Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от ogata » 26 Сеп 2011, 20:42

Тази вечер се случи 2рата ми катастрофа за това лято, която за мен е челен удар, а за другия - страничен. Отново не спазване на знак Б1, съответно отново тонове буманщина за писане. Мадамата си призна, че тя е виновна, стопи ли и се лагерите на работа и не ме видяла, щото и било много лошо . По-рано тази година, отново при същите условия само, че на друго кръстовище ударих един дядо, дистрибутор на хисаря, мъкнещ в затворен пикап туби по 19 литра за диспенсъри. Неговото оправдание беше че бързал да си вземе шефа и той не ме видял :shock: . Преди 1 година пак същата работа, само че с един маздаджия-рейсър, който возеше бременната си приятелка и ми се натресе в платното, че даже и беше нагъл след това :kuku: .

И в трите случая бях с червен, служебен автомобил, каращ в ограничението, и някой ми сече пътя ... не мога да си го обясня. Другото, което не мога да си обясня, е че и тримата имаха застраховки в Бул Инс, а даже днешната "жертва" беше част от мобилният екип.

кажете какво да правя, щото след третия път мисля да си поостана малко пешеходец, не щото не мога да го преедолея, ами просто щото ми писна някой да ми чупи колата ... :banghead:



Ай, наздраве. В такива моменти просто се радвам, че съм жив и здрав, и отсреща нямаше пешеходци ...
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от dobromir » 26 Сеп 2011, 20:45

Всичко е въпрос на късмет , а и като се кара много винаги има по-голяма вероятност от ПТП .. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от Elesar74 » 26 Сеп 2011, 20:50

Много кофти случки колега. К'во да ти кажа, само не се филмирай да палиш свещи и да ходиш по врачки. Хората са невнимателни, отнесени, много стрес и...причини всякакви. Късмета е последната.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от alx » 26 Сеп 2011, 21:12

челния удар често е критерии за слабо шофиране или блеене...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от xpl0d » 26 Сеп 2011, 21:16

ogata написа:Тази вечер се случи 2рата ми катастрофа за това лято, която за мен е челен удар, а за другия - страничен. Отново не спазване на знак Б1, съответно отново тонове буманщина за писане. Мадамата си призна, че тя е виновна, стопи ли и се лагерите на работа и не ме видяла, щото и било много лошо . По-рано тази година, отново при същите условия само, че на друго кръстовище ударих един дядо, дистрибутор на хисаря, мъкнещ в затворен пикап туби по 19 литра за диспенсъри. Неговото оправдание беше че бързал да си вземе шефа и той не ме видял :shock: . Преди 1 година пак същата работа, само че с един маздаджия-рейсър, който возеше бременната си приятелка и ми се натресе в платното, че даже и беше нагъл след това :kuku: .

И в трите случая бях с червен, служебен автомобил, каращ в ограничението, и някой ми сече пътя ... не мога да си го обясня. Другото, което не мога да си обясня, е че и тримата имаха застраховки в Бул Инс, а даже днешната "жертва" беше част от мобилният екип.

кажете какво да правя, щото след третия път мисля да си поостана малко пешеходец, не щото не мога да го преедолея, ами просто щото ми писна някой да ми чупи колата ... :banghead:



Ай, наздраве. В такива моменти просто се радвам, че съм жив и здрав, и отсреща нямаше пешеходци ...


Няма да се панираш. Има всякакви хора, някои са верно уморени или им е зле, което не ги оправдава нали, но е разбираемо един вид. Виж, сега за тъпаците, гъзарите и т.н., които буквално крещят ела ме удари, такива и бой и затвор заслужават.
Но общо взето просто трябва да си хипер ултра внимателен, като караш. Аз лично вече на всяко кръстовище намалям и се оглеждам и наляво и надясно даже и да ми свети зелено и вярвай от 5 кръстовища поне на 1 ще се намери някой "супер бързащ" да мине на червено и да ми отнеме предимството. Карай си там и очите на 10. Можеш един курбан да си заколиш за здраве.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от ogata » 26 Сеп 2011, 21:20

Ами не знам за кво блеене става дума , при положение, че аз намалям щото идва кръстовище, обаче някой си решава да мине транзит, да ми спре в лентата и когато аз за части от секундата, воден от инстинкт за самосъхранение преценя, че е по-ефикасно да го заобиколя от дясната лента (щото няма никой), вместо да набия спирачки ... той решава да тръгне ........

или като днес .. пак намалям, щото идва кръстовище... мадамата спира явно между двете платна и изведнъж с обърната глава на ляво (аз идвам от дясно) минава пред мен...

Разбирам да се движа с 80-90, разбирам да имам някъв бавен рефллекс ( точно заради бързите ми реакции катастрофите са ми само 3... можеха да са с една 0ла отзад) ...

майната му, коли се правят .. но не е там въпроса :!:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от alx » 26 Сеп 2011, 21:24

не се сърди, но особено щом си намалил и пак си я ударил челно- или не си намалил или просто си бавен.

няма лошо... доста хора са бавни- включителн една голяма част от хората които си мислят, че могат да карат.

аз лично като видя спряла кола не гледам шофьора й, а гледам гумите дали няма да мръднат- те са първия признак по които можеш да разбереш че една кола тръгва когато ти самия се движиш и нямаш хубава (неподвижна) отправна точка...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от ogata » 26 Сеп 2011, 21:29

А, защо като съм бавен, в град с натоварено движение, като Атина, където всеки отзад ти кара в бронята, а всеки отпред ти бие спирачки до ламарината за щяло и нещяло , нямах нито една инфарктна ситуация в рамките на 1 седмица ? :winky:

Докато тука, ако не се разпсувам от рано сутринта имам чувството, че съм умрял или сънувам ...
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от stony1 » 26 Сеп 2011, 21:54

alx написа:не се сърди, но особено щом си намалил и пак си я ударил челно- или не си намалил или просто си бавен.

няма лошо... доста хора са бавни- включителн една голяма част от хората които си мислят, че могат да карат.

аз лично като видя спряла кола не гледам шофьора й, а гледам гумите дали няма да мръднат- те са първия признак по които можеш да разбереш че една кола тръгва когато ти самия се движиш и нямаш хубава (неподвижна) отправна точка...


Колега, моите уважения, но не съм съгласен с теб.
Преди около година на мен ми се случи нещо подобно, но аз успях да спра и като резултат едно такси се заби в мен. Тогава се замислих кое е по-добре, аз да спра и да ме ударят или да се ударя сам, като и в двата случая вината не е моя. Относно реакциите тук нещата са доста относителни и това с гумите звучи добре, но докато гледаш колелата може да пропуснеш нещо друго.
Днес бях свидетел на две катастрофи.
При едната - дете изкочи на улицата без дори да се огледа и една кола, движеща се с не-повече от 10 км/ч, просто улицата е като лунен пейзаж и няма как да се кара по-бързо, успя да спре, но леко бутна детето. То се размина с едно яко конско от страна на полицията и майка си. На водача на автомобила се наложи да дават успокоително. Полицаите казаха, че реакцията на Водача е била уникално бъра, но само улицата е спасила детето, защото ако можеше да се кара по нея с 50 км/ч, то нямало да оцелее, независимо от реакцията на водача на автомобила. Съшото е и когато автомобил ти отнеме предимството или спре перпендикулярно на твоято платно.

При другата - потърпевш бях аз. Прибирах се към Бургас от Созопол и карах на темпомат с 80 км/ч. В един участък от пътя ме настигна някакво рено и се напъна да ме изпревари. До тук добре и тъкмо всичко да приключи нормално и от храстите, в дясно от мен изкочи едно куче на пътя. Колко време за реакция има водача в този случай - николко. Чуваш Бум, усещаш удар и се молиш да не си много натрошен. Подобна ситуация имах и когато кола е изкачала на платното пред мен, но тогава в ляво беше свободно и успях да избягам.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от alx » 26 Сеп 2011, 22:10

stony1 написа:
alx написа:не се сърди, но особено щом си намалил и пак си я ударил челно- или не си намалил или просто си бавен.

няма лошо... доста хора са бавни- включителн една голяма част от хората които си мислят, че могат да карат.

аз лично като видя спряла кола не гледам шофьора й, а гледам гумите дали няма да мръднат- те са първия признак по които можеш да разбереш че една кола тръгва когато ти самия се движиш и нямаш хубава (неподвижна) отправна точка...


Колега, моите уважения, но не съм съгласен с теб.


не ме разбра. няма значение.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от Nasko_ » 26 Сеп 2011, 22:20

Който е без нито една лека катастрофа, да хвърли камък.
На всички ни се е случвало. Няма как да караш и никога да не ти се случи.
Само трябва да се молим, ако не дай си Боже се случи... след катастрофата, да излезем от колата и да се разминем само с вайкането за смачканите ламарини ;)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от cod-cdbp » 26 Сеп 2011, 23:01

И аз съм в тоя клуб - Оцели блейката - остави го без кола.
Само че се дразня, адски много защото ми развали душевния комфорт - колата измита лъскава, резервоара пълен, аз добре изглеждащ - идилия, и тоя се изака отгоре... :ranting: :ranting: :ranting:
Не бил ме видял, излизайки от забранен за излизане вход на Била, честно казано имах огромното желание да му забия колеца с знака една педя под кръста. Колата му няма да я коментирам освен че и без удара с моята си беше като войнишка манерка.
Цялата тъпотия е че нито имах време за реакция, нито къде да бягам нито нищо.
И понеже ми писна от такива дебили, съвсем скоро сменям ежедневната кола с нещо с което ще се блъскам ЦЕЛЕНАСОЧЕНО подобни олигофрени. Вероятно ще заменя броните с П-лайзени така че да не се тюхкам за пластмаси.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от Nickelback » 26 Сеп 2011, 23:11

_65536_kb_sec_ написа:И аз съм в тоя клуб - Оцели блейката - остави го без кола.
Само че се дразня, адски много защото ми развали душевния комфорт - колата измита лъскава, резервоара пълен, аз добре изглеждащ - идилия, и тоя се изака отгоре... :ranting: :ranting: :ranting:
Не бил ме видял, излизайки от забранен за излизане вход на Била, честно казано имах огромното желание да му забия колеца с знака една педя под кръста. Колата му няма да я коментирам освен че и без удара с моята си беше като войнишка манерка.
Цялата тъпотия е че нито имах време за реакция, нито къде да бягам нито нищо.
И понеже ми писна от такива дебили, съвсем скоро сменям ежедневната кола с нещо с което ще се блъскам ЦЕЛЕНАСОЧЕНО подобни олигофрени. Вероятно ще заменя броните с П-лайзени така че да не се тюхкам за пластмаси.


Добре си се ориентирал, колега :yes: Препоръчвам Нисан патрол :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от ogata » 26 Сеп 2011, 23:15

Тва с 60 .. в чисто нов пасат. А той с тоталка 2 врати, прагове, ожулен заден калник, спаднала рънфлатка и еърбеци вънка :kuku: . Радвам се, че не бях в японска кола............ и,че винаги слагам колана.

http://img638.imageshack.us/img638/7153/dsc00369j.jpg
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Идиоти на пътя, проклятие или лош късмет ...

Мнение от cod-cdbp » 26 Сеп 2011, 23:20

Nickelback написа:Добре си се ориентирал, колега :yes: Препоръчвам Нисан патрол :yes:


Aз си мисля за Голф 2, 1,6 чист дизел и да го обиколя от всички посоки с арматура :bang:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook