избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: избор на банка

Мнение от streetz » 10 Юли 2019, 22:33

Защо?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 11 Юли 2019, 7:17

И той не знае, ама е така да каже нещо...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: избор на банка

Мнение от XaMaB » 11 Юли 2019, 8:13

Мога да дам пример от моят опит с пощенска. При вдигане на лихвен процент бяха винаги бързи, но когато останалите банки бяха вече с 2-2.5% надолу, отговора на заявление за преразглеждане на лихвеният процент беше - "Е ти пък какво се оплакваш. Имаме клиенти с 3% нагоре от твоя". Като забравиш да прехвърлиш пари по сметката за вноската - първо чакат 2-3 дни и после си теглят от другата ти сметка, но с наказателните лихви. Не можаха да ми обяснят, защо не се случва още на падежа, или как си теглят от другата сметка, без да е описано подобно право в договора. За врътката с швейцарските франкове пък още колко може да се пише. И с това се опитваха да ме вържат, но не успяха.
Добре, че успях да приключа бързо с тях след горните случки
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: избор на банка

Мнение от c04 » 11 Юли 2019, 10:00

drago_pavlov написа:И той не знае, ама е така да каже нещо...

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 11 Юли 2019, 10:32

XaMaB написа:Мога да дам пример от моят опит с пощенска. При вдигане на лихвен процент бяха винаги бързи, но когато останалите банки бяха вече с 2-2.5% надолу, отговора на заявление за преразглеждане на лихвеният процент беше - "Е ти пък какво се оплакваш. Имаме клиенти с 3% нагоре от твоя". Като забравиш да прехвърлиш пари по сметката за вноската - първо чакат 2-3 дни и после си теглят от другата ти сметка, но с наказателните лихви. Не можаха да ми обяснят, защо не се случва още на падежа, или как си теглят от другата сметка, без да е описано подобно право в договора. За врътката с швейцарските франкове пък още колко може да се пише. И с това се опитваха да ме вържат, но не успяха.
Добре, че успях да приключа бързо с тях след горните случки

:yes:
В момента нивото на риск по кредитите им е в небесата. Стойността на обезпеченията е силно завишена и има всичко предпоставки, да се повтори сценария от 2008ма. Избора на банка за ипотека е важно и сложно решение, за това казах просто да се внимава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: избор на банка

Мнение от Tenata » 11 Юли 2019, 11:51

Алианц - добро мобилно и интернет банкиране. Ниски и конкурентни лихвени проценти. СМС известяване. Он-лайн спестовна сметак и тн.

Доволен съм!

Като много много много лек минус, предвид нещата горе:

-малък брой офиси.
-събота неработят.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: избор на банка

Мнение от blacksapphire » 01 Сеп 2019, 20:24

Рекордно високи печалби, рекодно високи нови такси. Честито! :mhihi:

БАНКИТЕ МАСОВО ВДИГАТ ТАКСИ ПРЕЗ ОКТОМВРИ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: избор на банка

Мнение от DigitalExile » 02 Сеп 2019, 11:50

Ще минаваме на Revolut май май. Тука само 3 месечни депозити, че няма такса :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 02 Сеп 2019, 19:33

Don_Diego написа:След като за пореден път си скъсах нервите в Уникредит, твърдо съм решил да разкарам всичко дето е в техни сметки.

Да се включа и аз в отбора...
Не ми се обяснява в детайли, че още съм бесен, но искам да закрия всички сметки при тях.

Става въпрос за фирмени обаче. Та бизнесмените да споделят къде си въртят парите и са доволни :lol:
Общо взето най-важно за мен е онлайн банкирането. НО, дори в редките пъти, в които ходя до клон, Уникредит ми късат нервите...
Другите, които не са опция са Пощенска... Няма такива мърди некомпетентни...

И още нещо важно - четох, че някои банки имали лимити за плащане през банкирането. Над 10 бона и трябва да ходиш да ги нареждаш на живо в клон :kuku: Тия също отпадат.
Тия с хвърчащите листове с кодове и други такива тъпотии също са извън класацията...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 02 Сеп 2019, 22:41

Защо не погледнеш Revolut и Paysera. Законово няма изискване да имаш сметка в тукашната банка с физически клонове и тн. Ние работим с Paysera и в много редки случаи има проблем с минаваме на по-големи преводи и то главно заради авторизация намтитуляра на сметката. Съпорта им е доста адекватен :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 03 Сеп 2019, 6:23

Законово може и да няма, но лелките в нап, нои и т.н едва ли ще са очаровани...
Още повече клиентите от чужбина, с които имахме разни случки миналата година.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 03 Сеп 2019, 7:00

Ти своето удобство или тяхното целиш :mhihi:
Ние сме се разбрали със счетоводството да превеждаме сумата за осигуровки в тяхна сметка и те да ги превеждат към НАП, НОИ и другите кръвопийци :mhihi: .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: избор на банка

Мнение от drago_pavlov » 03 Сеп 2019, 12:40

Най-вече за клиентите си се притеснявам, а те са традиционни бизнеси, далече от ИТ, виртуални банки и т.н.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: избор на банка

Мнение от Don_Diego » 03 Сеп 2019, 13:03

И ние имахме подобни притеснения в началото, но предвид улеснението и бързината на процесите - бързо отмина шока за пациентите :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: избор на банка

Мнение от E34 » 04 Сеп 2019, 9:20

То Револют-а е благинка обаче нали трябва все пак да се зареждат пари вътре, откъде ще дойдат? В смисъл, че пак трябва от друга банка да ги преведеш я с банков превод я с карта. Ама от гише не става щото гишета нямат! Така че пак ти трябва БГ банка, която си върви с една таксичка за поддръжка на сметка.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook