Пътуване с чужда кола до Гърция?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от NGneer4eto » 03 Авг 2018, 11:49

Колеги, знам че може да не е по темата, но ако пътувате в Гърция се информирайте добре на какво имате право и на какво не. Има някакви ъпдейтнати закони от скоро. Примерно ако те хванат с джобно ножче в колата (може и багажа) до 3 години затвор и подобни малоумщини. Не може да се кара с джапанки. Не е майтап работата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от (bubsa) » 03 Авг 2018, 12:14

Нямаш право на нож и спрей със сигурност.За ножа глобата е 1500Е :shock:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от andy » 03 Авг 2018, 15:01

Tова е било забранено винаги, само че има ограничение в дължината на острието, над която важи забраната.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от NGneer4eto » 03 Авг 2018, 18:23

andy написа:Tова е било забранено винаги, само че има ограничение в дължината на острието, над която важи забраната.


Доколкото разбрах вече няма ограничение в острието, отделно май вече има затвор(не съм 100% сигурен). Джобно ножче намерят ли в теб или някой от пътуващите и край. Отделно се доказвало много трудно това с под 7см острие.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от randity » 03 Авг 2018, 23:08

А моя баща 10 пъти ходи на почивка с майка ми с един рибарски подводен нож :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от Knoxville_ » 05 Авг 2018, 7:51

А с кухненски нож може ли :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от NGneer4eto » 05 Авг 2018, 9:49

Knoxville_ написа:А с кухненски нож може ли :ok:


Ако искаш да полежиш в ареста заедно с всички пътуващи с теб, може да си вземеш един. Проучих нещата и наистина ограничението за острие е около 6 см. Относно наказанията няма ясна информация. В повечето сайтове пише глоба, но ме съмнява, че преди да ти я наложат може да те накарат да полежиш малко в ареста. На гърците хич не им дреме за правата ти, особено ако си българин. Щом по закон могат да те задържат, бъди сигурен, че ще го направят!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Паркиране на тротоара

Мнение от b_u_b_o » 05 Авг 2018, 10:24

Приятели си купиха къща в гръцко, преди месец отивайки на там им карах разна кухненска посуда, включително комплект кухненски ножове, единия от които с 30см острие и един сатър. Добре че не са ме гепили че сигурно доживот щях да си отлежа :D Тая простотия дето твърдите че са измислили само за чужденци ли важи или и гърците трябва да наемат специализиран транспорт на ножовете си от магазина до вкъщи?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от NGneer4eto » 05 Авг 2018, 11:39

Важи за всички. По принцип проверяват много рядко и на границата и полицаите по пътищата. Но ако искат да се заядат могат да ти разкажат играта. Примерно ние карахме АТВ-та цял ден и обикаляхме предимно по пътища. Онзи ден чета - 1000 евро глоба за каране на АТВ по асфалт. :shock: А навсякъде хвърчат АТВ-та по пътищата и то без каски. Според мен полицията в някои райони е инструктирана да не гледа някои работи. Иначе руснаци, българи и румънци трябва да ги скубят наред. Въпреки всичко навсякъде се виждат коли без номера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от Knoxville_ » 07 Авг 2018, 14:29

NGneer4eto написа:
Knoxville_ написа:А с кухненски нож може ли :ok:


Ако искаш да полежиш в ареста заедно с всички пътуващи с теб, може да си вземеш един. Проучих нещата и наистина ограничението за острие е около 6 см. Относно наказанията няма ясна информация. В повечето сайтове пише глоба, но ме съмнява, че преди да ти я наложат може да те накарат да полежиш малко в ареста. На гърците хич не им дреме за правата ти, особено ако си българин. Щом по закон могат да те задържат, бъди сигурен, че ще го направят!



Да, колега, съгласен съм с теб. Споменавал съм вече, че ми предстои пътуване дотам (сефте) и малко ми се е дръпнало .. сещаш се кое. Коментарът ми беше по-скоро ироничен, но и ... в крайна сметка, ако искам да си закупя ножове за вкъщи, полицията ли трябва да информирам предварително :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от TNT » 10 Авг 2018, 11:09

Отидох, никой не ме провери за нищо :mhihi:

П.П. Само да кажа, с ръка на сърцето, че по такива дупки на магистрала не съм карал никога през живота си. И това беше малко след като дадох 2,50 евро такса. Само някой да е казал нещо за нашите магистрали :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от Knoxville_ » 10 Авг 2018, 11:16

Добре, че писа, та да ме подсетиш. Жената се е ровила в Шкода форума, тъй като някой колега там е пътувал по пътя, който нас ни интересува.

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/to ... %B8%D1%8F/

Нарочно поствам отделно и тази снимка
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от FaceOff » 10 Авг 2018, 12:00

Пета година ходя в един хотел на 70 км след Солун. И аз преди да тръгна първата година се бях спекъл от четене по форуми за глоби, забранени неща и какво ли не. Патрулка нито веднъж не съм видял, нито спряла, нито в движение. Винаги карам с доста над ограничението (горе долу с по-бързите гърци) , не мисля, че някога ме е снимала камера, поне аз не знам. Полицай съм виждал веднъж или два пъти, мотористи, спряли на крайбрежната алея. Познати пък карат с тегличи, колега пък десет години кара по джапанки.. Да не говоря, че миналата година ходих без гражданска, за което не знаех, разбира се.. не съм самоубиец :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от Knoxville_ » 10 Авг 2018, 12:17

Въпросът по-скоро е в това, че ако те хванат, няма измъкване (както и трябва да бъде), а наказанията - сурови :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пътуване с чужда кола до Гърция?

Мнение от FaceOff » 10 Авг 2018, 13:12

Да де, ама кой да те хване, като полицай не съм видял за пет години, а и всичките ми познати казват същото?
Имам чувството, че нарочно разказват играта на няколко човека на сезон, та като се върнат и разкажат по форуми, на другите да им се вземе страха :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook