Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 4.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от nsfw » 20 Фев 2015, 10:09

Aмиии, никакъв браузър не ми трябва. Направих му factory reset и стана, като чисто ново. Почна там да ме пита нормалните неща да го регистрирам и т.н. Skip на всичко, набих му airplane mode да пести батерията и да не сканира за wi-fi и тва е. Качих с кабела няколко книжки в txt рефлоуна ги. Качих няколко azw-та същата работа. Не намерих разлика и ръгам всичко на txt. Тва calibre-то съм си го обявил за ебаси отвратителното приложение. 100МВ инсталатор, като се разпъне става 400 :banghead: Инсталирането и деинсталирането отнемат цяла вечност ебаси. Цяла виртуалка from scratch мога да си вдигна, докато го чакам да се инсталира/деинсталира :mhihi: Интерфейса толко шарен, че имам чувството го е правил някой джанго зе :mhihi: Абе за мен е пълна шитня :mhihi: . Ако ми се наложи да ковертирам нещо с графики/картинки със сигурност ще е някаква алтернатива на този боклук :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Kroki » 02 Апр 2015, 16:24

Пичове, кажете нещо за този модел - http://olx.bg/chisto-nov-kindle-touch-2014-i72113550
Че е спешно за подарък на майка ми, трудно ли се качат книги, откъде се взимат, задължително на БГ трябва да са. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Eмилио Димитров » 02 Апр 2015, 18:16

Има два три пиратски български и руски сайта с книги на български. С гуугъл ще ги намериш. Книгите си визиуализират кирилица. Качването е все едно ги качваш на флашка. Книжките ги има масово в еpub или f2b вариант и ще трябва да ги конвертирате. Има онлайн конвертори, пак гуугъл ще ти ги покаже. Но за майка ти най-голям минус може да се окаже, че няма бг меню, ако не знае английски разбира се... и като цяло му е доста дървено менюто. Бих ти препоръчал по-скоро един Pocketbook (аз имам такъв) - има елементарно бг меню, поддържа всички формати, има и wifi(не че ще ползвате някога). За тези пари четците нямат подсветка и ще трябва да се чете минимум на лампа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Anthony_J » 02 Апр 2015, 21:59

Пиратски книги??? Та чак и с гугъл да търси? Сайтът за сваляне е http://chitanka.info
Книгите трябва да се конвертират от .epub в формата за киндъл, който е .mobi. Най-добре да ползваш програмата калибре - http://calibre-ebook.com/
След това можеш директно от нея да качваш книгите на устройството чрез бутона Send to device или пък да си ги пращаш по мейл на киндъла, ако си направил амазон акаунт.
А книгите не знам как може да са пиратство. Това значи, че като отида в библиотеката да прочета някоя книга, трябва да ме арестуват на секундата. Или ако си купя книга да не мога да я дам на приятел или на семейството ми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Владо » 03 Апр 2015, 1:44

Кроки, събери още малко лев и вземи един тъч с подсветка. Менютата са елементарни, даже с картинки, не знам какво може да объркаш. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Eмилио Димитров » 03 Апр 2015, 11:50

Anthony_J написа:Пиратски книги??? Та чак и с гугъл да търси? Сайтът за сваляне е http://chitanka.info
Книгите трябва да се конвертират от .epub в формата за киндъл, който е .mobi. Най-добре да ползваш програмата калибре - http://calibre-ebook.com/
След това можеш директно от нея да качваш книгите на устройството чрез бутона Send to device или пък да си ги пращаш по мейл на киндъла, ако си направил амазон акаунт.
А книгите не знам как може да са пиратство. Това значи, че като отида в библиотеката да прочета някоя книга, трябва да ме арестуват на секундата. Или ако си купя книга да не мога да я дам на приятел или на семейството ми.


ти сериозен ли си, верно???

Най-напред не са пиратски книги, а пиратски сайтове. Книгите са си нормални книжни сканирани или ел.книги... А защо са пиратски сайтове?! Защото 50% от книгите по тези сайтове са прясно издадени и имат ISBN(това помоли чичко ти гугъл да ти го преведе какво означава). Т.е. тези книги имат авторски права и се ползват с търговска цел, което само по себе си означава, ЧЕ СЕ ЗАПЛАЩАТ!!! А ти си ги сваляш ей така с три клика... без парички. Затова не книгите са пиратство, а услугата да си ги свалиш от някъде безплатно е пиратство. В този ред на мисли примерчето ти с библиотека е неуместен... Ти и песничките на Фики може да си ги слушкаш безплатно по радиото, но като си ги свалиш от датата не е от най-законните неща. Като си купиш диск, обаче, може да го даваш на когото искаш, но не и да го копираш и разпространяваш. Така и с книгите... Има и други аспекти за пресъздаването на една книга, но там темата е доста разногласна и няма смисъл да се навлиза чак в такива полемики.
Апропо, читанката качва книги след като са минали няколко години заради авторските права, защо и кога?... ще си прочетеш в сайта им, ако ти е интересно.
Има един "положителен"(ако може да се нарече така, с оглед на гореизказаното) аспект в тези сайтове и то е, че съдържат и доста стари книги, които вече не се преиздават по един или друг начин от издателствата. И единствения начин за досег с тях - е библиотека, в която може да я няма в града, в който живееш или да се ровиш в кашоните по борсите за книги втора ръка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Anthony_J » 03 Апр 2015, 15:15

Само ще те помоля когато се обръщаш към мен да спазваш нормален тон за комуникация, а не да ми говориш като на 10 годишен пубер. На 44 години съм, с богат опит в боравенето със законът за авторското право и сродните му права, както и въобще със защитата на интелектуална собственост, която е част от бизнеса ми. А със сигурност мога да ти кажа, че ти си последния човек, който може да квалифицира даден сайт като пиратски или нарушаващ авторски права. Има си институции, които се грижат за тази работа, правосъдна система и най-вече автори, които имат предостатъчно механизми, предоставени им от закона, с които да търсят и защитават правата си. Очаквам дядо Вазов да заведе дело срещу мен, защото вчера съм си свалил Под игото. Човекът помоли за помощ, а не за дървени философи. Ползвай си гугъл на воля и си слушкай фики, който и да е той, по какъвто начин пожелаеш. Тук сме за да си помагаме, всеки сам може да прецени поведението си и да носи отговорност за последствията. Съжалявам за офтопика.

П.П.
А тезата, че Читанка е пиратски сайт за книги може да стане валидна само тогава, когато има платена алтернатива на книги в електронен формат. Аз ще съм първия, който с най-голямо удоволствие ще си плаща за да получава най-новите издания на български език, както го правя сега в Амазон на английски. Докато нито един издател в България няма желание да направи подобно нещо, то ще съм безкрайно благодарен на хората, които полагат сериозен и безвъзмезден труд да сканират, редактират и качват различни заглавия. Да не говорим, че например за хора с увредено зрение, това е единствения начин да четат книги и да се докосват до различен свят. Но това е друга тема.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Kroki » 03 Апр 2015, 16:28

Благодаря на отзовалите се, подаръка е поръчан и утре трябва да дойде. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Eмилио Димитров » 03 Апр 2015, 17:53

Он, офф, както дойде...
Не мисля, че съм написал нещо обидно или ненормално по твой адрес. Ако си се почувствал засегнат, моите извинения.
Какво чак толкова нередно видя в първия ми пост, че отприщи подобно възмущение?
Прочети, къде съм определил Читанката за пиратски сайт. Може да ме цитираш... Успех!
Имало е спец. атаки срещу читанката - затова ти загатнах, че книгите там се качват 3 години след издаването им.
Дядо Вазов поради физически причини или цялото му родословие нищо не може да заведат срещу теб. Цялото му творчество и имущество е национализирано, факт, който навярно е убягнал в 44-год. ти житейски опит. Така, че можеш да го четеш на воля както, където и когато си искаш. Няма да ходиш в затвора. Слава богу!
Може да прочетеш отново и второто ми мнение, да придобиеш представа за дървеното ми философско отношение към качването на стари издания.
Аз мога да определям каквото искам, както искам. Това е личното ми мнение. Аз не създавам и не прилагам Българското законодателство по дейности, в които нямам правомощия. Но това не ми пречи да коментирам, защото нямам претенциите да раздавам правосъдие. И все пак ние, обикновеното простолюдие, също сме прочели някой друг закон и по-случайност или не правим опити да го тълкуваме, г-н бизнесмен.
Сайтовете, които съм си позволил да определя за пиратски, нарочно не съм ги споменал. То и един друг със З-започващ работи перфектно на пълни обороти, но и там навярно няма да открием нищо пиратско, камо ли е-книги. Ние всички не крадем, просто си берем оттук-оттам. Не смея да упреквам никого, че сваля нещо с авторски права. Смея да споделя само, че е нередно. Всеки го е правил, прави или ще го направи, в това число и аз.
Навярно 80-90%(процент, който си позволявам без твоето одобрение да предположа) от новите издания, особено касовите, ги има в ел. вариант и могат да бъдат закупени. Онлайн магазини колкото ти душа иска, е-книги за купуване още толкова.
... и последно кой верно е Фики???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Anthony_J » 03 Апр 2015, 18:25

Благодаря за предложението да ти прочета словесните излияния за втори път, но и един път ми беше в повече. Запази си глупавата ирония за хора, които познаваш, а не за мен. А че си дървен философ е повече от очевидно. Възможно е да съм пропуснал фактите за дядо Вазов, но ти си пропуснал голяма част от възпитанието си, както и простичките правила за комуникация между хора във форум, които се предполага, че са събрани от общи интереси. Аз повече не мисля да влизам в диалог с човек с подобно жалко поведение. Пожелавам ти хубави празници и ще съм щастлив ако запазиш по-нататъшните си съждения за себе си, тъй като не ми се ще да ставам груб, нито да слизам на нивото ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Eмилио Димитров » 03 Апр 2015, 18:38

Не съм го пропуснал, не бой се!
Обидното отношение бе и е от твоя страна.
Приятно посрещане на Великден и на Вас г-н Антъни!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Kroki » 05 Апр 2015, 14:15

Остана доволна, справих се с конвертването на книгити и качването им. Благодаря на отзовалите се :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от xaxo » 17 Апр 2020, 7:58

Отдавна не е писано тук, но имам един въпрос.

Някой има ли "Last Stop Auschwitz: My Story of Survival from within the Camp" в epub формат, на български или английски?
Не мога да я намерия за сваляне.
Благодаря.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от TNT » 18 Апр 2020, 17:50

:OT: Много тематично :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 525 TDS '97

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от mmc » 22 Апр 2020, 12:14

xaxo написа:Отдавна не е писано тук, но имам един въпрос.

Някой има ли "Last Stop Auschwitz: My Story of Survival from within the Camp" в epub формат, на български или английски?
Не мога да я намерия за сваляне.
Благодаря.


https://dox.abv.bg/download?id=f5b586811c

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Е.Димитров

Последни теми
Facebook