Цена на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Цена на горивата

Мнение от © » 18 Фев 2011, 16:13

Дали ще има възможност на електромобилите да се монтират от онези джаджи, които вадят звук на двигател през тонколоните за музиката? :help: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 26.01.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: му се E39
Мечтае да кара: Е39

Re: Цена на горивата

Мнение от ALiGaToR » 18 Фев 2011, 18:39

Ами то като гледам те цените на горивата са ни направо европейски. Спасява ни единствено това, че производствената цена ни е малко по-ниска и затова ни е малко по-евтини горивата. Да ама май и качеството ни е доста по-ниско и от там идва малко по-ниската производствена цена.
Обаче проблема идва от това че заплатите са ни най-ниски и то с пъти от всички останали в ЕС.
Ето какво прочетох в една статия : .........а най-ниска средната заплата - в България (1,65 евро), в Румъния (2,68 евро) и в Латвия (3,41 евро).
Къде отиваш ти, може би... :dunno: Ако сме със средна заплата като Румъния ще сме къде къде по-добре. Румънците имат мъничко по-евтин бензин и малко по-скъп пропан-бутан, но при два пъти по-висок стандарт, разликата за потребителя е два пъти по-малка и на всичкото отгоре бензина си е и два пъти по-малко удря в джоба.
Просто покупателната ни способност е много ниска на средно статистическия българин.
Ами ако го сметнем като бензин. То в България работим на час за кило бензин :mrgreen:. Румънците за по 2 литра на час. А Латвийците за близо 3 литра на час. И това е средната заплата. А в Испания минимално се взима по около 4,20 евро. Което при техните цени излиза че минимално работят за по 4 литра бензин.
Единствената оправия която виждам е ако ни вдигнат минималната заплата с около 100 лева, иначе няма да я бъде.
Или отиваме да бачкаме в чужбина и си решаваме всичките проблеми. Защото там можеш да работиш най-долнопробната работа и да си живееш в пъти по-добре от колкото в България ако работиш нещо за което искат поне висше образование.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Re: Цена на горивата

Мнение от stambo_81dg » 18 Фев 2011, 20:45

все едно в България средната заплата да е 2000лв и бензина да е 1.30лв и газта 65 стотинки , така е в европа и по специално в Англия. в Германия.Австрия беше 1.50 евро преди 1 месец
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Цена на горивата

Мнение от Zubcho » 18 Фев 2011, 21:13

stambo_81dg написа:все едно в България средната заплата да е 2000лв и бензина да е 1.30лв и газта 65 стотинки , така е в европа и по специално в Англия. в Германия.Австрия беше 1.50 евро преди 1 месец


Добре де тогава защо всички ревът, че нямали пари пък опашка на бензиностанцията? Като нямаш кинти не вливаш в резервоара ами си се качваш на рейс/трамвай/тролей и си отиваш до работата. Какво срамно има в това питам аз?

Даже напротив аз се кефя на хора, които имат коли и ходят с градски транспорт. По този начин един път пестят от гориво, второ замърсяват по-малко, трето не допринасят за задръстването. Масово се возят по човек в кола, което е адски тъпо според мен. На фона на цените на горивата и заплатите по-изгодно и здравословно е да се качиш на масовия транспорт и да се полашкаш 10 мин повече (в някои случаи даже стигаш по-бързо с метрото от колкото с кола). Така си спестяваш стреса от това да те засичат, да търсиш място за паркиране, да се ядосваш на поредния идеот, който ти отнема предимство или се предрежда на светофара и още 1000 неща, които те нервират.

Аз съм за возенето в масовия градски транспорт въпреки лошото му състояние. Просто е безумно да се буташ по задръстванията сутрин и вечер и да се тупаш по гърдите - Аз съм най-големия, карам си колата всеки ден. Голям праз! По-дорбе да си я караш всяка събота и неделя до някое интересно място и да се разходиш от колкото да идеш на работа с нея.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Цена на горивата

Мнение от Elesar74 » 19 Фев 2011, 10:19

Значи не стига че горивата са скъпи, ами и никой не ти гарантира качеството на същите. За сведение, една година карах само с нафта на OMW, зимата с Алпин дизел, лятото със Спринт. И миналия февруари гръмна нафтовата помпа под шоф.седалка. И филтри съм сменял и всичко. Не мога да кажа със 100% че е виновна нафтата на OMW, но сигурно има дял. Е? Като зареждам от големите вериги, как да съм сигурен, че като дам 2.5 лв. за литър и сипвам качество? Всичко е монопол на Лукойол и магерене с добавки по разните бензиностанции. Като се стопли времето, мисля да изкарам колелото и да джиткам с него.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 606
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Кара: E30

Re: Цена на горивата

Мнение от zzuzi » 19 Фев 2011, 18:34

Я каква позната тема... http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 4&t=235368 ...И какво стана,още малко приказки и чесане на пръсти.Като стане 3 лева бензина-нова темичка и така.
Изображение Изображение


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Цена на горивата

Мнение от Alpina_fanatic » 19 Фев 2011, 18:38

zzuzi написа:...Като стане 3 лева бензина-нова темичка и така.


Скоро ще е с подобна цена.... :confused:
Изображение


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Цена на горивата

Мнение от xpl0d » 20 Фев 2011, 10:55

Не разбирам само кво ви е толко смешно. Мазохисти ли сте, че ви кефи да давате по 2.50 за литър пикня или да :dummy: Имало било стара тема, е и? Не само, че трябва да има нови теми аи да се направят важни нещо, да се организира нещо, с писане, чесане на езици няма да я бъде.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 606
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Кара: E30

Re: Цена на горивата

Мнение от zzuzi » 20 Фев 2011, 13:44

Еми аре организирай нещо-пускай писмо до общината с маршрут на протеста,ден час,гарантираш им ,че няма да има изцепки и пускаш във форума тема с информативна цел"кога къде какво".Ако зачетеш старата тема ще се усетиш защо няма смисъл от писането из форумите.
Изображение Изображение


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Цена на горивата

Мнение от Alpina_fanatic » 24 Фев 2011, 12:08

Вчера гледам А95 - 2.38 лв, а днес е 2.42 лв. - ЛукОйл :winky:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Цена на горивата

Мнение от sobiss » 24 Фев 2011, 12:10

Утре ще го видиш 2.45 :(


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Цена на горивата

Мнение от Alpina_fanatic » 24 Фев 2011, 12:14

sobiss написа:Утре ще го видиш 2.45 :(


:bchug:

p.s.Преди 2 месеца един "пророк" каза 3 лв/литър - може и да познае! :angel:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Цена на горивата

Мнение от Yanko Petrov » 24 Фев 2011, 13:13

kronos написа: Във фейсбук мисля че ще стане работата.


http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 6169391766

Ми аре се пробваме :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Цена на горивата

Мнение от dan-dam » 24 Фев 2011, 17:53

Yanko Petrov написа:
kronos написа: Във фейсбук мисля че ще стане работата.


http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 6169391766

Ми аре се пробваме :yes:


Па аре! Вече съм там! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 654
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: Сливен,Гърция(Kos island)
Кара: 320Д(M47TUD20)

Re: Цена на горивата

Мнение от Face » 24 Фев 2011, 18:16

Alpina_fanatic написа:
sobiss написа:Утре ще го видиш 2.45 :(


:bchug:

p.s.Преди 2 месеца един "пророк" каза 3 лв/литър - може и да познае! :angel:

На мен както беше писал по рано в "Елада" отдавна дизела ми е 3 левчета(1.50Е),бензина е 1.70,супер=1.85...
Когато планирах да си взема дизелов автомобил през 2002 цената беше от порядъка на 0.55Е за литър,а не съм и предполагал,че 1 ден ще пълня резервоара на 46-цата за 85-90 евра :confused:
Видяло се е,че ще си карам колелото все по често :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook