Хемороиди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Хемороиди

Мнение от Bogat-Beden » 06 Окт 2017, 11:45

Аз не бих могъл да ти кажа къде да отидеш,но мога да ти кажа нещо по-генерално.
Не си ли промениш вероятно доста седящия/заседнал начин на живот,дори и да се отървеш от хемороидите завинаги,ще ти се появи друг проблем поради тази причина. Опитай се поне да ходиш пеш всеки ден,или поне 5-6 дена в седмицата. По няколко километра. За храната е ясно..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хемороиди

Мнение от Borymeckata » 06 Окт 2017, 12:39

Vra4anin написа:... Не знам от какво се получи това. Чудя се, дали не се раздразних...

Да ти кажа, има някаква връзка с бързото отслабване, от личен опит го знам. Също така си докарах камъни в жлъчката, след бързо отслабване.

Хемороидите се появяват при продължително седене - често при шофери и чиновници. За разлика от колегите, аз ще ти препоръчам един народен метод за лечение. Значи както си седиш, с все сила си стискаш... свинктер ли, как се нарича това... Ама наистина с всичка сила, сякаш живота ти зависи от това. Стягаш го и го свиваш навътре колкото можеш и държиш така - пак колкото можеш. Трябва да почувстваш едно напрежение и притреперване в долната част на таза, направо ще усетиш простатата къде се намира ... Правиш това упражнение колкото пъти на ден се сетиш и можеш.

Пробвай и кажи дали има ефект. Ако няма - поне вреда няма да има, но за ефекта съм сигурен. Успех!
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Хемороиди

Мнение от Витанов » 06 Окт 2017, 13:45

Колега мажи с проктогливенола една седмица или докато се свият и забрави за тия операции, не питай откъде знам, че ни прав, ни седнал, ни клекнал една седмица щях да пукна. :) Мажи и вътре не само отвън..
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Хемороиди

Мнение от Cyberloner » 06 Окт 2017, 17:59

Да ви светна какъв е един от основните фактори, които причиняват хемороидите - кофти ХИГИЕНА!
Дядо ми е лекар и последните 20-ина години все с шофьори се занимава.
Наблюдението е, че при турците са в пъти по-рядко срещани като проблем и основната разлика е, че Мюмюн след всяко посещение на тоалетната си мие задника с вода както трябва.

Обяснението е, че когато не си се избърсал кой знае колко добре(а и само с бърсне не е гаранция), дори да не те сърби задника пак някоя частичка може да застане в гънките и да притиска, с което да запушва някое малко капилярче, от което се получава кръвонасядане и т.н.

Аз преди около 2 години (работя в офис, понякога и по 6-7 часа прекарвам все седнал) забелязах някакви наченки на такова(не е имало болка, но по хартията понякога оставаше малко червено) и започнах да се мия, совен бърсането с хартия - от тогава никакви проблеми!
Ям си нормална храна, като гледам 1-2 пъти седмично да има за закуска трици(че било като профилактика бях чел) и това е. Нито болки, нито парене, няма сърбене, камоли кръв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Хемороиди

Мнение от gromovich » 06 Окт 2017, 19:11

Темата е важна, нищо че има една приказ "Гъз душа не носи".
Та по темата, преди около 10 години имах проблем и аз, така като чета може би 2 или 3 стадии. До ден днешен няма проблем, но какво правя по въпроса. Първото нещо е движението - ходете пеша, бягайте, качвайте стълби. Второ - почти забравете за тоалетната хартия, мийте се след всяко ходене по нужда. Трето - ходенето по голяма нужда не бива да става за 2-3 минути, няма нужда от напъване, не случайно хората си четат вестник в тоалетната.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Хемороиди

Мнение от bum_bum » 06 Окт 2017, 21:27

gromovich написа:Темата е важна


Да я закача ли да седи най-горе? :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Хемороиди

Мнение от Larbi » 06 Окт 2017, 21:39

Borymeckata написа:
Vra4anin написа:... Не знам от какво се получи това. Чудя се, дали не се раздразних...

Да ти кажа, има някаква връзка с бързото отслабване, от личен опит го знам. Също така си докарах камъни в жлъчката, след бързо отслабване.

Хемороидите се появяват при продължително седене - често при шофери и чиновници. За разлика от колегите, аз ще ти препоръчам един народен метод за лечение. Значи както си седиш, с все сила си стискаш... свинктер ли, как се нарича това... Ама наистина с всичка сила, сякаш живота ти зависи от това. Стягаш го и го свиваш навътре колкото можеш и държиш така - пак колкото можеш. Трябва да почувстваш едно напрежение и притреперване в долната част на таза, направо ще усетиш простатата къде се намира ... Правиш това упражнение колкото пъти на ден се сетиш и можеш.

Пробвай и кажи дали има ефект. Ако няма - поне вреда няма да има, но за ефекта съм сигурен. Успех!


С други думи Кегели. Това упражнение се дава за куп неща както и за удължаване на половия акт понеже се стягат мускулите, които стягаш когато се стискаш да не се напикаеш. https://www.google.bg/search?num=50&cli ... D2ZnTS_k9k

Иначе по темата. Имам и аз и се бях уплашил по едно време като се разбра щото много кръв излизаше :paranoid: Обаче се мазах с някакъв прастар унгвент (мазило) и спря всичко. Разбира се от време на време имам някакви наченки, но така е то с тия хомороиди глупава работа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хемороиди

Мнение от Borymeckata » 07 Окт 2017, 11:55

Larbi написа:С други думи Кегели. ...

Възможно е, аз съм го чул като народен метод за лечение.

Сещам се, един колега разправяше: "Аз до 40 години знаех само за един орган, че имам. А после научих и за други - бъбреци, дроб, сърце, далак, някакви жлези излязоха...". Това е тъжната истина, Колеги - на 30 ти свършва гаранцията на и на 40 започват проблемите. Започваш да обръщаш по-сериозно внимание на обслужването, купуваш само качествени консумативи, ремонтираш, ограничаваш вредните фактори, караш внимателно, гледаш да няма резки завои и ускорение и спиране, пазиш техниката колкото можеш, ама накрая... всички стигаме в (авто)моргата.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хемороиди

Мнение от Borymeckata » 07 Окт 2017, 12:01

bum_bum написа:
gromovich написа:Темата е важна


Да я закача ли да седи най-горе? :mhihi:


Смешно е, но има логика, като се замислиш... Автомобилен форум - фенове, които прекарват доста време седнали в колите - професионално заболяване - тема за лечение и решаване на проблема. Все едно в ножарски форум да има тема как се третират порязвания или във винарски форум - тема за средства срещу махмурлук.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Хемороиди

Мнение от bum_bum » 07 Окт 2017, 13:23

Borymeckata написа:
Larbi написа:С други думи Кегели. ...

Възможно е, аз съм го чул като народен метод за лечение.

Сещам се, един колега разправяше: "Аз до 40 години знаех само за един орган, че имам. А после научих и за други - бъбреци, дроб, сърце, далак, някакви жлези излязоха...". Това е тъжната истина, Колеги - на 30 ти свършва гаранцията на и на 40 започват проблемите. Започваш да обръщаш по-сериозно внимание на обслужването, купуваш само качествени консумативи, ремонтираш, ограничаваш вредните фактори, караш внимателно, гледаш да няма резки завои и ускорение и спиране, пазиш техниката колкото можеш, ама накрая... всички стигаме в (авто)моргата.


Написах го на майтап, но така като поставяш въпроса.. 40-те ги минах и това далеч не е възраст в която гаранцията ти изтича.

Все още познавам само "онзи" орган. Нищо не ме боли, не се чувствам изморен, нямам кръвно, простатата не се обажда, мога да тичам, карам колело или тренирам с часове. С други думи живея пълноценен живот.

Всичко има и цена естествено. От години не съм опитвал кола, чипс, торта, бонбони, марсове, сникерси и други подобни. Домат, чушка, сирене, месо и всичко останало от нормален магазин не си купувам.

Когато си гледах сам зеленчука не съм пръснал и капка препарат.

Ежемесечно изяждам стойността на колата си в храна.

Години на ред ми се смееха, че давам по 50ст до 1лв за яйце. Сега като изтеглиха стотици хиляди отровни яйца от магазинната мрежа сега аз се смея. Та така..

Всичките усилия естествено не гарантират, че утре няма да се гътна скоропостижно от рак, инфаркт или инсулт, но със сигурност каквото имам да живея ще си го изживея качествено.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Хемороиди

Мнение от BMW_POWER » 07 Окт 2017, 15:14

Borymeckata написа:Сещам се, един колега разправяше: "Аз до 40 години знаех само за един орган, че имам. А после научих и за други - бъбреци, дроб, сърце, далак, някакви жлези излязоха...". Това е тъжната истина, Колеги - на 30 ти свършва гаранцията на и на 40 започват проблемите. Започваш да обръщаш по-сериозно внимание на обслужването, купуваш само качествени консумативи, ремонтираш, ограничаваш вредните фактори, караш внимателно, гледаш да няма резки завои и ускорение и спиране, пазиш техниката колкото можеш, ама накрая... всички стигаме в (авто)моргата.


Малко спам,

гаранцията изтича много по-рано. Имам съученик, който си отиде на 27 от рак на костната система.... Прави сметка, кога е започнал да се развива, за да успее да го довърши толкова рано.

Заседнал живот, скапана храна, нерви, стрес и то "лагерите избиват" :dunno:

И аз трябва да съм по 9-11 часа в колата. Колегите ми се смеят, че понякога ходя пеш и газя сняг или ме вали дъжд. Няма значение, движете се, това е истината.

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Хемороиди

Мнение от B U L L I » 09 Окт 2017, 19:04

Cyberloner написа:Да ви светна какъв е един от основните фактори, които причиняват хемороидите - кофти ХИГИЕНА!
Дядо ми е лекар и последните 20-ина години все с шофьори се занимава.
Наблюдението е, че при турците са в пъти по-рядко срещани като проблем и основната разлика е, че Мюмюн след всяко посещение на тоалетната си мие задника с вода както трябва.

Обяснението е, че когато не си се избърсал кой знае колко добре(а и само с бърсне не е гаранция), дори да не те сърби задника пак някоя частичка може да застане в гънките и да притиска, с което да запушва някое малко капилярче, от което се получава кръвонасядане и т.н.

Аз преди около 2 години (работя в офис, понякога и по 6-7 часа прекарвам все седнал) забелязах някакви наченки на такова(не е имало болка, но по хартията понякога оставаше малко червено) и започнах да се мия, совен бърсането с хартия - от тогава никакви проблеми!
Ям си нормална храна, като гледам 1-2 пъти седмично да има за закуска трици(че било като профилактика бях чел) и това е. Нито болки, нито парене, няма сърбене, камоли кръв.


кофти хигиена наистина е фактор,но не съм съгласен,че е основен.
люта храна,люти напитки,претоварване... в смисъл вдигане на тежест,
подмиване с гореща вода,запек,разстройство това са други признаци за появата на хемороиди.
аз лично се сдобих с подобен проблем след инцидент при който получих силен натиск в коремната област...
в този ред на мисли не позволявайте на половинките ви да ви скачат на корема,съобразете се с горното ,
заменете топлата вода със студена и при най лекия сърбеж мажете с мазен крем.
станал съм експерт в тази област в стремежа си да не мина по този път отново :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Хемороиди

Мнение от alx » 10 Окт 2017, 1:26

Borymeckata написа:...Това е тъжната истина, Колеги - на 30 ти свършва гаранцията на и на 40 започват проблемите. Започваш да обръщаш по-сериозно внимание на обслужването, купуваш само качествени консумативи, ремонтираш, ограничаваш вредните фактори, караш внимателно, гледаш да няма резки завои и ускорение и спиране, пазиш техниката колкото можеш, ама накрая... всички стигаме в (авто)моргата.


това е хубаво написано. някои сме с по-дълга гаранция (зависи от производителя предполагам), други сме с по-къса, но динамиката във времето както си я написал... си е самата истина...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Хемороиди

Мнение от Jordana » 10 Окт 2017, 20:35

Я гледай , медицинска тема за хемороиди . :lol: Хемороида е изключително вреден враг който дебне в засада . От изброените методи за лечение не съм сигурен че изчезват , но знам със сигурност че от алкохол цигари кафе люто става по лошо . Това практически е един варикс в ануса , не виждам как ще се оправи като се стягаш . Изключително важна е дефекацията - трябва да се избягват сухите храни и да се набляга на сокчета и супички . Тоест да не се разпъва семерингата до максимум щото с годините се спича и освен че губи херметичвост почва да пуска масло :mhihi: Има един изключително неприятен момент , че през тия ранички на хемороида може да получите перитонит като стой та гледай . Както и от мръсната къртичина така и от къпане в море и други водоеми с не особено бистра вода .
Някой по-горе спомена за интимни ласки със натиск в корема .....ами има още неприятни новини - торзио на тестис в следствие на такива ласки . От тая гадост ще забравите за хемороида със сигуност . Светът е странно устроен ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Хемороиди

Мнение от Kroki » 11 Окт 2017, 15:39

Същата работа върши, ако докато сте седнали на тоалетната качите краката си на някакво столче. Така с "имитира" клекналост.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook