Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от host » 21 Авг 2017, 16:14

ако някой друг има тоя проблем - като гледах в нета бая s7 са си заминали след тоя ъпдейт който и моя го уби - да знаете ... никав шанс сервиза да се занимават със софтуера ви ... моя имаше следи от удар долу до бутоните ... директен отказ ... искаха смяна на екран и т.н. 400лв и после да видили дали ще работи ... казах им само софта да му оправят ... 40лв ... звънят след 5 часа ... нищо нестава ... т.е. "инженерите" им само флашват като всеки у дома си и ако не стане , до там , не ми взеха поне 40ката

от разговорите с тях останах с впечатление, че ако е перфектен външно, директно сменят платки, екрани и т.н. и никой не се занимава да оправя софтуерни brick-ове

сега ще си търся някой сервиз в Пловдив - и с предишни ъпдейти ставало, за съжаление разбрах в последствие

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от randity » 21 Авг 2017, 19:00

За кой ъпдейт става дума? Аз наскоро правих някакъв ъпдейт на софтуера на Ес 7 и не съм имал проблеми, поне за сега (1 седмица) :dunno: Да не се е получило от спиране/прекъсване на интернета и нещо да не се е качило/изтеглило както трябва? Не знам, само налучквам, аз към тия техники съм сляп, но ъпдейта на моя телефон винаги го правя на зарядно и включено ви-фи?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от host » 21 Авг 2017, 20:58

randity написа:За кой ъпдейт става дума? Аз наскоро правих някакъв ъпдейт на софтуера на Ес 7 и не съм имал проблеми, поне за сега (1 седмица) :dunno: Да не се е получило от спиране/прекъсване на интернета и нещо да не се е качило/изтеглило както трябва? Не знам, само налучквам, аз към тия техники съм сляп, но ъпдейта на моя телефон винаги го правя на зарядно и включено ви-фи?


ъпдейта беше някакъв малък на 4ти Август - 300мб - отново на версия 7 на Андроид , качи се нормално, цяла вечер работи ... сутринта ставам, пускам си мапса да проверя един адрес ... замръзна, принудително го изгасих и повече не се включи, остана само на логото SAMSUNG

опции за гаранция, помощ от Самсунг България нямам ... пращах го, отказаха защото имал следи от падане (което си е така, падал е , но преди 4 месеца и си работеше перфектно, не помня даже да съм го рестартирал и т.н. )

общо взето всякакъв съвет - софтуер, сервиз на който да платя - е добре дошъл

из нета срещам, че грешката
E:failed to mount /efs (Invalid argument)

е симптом на прецакан партитишън, но понеже ми беше оригинален софтуера, сега не мога и да го руут-на с тоя проблем с партитишъна ... общо взето тъпа ситуация .... едно време с sII и sIV много съм руутвал и спасявал от всякакви мои си дебилщини устройствата ... ама до сега толкова глупава ситуация не ми се е случвала, а точно защото много ми харесваше как си работи телефона нито съм го руут-вал , нито опциите за разработчик съм ровил като си работеше :banghead:

_________________________

с две думи решението на проблема е следното >
1 Flash an official firmware from sammobile
2 Flash CUSTOM recovery
3 Boot into Recovery
4 Select mount and storage -> mont /system
5 Connect your phone to PC using USB cable
6 Open ADB command window and type the following commands

adb shell
Code:
mke2fs /dev/block/mmcblk0p3
Code:
mount -w -t ext4 /dev/block/mmcblk0p3
Code:
reboot

ама в случая аз не се справям с 2рата стъпка
Последна промяна host на 21 Авг 2017, 21:43, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 21 Авг 2017, 21:26

host написа:ама в случая аз не се справям с 2рата стъпка


Не разбрах - кое визираш като "втора стъпка"? С това ли не се справяш?

host написа:adb shell
Code:
mke2fs /dev/block/mmcblk0p3
Code:
mount -w -t ext4 /dev/block/mmcblk0p3
Code:
reboot
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от host » 21 Авг 2017, 21:42

Flash CUSTOM recovery :|

като опитам да кача TWRP и се блокира от защитата на телефона FRP ... а за да се спре тва, е трябвало на работещ OS , от опции за разработчик да се спре тая защита ... ама кой да предполага

______________________________________

пробвах и repartition опцията да му дам от ODIN софтуера , през които да кача официалната 7.0 или 6.1 версия ... не реагира, ако махна опцията за repartition , си минава цялата процедура и пак дава старата грешка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 21 Авг 2017, 21:51

host написа:Flash CUSTOM recovery :|

като опитам да кача TWRP и се блокира от защитата на телефона FRP ... а за да се спре тва, е трябвало на работещ OS , от опции за разработчик да се спре тая защита ... ама кой да предполага


Мдаа... При нов Андроид телефон първата работа на човек трябва да е да си активира ADB и де каквото може от dev опциите и пожелателно root, за да е максимално отворен за бъдещ repair. Въпреки, че е малко с нож с две остриета ако попадне в чужди ръце :|
Аз вече го "ядох" с един уж прекрасен LG G4, но там си беше чисто технологичен проблем при от недозапоени чипове. А така прекрасно работеше откъм софтуер :dunno: Поне спасих каквото можах :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от A.Stoyanov » 23 Авг 2017, 9:34

някой с мнение за нокия 3 или 5. Визуално 5 ми харесва много. Как се спрявят с андроида, скорост при работа? До сега съм бил само с нокии и от към външен вид и здравина ме удоволетворяват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от host » 04 Сеп 2017, 22:30

host написа:
randity написа:За кой ъпдейт става дума? Аз наскоро правих някакъв ъпдейт на софтуера на Ес 7 и не съм имал проблеми, поне за сега (1 седмица) :dunno: Да не се е получило от спиране/прекъсване на интернета и нещо да не се е качило/изтеглило както трябва? Не знам, само налучквам, аз към тия техники съм сляп, но ъпдейта на моя телефон винаги го правя на зарядно и включено ви-фи?


ъпдейта беше някакъв малък на 4ти Август - 300мб - отново на версия 7 на Андроид , качи се нормално, цяла вечер работи ... сутринта ставам, пускам си мапса да проверя един адрес ... замръзна, принудително го изгасих и повече не се включи, остана само на логото SAMSUNG

опции за гаранция, помощ от Самсунг България нямам ... пращах го, отказаха защото имал следи от падане (което си е така, падал е , но преди 4 месеца и си работеше перфектно, не помня даже да съм го рестартирал и т.н. )

общо взето всякакъв съвет - софтуер, сервиз на който да платя - е добре дошъл

из нета срещам, че грешката
E:failed to mount /efs (Invalid argument)

е симптом на прецакан партитишън, но понеже ми беше оригинален софтуера, сега не мога и да го руут-на с тоя проблем с партитишъна ... общо взето тъпа ситуация .... едно време с sII и sIV много съм руутвал и спасявал от всякакви мои си дебилщини устройствата ... ама до сега толкова глупава ситуация не ми се е случвала, а точно защото много ми харесваше как си работи телефона нито съм го руут-вал , нито опциите за разработчик съм ровил като си работеше :banghead:

_________________________

с две думи решението на проблема е следното >
1 Flash an official firmware from sammobile
2 Flash CUSTOM recovery
3 Boot into Recovery
4 Select mount and storage -> mont /system
5 Connect your phone to PC using USB cable
6 Open ADB command window and type the following commands

adb shell
Code:
mke2fs /dev/block/mmcblk0p3
Code:
mount -w -t ext4 /dev/block/mmcblk0p3
Code:
reboot

ама в случая аз не се справям с 2рата стъпка


Aко някой знае сервиз в страната който може да ми реши описания проблем да ми пише ... 2 сервиза в Пловдив вдигнаха ръце и казаха, че не знаят какво да го правят телефона. :shock:

___________________________________________

16.9.2017

Сервиз за Теб ООД - също ми връщат телефона без никакъв успех

За мен случая е приключен, телефона е напълно отписан, явно никой в БГ не може да го оправи - или не му се занимава. Изгорях си с тоя телефон :banghead: . Дано на други хора не им се повтаря моята случка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна host на 18 Сеп 2017, 15:17, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от PolandBall » 05 Сеп 2017, 0:35

host написа:
host написа:
randity написа:За кой ъпдейт става дума? Аз наскоро правих някакъв ъпдейт на софтуера на Ес 7 и не съм имал проблеми, поне за сега (1 седмица) :dunno: Да не се е получило от спиране/прекъсване на интернета и нещо да не се е качило/изтеглило както трябва? Не знам, само налучквам, аз към тия техники съм сляп, но ъпдейта на моя телефон винаги го правя на зарядно и включено ви-фи?


ъпдейта беше някакъв малък на 4ти Август - 300мб - отново на версия 7 на Андроид , качи се нормално, цяла вечер работи ... сутринта ставам, пускам си мапса да проверя един адрес ... замръзна, принудително го изгасих и повече не се включи, остана само на логото SAMSUNG

опции за гаранция, помощ от Самсунг България нямам ... пращах го, отказаха защото имал следи от падане (което си е така, падал е , но преди 4 месеца и си работеше перфектно, не помня даже да съм го рестартирал и т.н. )

общо взето всякакъв съвет - софтуер, сервиз на който да платя - е добре дошъл

из нета срещам, че грешката
E:failed to mount /efs (Invalid argument)

е симптом на прецакан партитишън, но понеже ми беше оригинален софтуера, сега не мога и да го руут-на с тоя проблем с партитишъна ... общо взето тъпа ситуация .... едно време с sII и sIV много съм руутвал и спасявал от всякакви мои си дебилщини устройствата ... ама до сега толкова глупава ситуация не ми се е случвала, а точно защото много ми харесваше как си работи телефона нито съм го руут-вал , нито опциите за разработчик съм ровил като си работеше :banghead:

_________________________

с две думи решението на проблема е следното >
1 Flash an official firmware from sammobile
2 Flash CUSTOM recovery
3 Boot into Recovery
4 Select mount and storage -> mont /system
5 Connect your phone to PC using USB cable
6 Open ADB command window and type the following commands

adb shell
Code:
mke2fs /dev/block/mmcblk0p3
Code:
mount -w -t ext4 /dev/block/mmcblk0p3
Code:
reboot

ама в случая аз не се справям с 2рата стъпка


Aко някой знае сервиз в страната който може да ми реши описания проблем да ми пише ... 2 сервиза в Пловдив вдигнаха ръце и казаха, че не знаят какво да го правят телефона. :shock:


Колега, прати го на Самсунг в София. Преди време бях ходил в този техен сервиз.

http://www.samsung.com/bg/news/local/sa ... er-centre/

Успех.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от randity » 13 Сеп 2017, 21:56

Малко мнение за Ноут 4? Предлагат ми такъв и обмислям да го взема за приятелката ми, но искам малко лични впечатления. Тоя ли беше къде гърми? :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от c04 » 13 Сеп 2017, 23:54

randity написа:Малко мнение за Ноут 4? Предлагат ми такъв и обмислям да го взема за приятелката ми, но искам малко лични впечатления. Тоя ли беше къде гърми? :mhihi:

Ако не се лъжа седмицата гърмеше, зат`ва и го спряха набързо :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от KUMHO » 15 Сеп 2017, 14:33

Някой ползва ли LG TV Plus приложение . И само при мен ли се налага винаги да давам вкл/изкл от Тв-то за да се конекне . :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от PolandBall » 24 Сеп 2017, 20:50

KUMHO написа:Някой ползва ли LG TV Plus приложение . И само при мен ли се налага винаги да давам вкл/изкл от Тв-то за да се конекне . :dunno:


И при мен е така. Приложението работи през интернет и ТВ-то като е спряно няма връзка с мрежата(поне при мен).
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Hristo » 08 Окт 2017, 22:30

Koлеги, търся приложение което да може да следи и записва по гпс изминатия от телефона маршрут.
Не ми трябва да следи други телефони и разни такива шпионски истории, само моя си път да записва и да има някаква история за това.
Пробвах няколко тракера, ама нищо не става от тях.
Дайте идеи!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 08 Окт 2017, 22:43

BMW го имат на CiC навигациите това което искаш (bmw lap timer app)
Търси някой Lap Timer за Android-a би трябвало да има

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook