избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: избор на банка

Мнение от Georgi_G » 18 Окт 2019, 9:24

bum_bum написа:Само на ПОС. Онлайн не съм пробвал. След като мина това плащане с виртуалната всичките следващи пъти опитвах отново с нея.

Тогава нямам идея. Аз имам две активни физически и една виртуална и с нито една съм нямал проблеми, освен в случаите ако не са отключени.
Но и с виртуалната, освен онлайн, друго плащане не съм правил.
Остава нещо по настройките, локации, лимити и т.н. .... екстри.
Пиши им директно на чата най-добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 18 Окт 2019, 15:20

TNT написа:Или по-скоро като плащане в Интернет, за което не знам да има банка в България, която да взима пари.

Факт е, че от кредитната карта мога си тегля без пари 450лв, докато Бг банката ще ме изцака 15-20лв. От там нататъка "ако-то мирише и се бърше" :mhihi:

Ами всички банки това зареждане на Револют го считат и осчетоводяват като плащане на ПОС в чужбина и повечето имат я комисион, я друг курс, я нещо друго. Някои банки не товарят с нищо, но не е масово. Пример от ПИБ с такса плащане ПОС от 0,25%

CapturRev.JPG


Иначе, ако целта е да се тегли кеш от кредитната карта е добър вариант със сигурност.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: избор на банка

Мнение от TNT » 20 Окт 2019, 16:19

С такива такси... сменяй банката :mhihi: На УниКредит нямам нищо, проверих си банковото извлечение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 20 Окт 2019, 16:26

Всяка банка има все нещо криво, едно или друго.
От тази не зареждам вече Революта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от smamf » 05 Ное 2019, 7:15

bum_bum написа:Само на ПОС. Онлайн не съм пробвал. След като мина това плащане с виртуалната всичките следващи пъти опитвах отново с нея.
Пиши им на support-a, 24/7 e и върши много работа. Пишеш 'live agent' на бот-а и тръгва.

А как плащаш с виртуалната карта, с NFC ли? Виртуалките са само за пазаруване онлайн, и според мен от там ти идва целия проблем. Защо не си извадиш една физическа карта?

Никога не съм имал проблем с Revolut. От първият ден, от първата транзакция. Системата им е толкова бърза, че често се случва да получа нотификацията за транзакция на телефона преди да е започнала да излиза бележката от пос терминала.

В други новини, банкомати на Райфайзен вече искат по 5 лева такса за теглене с Револют карта. Но поне те пита дали си ок с таксата преди да продължиш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 05 Ное 2019, 10:01

Сега, тоест за да си тегля парички в чужбина с банкова карта, най-добре ще дойде РеволУт, така ли да разбирам?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 05 Ное 2019, 10:24

Виртуалната ми се появи в Apple Pay и дори веднъж успях да платя с нея, та за това си мислех, че става.

Физическата пристигна, но още не съм я пробвал.

Те сега ако банките нашият по 5лв такса по примера на Райфайзен за теглене, ебахти и картата. Но няма да се учудя в цяла Европа да може да се тегли безплатно, а тук да е 5лв.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: Sofia
Кара: BMW M3

Re: избор на банка

Мнение от cerni1 » 05 Ное 2019, 18:02

MasterCard карти на ПИБ вече могат да се добавят в Apple Pay


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на банка

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2019, 9:08

Понеже гледам сте коментирали Revolut... някой пробвал ли е да регистрира Револют карта (физическата или виртуалната) е epay.bg?
Аз ги регнах и двете, после въведох някакъв номер на транзакцията даден ми от Revolut приложението, в Epay приложението, вземи два лева за транзакцията, и после прати картите за потвърждение към оператор в epay.bg. И си чакам, и си чакам, и все си седят картите непотвърдени така (не съм се свързвал още с оператор, да видя какво се случва):
ИзображениеИзображение

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: избор на банка

Мнение от ben_g » 19 Ное 2019, 10:59

Аз регистрирах миналата седмица. Трябват им 3-5 дни за “проверка” с банката издател на картата, понеже се води извън БГ. След този период става активна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на банка

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2019, 11:14

ben_g написа:Аз регистрирах миналата седмица. Трябват им 3-5 дни за “проверка” с банката издател на картата, понеже се води извън БГ. След този период става активна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Супер, но не става ясно сега активна ли е или не с тия въпросителни в интерефейса?
Трябва ли да ги ръчкам epay, ти ръчка ли ги?

Пп: Виртуалната карта си ми седи с въпросителна от един месец вече и не мога да платя с нея :dunno: Оня ден регнах и физическата, та и тя се овъпросИ и така си седи...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

избор на банка

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2019, 11:33

Nickelback написа:
ben_g написа:Аз регистрирах миналата седмица. Трябват им 3-5 дни за “проверка” с банката издател на картата, понеже се води извън БГ. След този период става активна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Супер, но не става ясно сега активна ли е или не с тия въпросителни в интерефейса?
Трябва ли да ги ръчкам epay, ти ръчка ли ги?

Пп: Виртуалната карта си ми седи с въпросителна от един месец вече и не мога да платя с нея :dunno: Оня ден регнах и физическата, та и тя се овъпросИ и така си седи...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Аз си регнах виртуалната и за под 1 седмица се справиха. По-добре звънни и ги питай директно, но ще ти кажат, че за карти от чужбина се чака повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: избор на банка

Мнение от ben_g » 19 Ное 2019, 12:26

Писах им на съпорта на 2рия ден, и след това им се обадих и по телефона. Но в общи линии ми казаха същото и от двете места. Не е нормално месец да ти стои неактивна картата - затова най-добре или им звънни, или пиши на съпорта. На мен писмено ми отговориха в рамките на 24 часа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на банка

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2019, 16:05

Ще им се обадя, благодаря ви :bchug:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: избор на банка

Мнение от Nickelback » 27 Ное 2019, 23:14

Nickelback написа:
ben_g написа:Аз регистрирах миналата седмица. Трябват им 3-5 дни за “проверка” с банката издател на картата, понеже се води извън БГ. След този период става активна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Супер, но не става ясно сега активна ли е или не с тия въпросителни в интерефейса?
Трябва ли да ги ръчкам epay, ти ръчка ли ги?

Пп: Виртуалната карта си ми седи с въпросителна от един месец вече и не мога да платя с нея :dunno: Оня ден регнах и физическата, та и тя се овъпросИ и така си седи...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Само да ъпдейтна - не смогнах да им се обадя тия дни, но днес с изненада установих, че физическата револютка, която бях регистрирал и липсва вече въпросителната :)
За разлика от виртуалната, която си седи с въпросителна :dunno: Явно има значение или пък просто още блеят, но съм се разправял да звъня, да разбера. Не съм пробвал още да плащам, ама като дойдат сметки ще пробвам. Просто да си знаете :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook