избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: избор на банка

Мнение от speeder88 » 02 Авг 2011, 7:54

drago_pavlov написа:Ако мислиш да вкараш 5-10 бона и след 2-3 години да вземеш 1000-2000 лв. лихви направо се заблуждаваш... Инфлацията винаги е по-голяма от лихвите по депозити :mhihi:

Инфлацията винаги ще я има, но пак е по-добре тези пари да ти изкарат нещо, отколкото да стоят под някой дюшек или на дъното на гардероба, защото тогава ще е абсолютно никаква далаверата, и мойте седяха така една година, никва далавера нямах от тях, единствено успокоението, че ако нещо не дай си боже ми се служи веднага мога да кажа на някой там и там са парите ходи и ги вземи че трябва докторите да ме сглобяват, говоря в най-лошия случай. сега като сами в банка пак ми е спокойно, хем не мога да ги пипам, щото ще прееба депозита, хем на края на година ще има някакъв резултат пък бил той и минимален
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 02 Авг 2011, 8:49

speeder88 написа:
drago_pavlov написа:Ако мислиш да вкараш 5-10 бона и след 2-3 години да вземеш 1000-2000 лв. лихви направо се заблуждаваш... Инфлацията винаги е по-голяма от лихвите по депозити :mhihi:

Инфлацията винаги ще я има, но пак е по-добре тези пари да ти изкарат нещо, отколкото да стоят под някой дюшек или на дъното на гардероба, защото тогава ще е абсолютно никаква далаверата, и мойте седяха така една година, никва далавера нямах от тях, единствено успокоението, че ако нещо не дай си боже ми се служи веднага мога да кажа на някой там и там са парите ходи и ги вземи че трябва докторите да ме сглобяват, говоря в най-лошия случай. сега като сами в банка пак ми е спокойно, хем не мога да ги пипам, щото ще прееба депозита, хем на края на година ще има някакъв резултат пък бил той и минимален


Аз нямам предвид да ги държиш под дюшека... Обаче ако искаш да изкарваш пари от тях депозита в банка не е начина... Трябва да се върти търговия, ама не всеки може, затова хората си дават парите да им ги въртят мозъците, а пък те после само се радват на успехите... или неуспехите понякога :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: избор на банка

Мнение от speeder88 » 02 Авг 2011, 14:41

мда това е другия вариант, ама едва ли ще носи спокойствие и удовлетворени при загуба на солидна сума, другия вариант е да имаш бая пари, ама като казвам наистина да са бая и да си живуркаш само от лихвата от банката, защото когато е голяма цифрата лихвения процент може да се договаря допълнително

но нека не се отклоняваме от темата колегата пак си каже за какво точно му е тази банка
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 12.03.2008
Местоположение: santa cruz de tenerife
Кара: Турбо малолитражки
Мечтае да кара: AC COBRA

Re: избор на банка

Мнение от vin_diesel » 19 Май 2012, 19:14

райфаизен :yes: мисля,че 4,7 процента годишна лихва в евро дават или на 100 големи евро ще вземеш 4700 годишно тва са си 9000лв или ти се падат 750лв на месец за кафенце и бензинец ще има :yes:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса. http://www.youtube.com/watch?v=V8mCgjbBPMk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 19 Май 2012, 19:18

Срочен депозит за една година , довнасяш по всяко време , без минимален праг за депозита .
Годишна лихва 7% за евро и 7,5% за депозит в лева - TBI Банк .

PS:сега виждам , че някой се е регнал само за да изрови темата :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 01 Юли 2019, 14:47

Археолози, спите ли? :mhihi: В тая жега е най-хубаво да се изравят стари теми :mhihi:

След като за пореден път си скъсах нервите в Уникредит, твърдо съм решил да разкарам всичко дето е в техни сметки.
Къде сте доволни и обслужването (старая се контакта със служители на банките да е сведен до абсолютния минимум, но все някога се налага да си поговоря с тях) е що-годе прилично. Трябват ми 3 сметки, разплащателни: 1 без карта (превод на работна заплата), 1 с карта в лева и една в евро (за онлайн пазаруване).
В момента съм с Visa, има ли съществени разлики спрямо master и коя от двете е за предпочитане?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от Doberman_vas » 01 Юли 2019, 15:45

Don_Diego написа:Археолози, спите ли? :mhihi: В тая жега е най-хубаво да се изравят стари теми :mhihi:

След като за пореден път си скъсах нервите в Уникредит, твърдо съм решил да разкарам всичко дето е в техни сметки.
Къде сте доволни и обслужването (старая се контакта със служители на банките да е сведен до абсолютния минимум, но все някога се налага да си поговоря с тях) е що-годе прилично. Трябват ми 3 сметки, разплащателни: 1 без карта (превод на работна заплата), 1 с карта в лева и една в евро (за онлайн пазаруване).
В момента съм с Visa, има ли съществени разлики спрямо master и коя от двете е за предпочитане?

пиб,
+ от към онлайн стават
+ клонове в моловете
+ с тяхна виза нямам грижи от години
- може да фалира, ама ти си писал разплащателни, така че ще го преживееш
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: избор на банка

Мнение от bioz » 01 Юли 2019, 15:51

Doberman_vas написа:
Don_Diego написа:Археолози, спите ли? :mhihi: В тая жега е най-хубаво да се изравят стари теми :mhihi:

След като за пореден път си скъсах нервите в Уникредит, твърдо съм решил да разкарам всичко дето е в техни сметки.
Къде сте доволни и обслужването (старая се контакта със служители на банките да е сведен до абсолютния минимум, но все някога се налага да си поговоря с тях) е що-годе прилично. Трябват ми 3 сметки, разплащателни: 1 без карта (превод на работна заплата), 1 с карта в лева и една в евро (за онлайн пазаруване).
В момента съм с Visa, има ли съществени разлики спрямо master и коя от двете е за предпочитане?

пиб,
+ от към онлайн стават
+ клонове в моловете
+ с тяхна виза нямам грижи от години
- може да фалира, ама ти си писал разплащателни, така че ще го преживееш


ПИБ Онлайн са пълно дърво. И какви грижи може да имаш със визата това е ебахти довода. Там съм изгарял с едни 30 еврака такса за банков трансфер заради грешка на служител познай дали ми ги върнаха.

По темата защо не разгледаш револют, за онлайн пазаруването

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: избор на банка

Мнение от b_u_b_o » 01 Юли 2019, 15:53

Много субективно тва с банките, май е до служител на който ще попаднеш. Основната ми сметка близо 11 години беше в Уникредит и съм доста доволен от тях. От преди 7-8 месеца вече минах на Пощенска, просто защото теглих 2 ипотеки и ми дадоха по-добри условия. Но още си ползвам доста сметката и картата в уникредит. Основно защото в пощенска не искат да ми дигнат дневния лимит за теглене от картата повече от 1800лв. Да ама с тия ремонти напоследък често ми се налага да плащам по големи суми, а от на уникредит картата мога да тегля 3200 на ден, без да трябва да търся отворен клон да попълвам тъпотии и да плащам такси. И 2те имат добри онлайн и мобилни банкирания.

За какво ти е еврова сметка за онлайн пазаруване? За 10 години пазарлък в нета не ми се е налагало да имам еврова, прави си превалотирането автомат и то на доста добри курсове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: избор на банка

Мнение от DigitalExile » 01 Юли 2019, 15:57

Ако търсите добро онлайн банкиране мога да предложа ДСК, но в клон ако ви трябва нещо си е дърво. Чака се, не е бързо.
За сметка на това ако не ви е нужно да ходите до клон е добре, лимита си го определяте вие през приложението до 3к лв. на 24 часа.
За таска от 2лв. месечно имате 3 сметки, разплащателна, спестовна и виртуална като и между трите вътрешните преводи са без пари, не се таксува нищо.
Ако търсите добро обслужване в банка ЦКБ, но банкирането сравнено с ДСК е дърво и има таски.

едит: забравих да спомена,че при ДСК също много лесно се плащат битови сметки + данъци, не съм ходил да плащам сметки и данъци на гише от няколко години.
Последна промяна DigitalExile на 01 Юли 2019, 16:08, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 01 Юли 2019, 16:04

acho.rs написа:Срочен депозит за една година , довнасяш по всяко време , без минимален праг за депозита .
Годишна лихва 7% за евро и 7,5% за депозит в лева - TBI Банк .

PS:сега виждам , че някой се е регнал само за да изрови темата :kuku:


a blast from the past :lol: колко бързо се променят нещата.

По темата, аз съм ОК с Райфайзен за сметки, от които да пращам към други услуги. Първа Инвестиционна ми харесва системата за плащане на битови сметки и това, че имат отворени клонове почти по всяко време.
Онлайн банкирането на ПИБ е доста добро и от 5-6 години предлагат и токъни, не някакви хвърчащи листа хартия или смс-и, които са по-зле като сигурност и удобство.
Пощенска бях дългогодишен клиент още от Росексимбанк :mhihi: до скоро, ама станаха пълно дърво с годините. Най-съм недоволен от ПроКредит.
Онлайн банките изяждат традиционните изглежда и вероятно за да оцелеят ще вдигат още и още таксите по сметките, особено с тези дълбоко отрицателни лихви, които се задават.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 01 Юли 2019, 16:28

ПИБ товарят 0,25% за пазарене в чужбина/онлайн.

Добра опция е ДСК, нямат комисион, специален курс както Райфайзен или нещо от сорта за плащане в чужбина -онлайн.

Не знам за какво ти е еврова карта, с нормална левова еврото ше ти го смятат по нормалния курс поне при ДСК и някои други.

Няма разлика между мастер и виза, по-скоро важното е в какъв сетълмент е картата, има някои банки в долари е дърво.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: избор на банка

Мнение от alx » 01 Юли 2019, 16:33

това което винаги ми е било много интересно е как банките в европа ти взимат пари да си държиш парите при тях? това е... безумно... хем оперират с парите ми, хем им плащам? точно така ще стане...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 01 Юли 2019, 16:38

alx написа:това което винаги ми е било много интересно е как банките в европа ти взимат пари да си държиш парите при тях? това е... безумно... хем оперират с парите ми, хем им плащам? точно така ще стане...

За кои банки става дума?
Понеже разликите между българските и европейските е огромна.
Все още българските взимат пари за всяко едно нещо за което може да се сетиш.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 01 Юли 2019, 20:16

Като обслужване са от зле, та по-зле..
Аз имам в ДСК и Уникредит, основното им предимство е клоновата мрежа (+банкоматите), просто са в топ 3, ако не греша..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook