избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: избор на банка

Мнение от b_u_b_o » 19 Яну 2020, 19:13

Тва натискане и то е сбъркана работа. Нали не мислиш, че тая разлика в международните преводи идва щото банката си е намалила печалбата? Идва от това, че вдигнаха сумати други такси. Така всички плащаме повече, за да са евтини международните, които са в голям процент корпоративни. Същото стана и с мобилните оператори. Натиснаха ги за роуминга в ЕС и сега цените са 30-40% нагоре от преди това...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 19 Яну 2020, 22:38

Доста банки са с нови правила от януари и февруари, най-вече с нови комисиони при плащане на ПОС в чужбина.
Нямат спиране гадовете, трябва постоянно да се гледа и да се сменят, като се избира по-малкото зло

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: избор на банка

Мнение от streetz » 20 Яну 2020, 11:40

b_u_b_o написа:Тва натискане и то е сбъркана работа. Нали не мислиш, че тая разлика в международните преводи идва щото банката си е намалила печалбата? Идва от това, че вдигнаха сумати други такси. Така всички плащаме повече, за да са евтини международните, които са в голям процент корпоративни. Същото стана и с мобилните оператори. Натиснаха ги за роуминга в ЕС и сега цените са 30-40% нагоре от преди това...

Е сега влиза по нашите банки и SEPA Instant - международни преводи до 15000 евро за 10-ина секунди. Всичко чудесно, ама хич не вярвам на обикновен човек да му затрябва чак толкова бързо да летят преводите. Сигурно ЕС ще ги задължи и да са на достъпни цени, което допълнително ще вдигне таксите за другите услуги.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на банка

Мнение от Моджо » 20 Яну 2020, 12:02

Еми, БУБО, като сами се не сещат че на 600 лв да ти вземат 50 е , меко казано, недобре :))) да ги натискат. Ако зимаха по 5-6 лв нямаше да ги. Ся, извинявай много, ама превода и превалутирането ги прави компютър, не ходи некой до гърция да ги носи, че да зимат толкова такса за превод. Даже и платежното съм си го написал аз. Според мен за компютъра няма никакво значение дали извършва превода в бг или в германия примерно...само дето има едно превалутиране и това е. Що не го приравнят към левов превод за страни в ЕУ? Ама не, лакоми да сме.
Ся да им турат ножа и на тегленето на евра от левова сметка.
Значи да кажеш искам си изтегла 1000 евро от левовата сметка - хоп 20 кинта или там 15 беше. Ама ако отвънка на банкомата или от касата направо си изтегла въпросните 2000 лв и кажа да ми ги обърнат в евро - 5 или 7 лв само такса. Тц,тц....деба и хитреците деба.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: избор на банка

Мнение от b_u_b_o » 20 Яну 2020, 13:42

Не знам добре ли е или е недобре, ама свалянето на цени под нечий натиск не работи. Щото те тея пари ще си ти ги вземат от банката, или и да не ги вземат от теб ще е от някой друг. Това по-добре ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: избор на банка

Мнение от Моджо » 20 Яну 2020, 14:38

От който ползва банката за бизнес да му земат. От който я ползва просто да не си държи парите в буркан да не му. Ти ако си фирма и на превод за 100 000 еур ти праснат 5000 еур такса как ще се почувстваш? Ся, има някави граници. Па и ги натискат сите банки не само наще. Освен това ако тая банка разчита на печалба от такси и таксички, а не от кредитиране / инвестиране, бахти банката е. Вероятно стотиците такси за щяло и нещяло формират некъв процент от печалбата и ако той е значителен тогава тая банка е за Надин. Според мен.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 20 Яну 2020, 15:20

b_u_b_o написа:Не знам добре ли е или е недобре, ама свалянето на цени под нечий натиск не работи. Щото те тея пари ще си ти ги вземат от банката, или и да не ги вземат от теб ще е от някой друг. Това по-добре ли е?

Дали?

Ако нямаше натиск, още щяхме да плащаме ДДС за внос на стари бараки от Европа и по-якото ДДС с мито за японски коли втора употреба внесени от Европа, яко беше.

Щяхме да си говорим по 1-2лв на минута, нямаше да може да се минава от един оператор на друг със запазване на номера и мнооого други неща, които явно много бързо се забравят и стават даденост.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: избор на банка

Мнение от cod-cdbp » 20 Яну 2020, 15:35

alekangg написа:
b_u_b_o написа:Не знам добре ли е или е недобре, ама свалянето на цени под нечий натиск не работи. Щото те тея пари ще си ти ги вземат от банката, или и да не ги вземат от теб ще е от някой друг. Това по-добре ли е?

Дали?

Ако нямаше натиск, още щяхме да плащаме ДДС за внос на стари бараки от Европа и по-якото ДДС с мито за японски коли втора употреба внесени от Европа, яко беше.

Щяхме да си говорим по 1-2лв на минута, нямаше да може да се минава от един оператор на друг със запазване на номера и мнооого други неща, които явно много бързо се забравят и стават даденост.



Пропусна акцизът на автомобилите, за който се пребори обикновен човек :yes:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 20 Яну 2020, 17:13

Специално за преводите, банките просто ще вдигнат другите такси да разпределят загубата на доходи. Те си го казаха сами.
За операторите, най-големия проблем беше, че дълго време даваха да има само 1 лиценз (мобилтел :mhihi: може да има хора, които и да не го помнят).
Също в момента, в който натиснаха операторите за ЕС роуминга, цените на плановете спряха да падат за първи път от както се помня... съвпадение?

Държавните данъци и такси е безсмислено да ги обсъждаме, там всичко е на произволен принцип :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: избор на банка

Мнение от b_u_b_o » 20 Яну 2020, 17:28

Тва се опитвам да ви кажа и аз, само привидно ви правят услуга с тия намеси в цените. Примера с мобилните - в момента плащам 10лв по-висок план от преди ЕУ роуминга, за същите горе долу услуги които получавам. Тва прави 12х10=120лв на година. Прекарвам средо 10-15 дни в страни от ЕС на година, преди си плащах 5-6 лв на ден за неограничени услуги в роуминг - тоест макс 90лв на година. Сметката сами можете да си направите, ама в общия случай всички плащаме на тия дето живеят(прекарват по-голямата част от времето) извън БГ ама ползват нашите оператори.
Същото е и с банките, не правя преводи в евро, обаче сега намалиха тия преводи и ми вдигнаха повечето такси.

Тия работи за акцизи и ддс изобщо какво общо имат с темата за държавни регулации на пазара, тва са данъци :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от MartinP » 21 Яну 2020, 17:39

гледам от paypal са вдигали и те таксите,някой да е работил с payoneer?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 28 Яну 2020, 17:41

Revolut да не съм и чул повече, няма такива злетаци братче!
Супер дразнещо приложение, бъгаво и криво, с яко спам вътре!
НЕ препоръчвам!
Може да ти спестяват пари в преводи, ама ще ти струва много нерви!! :banghead: :censored: :censored:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на банка

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2020, 17:45

Bogat-Beden написа:Revolut да не съм и чул повече, няма такива злетаци братче!
Супер дразнещо приложение, бъгаво и криво, с яко спам вътре!
НЕ препоръчвам!
Може да ти спестяват пари в преводи, ама ще ти струва много нерви!! :banghead: :censored: :censored:
Ибаа... аз пък по-стабилно и отговорно направено приложение май нямам на тела :dunno: И спам не помня да съм забелязал, ама аз имам имунитет явно и просто го филтрирам подсъзнателно :mhihi:
Може ли скрийншот да видя какво имаш предвид?
Да не е от тела нещо..?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: избор на банка

Мнение от b_u_b_o » 28 Яну 2020, 17:54

И аз нямам такива наблюдения, а го ползвам ежедневно :shock: Поне от към стабилност е топ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: избор на банка

Мнение от TNT » 28 Яну 2020, 18:12

Подушвам Андроид :mhihi: :mhihi: :mhihi:

П.П. Забележките са ми само в подредбата на приложението. Ако ти трябва съпорт и трябва да ровичкаш 10мин. Знам с каква цел е направено, ама не е приятно.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook