избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 09 Сеп 2019, 13:56

Не ги харесвам всичките , но в Булбанк си издавах 2ра карта към една и съща сметка и е безплатно, също и тегленето на техн банкомат. За същите услуги в ДСК е съответно 3 лв и 0,30 лв :dunno: :banghead: :wave: :kuku:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от whatdaf » 10 Сеп 2019, 12:39

Прехвърлих си едни 40лв от TransferWise към Експресбанк и ми взеха 5лв такса. Отделно при покупки от ибей и тн май взимат 1 процент от сумата плюс такса. С коя банка може да спестя тези глупости, които си удържат за нищо. Имам и Револют по принцип, не знам колко ми взимат като прехвърля в него. Общо взето къде тези такси са най - малки. Мисля си за Райфанзен, за обикновена разплащателна сметка по която да ми превеждат заплатата.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 10 Сеп 2019, 14:42

Bogat-Beden написа:Не ги харесвам всичките , но в Булбанк си издавах 2ра карта към една и съща сметка и е безплатно, също и тегленето на техн банкомат. За същите услуги в ДСК е съответно 3 лв и 0,30 лв :dunno: :banghead: :wave: :kuku:

P.S. При онлайн банкирането нещата стоят точно наопаки - ДСК е 6, а Булбанк е голЕма мъка.. :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: избор на банка

Мнение от Vasko » 17 Сеп 2019, 22:43

Ivsun написа:Колеги аз работя и с пощенска банка и с уникредит булбанк и съм много доволна.Преди работех с ДСК :no: :no: :no: никога повече



Колежке, ти сериозно ли за Булбанк?
Това е банката,която взима най-високи комисионни за преводи на суми от една банка в друга.
Въобще напоследъка таксите на всички банки се е..ало мамата. Напоследък забелязвам,една зависимост,която расте като аритметична прогресия и тя е, че колкото по-бедни стават хората, толкова повече банки и банкови клонове се отварят в страната.
Това не е добре , въобще не е добре !!!! Абсолютно безплатно е когато теглиш от банкомат на банка , в която имаш сметка .Така също ако сменяш ПИН -първия път е безплатно ,а също така има банки,в които като вкарваш пари ,но суми над 1500 лв ,на банкомат в сметката си, в края на месеца ти олихвяват някакви левчета. Няма да цитирам имена на банки за да не правя реклама , но си следя разпечатките от интернет банкирането и гледам,че когато съм вкарвал суми над 1500 лв на банкомат - а аз вече напоследъка само така правя- въобще не се разкарвам до гише на банка , едно ,че работят до 17.30 и друго ,че не ми се реди на опашка.
Отиваш на банкомата и си внасяш паричките през него и си зареждаш сметката с колкото искаш парички - бързо ,лесно ,а може да го направиш и посред нощ ако трябва да пускаш някъде пари през интернет банкирането, а намаш достатъчно средства в сметката ...
А това,че ако теглиш на банкомат от банка, в която имаш сметка и взима такса -НЕ Е ВЯРНО!
Иначе е най-добре с интернет банкиране , таксата за превод е някакви стотинки и естествено обслужваща такса и за смс-ите ....
Всички банки имат мобилни приложения за телефона на интернет банкиране , някои продължават да използват токън за потвърждение на превода и парола, други използват пръстовия ти отпечатък през телефона ти за потвърждение на превода :)))
Има отделни пакети - примерно 50 превода на месец такса 20 лв и пет превода за заплати към НАП -безплатни или 30 превода за месец и такса 15 лв и по 0,10 лв за всеки смс, просто си проверяваш кой ще те устройва и т.н.
ПОЗДРАВИ !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: избор на банка

Мнение от Комбина » 18 Сеп 2019, 8:05

Vasko написа:
Ivsun написа:Колеги аз работя и с пощенска банка и с уникредит булбанк и съм много доволна.Преди работех с ДСК :no: :no: :no: никога повече

А това,че ако теглиш на банкомат от банка, в която имаш сметка и взима такса -НЕ Е ВЯРНО!
ПОЗДРАВИ !

Защо се изказваш толкова категорично? Първа инвестиционна взима 0,20 стотинки на всяко теглене от техен банкомат от техен клиент със сметка/и в тяхната банка. И това е било винаги.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: избор на банка

Мнение от ceco_kd » 18 Сеп 2019, 8:30

На ДСК тегленето от банкомат ми е 0,30 лв. Иначе тяхното банкиране си е супер според мен. Транзакциите м/у разплащателната ми сметка и виртуалната такава са без комисиона.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: избор на банка

Мнение от streetz » 18 Сеп 2019, 8:54

Е то оставаше за вътрешни преводи да взимат пари :) На ДСК на мен ми е 10 стотинки тегленето от техен, 1.10 от чужд банкомат и 30 стотинки проверка на сметка. В Райфайзен покрай ипотеката сега ми дадоха не знам колко карти кредитни и дебитни, ама нямам намерение да ги ползвам, даже не са активирани.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 18 Сеп 2019, 9:43

Обслужването от соц. лелките в ДСК е много зле ..
Добре че нямам много пари, че не знам къде щях да ги държа, нашите банки са :help: откъм обслужване..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на банка

Мнение от Моджо » 18 Сеп 2019, 13:24

Убу де , какво толкова има да правите в тия банки?
Аз съм в уни хуни /без Н/, ама още откогато бяха Биохим.
1. Пари от банкомат тегля много рядко и ми е се тая дали ще ми земат 30 стинки или хич. Пос терминали има навсякъде /почти/ и като изтегля 100 лв хартиени може и месеци да не ги похарча.
2. Да нареждам някакви пари на некой - ползвам си Ипей. Пак е рядко.
3. Онлайн банкиране ползвам само за валутни преводи, което е 1 път в годината.
4. Да си гледам движението по сметката , я го направя 1 в месеца, я не.
5. В клон на банката стъпвам 1 път годишно да си тегля евра за морето.

От тази гледна точка в общи линии ми е се едно в коя банка ще съм. Иначе Уни ме дразнят с много работи, но така или иначе мнооого рядко се налага да ходя в клон освен за теглене на евра. Последно ходих за друго да си подменя картата,ама това беше преди 4-5 години.
И съм сигурен, че в която и банка да съм се ще има нещо дето да не ми хареса. Затова си стоя при тях.
Ся ако имам фирмена сметка е друга работата.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: избор на банка

Мнение от M5 » 18 Сеп 2019, 15:43

Моджо написа:Аз съм в уни хуни /без Н/, ама още откогато бяха Биохим.
...
5. В клон на банката стъпвам 1 път годишно да си тегля евра за морето.

Банката предлага безплатно теглене от техни банкомати в цяла Европа, като теглиш местна валута според курса на банката.
Може да провериш дали има клонове в съответната държава и да си спестиш и едното ходене в годината.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 18 Сеп 2019, 16:55

Аз в понеделник влязох на джихад в Уни...посрещнаха ме супер кисело рано сутрин (час и половина след началото на работното им време), после ми отказаха да активират мобилното приложение (след като бъгна в неделя и ми деактивира профила) с някакъв супер тъп претекст. Колкото и да се опитвам да огранича ходенията по офиси, те ме принуждават :banghead: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на банка

Мнение от Моджо » 18 Сеп 2019, 17:02

В тази връзка да питам колегите дето ползват Револют. Тва нещо има ли десктоп приложение или е само мобилно? Ако е само второто ги отписвам. Викам да си спестя таксата на Уни Хуни /без Н/ за валутен превод. Не че ще ме заболи зъб /корем -да/, ма въпроса е принципен. На 250 евро превод ша ми зимат 20 евро такса - да бе, да.
Последна промяна Моджо на 19 Сеп 2019, 8:16, променена общо 1 път
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.08.2010

Re: избор на банка

Мнение от 1337 » 18 Сеп 2019, 18:38

И понеже споменахте Револют - супер доволен съм от тях, ако има желаещи на лс мога да дам линк за безплатна доставка и 20 лв бонус.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 18 Сеп 2019, 19:44

Абе ходя рядко, колега, но това вероятно допринася..
Може ли да си стоят с това попълване на вносни бележки от миналия век бре :shock: .
в ДСК за да си взема новоиздадена карта днес цифром и словом ми отне над 25 (двадесет и пет) минути!
В клон с поне 10-12 служителя, клиентите бяха по-малко като цифра!
Викам на лелката- ако и днес не ми я дадете, ще си я ползвате със здраве, че предния път ме върнаха, без да проверят даже, после видях онлайн, че е била доставена в клона..
Както казват футболистите - пак казвам, онлай банкирането им е супер, ама е го е - налага се... :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от koziak » 20 Сеп 2019, 7:08

Много съм доволен от ДСК. Мобилното приложени им е страхотно, имат гъста клонова мрежа и съответно банкомати за теглене и такива за внасяне. Само относно таксите не знам как стои въпроса, понеже при мен са някакви преференциални условия и нямам такива.
Револют също ползвам и от него съм много доволен - бързо, лесно и удобно е с него.
Монесе ми е фаворит, основно него го ползвам за разплащания с телефона.
ПП за монесе имам код за 15€ бонус - VLADI898


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook