кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BMW_POWER » 25 Яну 2020, 2:16

TNT написа::OT: Т.е. при 300лв заплати си дал 3000лв за Техникс :shock:


Какво те учудва?Аз бях на 220лв щат (около 180лв чисто) и теглих потребителски заем 3000лв, за да си купя дек, тунер и усилвател втора употреба на Техникс. Това 87-88г. После купих и колоните (пак Техникс) от същия човек. Дали съм луд? Синът ми ги слуша в момента в бг и съм му казал, че тръгне ли насам, ще ми ги донесе. Не ме интересува колко ще плати за багаж. Това е дека:

Изображение

https://vintagetechnics.audio/showitem. ... NrcyI7fQ==

Дори в момента голям процент от аудио уредбите му дишат праха. А е модел 84-85г...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от stas.dakov » 25 Яну 2020, 8:34

:yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

Мнение от Venelin1111 » 25 Яну 2020, 9:00

BMW_POWER написа:
TNT написа::OT: Т.е. при 300лв заплати си дал 3000лв за Техникс :shock:


Какво те учудва?Аз бях на 220лв щат (около 180лв чисто) и теглих потребителски заем 3000лв, за да си купя дек, тунер и усилвател втора употреба на Техникс. Това 87-88г. После купих и колоните (пак Техникс) от същия човек. Дали съм луд? Синът ми ги слуша в момента в бг и съм му казал, че тръгне ли насам, ще ми ги донесе. Не ме интересува колко ще плати за багаж. Това е дека:

Изображение

https://vintagetechnics.audio/showitem. ... NrcyI7fQ==

Дори в момента голям процент от аудио уредбите му дишат праха. А е модел 84-85г...

Респект, аз съм ценител , но никога на събрах добра уредба. Нашите ми бяха купили дек JVC от “Кореком” ама усилвателя беше правен (сглобен)от един мой вуйчо а колоните без баси от грамофон “Унитра”


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Bogat-Beden » 25 Яну 2020, 10:41

stas.dakov написа::yes:

От любопитство, има ли смисъл от перфорирани дискове на "обикновена" кола?
Питам, защото и аз съм се замислял, но ми изглежда странно малко, ако е под 250- 300 к.с.. :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от c04 » 25 Яну 2020, 10:50

Bogat-Beden написа:
stas.dakov написа::yes:

От любопитство, има ли смисъл от перфорирани дискове на "обикновена" кола?
Питам, защото и аз съм се замислял, но ми изглежда странно малко, ако е под 250- 300 к.с.. :roll:

Е, зависи как караш, но едва ли ще я усетиш. Но пък дава фаца :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Bogat-Beden » 25 Яну 2020, 11:05

Я да си отговоря сам, намерих нещо в офроуд форума

Едно от най важните качество на дупчените дискове ,това е по ниското тегло -съответно по бързо спира и по бързо ускорява колата. Дупките поемат температурните разширения при екстремно спиране и дисковете по трудно се изкривяват и по трудно образуват микро пукнатини. Допълнително през тях минава определено количество въздух ,което охлажда по бързо нагретия диск. Нарезите по дисковете предпазват от коксуването на накладките и поддържат постоянна площ на контакта. Недостатък на дупчените дискове е ,че когато се износи фрезенка на дупките или съответно чертите на нарезите те престават да бъдат ефективни. Това съвпада с минималната дебелина на експлуатация на диска обикновено, но българите карата докато може. Дискове се препоръчват да се сменят при достигане на тази минимална дебелина , товаобикновено става за два трикомплекта накладки. Износените дискове са опасни не само поради това ,че се нагряват по бързо ,а и заради микро пУкнатините вследствие на многото нагревно-изтивъчни цикли. И от опит спирането с дупчени и нарязани дискове е по ефективно.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от steeN » 25 Яну 2020, 12:23

Само за красота общо взето, дори и да е 400 коня. По-добре си вземи едни хубави накладки. EBC червени или жълти :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 25 Яну 2020, 12:40

Bogat-Beden написа:
stas.dakov написа::yes:

От любопитство, има ли смисъл от перфорирани дискове на "обикновена" кола?
Питам, защото и аз съм се замислял, но ми изглежда странно малко, ако е под 250- 300 к.с.. :roll:


Ако конструкцията на диска е като тая на снимката - "цял диск" - да се чете "периферията е излята заедно с останалата част, а не е механично "плаваща" около нея", то има някакъв мнооого лек смисъл, дотолкова че точката на прегряване (и евентуалното рязко охлаждане) ще е при мааалко по-интензивно каране от нормалното и шанса за кривене е една идея по-малък :yes: Ако вече са т. нар. "плаващи" дискове, то смисъла е нулев. Пълно е с истински бегачки, който са с плаващи ротори и НЕперфорирани дискове :yes: Е39-ката например, сигурно има вече доста над 100 интензивни ръна, и респективно - спирания от 200++ до 80- с плаващи НЕперфорирани ротори и драми с тресене няма :yes:
Един диск е достатъчно да има прорези, за да отвежда ефективно отработеното феродо под формата на прах и газовете, които се получават при спиране :yes:

ПС: Сори, ама не мога да ви смогна на офтопика вече и няма какво да покажа, че съм си купил, па и да съм доволен отгоре на всичкото :mhihi: :ok: Може би другата седмица ще е :mhihi: :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Jordana » 25 Яну 2020, 14:12

Вентилацията на диска е по добра с перфорацията . Вътре в диска има канали които с перфорацията подобряват нещата ...уж де . Ако се натоварва интензивно когато трайно се повишава температурата вроятно ще се охлажда по добре , целта е да не се прехвърлят някакви критични температури . За нормална употреба почти безсмилено ефекта едва ли би бил толкава значим за спирането , те така или иначе дисковете и феродото са предвидени да работят при някаква висока температура не на студено .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от alx » 25 Яну 2020, 16:42

Писал съм по темата за дупчените ротори/ дискове. Ползата им е само фасон. Дори при екстремни/ състезателни условия са вредни защото дупките нарушават цялостна на ротора и от тях почват пукнатините. Само при някои много специфични комбинации от ротор/ накладки се използват “нарязани” ротори за да отнемат от материала на накладката.

На ф1 и НАСКАР щом не им трябват- на никой не му трябват...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от DigitalExile » 25 Яну 2020, 17:54

alx написа:Писал съм по темата за дупчените ротори/ дискове. Ползата им е само фасон. Дори при екстремни/ състезателни условия са вредни защото дупките нарушават цялостна на ротора и от тях почват пукнатините. Само при някои много специфични комбинации от ротор/ накладки се използват “нарязани” ротори за да отнемат от материала на накладката.

На ф1 и НАСКАР щом не им трябват- на никой не му трябват...


Точно така, а пукнатините се получават защото диска изстива по бързо около дупките.
Хубави racing дискове имат само нарези, дупките са си само за окраса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Моджо » 25 Яну 2020, 17:58

"Едно от най важните качество на дупчените дискове ,това е по ниското тегло -съответно по бързо спира и по бързо ускорява колата." :D :D :D 15 коня отгоре от дупките-рацинг, баце.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от steeN » 25 Яну 2020, 18:35

За сток улична кола слабата част е 99.99% накладката. Ако си с нормални накладки, ако ще и дискове като гевгир да сложиш все тая.
Първо се слагат накладки, които държат на по-висока температура, после се пипат дисковете... и тва после не идва :D
Еле пък на коли по 150 коня... извинявам се... ти ако спреш един път както трябва, после 2 минути не може да се засилиш пак :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от alx » 25 Яну 2020, 21:16

Venelin1111 написа:
BMW_POWER написа:
TNT написа::OT: Т.е. при 300лв заплати си дал 3000лв за Техникс :shock:


Какво те учудва?Аз бях на 220лв щат (около 180лв чисто) и теглих потребителски заем 3000лв, за да си купя дек, тунер и усилвател втора употреба на Техникс. Това 87-88г. После купих и колоните (пак Техникс) от същия човек. Дали съм луд? Синът ми ги слуша в момента в бг и съм му казал, че тръгне ли насам, ще ми ги донесе. Не ме интересува колко ще плати за багаж. Това е дека:

Изображение

https://vintagetechnics.audio/showitem. ... NrcyI7fQ==

Дори в момента голям процент от аудио уредбите му дишат праха. А е модел 84-85г...

Респект, аз съм ценител , но никога на събрах добра уредба. Нашите ми бяха купили дек JVC от “Кореком” ама усилвателя беше правен (сглобен)от един мой вуйчо а колоните без баси от грамофон “Унитра”


Sent from my iPhone Х using Tapatalk


бе що не си спретнете една тема за уредби да ги нищите и да се хвалите там... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Bogat-Beden » 25 Яну 2020, 21:26

Значи е46 М3 дисковете бадева са надупчени? :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook