Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от xpl0d » 30 Яну 2013, 19:17

DriftoMania написа:Я кажете откъде е по-добре да се вземе Киндъл - amazon.co.uk или amazon.com? От Англия както каза някой през посредник и евентуално излиза по-малко от 200 лв..а как стоят нещата със щатския амазон?

Sent from my E15i using Tapatalk 2


E, aко имаш кой да ти го докара от щатите amazon.com си е най-удачния вариант. Ако нямаш през UK-ския.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 4.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от nsfw » 22 Яну 2015, 13:54

Да извадим темата от рафта с архиви :mhihi:

Откъде може да се купи употребяван киндъл на сносна цена? Гледах в базар-а, olx-а и другите, но там са едни цени... наравно с чисто новите модели или даже по-скъпи :shock: Така и не разбрах защо :conf: По принцип търся 3, 4 или 5-а версия на киндъла.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от stocky » 23 Яну 2015, 11:20

Кажи какво имаш в предвид под "разумна" цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 4.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от nsfw » 23 Яну 2015, 11:34

Пиши ми на ЛС направо какво и за колко предлагаш :mhihi:

Под разумно имам предвид употребявано на прилична цена под тази на ново устройство. При днешния преглед на употребявани киндъли например имаше обява за трета генерация киндъл с клавиатурата къде са за 200лв. :banghead: Ама "много запазен" :mhihi: Как да дам 200лв. за 3 генерации по-стар модел, като най-новия киндъл 7 с тъч излиза под 120лв. с доставката поръчан от чужбина :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Leon » 23 Яну 2015, 14:41

Да не бъркаш kindle с kindle paperwhite? Че втория е над два пъти по-скъп и не виждам как ще го докараш на 120 лв.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 4.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от nsfw » 23 Яну 2015, 15:25

Не, не, знам ги пейпъруайтовете, но не говоря за тях. За обикновения киндъл без подсветка става дума.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от ka4i » 24 Яну 2015, 0:50

Преди 2 години взех на жена ми такава джаджа и е много доволна :

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от DriftoMania » 24 Яну 2015, 11:24

Аз си взех Nook от някакъв "вносител" на е-книги от Продавалника преди година за 60 кинта и съм доволен... Куче излезе.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 7.06.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E36 compact

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Benedetto » 26 Яну 2015, 11:12

nsfw написа:Пиши ми на ЛС направо какво и за колко предлагаш :mhihi:

Под разумно имам предвид употребявано на прилична цена под тази на ново устройство. При днешния преглед на употребявани киндъли например имаше обява за трета генерация киндъл с клавиатурата къде са за 200лв. :banghead: Ама "много запазен" :mhihi: Как да дам 200лв. за 3 генерации по-стар модел, като най-новия киндъл 7 с тъч излиза под 120лв. с доставката поръчан от чужбина :dunno:


E, Kindle 3 (с клавиатурата), е по-добър от този, който излиза "под 120 лв" :)
/ Не зная какво разбираш под "най-новия".. Последният модел - Kindle Voyage е към 450 лв./
Иначе, следиш е-bay, гледаш дали има доставка за България, (ако няма, ползваш Gab_co) и така.
Може да следиш и форумите за електронни книги, понякога изпадат добри промоции (Аз също си купих Nook за 60 лева - доволен :smoke: )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от TNT » 26 Яну 2015, 12:40

:OT: 400лв. за Kindel много идват според мен. Скоро продадох чисто нов iPad mini за 380лв. А таблетчето е доста по-мултифункционално. Майка ми ползва някакъв измислен Trekstor ( ?!?! ) и е доволна, но според мен е пълен ташак :D . Недопустимо е да лагва в менютата нещо, което дори не е цветно :lol: И пластмасата е като от претопени кофички за кисело мляко.

П.П. Сега му намерих и цената на тоя Trekstor. Връщам си думите за Kindela :mhihi: Идеален си е за парите :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от vladi_totev » 26 Яну 2015, 12:48

От амазон.де ти излиза най-изгодно с доставката. Аз си купих от там и съм много доволен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 4.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от nsfw » 26 Яну 2015, 14:32

Benedetto написа:E, Kindle 3 (с клавиатурата), е по-добър от този, който излиза "под 120 лв" :)


С по-слаб процесор и всичко останало еднакво не знам с кое е по-добър от този за "под 120лв." :mhihi:

Benedetto написа:/ Не зная какво разбираш под "най-новия".. Последният модел - Kindle Voyage е към 450 лв./


Е щом съм казал последния и за под 120лв. значи за обикновения киндъл става дума :mhihi: Не пейпъруайт, не Voyage, а обикновения :mhihi: Иначе, ако трябва да сме точни обикновения, пейпъруайта и Voyage-а са най-новата генерация киндъли и всеки отделно си е най-новия модел за съответните серии ;)

Benedetto написа:(Аз също си купих Nook за 60 лева - доволен :smoke: )


То на тази цена остана и да не си доволен :mhihi:
Да вземете да дадете някакви координати на въпросния продавач, току виж и ние сме купили :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 525 TDS '97

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от mmc » 19 Фев 2015, 15:08

Да споделя и моя скромен опит. Имах Kindle 4 6" Wifi. За разликата между таблет и е-инк екран нема да се повтарям, има достатъчно изписано. Който му се чете книги, ама сериозно, определено ще се спре на е-инк пред който и да е таблет. Wifi -то са му го набили колкото да си лансират новите си книги, иначе нема голем смисъл. Вградения му браузър е чиста боза. Трябва малко да му почовъркаш из файловете за да махнеш досадните банери които ти излизат отдолу всеки път като влезеш в нета. Моби формата е техен си. Не е особено разпространен във фри пространството , макар че има, верно е. Даже читанката си има торент само в моби формат. Но ако не намерите книгата си в моби формат, както вече казаха, се налага конверт през Калибре. Ама понеже ми писна тази гимнастика всеки път, се изхитрих, видях, че реално конвертора е отделно екзе което главната програма просто ползва. та си направих моя, на която само дропвам отгоре и епуб или там квото съм докопал и то директно ми генерира моби файла в предефинирана директория или директно на киндъла. просто е по удобно и лесно с един драг и дроп на файла, отколкто да си играеш през интерфейса.

Иначе ако оставим тази играчка настрана, четеца си е добър, доста книги изчетох на него. и аз като повечето хора предпочитах хартиен носител, но бързо се свиква и с него. И батерията му трае месец, зависи колко четеш. Един ден леко го настъпах, екрана се прецака тотално и до там.

Сега си чета на телефона. Има предостатъчно програмки за андроид и като ги настроиш малко, стават удобни за четене , без да гледаш като заварчик след няколко часа четене. Но все пак е-инк екрана си е по добре и ако ми попадне евтин четец с такъв екран, ще си взема пак. Но не искам да е Киндъл, нещо не ме кефи тази идея с моби формата. 2 пъти по голем е от епуб, който пък е отворен формат...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 4.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от nsfw » 19 Фев 2015, 15:57

Забравил съм да се похваля. КупИх си 4-ка с кожен калъф за 40лв. :mhihi: Свалям от читанката и ръгам всичко направо на .txt. Никаква разлика не намирам. Reflow-ва си както трябва. Ако има нещо с картинки разни обаче ще трябва някакво конвертиране в тъпото calibre.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Kindle, и като цяло електронни книги - мнение?

Мнение от Владо » 19 Фев 2015, 22:41

Честито за сделката ;)
Браузъра е бавен, ама само му дай че купуваш нещо от тях, и дърпа пари със скоростта на осем ядра :mhihi: .
Има настройка на Калибрето с дроп и драг също, става бързо конверта ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook