Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Пилев » 23 Авг 2011, 11:00

Колеги предстой ми обзавеждане на кухня и спалня. Моля ако някой има опит с фирми, или е доволен или недоволен да сподели. Кой фирми са препоръчителни и кой не.
От прочетеното до тук ми ставя ясно че уж добри фирми са перфект мебел и dejavu. За Айко има много смесени мнения, като повечето са отрицателни. Може би поради факта, че хората пишат само когато са недоволни. . Ще изчакам да видя и IKEA какво ще предложат.
Като цяло съм доста объркан, ще се радвам на всякакви съвети и впечатления :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 933
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: O.C.
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Escape » 23 Авг 2011, 11:10

Ами много зависи какво търсиш.... ИКЕА не правят кухни по-поръчка. По-луксозна кухня ли си търсиш или на приемлива цена?
Защото има и вариант Арон ...за 599лв кухня с маса и 4 стола :mhihi: :mhihi:

Внимавай че и много от мебелните къщи се изтарикатиха напоследък и пускат супер евтини промоции и после се почва:
- това е с най-евтиното ПДЧ/МДФ. Ако искате с австрийски или италиански материал (2 пъти по качествен): цената става +30%
- монтаж: +500лв
- монтаж на уредите: +300лв
- механизмите са от най-евтините на пазара (а за мен това е едно от най-важните неща)

Това ти го казвам, че имам един познат който си купи от "промоционалните" кухня 800лв + легло 450лв... и в последствие крайната цена на кухнята след монтажа беше 1150, а леглото на 2-та седмица се разпадна и човека си викна друг майстор да му го укрепи, тъй като това не е производствен дефект

ентусиаст
Аватар
Мнения: 933
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: O.C.
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Escape » 23 Авг 2011, 11:13

http://www.aron.bg/catprod_213/product_7429.html :lol:
И какво се зачитам малко по надолу:

Цена:
Цената не включва услугите доставка, качване и монтаж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от overclock » 23 Авг 2011, 11:42

Заприличахме на bg-mamma :mhihi:
Аз миналата година правих ремонт и доста проучих пазара. В крайна сметка си поръчах кухнята на фирма IDENTICO. Много добро изпълнение на сносна цена :yes:
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Doberman_vas » 23 Авг 2011, 13:07

а що не си викнеш дърводелец.
Ще ти излезе поне 2 пъти по-евтино, и всичко ще си го начертаете и нагласите заедно...
Има много кадърни майстори :yes:
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Пилев » 23 Авг 2011, 13:30

Ами за спалня около 1-2,5 к. Като в тази цена си мисля и гардероб и матрак.
И за кухня около 1-2,5 к .
За тези пари ме съмнява да се намери нещо луксозно, но поне да е по качествено.

Escape написа:http://www.aron.bg/catprod_213/product_7429.html :lol:
И какво се зачитам малко по надолу:

Цена:
Цената не включва услугите доставка, качване и монтаж.

Точно това искам да избегна. Разни завъртулки в договори, лоши монтажи, закъснения, некоректности и т.н.
И дърводелец може. Но искам някой кадърен. Казвайте ако знаете такива хора. Може и на Л.С. за да не е реклама.
Честно казано не знам от къде да започна. :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 8.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 М52B20 coupe
Мечтае да кара: Bmw Е36 M3

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от emiliqn.gqurov » 23 Авг 2011, 13:57

В къщи баща ми си поръчва размери на плоскости в Алати след 1 - 2 дена ги взимаме и си ги сглобяваме илиза околу 100% по - евтино и си го сглобяваш по твой си начин. Правиш си рисунка и отиваш да ти нарежат плоскости. За по мързеливите не знам :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от barty » 23 Авг 2011, 14:05

Твърдо съм за Перфект мебел :yes: С тях съм направил поне 7-8 кухни за мой клиенти, както и моята кухня вкъщи и съм много доволен :idea:
Най-малкото защото идват, взимат размери, изготвят 3Д проект, докарват, качват, монтират + водопроводни услуги .... всичко! Не те занимават да качваш, да търсиш ВиК "специалист" и други подобни дивотии
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от deyan-enchev » 23 Авг 2011, 14:16

За мен в София няма или рядко има по-добри цени от фирма Еником-М в Дружба зад ОМВ-то.
Преди 4 месеца си купихме спално обзавеждане от там, засега нищо му няма за цената си е перфектно.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1430
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Мишел » 23 Авг 2011, 14:37

Колега Пилев, аз в момента правя кухня с проект от Перфект мебел! Шкафовете още не са пристигнали в къщи, за да ти кажа, че съм останала доволна до края, но до тук те единствени ми спечелиха доверието и до сега работим много добре. Смятам, че са абсолютно наясно с това, което правят и съм убедена, че и доволна ще остана като ми я монтират. Ако искаш на ЛС мога да ти дам координатите на моето момиче там, ще ти обърне внимание, а и можеш спокойно да имаш претенции за каквото поискаш ;)

За Еником твърдо не ти препоръчвам- дори не искаха да ми дадат листа, на който аз рисувах какво искам след края на разговора ни... :banghead: Така си и остана за тях :mhihi: И да, за монтаж, превоз, качване и какво още беше... около 300 и кусур лева ми калкулираха :shock: Не са в час с пазара изобщо!

Има една мебелна фабрика Диез, офиса им е на Нишава ... не помня номера, зад Фина 5 беше някъде. Също имат хубави предложения. Имам познати останали доволни от тях, а и цената, която ми дадоха беше същата като на Еником, но без бонусите от 300лв :mhihi:

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Ronka » 23 Авг 2011, 14:38

Мишел написа:
За Еником твърдо не ти препоръчвам- дори не искаха да ми дадат листа, на който аз рисувах какво искам след края на разговора ни... :banghead: Така си и остана за тях :mhihi: И да, за монтаж, превоз, качване и какво още беше... около 300 и кусур лева ми калкулираха :shock: Не са в час с пазара изобщо!



Еником фалираха...скоро :mrgreen:
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1430
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Мишел » 23 Авг 2011, 14:43

Ronka написа:
Мишел написа:
За Еником твърдо не ти препоръчвам- дори не искаха да ми дадат листа, на който аз рисувах какво искам след края на разговора ни... :banghead: Така си и остана за тях :mhihi: И да, за монтаж, превоз, качване и какво още беше... около 300 и кусур лева ми калкулираха :shock: Не са в час с пазара изобщо!



Еником фалираха...скоро :mrgreen:

Еми..... в началото на месеца ме убеждаваха да не им изтърва промоцията до 14 август и да си спестя 300-те лева :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от deyan-enchev » 23 Авг 2011, 14:47

Не знам как на Мишел са взели 300лв за монтаж, качване и превоз, освен ако кухнята не е 50 елемента и не живееш на 19етаж в ЕПК без асансьор.
Понеже така се калкулираше цената на етаж в зависимост дали си с или без асансьор. Отделно монтажа беше безплатен при тях като си слагахме спалното обзавеждане края на Май месец !

Не знаех че са фалирали, жалко, за мен са в пъти по добри от Арон, Айко, Лабиринт и всякакви други китайски пумии
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от dankata » 23 Авг 2011, 14:52

Погледни и офертите на мебели Виденов. Аз поне съм доволен от тях.

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Обзавеждане на кухня и спалня, споделете мнение за фирми

Мнение от Ronka » 23 Авг 2011, 14:52

deyan-enchev написа:
Не знаех че са фалирали, жалко, за мен са в пъти по добри от Арон, Айко, Лабиринт и всякакви други китайски пумии


Те бяха много добри, аз разбрах днес при гумаджията ми се видях с колега, който работеше при тях ...обаче...тъпо е.... задължения, съдии...мама им и пари :censored:

Както и да е..колега, ще пробвам да намеря тел на едни момчета, правиха на приятели кухнята по поръчка, идваха, мериха, материалите и изпълнението са жестоки, с хиляди шкафчета и вратички и към 2к...
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook