Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от bum_bum » 26 Дек 2012, 11:00

Значи най-вероятно такова ще си взема. Аз не съм на зор, щото си чета от телефона ама наистина тук много пари им искат май сравнено с цената в Щатите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от kiko » 26 Дек 2012, 18:27

е това сони с какво е повече от киндъл4 ?може би защото отгоре на пласмасата пише сони :lol: за тея пари по добре пейпър уаит/макар да не си заслужава/ или Nook Simple Touch GlowLight.поне 2те последни се водят,че са с подсветка и ''може би'' да стават за четене и на по слаба светлина..ама едва ли.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от bum_bum » 26 Дек 2012, 19:37

Кинъла малко или много си мисля, че е мислен за да е обвързан с Амазон. Един вид- "имаме книжарница и това е устройството с която да я ползвате".
Реално такова у-во струва около 200лв. Не мисля, че си струва да мисля чак пък толкова това ли, онова ли.. взимам едно от марка за която знам, че е добра и приключвам. Ако не ме кефи след година го хвърлям и на цената на която е се оказва, че удоволствието ми е струвало под лев на ден при положение, че чета ежедневно. Кво толкова :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от kiko » 26 Дек 2012, 22:02

е точно защото киндъла е 200 ,а за това защото видш ли е сони айде още едни 100лв. минимум.така е и с телевизорите сони.нищо,че карантията им е самсунг.заради марката едни 20-30%+
а и аз си мислех,че е киндъл е вързан само към амазон и това ме дразнеше не малко и за това гледах разни престижио и тн,но се оказа,че не е така .хора с киндъл си жулят смело в читанката например и няма ядове.
пс.утре ще си купя киндъл 4 и ще пиша впечатление от първа ръка дет се казва :D

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3910
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Kroki » 26 Дек 2012, 23:29

Сподели после в цифри кви пари е, лесно ли се слагат текстове на БГ и т.н... че се чуда, за майка ми едно такова нещо...
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 27 Дек 2012, 14:18

И мен ме интересува повече инфо за Киндъла. От кои места още може да си набавям книги освен Амазон и до колко са разпространени приложенията за такова нещо в България? Въпреки че обожавам мириса на книги и до сега бях доста скиптична към тия джаджи, само че с толкова книги не мога да се вмествам в килиграмите за ръчен багаж за самолета :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от kiko » 27 Дек 2012, 17:32

взех си киндъл4, от магазина продавача беше и той голям фен на е-книгите и той беше със същия модел.пича ми обясни как става номера и амазон.ком не ми трябва изобщо,просто се сваля една програмка calibre която конвертира всичко без pdf и го мята директно на четеца.даже моя ми излезна 190лв.понеже вместо картиники от кориците на книгите излизали някви рекламни банери и за това от амазон са го намалили,но рекламите излизат само като го регистрирам в амазон,а аз и без това нямам такова намерение :D
сега от ибея си взимам един светещ калъв за 10$ и с нощното четене въпроса е решен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Jim Beam » 27 Дек 2012, 19:48

Взех си Kindle Paperwhite за 285 лева от тук Трябва да дойде между 7 и 11 Януари. Задължително исках да е с подсветка и Е-Ink. Като гледах ревю между Paperwhite & Noon Glowlight първият ми хареса повече като яркост и дизайн. Плюс това перфектно си чете PDF, така че изобщо не ме притесняват цената на книгите. Изчислих, че само от Game of Thrones го избивам половината :mhihi: Айде ако искате ще ви направя едно ревю - само да дойде успешно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от kiko » 27 Дек 2012, 21:34

Jim Beam написа:....

http://myebook.bg/?tag=kindle-paperwhite и аз се бях засилил ама...:confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Jim Beam » 27 Дек 2012, 23:25

kiko написа:
Jim Beam написа:....

http://myebook.bg/?tag=kindle-paperwhite и аз се бях засилил ама...:confused:


Ама не мога да преживея да няма подсветка. :|
Изображение


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от xpl0d » 29 Яну 2013, 17:03

Да повдигна темата малко. Иска ми се да си взема един Paperwhite от щатско, но като гледам няма директни доставки. През ebay докато дойде при мен става двойна цената. Пишман фирмички ги предлагат изгодно за по 360+лв. Нито един от тези варианти не ми допада тъй като всички оскъпяват двойно самия киндъл. Та като гледам единствения вариант е някой да ти го докара от щатите. Или има и някаква друга врътка?
Междувременно ако има някой колега, който ще се връща скоро от щатско или някой негов роднина/авер/познат и може да съдейства да драсне едно ЛС :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 7.06.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E36 compact

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Benedetto » 30 Яну 2013, 14:51

Аз пазарувам директно от amazon.co.uk
За транспорт използвам от фирмите, които имат регистриран адрес в Лондон и оттам го доставят директно до София
Цената е на килограм, така че за киндъл цената за доставка до София е под 10-на лева.

Основното предимство на тази хватка, е гаранцията на Амазон, която покрива счупен екран на четеца. При българските търговци няма такава гаранция или се заплаща допълнително.
Аз съм поръчал 4-5 Киндъла така.

Програмата за Киндъл е calibre. Свалените текстове се конвертират с тази програма и тогава се качат на четеца.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Anthony_J » 30 Яну 2013, 15:13

Ползвам е-четци от доста години. Имал съм всички модели на най-популярните марки, но от киндъла 4 по-добро не съм срещнал. Замислих се за Paperwhite, но чета доста негативни ревюта спрямо 4-ката. Подсветка не виждам защо ви е толкова необходима. Аз 4-ката си го поръчах с оригиналния калъф с вградена диодна лампа, но съм чел на нея 2-3 пъти за повече от година. За Киндъл 3 мога да кажа същото. Не виждам проблем да си го поръчаш от Щатите, доставят го до България, при това идва с DHL за 1-2 дни. Взимат ти пари за ДДС още при плащането, тъй че тук не се занимаваш с това. Най-интересното беше, че 2 месеца след като го получих, от Амазон ми върнаха 30 долара, които ми били взели в повече и по този начин ми излезе без ДДС. Хубаво е да си направите акаунт в амазон, защото получавате персонален мейл @kindle.com
След това е много удобно, тъй като от Calibre може да си пращате конвертираната книга директно на този мейл и като си включите устройството и му дадете да провери за нови неща, книгата е вече там. Аз така пращам книгите на няколко устройства едновременно, не се занимавам с кабели и прочие. Други удобство е, че може да го зареждате не само от компа, ами и с всякакво USB зарядно, например от телефона ви.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Georgieff » 30 Яну 2013, 16:37

Аз също съм с Киндъл и съм супер доволен от устройството.
Важна подробност е, че не трябва да си регистрирате устройството за директен даунлоуд на книги от Амазон, понеже могат да ви изтрият всички книги, без да ви обясняват защо:
http://www.guardian.co.uk/money/2012/oc ... es-account

Така че книгите си ги дръжте на отделен компютър (особено ако сте платили за тях), за да не стане фал.
Touring & windsurf club

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от DriftoMania » 30 Яну 2013, 18:20

Я кажете откъде е по-добре да се вземе Киндъл - amazon.co.uk или amazon.com? От Англия както каза някой през посредник и евентуално излиза по-малко от 200 лв..а как стоят нещата със щатския амазон?

Sent from my E15i using Tapatalk 2
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook