Българският Кентавър-полукола и получовек..

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от Bogat-Beden » 23 Юли 2011, 0:59

Здравейте ,мила редакция :mhihi:
Отдавна се каня да пусна една такЪва тема..

Интересно ми е какъв е този балкански и ли може би типично български феномен(явление) колата да се ..обожествява едва ли не.. :kuku:
Разбирам напълно грижите за колата-на първо място за основните системи и агрегати(обичам тази дума :mhihi: ),които касаят сигурността .. :yes:
Разбирам плащането на ГО,каско,Данък-точно в този ред...
Разбирам поддържането на колата в макс. добро техническо здраве.
Разбирам също и поддържането и в приветлив,добър или отличен външен вид.

НО,

Не разбирам
изкривяването на приоритети и "изгладуването" на покупка на мечтана кола..
паническия страх да не се ползва никакъв алтернативен транспорт..(вкл. ходене пеша)
страхът до болка колата да не бъде надраскана,олющена,поразена от петънце ръжда.. :kuku:
пренебрегването на близки хора или по-първостепенни необходимости заради колата-която пък специално в такива случаи е на стойност не повече от средна европейска заплата... :roll:
един форумен колега ми сподели(дори в нейно присъствие)-как предпочел да слага ангел айс на кочинката си,вместо да се види с приятелката си :kuku:

Предполагам най-общо казано ме разбирате,ще се радвам да има смислени и зрели коментари(без "Й") :mhihi:

:bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от K_Ilkov » 23 Юли 2011, 1:23

странни размисли по това време на денонощието :mhihi:

утре сутрин ше ти обяснят как колата е по-вярна от приятелката и не мрънка толкова :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от RSxRacer » 23 Юли 2011, 6:34

K_Ilkov написа:странни размисли по това време на денонощието :mhihi:

утре сутрин ше ти обяснят как колата е по-вярна от приятелката и не мрънка толкова :mhihi:

и гори колкото приятелката ти,че понякога и по-малко... :mhihi:
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от acho.rs » 23 Юли 2011, 7:54

Типично по български , всеки си мисли , че някой неща са само в България :mhihi:
И очаквам сега здравомислещи хора да започнат - "в другите страни , колата се ползва за да ти свърши работа , това нашето тук е циганска работа , щото сме мноо прости.... "
- айде без тия моля . Манията по автомобилите я има в цял свят , и няма нищо неразбираемо или тайно . В САЩ до колкото знам тази мания дори е по-силна , особено към масъл карите . Автомобила осигурява безброй неща , като започнеш от транспорт , сигурност (или обратното) , адреналин , удоволствие от самото транспортиране (не важи са всички автомобили :mhihi: ) , малко или много демонстрира социален статус , младежите които живеят с родителите си в един апартамент използват автомобила и за секс терен . Мисля , че тези неща са достатъчни за да се ОБИЧА "колата" .
Аз пък никога не съм разбирал хората за които всичко е една ламарина за придвижване от точка А до точка Б - те остават слепи за толкова много неща . . .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от sean-john » 23 Юли 2011, 10:52

acho.rs написа:Типично по български , всеки си мисли , че някой неща са само в България :mhihi:
И очаквам сега здравомислещи хора да започнат - "в другите страни , колата се ползва за да ти свърши работа , това нашето тук е циганска работа , щото сме мноо прости.... "
- айде без тия моля . Манията по автомобилите я има в цял свят , и няма нищо неразбираемо или тайно . В САЩ до колкото знам тази мания дори е по-силна , особено към масъл карите . Автомобила осигурява безброй неща , като започнеш от транспорт , сигурност (или обратното) , адреналин , удоволствие от самото транспортиране (не важи са всички автомобили :mhihi: ) , малко или много демонстрира социален статус , младежите които живеят с родителите си в един апартамент използват автомобила и за секс терен . Мисля , че тези неща са достатъчни за да се ОБИЧА "колата" .
Аз пък никога не съм разбирал хората за които всичко е една ламарина за придвижване от точка А до точка Б - те остават слепи за толкова много неща . . .


:yes: :yes: :yes: oсобено последното изречение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от u`F`o » 23 Юли 2011, 11:09

acho.rs :yes: :yes: :yes:
И мен ме изкефи последното. Опитах се да си сменя хобито- редих пъзели, скачах от мостове, самолети и други превозни средства :mhihi: Карах колело из балкана, зарибявах се по картинг.... Тцъ.... Не става.... Така съм още от преди да си купя кола :kuku: Сега е същото, само че манията се засилва, само сметки са ми в главата - една заплата ми е толкова - един шпер толкова, Б28 идва от Англия за еди си колко, ако сложа еди си къв Cold Air Induction Kit - еди си к'во очаквам да стане :kuku: :kuku: :kuku: И да и аз съм си изгладувал колата - не буквално, просто не си взимах дрехи един определен период и сега половината ми гардероб е за смяна :mhihi: А, да и лаптопа също :mhihi: Важното за мен е, че карам каквото искам да карам :yes: Като седна на маса не разправям колко съм бърз и как ми харчи 6/100 при движение със 200км/ч, не....
Пича дето ти го е казал т'ва за ейндъжъл айса- сети се колко си е обичал приятелката - 1во и 2ро- един ейнджъл е 40лв. Бах тая мацка дето му струва 40лв на излизане :shock: Не върви всеки път като излезнеш с нея и да хвърляш някви цифри - поне за мен ;) Аз не съм й споноср и никога няма да бъда ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от acho.rs » 23 Юли 2011, 11:14

И да и аз съм си изгладувал колата - не буквално, просто не си взимах дрехи един определен период и сега половината ми гардероб е за смяна :mhihi: А, да и лаптопа също :mhihi:

- колко познато :mhihi: При мен обаче причината за това е друга . Пък и не държа на дънки от 300 лева :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от vlad0 » 23 Юли 2011, 11:17

За повечето неща си прав - НО ТУК КОЛАТА Е ХОБИ.

Погледни от гледна точка на хобита
Ако имаш хубава ракета за тенис няма ли да си я пазиш?
Ако имаш хубав фотоапарат няма ли да си го пазиш?
и т.нат.

По същия начин и колата. Аз пък не мога да разбера при наличие на каско и ГО, защо още има мишки, които удрят паркирана кола и после си тръгват без да оставят телефон за връзка. Веднъж ми се е случило да одраскам бронята на една кола докато маневрирах. Беше минимално, дори незабележимо, но оставих телефона си на някаква салфетка, после се видяхме един двустраннен протокол и живи и здрави ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от zazomazo » 23 Юли 2011, 11:20

acho.rs написа:...
Аз пък никога не съм разбирал хората за които всичко е една ламарина за придвижване от точка А до точка Б - те остават слепи за толкова много неща . . .



аз пък никога не съм разбирал хората от другата крайност, тези дето са в състояние едва ли не да убият човек заради това, че леко са им ожулили колата /имаше преди 1-2 години подобен случай на кръговото на 4-ти километър...некъв беше слязъл и овъртял с чука всичките стъкла, фарове и стопове на колата, която го беше блъснала /
имам и един френд, дето ми вдигна ебати скандала, щото съм затворил по-силно вратата на 20 годишния му Сивик :kuku:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от nightdriver » 23 Юли 2011, 11:20

http://www.automedia.bg/news/article_12982.html

Има редки и скъпи автомобили , които заслужават особено внимание !
По цял свят има колекционери , аматьори и маниаци на автомобили ! Защо автора реши , че само в България може да пренебрегнем приятелката си пред поставянето на айнжел айс ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от acho.rs » 23 Юли 2011, 11:27

zazomazo написа:
acho.rs написа:...
Аз пък никога не съм разбирал хората за които всичко е една ламарина за придвижване от точка А до точка Б - те остават слепи за толкова много неща . . .



аз пък никога не съм разбирал хората от другата крайност, тези дето са в състояние едва ли не да убият човек заради това, че леко са им ожулили колата /имаше преди 1-2 години подобен случай на кръговото на 4-ти километър...некъв беше слязъл и овъртял с чука всичките стъкла, фарове и стопове на колата, която го беше блъснала /

Това са комплексари
имам и един френд, дето ми вдигна ебати скандала, щото съм затворил по-силно вратата на 20 годишния му Сивик :kuku:

А тези ... не знам , това няма нищо общо с любовта към автомобила .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от u`F`o » 23 Юли 2011, 11:29

zazomazo написа:
acho.rs написа:...
Аз пък никога не съм разбирал хората за които всичко е една ламарина за придвижване от точка А до точка Б - те остават слепи за толкова много неща . . .



аз пък никога не съм разбирал хората от другата крайност, тези дето са в състояние едва ли не да убият човек заради това, че леко са им ожулили колата /имаше преди 1-2 години подобен случай на кръговото на 4-ти километър...некъв беше слязъл и овъртял с чука всичките стъкла, фарове и стопове на колата, която го беше блъснала /
имам и един френд, дето ми вдигна ебати скандала, щото съм затворил по-силно вратата на 20 годишния му Сивик :kuku:


Амии... никой не ги разбира. Никоя крайност не е добра - нали? Много захар, много сол, много люто, много секс - същото е! :mhihi: (само дето със секса е по-готино)
Аре да не се отклонявам, от темата...
И на мен ми стана СУПЕР ГАДНО като събирах пари от кол и въже да си оправя в колата в състояние в което на мен ми харесва и правя-правя-правя и като излезнах от един супер маркет и си заварих колата с 3 деруги от пирон по вратата. До метала :shock: :shock: :shock: Псувах ги един час без да се повтарям и ги кълнах още 2 след това :mhihi: Сори, първа кола ми е! Не съм свикнал да ми серат на усилията.... Нали се сещаш, че както бях афектиран, ако някой ми беше казал - "тоя беше" и щях да смеля човек с 2 пъти мойте килограми и височина :maad: :duel: :box: :maad: Демек 160кг и около 3,60 м височина :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Вече ми мина де, ама... Защо трябва да се прави така? В Германия в момента се оглеждам и не съм видял НИТО една надрана кола! Ако видя ще ви кажа ;) В Бг всяка 2ра е надрана...
Последна промяна u`F`o на 23 Юли 2011, 11:32, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от u`F`o » 23 Юли 2011, 11:30

acho.rs написа:
имам и един френд, дето ми вдигна ебати скандала, щото съм затворил по-силно вратата на 20 годишния му Сивик :kuku:

А тези ... не знам , това няма нищо общо с любовта към автомобила .

Просто е достигнал "точката на отпушване", т.е. цял ден/седмица се ядосва събира-събира-събира и накрая някакво на вид дребно нещо го кара да си го излее на някой заради кривия ден/седмица...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от acho.rs » 23 Юли 2011, 11:32

Каско "доверен сервиз" баце - и ще си спокоен ;)
Мен преди няколко дни ми падна клон на колата (от бурята в Кнежа) - леко огъна гредата и хром лаистната - ми дреме ми , малко кит и готово . Какво сега да му се впрягам .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Българският Кентавър-полукола и получовек..

Мнение от u`F`o » 23 Юли 2011, 11:36

acho.rs написа:Каско "доверен сервиз" баце - и ще си спокоен ;)
...

В крайна сметка всичко се прави - да ;)
Ама аз за краткото време в което имам колата, още не съм си намерил такъв сервиз. Правех си колата при един познат, ама нещо заподозрях, че ме лъже с парите и вече няма да си правя там колата. Не ми е за парите, които си прибира - жив и здрав - ок съм с т'ва. Трябва да си взима пари - все пак работи! Но да ме лъже и да си мисли, че съм прост, някак си не ми се връзва... :dunno:
Препоръчаха ми едни момчета в София. ПРЕПОРЪЧАХА и беше ми паднало стъклото на шофьорската врата на е36 купе. Съответно, то се чува, че моторчето върти, обаче стъклото не мърда. Отварят вратата и се беше счупила "ножицата" (механизма демек), и ми викат тука ся трябва да сменим моторчето и механизма, ама нямаме такива като на твойта, трябва да ги преправим на "новата букса" и накрая - ще се вместим в 120лв :shock: Добре че ги нямах парите в мен... После го оправих това за 35лв с нов механизъм. Моторчето си беше ок - то се чува, че върти нали - колко трябва да си расъл в саксия да го натискат пред теб, да го чуваш че бръмчи и да ти викат - "ми то и моторчето е за смяна" :kuku:
Не знам, как да имаш доверие на такива....

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook