Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от host » 08 Окт 2017, 23:24

https://support.google.com/accounts/ans ... 7281?hl=en

после само си влизаш в мапса с твоя профил, отиваш на Your timeline и може да видиш телефончето от къде е минало за деня, за месеца и т.н. ;) всеки андроид телефон го има това ;) просто ти показва маршрута

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Пинтев » 13 Окт 2017, 20:21

Добър вечер колеги.Получих проблем на моят Самсунг Ноте 2 . Реших просто ей така да го рестартирам,защото от много време нито е изключван,нито рестартиран,и в момента който направих това телефона започна да показва началните неща,но постоянно прескачат ,така стига и го началното меню като прескача през цялото време и то много бързо,след това загасва и до там...само долните светлинни копчета светкат....дали някой може да даде съвет..
Благодаря предварително.

Поздрави Антон Пинтев.
Изображение

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Kroki » 01 Ное 2017, 10:00

Колеги, трябва да избера телефон за майка ми, че моята стара Xperia S е пред умиране, постоянно прекъсва, изключва се и т.н.

Условието на телефона е да е около 5-те инча, меню на БГ(айфоните отпадат) и надеждна сглобка. Смисъл такъв, че като вземем нещо сега, следващите 3-4 години поне да не се мисли.

Спрял съм се на Xiaomi и след кратък чат със съпорта им ме насочиха към този модел - https://www.xiaomishop.bg/redmi-note-4- ... m-32gb-rom
Хареса ми и този, че е с 1 гб повече рам(с оглед на бъдещето) - https://www.xiaomishop.bg/phones/redmi- ... al-version

Жената използва телефона предимно за 10-на разговора дневно, малко количество фб и вайбър, нищо повече.

Знате ли, дали е читава марката, моделите, дават ли дефекти и т.н. Всякакво инфо ще ми е полезно. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Kambe » 01 Ное 2017, 19:23

host написа:Почти съм убеден , но все пак да питам ...

снощи някакъв скапан ъпдейт ми излезе на S7 ... дадох му разрешение да се качва ... качи се, работи до тая сутрин, отворих си Gmaps ... телефона заби, рестартирах го принудително (преди това никога не е забивал) ... и толкоз остава на SAMSUNG надписа, при опит за рекавъри меню показва опциите, но при избор на factory reset нищо не става, дава грешка

E: Failed to mount /efs (invalid argument)

предполагам, че му се прецака вътршената памет , но някой ако е срещал тоя проблем да пише

чакам да ми отговорят дали още е в гаранция от самсунг да знам какво да правя, с обновяване през KIES не става, стига 100%, рестартира и пак така си седи на SAMSUNG


Имах абсолютно същия проблем с Galaxy S7 Edge купен от Англия ! Оказа се дънна платка, смениха ми я под гаранция, от тогава без проблем.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10414
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Leon » 02 Ное 2017, 11:47

Kroki написа:Колеги, трябва да избера телефон за майка ми, че моята стара Xperia S е пред умиране, постоянно прекъсва, изключва се и т.н.

Условието на телефона е да е около 5-те инча, меню на БГ(айфоните отпадат) и надеждна сглобка. Смисъл такъв, че като вземем нещо сега, следващите 3-4 години поне да не се мисли.

Спрял съм се на Xiaomi и след кратък чат със съпорта им ме насочиха към този модел - https://www.xiaomishop.bg/redmi-note-4- ... m-32gb-rom
Хареса ми и този, че е с 1 гб повече рам(с оглед на бъдещето) - https://www.xiaomishop.bg/phones/redmi- ... al-version

Жената използва телефона предимно за 10-на разговора дневно, малко количество фб и вайбър, нищо повече.

Знате ли, дали е читава марката, моделите, дават ли дефекти и т.н. Всякакво инфо ще ми е полезно. :)

Чета добри неща за тази марка, но не съм я ползвал лично. Все пак, с тоя бюджет и употреба, аз бих заложил на нещо доказано като Галакси А3 на Самсунг или някой от лайт моделите на Хуавей. Абе, порови се още малко преди да го купиш.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от host » 02 Ное 2017, 15:35

Kambe написа:
host написа:Почти съм убеден , но все пак да питам ...

снощи някакъв скапан ъпдейт ми излезе на S7 ... дадох му разрешение да се качва ... качи се, работи до тая сутрин, отворих си Gmaps ... телефона заби, рестартирах го принудително (преди това никога не е забивал) ... и толкоз остава на SAMSUNG надписа, при опит за рекавъри меню показва опциите, но при избор на factory reset нищо не става, дава грешка

E: Failed to mount /efs (invalid argument)

предполагам, че му се прецака вътршената памет , но някой ако е срещал тоя проблем да пише

чакам да ми отговорят дали още е в гаранция от самсунг да знам какво да правя, с обновяване през KIES не става, стига 100%, рестартира и пак така си седи на SAMSUNG


Имах абсолютно същия проблем с Galaxy S7 Edge купен от Англия ! Оказа се дънна платка, смениха ми я под гаранция, от тогава без проблем.


Отказаха ми гаранция заради разлепено лепило на дисплея (не удар) в долния десен ъгъл , никой сервиз не се нае да го прави и някакъв човек ме оттърва срещу скромна сума от тухлата ... толкова некоректно отношение от Самсунг БГ не съм получавал преди - само техни продукти пазарувах. Телефона му се разлепи стъклото долу в ъгъла месеци преди това, но понеже всеки ден си върша работа с него, не го пращах въпреки, че дори ходих до единия им сервиз в София (бях по друга работа там) и ми потвърдиха, че ще го приемат и оправят защото работи всичко и беше перфектен само с малки зажулвания по лайсната.

Еми сам съм си виновен, проблема може да се реши ако беше руут-нат или OEM-unlock режима поне да беше пуснат на буутлоудъра, но толкова бях доволен как работеше, че за първи път бях решил НИЩО да не му барам софтуерно ... никога повече така няма да процедирам.

Взех си едно XIAOMI A1 да си върша работа и да не го мисля и толкоз.

Относно XIAOMI аз друг техен апарат освен A1 не бих купил, взех го само защото е партньорски с Google официално и ще има 2 години пълна поддръжка от Google с ъпдейти и идва с изцяло чист ROM без никакви бози и глупости. Батерията кара 2 дни, не ми забива. Не впечатлява с нищо , но работи коректно. Аз съм доволен за 450лв е ок.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Пинтев » 06 Ное 2017, 10:28

Привет отново.
Колегите които са запознати по-добре с приложенията за андроид,бихте ли могли да ми кажете какво приложение и откъде трябва да си сваля за да отварям GPS файлове,става дума един вид да използвам телефона за GPS когато ходя в планината.

Благодаря предварително.

Поздрави Антон Пинтев.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.05.2015
Пол: Мъж

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от urukhai » 06 Ное 2017, 12:24

Пинтев написа:Привет отново.
Колегите които са запознати по-добре с приложенията за андроид,бихте ли могли да ми кажете какво приложение и откъде трябва да си сваля за да отварям GPS файлове,става дума един вид да използвам телефона за GPS когато ходя в планината.

Благодаря предварително.

Поздрави Антон Пинтев.


За GPX файлове, пробвай Gpx viewer,мисля,че ще ти свърши работа. Всъщност погледни тук http://bgnaturetrip.com/archives/1853

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drevnia » 05 Дек 2017, 20:58

Имам проблем с приложението gmail изобщо спря да праща известия за получен имейл. Всичко си е включено, известията са разрешени, уведомленията и те са отметнати вибраций звуци.
Може ли да се оправи по някакъв начин това та да почне да известява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от PolandBall » 07 Дек 2017, 0:16

Пробвай да му изтриеш кеша и после го настрой на ново. Също така виж дали пърмишъните не са променени.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от randity » 07 Дек 2017, 19:00

С какво си чистите отворите по телефоните? Моите, за слушалки и зареждане са постоянно пълни с пухчета от дънките. Наскоро дори не успях да вкарам AUX кабел.. Преди време писах, че го правя с клечка за зъби, но един колега написа, че не трябвало. Та с какво ги почиствате?

Също така, от едно известно време ми се случва следното. Слагам телефона на зарядно с активирано "Бързо зареждане". Да, обаче изписва само зареждане и не зарежда телефона по-бързо, а по нормалния си начин (еба ти обяснението). Другото интересно е, че не приема други зарядни :dunno: Слагам го да се зарежда с на приятелката ми зарядното (също от Самсунг), светва ламБичката горе, изписва зареждане, но батерията си пада. И така, докато не се изключи. След това започва да се зарежда :kuku: Става дума за Samsung Galaxy S7?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от PolandBall » 07 Дек 2017, 20:20

Честно казано, не ми се налага да ги чистя. Силиконовия кейс има запушалки за юсб-то и за входа на слушалките. Ако трябваше да го чистя няй-вероятно бих ползвал клечка за зъби с малко памук на върха. :roll:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от drevnia » 08 Дек 2017, 11:14

PollandBall написа:Пробвай да му изтриеш кеша и после го настрой на ново. Също така виж дали пърмишъните не са променени.


Мерси колега оправи се, е известието идва с около 5 мин закъснение но все пак известява.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DiMIcha84 » 08 Дек 2017, 20:46

Пичове дайте мнение за Huawei p10, че трябва да преподписвам и се колебая дали да не го взема? Сега съм с Галакси С6 едж и не знам дали си заслужава да го сменя със Хуавея. Един от големите плюсове за мен ще е че е двусимов и така ще мога да ползвам и служебната карта на него, че сега ми е много дискомфортно да нося два телефона.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от SKR-BMW » 09 Дек 2017, 23:02

DiMIcha84 написа:Пичове дайте мнение за Huawei p10, че трябва да преподписвам и се колебая дали да не го взема? Сега съм с Галакси С6 едж и не знам дали си заслужава да го сменя със Хуавея. Един от големите плюсове за мен ще е че е двусимов и така ще мога да ползвам и служебната карта на него, че сега ми е много дискомфортно да нося два телефона.

Здравей! Покрай черния петър взех P10 lite и съм доста доволен,даже доста го намалиха последните 20-30 дни. За 400-430 лв ако го намериш скачай смело! Успех!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook