Хемороиди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 29.06.2006

Re: Хемороиди

Мнение от MatriX_Fucked » 02 Мар 2012, 14:57

хехе, неа ядове брат, доста народ сме миналия по тоя път, нема да се плашиш :) На мен от супермотото ми излизат всеки път... Колегата си ги лекува със свещички и мазила от аптека, мен ме оправя обикновен вазелин и лека диета на супи! ;)
Без страх, без спирачка!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 17.06.2004
Местоположение: Харлоу
Кара: E90 335d, F30 320d

Re: Хемороиди

Мнение от nikinenov » 02 Мар 2012, 15:49

Детралекса ме оправя всеки път при по леки случаи по 2 на ден докато свършат, при по тежки дозата както пише в упътването.
Юнион, ОН и т.н. са само за много малки в начален стадии за големи - ще ти създадат адски болки и няма да направят нищо.
Мазила с лидокаин също помагат като се намажеш преди да отидеш в кенефа.
Щом нямаш кръв е възможно и да е фисура - ако се хване рано се лекува, ако е хронична трябва интервенция - интервенцията не е кой знае какво и после болки почти нямаш докато заздравее, но си трябва обилно мазане.
Имам доста инфо по темата че жена ми имаше сериозни проблеми след раждането и къде ли не сме ходили, слава Богу сега е ОК
Only a month ago, I stepped out of the Ferrari 430 and thought that maybe in 200 years, someone, somewhere, using materials that don't currently exist, will make something better. But in fact, I only had to wait four weeks. The M5 is that good.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Хемороиди

Мнение от svilgg » 02 Мар 2012, 16:28

Само искам да ви направя една подсказка , хемороидите освен че се свързват с болка парене и кървища си имат и добра страна.Това е естественият начин на тялото да се оттърве от хематоми.
Хора лекували се от хемориди много по често впоследствие получават инсулти
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Хемороиди

Мнение от Stanchev » 02 Мар 2012, 16:40

мажи дупарата с пайлекс на мен само той ми помага :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Хемороиди

Мнение от Мордехай » 02 Мар 2012, 17:01

Он-клиник са менте, само ще дадеш пари и ще изсереш няколко скъпи пръстенчета. После всичко пак. Има много писано за тях из нета. Аз имам хемороиди от 15 години и съм пробвал всякакви начини, но не мога да се отърва. Трябва да свикнеш всяка сутрин по едно и също време да се изхождаш. Когато го спазвам нямам проблеми с месеци. Ако се случи да не го спазя дори един път, примерно тръгваш рано за някъде на път и оставиш за вечерта, после на другия ден или по-другия ден ми излизат задължително с прокървяване. Почти никога не ме боли, но виждам кръвта. Понякога има толкова кръв, че чак се плаша. Но обикновено лекарите ми казват, че е нормално. При мен се получава поне по два пъти в годината. Веднъж пробвах един крем, забравих му името, но има наведен човек и отзад един голям "+", стана по-лошо с него и вече не ползвам нищо - след 3-4 дни се оправям от самосебе си.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 17.06.2004
Местоположение: Харлоу
Кара: E90 335d, F30 320d

Re: Хемороиди

Мнение от nikinenov » 02 Мар 2012, 17:46

Vra4anin написа:Аз това го правя. Обилно мазане поне по 2 пъти на ден с лидокаин, Детралекс пия по 6 на ден (2 хапа по 3 пъти), има облекчение някакво, ма знам ли. Най-странното е, че никога не съм страдал от запек и т.н. трудно изхождане - напротив, точно обратното. Не знам от какво се получи това. Чудя се, дали не се раздразних, че миналата седмица ядох фъстъчено масло (нали все гледаме по американските филми и ми бе любопитно да го пробвам това "блюдо")... ма едва ли е от него.


Могат да се получат и от вдигане на тежки неща, продължително заседяване без движение, често изхождане (3х на ден) дори и без запек също може да ги възпали. Не вярвам да е само от фъстъченото масло, въпореки че фъстъците не се препоръчват като човек има такива проблеми
Only a month ago, I stepped out of the Ferrari 430 and thought that maybe in 200 years, someone, somewhere, using materials that don't currently exist, will make something better. But in fact, I only had to wait four weeks. The M5 is that good.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 29.04.2010
Местоположение: Dubai, United Arab Emirates
Пол: Жена
Кара: се

Re: Хемороиди

Мнение от Radinka » 02 Мар 2012, 20:02

аз па не разбрах само, що ще ходиш на доктор, като ти мине ?! на доктор не се ли ходи, за да ти даде лекарство и съвет, от които да ти мине ?
прочети в някой сайт повече за проблема, врътни един телефон на личния лекар и доведи нещата до успешен край, тука дори и да си сигурен, че са хемороиди, ще те убедят, че първо лекарите не са компетентни и няма смисъл да ходиш изобщо и второ, че най-вероятно имаш кокоши трън в гъза и може да го леуваш успешно с газ, мас и оцет :smoke:
never drive faster, than your guardian angel can !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: Хемороиди

Мнение от PIONEER » 03 Мар 2012, 0:58

Аз съм се подлагал на неоперативно лечение(банд лигиране) и има ефект определено.Няма да споменавам имена на доктори и клиники,за да не сметне някой,че правя реклама.Ако те интересува на ЛС ще ти дам координати къде и при кого ходих.Отидох там по препоръка на мой много добър приятел,чиито брат е ходил.В нет-а досега не съм срещал отрицателни мнения докато за Юнион и Онклиник четох,че има хора,които въпреки интервенциите още ходят по мъките и затова не заложих на тях.

Иначе Детралекса от хапчетата е най-добър.Пий го по схемата и трябва кризата да отшуми до 2 седмици максимум.Ако отидеш с възпалени има няколко варианта.Единия е докторът да прецени,че само с хапове/мехлеми/диета ще се оправиш.Вторият вариант е безкръвна операция след като мине възпалението.И третия ако докторът е истински варварин и касапин ще ти каже,че скалпела трябва да играе.Недей се съгласява на това,че после възстановяването е много бавно и тежко.
По повод храненето-никакво люто,никакъв алкохол(освен биричка),гледай да не се докарваш до запек или разстройство,повече течности,салатите супите(поне едно от двете да присъства на масата) и ще си патрон.И внимавай с какво си миеш дупарата,че повечето сапуни/душ гелове и прочее често също са причина за възпаление и дискомфорт.

И накрая моя личен съвет към теб е да не отлагаш и да се надяваш на мехлеми и народни илачи.Само ще отложиш във времето настъпването на всеки следващ стадий.Аз отлагах от шубе и се докарах до 3тия от 4 общо стадии и много ме е яд на себе си,защото можех да си спестя мъките и последствията.Като ти поотмине тичай да те видят и действай колега.Успех :yes:
Изображение
8.32

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Хемороиди

Мнение от B U L L I » 03 Мар 2012, 10:57

тази тема и за мен бе много болезнена,но до преди 2 години.
бях насъбрал 15 мазила в къщи защото ме беше срам да отида на доктор и слушах всеки който е имал
такъв проблем с какво се е мазал.
детралекса е добър,но когато има кръвотечение,той свива кръвоносните съдове.
съвета ми е да се пребориш с неудобството от това да си покажеш най неприкосновенната дупка по тялото на непознат човек и да отидеш на доктор.
ходил съм на лазерна операция,но единствения ефект беше 500лв.назад.
след това имах късмета да ме прегледа проф.гайдарски екс министъра на здравеопазването,който ме светна че проблема ми ще се реши само по оперативен път.....и го решихме проблема .под секрет да кажа,че това бе най болезненият ми месец в живота,болка която никога не бих позволил,па дори и след време пак да се появят гадовете.
както каза професора хемороидите са на различни фази и всяка фаза си има различно лечение,аз бях последна 4та..
отивайте на доктор докато е още рано,защото...

... както е казал хипократ"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение".
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 29.04.2010
Местоположение: Dubai, United Arab Emirates
Пол: Жена
Кара: се

Re: Хемороиди

Мнение от Radinka » 03 Мар 2012, 20:58

бързо възстановяване ;)
never drive faster, than your guardian angel can !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Хемороиди

Мнение от uCnaHeTcA » 04 Мар 2012, 2:05

И кои са тия 4 фази ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: Хемороиди

Мнение от PIONEER » 04 Мар 2012, 20:25

Стадий I:
Дискомфорт и кръвотечение по време на дефекация; хемороидите не излизат навън от ануса.

Стадий II:
Хемороидните възли излизат навън от ануса само по време на изхождане и се прибират спонтанно, пациента не забелязва този пролапс; може да има сърбеж.

Стадий III:
Налага се прибирането на хемороидите да става с ръка или това става спонтанно, но за няколко часа.

Стадий IV:
Постоянен пролапс или пролапс при малко усилие след като един път са били прибрани; може да има болка.


Общо взето са тези.Изключителен проблем при доста хора като гледам...Явно или съвременния начин на живот го е отприщил или просто заради деликатността хората не споделят докато не опре ножа в кокала :roll:
Изображение
8.32

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Хемороиди

Мнение от B U L L I » 05 Мар 2012, 18:58

не съм имал проблем с детралекса,а го пих един месец след операцията.
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Хемороиди

Мнение от doktormik » 05 Мар 2012, 20:51

така като чета всичко до тук-мнения,съвети,мазила и таблетки и незнам какво си...както каза един колега по-горе-има едни хора,дето за това са учили години наред,отиваш-преглед-диагноза-лечение(оперативно или не-зависи от няколко неща).и между другото-ОПЛ то няма да оправи нещата с хемороидите-ако стане-то ще е само временно.хемороидите са хирургичен проблем и се лекуват от хирург !! така че,съвет към колегата с проблема-намери свясен хирург и го послушай...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Хемороиди

Мнение от Don_Diego » 06 Окт 2017, 10:42

БмвМАМАпоуър.нет имам нужда от съвет. И аз като всеки шофьор се сдобих с тая гадост. Сутринта бях на преглед във ВМА - гледаха, ровиха (даже не се и поцелувахме малко преди това :twisted: ) и заключението беше, че е нужна операция. Няма болки и кървища за момента, само дискомфорт (който с всеки изминал ден намалява), но операцията се налага тъй като клапата не затваря добре и бяга компресията :mhihi: . Модерните методи ги отрекоха: ластика щял да падне още при първото забърсване, а лазера щял да остави обгорена рана и мяй няма гаранция, че тоя същия няма да се появи отново (при другата операция, гарантират че този точно няма да се появи пак). Иска ми се да чуя и второ мнение (макар и да не бих искал пак да родят там :oops: ), къде бихте препоръчали да отида?
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook