Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ktv » 16 Мар 2014, 17:03

Даа, времето само да се оправи, че тази година няма сняг, а само кал (като че ли). Следващата събота и аз ще съм по високото- вероятно някъде около София. :yes: Ако има още двама-трима добри в ходенето, може да помислим за групово мероприятие. :D
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от toncho83 » 21 Мар 2014, 14:05

Супер тема.
Всяка година ходя на Мусала и Езерата в Рила.Миналата реших,че ще се кача със 7 месечният ми син на Мусала (отпред на кенгуру,отзад раница),но жена ми надделя и ме разубеди и на х.Мусала обърнахме обратно към лифта на ястребец,че наистина задуха силен вятър.
П.П.Като дете съм мъкнат много по-балканите,понеже дядо ми (29 набор в супер здраве и все по-балкана) водеше групи по Стара планина,но като всяко дете (така си мисля де) повече обичах морето и не ми беше много до планини.Като,че ли по-задължение ходех и ми се струваше много ходене.
Преди 3-4 години обаче се качих на Рилските езера и от тогава огромно желание за туризъм и любов към планините.Обикалям сам като лудите из Рила,но там през лятото винаги има интересни хора по-пътя.Приятелите ми свързват планината по-скоро с ядене,пиене и спане.Обикновенно всяка година през лятото правим почивка на Боровец и от там раницата на гърба и пътища много :)
Ще следя темата с интерес


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Bogat-Beden » 21 Мар 2014, 21:37

toncho83 написа:Супер тема.
Всяка година ходя на Мусала и Езерата в Рила.Миналата реших,че ще се кача със 7 месечният ми син на Мусала (отпред на кенгуру,отзад раница),но жена ми надделя и ме разубеди и на х.Мусала обърнахме обратно към лифта на ястребец,че наистина задуха силен вятър.
П.П.Като дете съм мъкнат много по-балканите,понеже дядо ми (29 набор в супер здраве и все по-балкана) водеше групи по Стара планина,но като всяко дете (така си мисля де) повече обичах морето и не ми беше много до планини.Като,че ли по-задължение ходех и ми се струваше много ходене.
Преди 3-4 години обаче се качих на Рилските езера и от тогава огромно желание за туризъм и любов към планините.Обикалям сам като лудите из Рила,но там през лятото винаги има интересни хора по-пътя.Приятелите ми свързват планината по-скоро с ядене,пиене и спане.Обикновенно всяка година през лятото правим почивка на Боровец и от там раницата на гърба и пътища много :)
Ще следя темата с интерес

Kaто каза Рила,миналата година септември в топъл слънчев ден тръгнах от Боровец към Мусала (по къси гащи,маратонки и тениска ,и аз сам) ,но след 3 часа катерене нещо взеха да ми посиняват ръцете леко от хлад и реших да не се правя на Беър Грилз :lol:
Но трябва да се качи Мусала с тръгване от Боровец, може би първия път поне трябва да е през летните месеци,четох някъде ,че снега и минусовите температури горе са около 300 дни годишно :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ktv » 22 Мар 2014, 21:06

Днес голямата дъщеря ми пристана на акъла и направихме зимен тур Железница- Купена- Черни връх- Алеко- Симеоново. Грубо изчислено маршрута е около 20 км, но определено е повече с около поне 4-5 км. Сняг имаше по цялото трасе от Купена до края на първата четвърт от пътеката за Симеоново. До Алеко слязохме надолу по Стената- определено беше трудно :kuku: . Снимки:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна ktv на 25 Мар 2014, 19:00, променена общо 2 пъти
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Teogop » 24 Мар 2014, 10:12

Уикенд разходка из Пирина - х. Безбог - вр. Безбог - вр. Полежан:

20140315_095709.jpg


20140315_111606.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Пинтев » 05 Фев 2015, 17:01

Привет на всички.Ще си взимам обувки,и искам мнение.Спрях се на тези http://www.decathlon.bg/obuvki-bionnass ... 07109.html
Дали някой може да ми даде мнение за тях или друго предложение до 250 лв.

Благодаря!!
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Bogat-Beden » 21 Яну 2016, 11:06

Кофти..
Дано ги намерят и дано са ок :confused:
Не знаех,че имало още мечки на Витоша :shock:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от skoklev » 22 Яну 2016, 8:14

Пинтев написа:Привет на всички.Ще си взимам обувки,и искам мнение.Спрях се на тези http://www.decathlon.bg/obuvki-bionnass ... 07109.html
Дали някой може да ми даде мнение за тях или друго предложение до 250 лв.

Благодаря!!


http://sportdepot.bg/bg/product/lowa_ob ... BhZ2U9NA==

Аз от тези съм много доволен!

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от SpUd3r » 23 Яну 2016, 16:02

Смятам да си купувам котки. Обувките ми позволяват използване на пълен автомат, ама все си мисля, че може да се откачат на най-неподходящото място.

Интересуват ме няколко неща, ако има хора с опит.
- Мога ли да се доверя напълно на алуминиеви котки или да се насоча към стомана? Хубаво е, че са по-леки, но ме притеснява да не сгънат, където и когато не трябва.
- Котки с какъв захват да взема, за да съм сигурен, че ще са винаги на обувкатаи няма да се откачат? Имам Salewa Vertical Pro, на които мога да сложа автоматични котки, но се чудя да взема полуавтомат.
- Към кой марки да се насоча? Насочил съм се към Grivel G12, но приемам предложения, тъй като нямам особени наблюдения :)
Tux0 Ca !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Superexstatic » 31 Яну 2016, 23:38

rve написа:Подробният ми пътепис от това невероятно приключение Ком-Емине е вече факт. Ако някой му се чете, линк - http://rvetito.blogspot.com/


Изчетох го за няколко вечери... голям си :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Chapai » 10 Яну 2018, 20:09

В активният сезон намира ли се превоз ( такси ) от Берковица до х. Ком и на каква цена ? А от София до Берковица с обществен транспорт ?
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от dan-dam » 11 Яну 2018, 11:18

София-Берковица си има автобуси.
http://www.centralnaavtogara.bg/index.p ... 2995&d=l#b

За таксита Берковица-Ком може да питаш тука, предполагам ще ти дадат информация.
https://www.facebook.com/hija.kom.nova

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Zagy » 11 Яну 2018, 13:41

От ония ден - едно бързо чайче на Витоша:
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5AB45472
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от devent » 07 Авг 2019, 15:32

Малко да изтупаме темата от прахта :)

обмислям да се качим с приятелката до Кончето като последно съм ходил преди 2-3 години и реших да ви пиша за няколко уточнения.
Мисля да спим в Банско(или наоколо) и от там сутринта да се качим с колата нагоре като маршрутът, които си мисля е: х. Бъндерица -> Казана -> Премката -> Кончето -> Кутело и наобратно същият път.
Аз имам доволно опит по планините, но приятелката ми е по-неопитна, та струва ли ви се много за неопитно момиче(като аз ще мъкна багажа). Евентуално можем да пропуснем Кутело, макар че ми се иска да го качим :)
Другият вариант е да се тръгне от х. Вихрен и натам същото, но то даже май беше по-дълъг пътят.

Доколкото помня затваряха асфалтовия път нагоре сутринта, ама в колко го затваряха? Също, в кой сайт гледате времето по планините и смятате за най-надежден. Ясно е, че за 2 минути се променя времето горе, но все пак искам да го следя ден-два по-рано за да знам дали въобще да тръгваме от София.

Общо взето ако се сещате още някаква специфична информация, която ще ми е полезна ще съм ви благодарен ако споделите. Мерси предварително :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от T-1000 » 07 Авг 2019, 20:35

IMG_0139.JPG
Рила, в района на Седемте рилски езера. Извинявам се за качеството на снимката, но не е правена с хубав фотоапарат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook