо да се допитам тук. Моля да ми препоръчате модел и двигател. Колата ще се използва за разкарване на храна. Ще мога да отделя 10-12 000 лв. Погледнах в мобиле-то, там има доста модели, като по-евтините са френските. Хубави са на външен вид, но на мен ми трябва за работа, а не да и се радвам. Трябва ми кола за която да знам, че няма да се налага да влиза през седмица в сервиза. Хайде помагайте, пък като я взема ще черпя :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 564
Регистриран на: 26.11.2005
Местоположение: София
Кара: кръгчета

Мнение от Niikoo_1 » 22 Фев 2006, 14:29

Vw caddy - това е Поло само, че направено като баничарка - аз лично бих го предпочел пред френските. Има 1.9Д и 1.9СДИ - това са моторите
Опел Корса-Комбо - 1.7Д, - има нов и стар модел

Сеат Инка - същото като VW Caddy

Ако на мен ми трябваше такъв тип кола определено бих заложил на тези модели. [/i]
Последна промяна Niikoo_1 на 22 Фев 2006, 22:01, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 22 Фев 2006, 15:31

Пежо партнер, Ситроен Берлинго и Рено Канго определено са с по-голямо товарно пространство и по-прилична возия, което за разкарването на храна има значение ;)... Такива можеш да потърсиш директно в СФА, там минават пълен рециклаж преди да ги пуснат в оказиона, даже дават и гаранция. Цените са според възрастта, но трябва да отидеш на място.
Never mistake motion for action...

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 22 Фев 2006, 15:45

Niikoo_1 написа:Vw caddy - това е Поло само, че направено като баничарка - аз лично бих го предпочел пред френските. Има 1.9Д и 1.9СДИ - това са моторите
Опел Корса-Комдо - 1.7Д, - има нов и стар модел

Сеат Инка - същото като VW Caddy

Ако на мен ми трябваше такъв тип кола определено бих заложил на тези модели. [/i]


Кади'то найстина е добро, но е баси цифрата..

Имам тука един тест на баничарки и има трите френски и още няколко и най добро беше Кангуто (Рено). ;)

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 22 Фев 2006, 15:58

Любе ако помниш баничарката с която
ходихме до Гуцал...
Пежо нещо си...
не е лошо като вариант с двг 1.9дизел
атмосферен...
На 80 000 му сменихме доста работи
но пък си е муле отвсякъде!!!

иначе не очаквай нищо добро
от баничарка втора ръка... знаеш как се
карат тези коли
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

Мнение от Терзийски » 22 Фев 2006, 16:17

Един познат кара служебно Vw caddy и казва, че е доволен .... :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Мнение от Tano » 22 Фев 2006, 16:22

Около 3 месеца карах Рено Кангу служебно и наистина е голямо муле. Мойто беше горе долу ново на около 20000км и нямаше проблеми с нищо. Карах и няколко на по 130000 и повече и като цяло са добре, просто им трябва редовна подръжка и върват и не спират. Най вече спирачките и предницата (като всички френски коли :mhihi: ). Доста време карах и Ситроен Рапид, ама те са малко старички но също беше много здраво копеле.
Срам ме е да го кажа ама френските баничарки са най добри, особено в съотношението цена - качество.
Добло-тотата някой колеги казваха, че са хубави, някой не им харесаха въобще, ма поне базовото (серийното) оборудване е малко по джиджано от на френските.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от X-citer » 22 Фев 2006, 16:44

Колата ще се кара само в района на София(главно центъра) и Кремиковци. Няма значение дали ще е муле и да катери баири. Преди малко говорих с познат и той ми каза, че е имал Caddy и е била много читава машина. За френските ми казаха, че били с много слаба ходова част, но не знам дали това не са само митове и легенди(защото според хората и БМВ не е кола за зимата :mhihi: ).


иначе не очаквай нищо добро
от баничарка втора ръка... знаеш как се
карат тези коли

Това за съжаление го знам. Повечето са били служебни, а чужда кола и чужда жена кокали нямат :lol:
Поради тази причина съм готов да отделя 10-12000 лв и се надявам да намеря по-нова кола в добро техническо състояние.
Като чета и вашите мнения, май VW Caddy ще да е :roll:
Благодаря ви за съдействието до тук. Ще чакам още съвети. И да питам: Като ходя да оглеждам някоя баничарка има ли нещо специфично за което трябва да внимавам или нещата са стандартни като при леките коли :confused:
Изображение

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 22 Фев 2006, 19:21

Пежо Партнер HDI тва е колата!
В зависимост колко пари имаш и колко нова искаш да е може да отидеш в официалното представителство на Пежо и да видиш имат Партнери на втора ръка на по 2-3 години на много добри цени ;)

МОй приятел кара такова нещо и вика, абе френска кола, ма като не ми се троши ша я карам, пък и работа ми върши ;)
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 22 Фев 2006, 19:49

Любо, ние ползваме две Опел Комбота - едно бензиново и едно дизелово (1,7Д - Исудзу)

Бензиновото го таралясваме безпощадно 2 години по софийските "улици" и НЕулици,там където се строи и няма никакви пътища :!: Единствената му грижа беше ремонт на мотора ,защото пое глъка вода след ,като беше удавено под моста от Гара Искър към Бусманци :mhihi: :mhihi: :mhihi: Мислех си,че тая кола нищо няма да става после а тя не дава никакъв яд :shock: :shock:

Дизела е с японския мотор и честно казано съм поразен как пали под -20 градуса на въздуха,как работи и как движи за атмосферен мотор с 55 конски сили :shock: София -Пловдив от табела до табела минавам за между 50 - 55 мин,като на моменти стрелката на скоростомера пада под 175 (!) км/ч,при такова каране в двете посоки с газта до долу :D включително и градско каране "идиотчето" не прехвърля 7/100 нафта :shock: :D :D

За близо 2 години,никакви ремонти :!: :!: :!: Ходова част - невероятно здрава :!: :!: проблем с ръжда и на двете нямаме ,като едната е '96 година а другата е '98 :idea:

Има ги на доста добри цени и лично аз нищо друго не бих погледнал :!: Ако се наложи да копуваме 3-та ,пак ще е Комбо :D

Георги Пенчев
Изображение

Е30 IS Crasher
Аватар
Мнения: 2252
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М42Б18, E61 M54B25

Мнение от ge_a » 22 Фев 2006, 23:37

Един приятел има такова Комбо дизел и расправя че било голяма мъка с частите за мотора ако ти се пре**е нещо!!! Тва за дизела де нали са японски!!! Иначе аз имам баничарка Шкода Фелиция и да ти кажа не сам очарован нещо мноо нежна за служебен автомобил :mhihi: , така че не ти я препорачвам!!!
Най-обичам да вадим теловете на гумите !!!
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Малко помощ за една Баничарка

Мнение от N.Mihaylovski » 14 Апр 2013, 11:31

Я да вдигна малко темата :D
И на мен ми дойде реда за купуване на баничарка
Най ми харесва Caddy-то поради факта, че имам VW и съм изключително доволен от марката, преди всичко най важна е цената на поддръжката на колата, съединител, окачване, и т,н
Пежо/Ситроен ги гледам скептично, въпреки факта, че са масови и се карат много, карал съм Берлинго 2.0 HDI около 40 000 му врътнах, върви добре, но като стана на 50 000 км хвърли турбото, клекна задницата и се разкрачи ( колата беше пътническа, не се товари и не се тормози с товари ) и кормилната кутия сдаде багажа ремонт в СФА над 5000 лв, брони, фарове радиатори са доста скъпи дори и не оригинални.
колата беше 2005 година като стана на 100 000 км пак турбо, кутия, Интериора е доста гадничък, и не удобен
Окачването на френските е малко кекаво.
Новите 2008-2009 не ги знам как са като окачване, карах Партнър 2010 добре е но за 20 км не мога да създам впечатление за колата :dunno:
Кадито ако е на 50% здраво от Полото което карам сега изобщо няма да се чудя какво да купя, но поради факта, че новите коли не ги правят като тези преди 2000 година.

Колата трябва да е 6+1 за да мога да си ползвам ДДС-то
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 12.03.2008
Местоположение: santa cruz de tenerife
Кара: Турбо малолитражки
Мечтае да кара: AC COBRA

Re: Малко помощ за една Баничарка

Мнение от vin_diesel » 14 Апр 2013, 11:44

кади 1,9 тди 105коня повтарям 105 коня да е мотора това е чук двигател с разход под 5 извън града,споделям от личен опит.И от 2.0HDI бегай далеч разхода не пада под 7 извън града и окачването е слабо :yes:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса. http://www.youtube.com/watch?v=V8mCgjbBPMk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 501
Регистриран на: 23.07.2007

Re: Малко помощ за една Баничарка

Мнение от blackrider » 14 Апр 2013, 17:05

Карал съм Кади 2.0 ТДИ 2004та. или и 5та беше не помня. Зверско каране София градско и няколко пъти до морето. Здрава и корава машина. Много удобна за каране и адски маневрена. Препоръчвам го . Впечатленията ми от другите като Партнер,Берлинго и сие. е че не са толкова здрави и удобни. Често влизаха в сервиз. :yes: Зимата палеше при -18С без проблем.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Малко помощ за една Баничарка

Мнение от madpetio » 14 Апр 2013, 20:51

Незнам кви ХДИта карате и кой ги кара най вече ама мога да ви покажа на 297000 2.0ХДИ с оригиналното турбо работещо :yes:
не че ги препоръчвам,но личните впечатления са ми други...
виж умира им помпата в резервоара и т.н.
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook