избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: избор на банка

Мнение от c04 » 01 Юли 2019, 23:58

Аз съм доволен от ДСК като цяло. Иначе в офис, не съм чакал много. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: избор на банка

Мнение от DigitalExile » 02 Юли 2019, 7:42

c04 написа:Аз съм доволен от ДСК като цяло. Иначе в офис, не съм чакал много. :dunno:


Ходи в мола, между 18 и 21 часа и си помисли пак. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: избор на банка

Мнение от Е.Димитров » 02 Юли 2019, 8:38

При избор на банка освен друго, трябва да се гледа и софтуерното обезпечение на дадената банка.
Като пример мога да дам уникр***.
Ако сте клиент на тази банка и имате електронно известяване за теглене на парични средства чрез имейл известяване, то не може да разчитате на почти нищо.
След дадена транзакция известяването, което ще получите за направените транзакции ще са на другият ден. Ако обаче го направите в петък вечер или събота, вероятно ще получите движението чак в понеделник, на мен понякога ми се е забавяло и с по 2-3 дена.
Да, знам за SMS известяването, което е мигновено, но все пак това струва пари.
Много пъти, когато са ми се обаждали от тази банка за да правят някакви проучвания съм им споделял за този пропуск и всеки път ми обясняват, че ще получа имейл, след като се осчетоводят транзакциите.
Разбира се, аз имам база за сравнение, клиент съм и на алиа*** и там всяка транзакция получавам дори по-бързо имейл, от колкото бих получил SMS :) за движението.
Очевидно, счетоводителя в алиан*** е по-чевръст от уникр***.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: избор на банка

Мнение от b_u_b_o » 02 Юли 2019, 9:07

Имам същите наблюдения за Уникредит и Пощенска. Когато плащам с картата от пощенска още съм на касата и не е излезнала бележката от пост терминала и вече имам мейл. При уникредит на другия ден най-рано. Предполагам пращат мейл при различно събитие, едините веднага при постъпване на транзакция, а другите чак при осчетоводяване. От гледна точка на сигурност първото ми звучи далеч по-добре, при злоупотреба с картата имаш време да реагираш преди парите да са излезли фактически от сметката ти. При втория тях вече ги няма, ходи ги гони :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 02 Юли 2019, 9:11

Аз почти веднага получавам известие в приложението на Уникредит, смс идва на следващия ден в най-добрия случай :bang:
Включил съм всякакви известия ако има случай на злоупотреба да имам някакъв шанс да възстановят парите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: избор на банка

Мнение от Дидо85 » 02 Юли 2019, 9:41

Аз също използвам това СМС известяване и поне според мен е много удобно. Буквално веднага разбирам, че се тегли от картата, от къде точно и каква сума, което ме кара да се чувствам по-спокоен. Като банка аз ползвам ЦКБ и съм доволен. Имам сметка и към Уникредит, останала от един стоков кредит, но не я ползвам, което ми напомня да им се обадя. Преди ползвах и мобилно приложение за следене на месечните разходи, за да си правя изчисленията колко и за какво харча, но още не съм го сложил на новия телефон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: избор на банка

Мнение от 3186 » 02 Юли 2019, 10:00

Ползвал съм онлайн банкиране на ДСК, което тогава не ме впечатли, в момента съм с Райфайзен и ми върши работа. Единствения по-голям минус е, че движенията по разплащателната ми сметка се появяват с няколко дни закъснение и то в объркан хронологичен ред. Понеже искам да си следя тези разходи, а и вече има интеграция с Apple pay, започнах все повече да си пращам парите в Revolut, където нещата се случват мигновено и съм много доволен, дори обмислям да си пращам заплатата директно натам. Нямат и такси, за разлика от 3 лв/месечно които Райфайзен ми удържа от разплащателната сметка.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: избор на банка

Мнение от c04 » 02 Юли 2019, 10:49

DigitalExile написа:
c04 написа:Аз съм доволен от ДСК като цяло. Иначе в офис, не съм чакал много. :dunno:


Ходи в мола, между 18 и 21 часа и си помисли пак. :mhihi:

То от мотане в паркинга, ще им изтърва работното време :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: избор на банка

Мнение от KoolyO » 02 Юли 2019, 12:19

От години съм с частното банкиране на ДСК и освен суперлативи, друго нищо не мога да кажа.
Преди това също бях техен клиент и като цяло си беше същото. Разликата е, че сега си имам мобилния телефон на банкерката ми и като ми трябва нещо, просто и звъня и всичко е ток. Освен това, не чакам на гишета. Не, че преди и много се чакаше де. (Изключвам клоновете в молове - там винаги ще е тегаво)
Имам малък личен опит с други банки, но по истории на познати и приятели (както и такива тук), ДСК ми се струва на светлинни години като онлайн банкиране и обслужане.
На ПИБ, един приятел писА новото банкиране (като част от колектив естествено) Ми... и той мина в ДСК, като видя от мен, там кое как е.
Абе в сравнение с ДСК-то, дори HSBC тук са мега зле, като обслужване, тарифи, онлайн банкиране и т.н. при горе-долу идентично ниво клиент.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: избор на банка

Мнение от nikola59 » 02 Юли 2019, 13:01

KoolyO написа:От години съм с частното банкиране на ДСК и освен суперлативи, друго нищо не мога да кажа.

:yes: По-добро в другите банки не съм срещал, не като да не съм ги пробвал почти всичките. Иначе който иска да си намали разходите комбинацията с revolut е една отлична опция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: избор на банка

Мнение от streetz » 02 Юли 2019, 16:44

А банка за ипотечен кредит да препоръчате? Засега съм между Пощенска и Райфайзен, но за Пощата чувам, че си правят корекции по оценките на имотите както си искат и така прецакват клиента със самоучастието. Райфайзен пък се опитаха да ми пробутат хиляда глупости, за да свалят лихвата, която в крайна сметка наистина е изгодна, ама се набутвам с още 12-15 лв на месец, за неща, които не ми трябват (личен банкер например). Пък и прекалено много държат на превод на заплатата от работодателя, а не аз да си я прехвърлям сам (или с директен дебит).
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 03 Юли 2019, 0:05

alx написа:това което винаги ми е било много интересно е как банките в европа ти взимат пари да си държиш парите при тях? това е... безумно... хем оперират с парите ми, хем им плащам? точно така ще стане...


А ми ей така :) Тая мода няма да подмине американците обаче...
Едното трябва да отиде при другото. Ако трябва да залагам няма да е ЕЦБ да отиде при Фед.

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: избор на банка

Мнение от vladi_totev » 08 Юли 2019, 13:53

А коя банка има изгодни кредитни карти. Скоро си преподнових моета и беше с 60 дни гратисен период, а сега масово са с 45 дни, което не е ок?
Говоря за стандартна кредитна карта с годишна такса около 40-50 лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 08 Юли 2019, 14:14

Повечето са с ДО 45 дни, което значи между 15 и 45 дни.
Повечето са еднакви, някои като ПИБ, а вероятно и други не взимат такса за първата година.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 10 Юли 2019, 18:05

streetz написа:А банка за ипотечен кредит да препоръчате? Засега съм между Пощенска и Райфайзен, но за Пощата чувам, че си правят корекции по оценките на имотите както си искат и така прецакват клиента със самоучастието. Райфайзен пък се опитаха да ми пробутат хиляда глупости, за да свалят лихвата, която в крайна сметка наистина е изгодна, ама се набутвам с още 12-15 лв на месец, за неща, които не ми трябват (личен банкер например). Пък и прекалено много държат на превод на заплатата от работодателя, а не аз да си я прехвърлям сам (или с директен дебит).

Внимавай с ипотека в пощенска :idea:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook