Киномания

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Киномания

Мнение от Jordana » 18 Ное 2019, 16:09

cmdkick написа:Жокера е тотално разочарование, добре че до последно не се навих да си дам парите да го гледам на кино, от замундата си е най-добре. През целия филм чаках да започне съществената част - по едно време проверям то оставали 10 мин. ... :mhihi: :mhihi: :mhihi: Викам си "това ли беше... :mhihi: :mhihi: :mhihi: ".

Абсолютно . По безинтересен и скучен филм скоро не бях гледал . Актьорската игра на Финикс е добра , до колкото може да е добра роля на клоун омазан през цялото време с килограми боя . Ролята с която ще остане в историята е от Гладиатор . Джокера просто е вид режисьорска мастурбация , тривиални глупости за реалноста и утопията около нас . Кого по дяволите го интересува това и на кого е забавно да го гледа .... :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Киномания

Мнение от cmdkick » 18 Ное 2019, 16:13

Мне, екшъни не гледам. Актьорската игра е впечатляваща (като за оскар), за мен просто няма сюжет и идея, смея да твърдя че дори беше силно предвидим и логичен на моменти, качества които са противоположни на идеята за Жокера. Съвсем спокойно можеха да го кръстят "Живота на един психически нестабилен човек", само този отличителен смях не ми е достатъчен за "Жокера".
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Киномания

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2019, 16:18

Нали сте наясно, че тоя Жокер няма много общо с образа на Жокера от комиксите с Батман?
Този е по-скоро първообраза на онзи, който познаваме от комикса. А връзката с реалния свят е дори прекалено реална, точно психарски филм допълнен от брутална актьорска игра.
Ако сте го гледали с очакване да видите батманския жокер е съвсем нормално да сте разочаровани. Ако беше снимано за него щеше да събере дори 2млрд приходи...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Киномания

Мнение от cmdkick » 18 Ное 2019, 16:24

Don_Diego написа:Нали сте наясно, че тоя Жокер няма много общо с образа на Жокера от комиксите с Батман?
...
Ако сте го гледали с очакване да видите батманския жокер е съвсем нормално да сте разочаровани. Ако беше снимано за него щеше да събере дори 2млрд приходи...

Е ти сериозно ли... Готам сити, Брус Уейн... Какво да очакваме...
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Киномания

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2019, 16:34

Отговора е във втория ред на поста ми, който си заменил с многоточие :smoke:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Киномания

Мнение от cmdkick » 18 Ное 2019, 16:43

Различни хора, различни тълкувания... в крайна сметка говорим за Жокера от Готъм сити, който има взимане даване с Батман... :yes:
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Киномания

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2019, 17:07

Тоя жокер е малко дърт, Брус Уейн е още дете към момента представен във филма, та съвсем ясно този жокер не е онзи :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Киномания

Мнение от acho.rs » 18 Ное 2019, 18:08

МАНДАЛОРИАН - очаквах адска боза, тип Соло и другите пародии еп7 и 8, но вместо това сериала започва доста обещаващо. Без безкрайни дрънканици, поучителни слова и тинейджърски драми - действие, саундтрак и заснемане на отктиро. Дано дисни не го съсипят.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Киномания

Мнение от TheDriver » 20 Ное 2019, 10:17

acho.rs написа:.... Снощи гледах филма Льо Ман 1966та. Струва си да се гледа. Има доста елементи тип бързи и яростни, някакво обожествяване на ръчните скорости и митичната сила на оборотите, но все пак филма си е за масовата публика. Има напрежение, добра актьорски игра, перфектно пресъздаване на атмосферата на 60те, звука на 8маците в киното е брутален дори само заради последното си струва.
Личната ми оценка е 7/10, което за автомобилен филм е доста.
ПС: ако някой не е запознат с историята на Кен Милър и мисли да гледа филма - да не търси в гугъла!


SPOILER!!!

*Майлс :mhihi:
Между другото винаги съм знаел за него и съм го свързвал с победата на Форд от '66, но до там. Така и не съм си правил труда да се запозная с по-широката му история. Та филма ми помогна в това отношение :yes:

За съжаление няма как да направят филм без да използват никакви холивудски похвати или поне на мен ми се струва, че ще е доста скучен, дори и за нас.
Аз отидох подготвен да се сблъскам с подобни измислици/преувеличения и не се дразних много.

Честно казано очаквах да са подсладили историческите събития доста повече и в това отношение бях положително изненадан.
Прощавам им, че са пропуснали '65та, щяха да отегчат зрителите.
Изненадах се, че са включили часта с Аниели, доколкото знам американците не са особено запознати с тази част от историята или поне официалната линия е друга.

Две неща истински ме поддразниха:

1. Актьорът избран да играе Енцо и съответно образът който изгради.
2. Доста евтино представиха Енцо, отборът на Ферари, Бандини и P3ката като някакви плиткоумни, клиширани злодеи от филм за Джеймс Бонд. :no: Ако им бяха отредили нужното внимание, актьорски състав и светлина, филмът щеше да е на друго ниво. Вместо да гледаме как "добрите" американци побеждават "лошите и глупави" италианци, можеше да гледаме гладиаторска битка на равни в която и двете коли и състезатели да изпъкват. Явно обаче масовата американска публика това не може да го преглътне.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Ное 2019, 21:13

Според мен не са ги представяли като глупави, нито като лоши. Да не забравяме след финала точно Енцо кой и как поздрави! Всъщност злодеите бяха точно от лагера на Американците, не знам кой филм си гледал. :shock: Италианците бяха представени като горделиви и съвсем не глупави, особено частта когато Енцо попита ако той иска да участва, а от Форд кажат не и тогава какво направи. Всъщност Италианците изпързаляха Американците като подписаха с Фиат. Сега вече в състезателно отношение какво се случи беше различно.
Честно казано след всичките глупави филми за скорости и дори Бързи и Яростни, който всички гледаме защото няма какво друго, не знам как на тоя филм намерихте кусури и то чак толкова задълбочени. Ачо, била обожествена ръчната скоростна кутия и оборотите. Ами кое да обожествят след като до преди 10 години всички автомати бяха супер мудни, бавни, лагави и все кофти неща относно спортно поведение? Сигурно трябваше да обожествят 3-степенната автоматична скоростна кутия, която прави едно бууууууу при смяна и го прави за три и половина минути това сменяне. А за оборотите, нормално, за това време само това е имало и е напълно резонно. Да не забравяме как масово феновете на нашата марка мрънкаха за изчезването на атмосферката, включително ти Ачо. Аз не виждам нищо нередно в тия обороти. Нито в обясненията за "олекването" на колата след вдигане на високи скорости.
Едно от нещата, които най-много ми харесаха как бяха разкарали тъпотията от Бързи и яростни когато човек е на права и вече е в критични да свали предавка надолу. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Това в онзи филм сигурно го сложиха за да...абе и аз не знам защо всъщност като и жена ми му се смее. В тоя филм си се качва предавка. Реално от филма за Хънт и Лауда това е единствения за скорости, който е хубав. Онова Нийд фор Спийд беше нещо като Бързи и яростни, ама без екшъна и без известните актьори.
Тоя филм ако някой не го е гледал, а харесва коли и скорости да бяга бързо в следващите две-три седмици защото скоро такъв няма да излезе и изобщо за скорости. Разбира се април мисля излиза бесните 9. :mhihi:
Звука на осмака на киното наистина е страхотен! Чак да му се прииска на човек да си купи нещо Американско и голямо. :bowdown:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Киномания

Мнение от drifty » 23 Ное 2019, 9:56

Подкрепям Маверика, снощи гледах филма, добре вложени 9лв, дори бих казал, много добре!

Не знам до колко е истинско усещането за 60те, но ми се стори адски приятно време за живот. Дали са били такъв айляк в САЩ през 60те?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Киномания

Мнение от acho.rs » 23 Ное 2019, 13:05

Top Gun Maverick написа:Според мен не са ги представяли като глупави, нито като лоши. Да не забравяме след финала точно Енцо кой и как поздрави! Всъщност злодеите бяха точно от лагера на Американците, не знам кой филм си гледал. :shock: Италианците бяха представени като горделиви и съвсем не глупави, особено частта когато Енцо попита ако той иска да участва, а от Форд кажат не и тогава какво направи. Всъщност Италианците изпързаляха Американците като подписаха с Фиат. Сега вече в състезателно отношение какво се случи беше различно.
Честно казано след всичките глупави филми за скорости и дори Бързи и Яростни, който всички гледаме защото няма какво друго, не знам как на тоя филм намерихте кусури и то чак толкова задълбочени. Ачо, била обожествена ръчната скоростна кутия и оборотите. Ами кое да обожествят след като до преди 10 години всички автомати бяха супер мудни, бавни, лагави и все кофти неща относно спортно поведение? Сигурно трябваше да обожествят 3-степенната автоматична скоростна кутия, която прави едно бууууууу при смяна и го прави за три и половина минути това сменяне. А за оборотите, нормално, за това време само това е имало и е напълно резонно. Да не забравяме как масово феновете на нашата марка мрънкаха за изчезването на атмосферката, включително ти Ачо. Аз не виждам нищо нередно в тия обороти. Нито в обясненията за "олекването" на колата след вдигане на високи скорости.
Едно от нещата, които най-много ми харесаха как бяха разкарали тъпотията от Бързи и яростни когато човек е на права и вече е в критични да свали предавка надолу. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Това в онзи филм сигурно го сложиха за да...абе и аз не знам защо всъщност като и жена ми му се смее. В тоя филм си се качва предавка. Реално от филма за Хънт и Лауда това е единствения за скорости, който е хубав. Онова Нийд фор Спийд беше нещо като Бързи и яростни, ама без екшъна и без известните актьори.
Тоя филм ако някой не го е гледал, а харесва коли и скорости да бяга бързо в следващите две-три седмици защото скоро такъв няма да излезе и изобщо за скорости. Разбира се април мисля излиза бесните 9. :mhihi:
Звука на осмака на киното наистина е страхотен! Чак да му се прииска на човек да си купи нещо Американско и голямо. :bowdown:

Знам, че ти обичаш такъв тип филми, за това няма да ти отговарям. Само внимавай както си караш с на 8000 оборота изведнъж да не включиш на 10 000 и със свръх звукова да надминеш всички, които не са се сетили че могат.
За образа на Бандини като злодей , няма да коментирам - явно ти обягнал. За щастие съотборниците на нашия човек бяха благородни американи, само оня дето искаше да отиде той на Льо Ман беше лош

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Ное 2019, 22:26

Първо аз нямам 8000 оборота, тая работа умря с атмосферките, както и много неща от марката. :mhihi: Даже се замислям сериозно за в бъдеще дали да не се вземе нещо Американско, понеже те макар и с компресори пак оставиха доста от старите хубави неща. Корветът винаги ми е бил любима кола и единствено липсата на задна седалка ме е спирала от практична гледна точка, но някой ден може би...ще питам Мордехай как е и ще скокна. :mhihi: Особено ако БМВ продължи да прави все по-дебели купета(а разликата между М и М преформънс стана 70 коня само, тоест почти убиват първото, поне да го направили с пускането на суперкар като всички конкуренти), а леките такива да са с миксерови двигатели и като поевтинее леко онова с централно разположения вече двигател, тоест топ версията му. :mhihi:
А за задминаването и излитането, то не е въпроса дали можеш(или колата дали може)а дали и какво усещаш, то на това е наблегнато. Човекът(или обрза във филма)на Крисчън Бейл просто е от този тип хора и затова говори като дрогиран за усещането си какво се случва с него при оборотите и скоростта. Ами има и такива хора просто.
Аз харесвам почти всякакви филми, но като пишеш нещо като критика, не е зле да помислиш първо как са направени подобен род филми, тоест конкуренцията. Погл;еждаш Бързи и яростни и виждаш, че то друго...ами просто няма. Освен както казах филма с Лауда и Хънт. Е, как аз тогава да не се кефя на тоя филм при положение, че харесвам кино и скорости? Ами Бандини беше представен като човек, който просто е от най-добрия отбор и иска да си спечели победата. Естествено в света на спорта това е свързано и с много спортрна злоба, ама сега не е като да бяха направили някоя глупост и той да саботира бокса на Форд. Ти ако искаш нещо 1:1 с историята не трябва да забравяш, че това е кино все пак и документален филм би ти свършил далеч по-добра работа, ама тоя не е такъв. Дори и в документалния обаче не се знае кое и колко е истина на 100%-та, понеже зависи как ни го представят.
Не мисля, че си очаквал нещо по-различно от тоя филм и от самото начало си знаел за какво ще става дума, то и в трейлъра е загатнато, та защо тогава си отишъл да го гледаш? А аз самия предпочитам да не критикувам толкова киноиндустрията, а просто да гледам. За мен филма е глътка много свеж въздух на фона на всичките такива излезнали през последните 20-на години.

Като стана дума за коли, някой ходи ли да гледа тоя филм:
https://www.youtube.com/watch?v=_8pZVSrFZm8
БГ кино на кино май не съм гледал скоро, ама тука и заради Е39-ката ще се ходи. :mhihi: Дано не върви километража както във филма Бензин, че там милите от 100 до 200 вървяха все едно ускорява суперкара на БМВ, който ще се появи евентуално към 2222. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Киномания

Мнение от TheDriver » 28 Ное 2019, 11:17

Според мен не са ги представяли като глупави, нито като лоши. Да не забравяме след финала точно Енцо кой и как поздрави! Всъщност злодеите бяха точно от лагера на Американците, не знам кой филм си гледал........



Караш ме да задълбавам още повече и изсветляваш още множество пропуски, които съзнателно игнорирах, за да се наслаждавам на филма. ;)

Всеки има различен вкус и виждане за кино в което няма нищо лошо :yes: Аз примерно не бих си причинил гледането на въпросния български филм с Е39ката...прекалено много ми идват клишетата още от трейлъра. :yes:

Иначе по повод кой е представен като "лошия" бих те питал следното:

Майор Мърдок от Рамбо 2 лошият ли е в филма?
Някаква връзка между Мърдок в Рамбо и корпоративната клика в този филм виждаш ли?

Виетнамци + руснаци в Рамбо 2 да ти приличат на италианците във Ф срещу Ф?

Колкото до Енцо - той изобщо не е бил на пистата през 66та, т.е. това съв свалянето на шапката е пълна измислица ;)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Киномания

Мнение от Don_Diego » 28 Ное 2019, 11:27

Ако не се бъркам Фиат (Аниели) купува Ферари по-късно, '69 или '70 та и там има разминаване.
Изключая дребните исторически неточности, повечето от които ще са известни само на някой запален автомобилен фен филма е много добър. Крисчън Бейл е сред любимите ми актьори и както винаги не разочарова с ролят си. Глътка свеж въздух е и факта, че не се налага да спасяват Мат Деймън :mhihi: :mhihi: :mhihi: .
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook