Какви езици Говорите ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: In the 90's

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Anfiro » 14 Яну 2011, 23:52

Сондьора написа:
Anfiro написа:
Сондьора написа:Сори за офа, ама много ми е интересно как се оценявате на перфектно и отлично, за второто, ок, но перфектно просто е абсурд...Тва важи по скоро за английския, не че не важи и за френски?

Ами колега има си съответните изпити, нива и т.н., предполагам на тяхната база се оценяват. За английския предполагам е ясно, за френския - DALF C1, C2...

Аз за тва написах, че за отлично ми е ясно, макар от опит знам , че не е....но ми е интересно за перфектните.

Най-тежко е като срещнеш суровата действителност. Учиш тук английски например 10 години, овладяваш го (перфектно), отиваш в Англия и разбираш колко не знаеш... :ok:
Изображение
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Bogat-Beden » 14 Яну 2011, 23:57

за какво им беше таа кула ,пусти вавилонци.... :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Сондьора » 15 Яну 2011, 0:00

Интересно ми е alx, как се вижда, ако е от дете там /5-6г/, ок...но все пак ми е интересно да разбера...
Щото ако английския не ти е матерен, е бая зор дет се вика.. /тва австралийци, штландци, тексасци :mhihi: /

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от 00Cool » 15 Яну 2011, 1:51

Anfiro написа:
Сондьора написа:
Anfiro написа:
Сондьора написа:Сори за офа, ама много ми е интересно как се оценявате на перфектно и отлично, за второто, ок, но перфектно просто е абсурд...Тва важи по скоро за английския, не че не важи и за френски?

Ами колега има си съответните изпити, нива и т.н., предполагам на тяхната база се оценяват. За английския предполагам е ясно, за френския - DALF C1, C2...

Аз за тва написах, че за отлично ми е ясно, макар от опит знам , че не е....но ми е интересно за перфектните.

Най-тежко е като срещнеш суровата действителност. Учиш тук английски например 10 години, овладяваш го (перфектно), отиваш в Англия и разбираш колко не знаеш... :ok:



аххахахахахаах колко истина има в тва изре4ение ахахахахахха
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Larbi » 15 Яну 2011, 3:01

Сондьора написа:
Anfiro написа:
Сондьора написа:Сори за офа, ама много ми е интересно как се оценявате на перфектно и отлично, за второто, ок, но перфектно просто е абсурд...Тва важи по скоро за английския, не че не важи и за френски?

Ами колега има си съответните изпити, нива и т.н., предполагам на тяхната база се оценяват. За английския предполагам е ясно, за френския - DALF C1, C2...

Аз за тва написах, че за отлично ми е ясно, макар от опит знам , че не е....но ми е интересно за перфектните.


:mhihi: Перфектно да каже,че владее един език било то и майчиния му значи или нещо му има или е гений :) Това по принцип говоря. Има толкова много неща който ако го питат даден човек определящ се ,че знае един език перфектно как е правилно да се кажат или напишат няма да знае.
А относно сертификатите - то това си е така.

Английски език A1,A2,A3,A4 (моя сертификат) И Следва вече FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH (FCE)

Френски език DELF A1,A2,B1,B2 и TCF , а има и DALF C1 и C2 както спомена колегата и след това TCF

И вече за другите езици не ги знам , но пак има подобна структура от сертификати който официално удостоверяват къде се намираш :)
Има и нещо друго разбира се - Няма нищо лошо да се разбираш на даден език с хората без да имаш за цел официално да имаш документ за това , но вече там е на самопреценка която в повечето случаи е доста субективна :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 1.01.2008
Местоположение: Homeless
Кара: 4 throttle beast
Детайли за колата: Cosmosschwarz

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Who » 15 Яну 2011, 10:39

Български -4
english -4
и руски само технически разбирам да чета :) дори не знам как точно се произнасят думите :kuku:
40173
The smaller displacement engine recorded less than 9 mpg-US (26 L/100 km; 11 mpg-imp)

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Larbi » 15 Яну 2011, 15:00

Anfiro написа:
Сондьора написа:
Anfiro написа:
Сондьора написа:Сори за офа, ама много ми е интересно как се оценявате на перфектно и отлично, за второто, ок, но перфектно просто е абсурд...Тва важи по скоро за английския, не че не важи и за френски?

Ами колега има си съответните изпити, нива и т.н., предполагам на тяхната база се оценяват. За английския предполагам е ясно, за френския - DALF C1, C2...

Аз за тва написах, че за отлично ми е ясно, макар от опит знам , че не е....но ми е интересно за перфектните.

Най-тежко е като срещнеш суровата действителност. Учиш тук английски например 10 години, овладяваш го (перфектно), отиваш в Англия и разбираш колко не знаеш... :ok:



Аз затова се радвам , че мога да говоря със всеки - говорил съм с Шотландци (най-много трябва да се съсредоточа като ги слушам разбирам се отлично , но е супер различен от основния Английски че не е истина направо ), Ирландци , Австралийци и Англичани селянчета, а не просто ето вижте ме имам еди какъв си сертификат и реално да стане смешно че уж така и така а пък реално те няма на живо :weed:
Защото за съжаление познавам доста хора който са супер наперени "опа знам го Английския" и "да ве всичко ми е 6" и като им говори нещо някой типичен Английки селянин където както говори все едно пее и всичко му се слива тогава питат "Абе к'во ми говори тоа" :mhihi: Да говориш езика означава да разбираш всичко абсолютно и да знае кое и как се казва когато искаш да се изразиш и не говорим само за времена където повечето хора ги няма просто ами говорим и за в определени ситуации и неща кое как се казва и защо това се използва :)
Ето сега тук има ли някой който трърди че говори Английски да не знае какво аджеба е BUCKET LIST и защо така се казва?
Това ми дойде първо на ум инъче има още много подобни неща :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от lowrider » 15 Яну 2011, 17:25

larbi написа:...


Хехе, всеки който е гледал филма може да отговори :mhihi:
Аз пък се сетих за 'Don't be daft' :D
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Larbi » 15 Яну 2011, 17:32

lowrider написа:
larbi написа:...


Хехе, всеки който е гледал филма може да отговори :mhihi:
Аз пък се сетих за 'Don't be daft' :D



ДА ДА всеки го е гледал филма ама защо така се казва .....
На Български му викаме (казваме е по-правилно :mhihi: ) " Да гушнеш букета " , а на Английски му казват " Да ритнеш кофата " " To kick the bucket " :weed: и от там тва :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 509
Регистриран на: 22.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: да го карат

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от ITK » 15 Яну 2011, 21:24

Самото словосъчетание "Знам английски/немски/еди-кой си език" е голяма глупост и винаги ме е карало да се усмихвам...
Език се говори, владее, но това не е таблицата за умножение да я научиш и да твърдиш че я знаеш :!:
F**k them all!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Bogat-Beden » 15 Яну 2011, 23:02

ITK написа:Самото словосъчетание "Знам английски/немски/еди-кой си език" е голяма глупост и винаги ме е карало да се усмихвам...
Език се говори, владее, но това не е таблицата за умножение да я научиш и да твърдиш че я знаеш :!:

Езикът също е жив и се променя и не трябва да сме буквояди..
А за колегата ,дето пита как се владее перфектно чужд език ако не е матерен-
риторичен въпрос-може ли аз да обяснявам на ирландец,че туморроу се пише с две "р" ,а не с 2 "м"...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Сондьора » 15 Яну 2011, 23:31

Bogat-Beden написа:
ITK написа:Самото словосъчетание "Знам английски/немски/еди-кой си език" е голяма глупост и винаги ме е карало да се усмихвам...
Език се говори, владее, но това не е таблицата за умножение да я научиш и да твърдиш че я знаеш :!:

Езикът също е жив и се променя и не трябва да сме буквояди..
А за колегата ,дето пита как се владее перфектно чужд език ако не е матерен-
риторичен въпрос-може ли аз да обяснявам на ирландец,че туморроу се пише с две "р" ,а не с 2 "м"...

Е що не, аз на тексасец съм му писал рапортите понеже не може да пише правилно, ама тва не значи, че го разбирам на моменти :mhihi: /всички с матерен го разбираха :confused: /..а аз питах се кво каза, тоя ред нек :mhihi:
за мен лично, за да си перфектно владеещ даден език, е да знаеш и диалектите, фразите, сленга и т.н...Имаше един в казармата от Трън, ми без преводач не го разбирах..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 321
Регистриран на: 28.05.2007
Местоположение: Reading, UK

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от NStorm » 16 Яну 2011, 4:03

Такова животно като да кажеш, че владееш английски перфектно нЕма според мен! На канадци дето им е матерен примерно израза piss off нищо не им говори :mhihi: :mhihi:
И моята жена дето уж има First ceritficate, била е по щатите и работеше в БГ с чужденци сега дойде в УК и е ей така - :conf:
И аз изкарах хиляда хиляди точки на тойфел и в Шотландия го започнах от начало :mhihi: :mhihi: Пък уж е същия език ...
Перфектно ако си българин може да се научи английски само ако живееш в англоговоряща страна от ранна детска възраст - и то пак местния вариант де...

А по темата иначе:
Български - не лошо,
Английски - не лошо,
Немски - към двайсе думи :mhihi:
Някой да каже испанския лесен ли е за учене?
21/02/08...speechless
__________________
Продава се парцел в регулация в Бургаско, инфо на ЛС


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от Alpina_fanatic » 16 Яну 2011, 10:23

Аз разбрах колко пропуски имам в българския, едва след като понаучих 1-2 чужди езика :paranoid:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какви езици Говорите ?

Мнение от steeN » 16 Яну 2011, 10:55

от моя опит, проблема с разбирането е много по-малък от проблема с говоренето.
аз ги разбирах всички много отдавна, още в училище си гледах филми без субтитри. обаче да почнеш свободно да си плямпаш...
да не говорим за акцент и такива тъпни. българите говорим много твърдо... перфектни сме за немски, испански, италиански примерно :)

ето един тест за разбиране на акцент от острова - http://www.youtube.com/watch?v=b0wG6GWab2U :D
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: немо

Последни теми
Facebook