Киномания

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Киномания

Мнение от B.Stoimenov » 17 Ное 2016, 22:43

Някой да е гледал Almost human ? заслужава ли си ? Случайно попаднах на реклама ... свястни актьори ... пък и Дж.Дж. Ейбръмс .. ?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Киномания

Мнение от alozavar » 18 Ное 2016, 3:14

Narcos е подновен за още два сезона, не знам защо мислите, че свършва. Все пак сериалът не се казва Пабло Ескобар, че да свърши сега


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Киномания

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2016, 9:32

Аз казах, че ще продължи с историята за картела Кали, то последния сезон завършва с реплика за тях :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Киномания

Мнение от Е.Димитров » 18 Ное 2016, 9:47

B.Stoimenov написа:Някой да е гледал Almost human ? заслужава ли си ? Случайно попаднах на реклама ... свястни актьори ... пък и Дж.Дж. Ейбръмс .. ?

Гледам, че има 2 филма с едно и също заглавие.
Единият е някакъв ужасТ, който не съм гледал, другият е сериал, който съм гледал и е много лек и приятен за гледане фантастичен футуристичен сериал.
Гледа се на един дъх, жалко че май няма друг сезон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Киномания

Мнение от B.Stoimenov » 18 Ное 2016, 11:11

Е.Димитров написа:
B.Stoimenov написа:Някой да е гледал Almost human ? заслужава ли си ? Случайно попаднах на реклама ... свястни актьори ... пък и Дж.Дж. Ейбръмс .. ?

Гледам, че има 2 филма с едно и също заглавие.
Единият е някакъв ужасТ, който не съм гледал, другият е сериал, който съм гледал и е много лек и приятен за гледане фантастичен футуристичен сериал.
Гледа се на един дъх, жалко че май няма друг сезон.


Да, не се уточних, за сериала иде реч ! :) Мерси ! Ще го пробвам тези дни :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Киномания

Мнение от dreadx » 01 Дек 2016, 23:49

ARQ (2016) - http://www.imdb.com/title/tt5640450/ - много ми хареса.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Киномания

Мнение от DiMIcha84 » 09 Дек 2016, 1:20

Изображение

Не го бях гладал, а той бил много добър.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Киномания

Мнение от alx » 09 Дек 2016, 2:08

Thе force awakens 3д излезе наскоро и оня ден дойде и го гледах- много впечатляващо и ми напълни очите и ушите :bowdown:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Киномания

Мнение от Don_Diego » 09 Дек 2016, 11:09

DiMIcha84 написа:Изображение

Не го бях гладал, а той бил много добър.


Седмичката наистина е много добър филм, аз също останах очарован.


Изображение

A това е може би най-добрия и смислен филм, който гледах тази година. Като го изгледаш веднъж и рязко ти се променя отношение към заобикалящия свят и всички джаджи (дори за човек имащ си напредстава за какво иде реч в разузнаването). Оливър Стоун отново прави изключителен филм по актуална тема, интересно защо толкова малко стоя на голям екран този филм
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Дек 2016, 20:14

Как защо, понеже не е нещо от свръх комерсиалните глупости с които Холивуд ни залива.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Киномания

Мнение от dreadx » 10 Дек 2016, 22:59

The Host (2013) http://www.imdb.com/title/tt1517260/ - малко със закъснение ги гледам аз, може и да го знаете филма.

Дълъг е почти 2 часа, но изобщо не е скучен, а красивата Сиирша Ронан е супер-най-подходящата актриса за главната роля в този филм - много й отива както през повечето време очите й светят в светло-синьо. ;)

Рейтингът на филма в IMDB е 5.9/10, но мисля, че заслужава поне 7.

// Някой и преди ми беше препоръчвал The Host, но първо попаднах на другия - описанието не ме заинтригува и затова не го гледах.
Чак днес разбрах, че имало два филма с такова име - единият (2006) е за някакво речно чудовище от Южна Корея, а този за извънземните е The Host (2013).

p.s. Ето от тук го гледах, с много добро качество и дублаж на руски език, ама му се разбира -- в смисъл, че няма кой-знае нещо много сложно за разбиране във филма, а не че толкова добре знам руски..https://www.youtube.com/watch?v=lFcDO0Ynois
Последна промяна dreadx на 10 Дек 2016, 23:46, променена общо 1 път
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Киномания

Мнение от Мордехай » 10 Дек 2016, 23:31

Дъщерята ме води миналата седмица ( или по-миналата) на "Тролчетата", аз на нейните филми обикновено преспивам по малко, много ме омайват, ама това беше готино и особено Джъстин Тимбърлейковия саундтрак " Can't stop the feeling" ме накара и аз да раздвижа кокалите в такт.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Киномания

Мнение от dreadx » 11 Дек 2016, 23:57

От детските филми има и много добри.
И за доста сериозни неща става въпрос в някои от тях - обсъждайте ги после.

А сега гледам едно "Nightmare City 2035" - супер евтини кадри, украсени с не-чак-толкова-лоша компютърна анимация, по едно време към 20-тата минута вече си мислех: - това все едно е снимано в София.
- отварям IMDB и чета: Filming Locations: Sofia, Bulgaria

От друга страна пишат, че е пълно с клишета и нищо особено, но и не било чак толкова лошо - мисля да го изгледам до края.

edit: Хареса ми филмът - има идея. Иначе много евтино е направен. Главният герой го сканираха с едно китайско фенерче от 3 лв., за да видят къде му е имплантиран чипът и някакви китайски телевизионни антени се мотаят навсякъде. НЯМА секси мацка - има някаква жена, която предвожда бунтовниците - всичко друго, но не и секси. Лошият се опитва да получи неограничени правомощия за влияние върху хората, като използва страха им от бунтовниците - стар колкото света номер за манипулация върху народните маси, но пък продължава да върши добра работа.
//Актуален пример: Ето, от ЕС сега ви плашат с талибаните --> че после гражданьете сами да поискат полицейщина и тотален контрол и никой да няма съмнение в нуждата от това.
Филмът може и да не е впечатляващ, колкото "Еквилибриум" - но пък си струва да се изгледа.

После гледах Киборг2 с Анджелина Джоли, за да си оправя настроението от грозната мацка в първия филм.

След това гледах едно: Velocity trap (1999) - http://www.imdb.com/title/tt0120435/ - и то май беше с ниска оценка в IMDB 4.6, но си беше съвсем читаво. Главният герой пътува като охрана на един космически кораб, в който пренасят 40 милиарда галактически долара. А докато лети със светлинна скорост, се оказва, че на пътя му има астероид, в който до минути ще се блъсне. Системата намалява скоростта, а едни пирати се скачват към кораба и влизат да приберат парите. Естествено всичко това не става без помощта на вътрешен човек, който е уговорил да откраднат и поделят парите. А нашият разполага с по-малко от час, за да измисли: как да оцелеят, как да се справят с пиратите, а и парите да не отидат зян. Много приятен филм, аз бих му дал доста по-добра оценка.

После гледах едни Mythica: A Quest for Heroes (2014) http://www.imdb.com/title/tt3405714
Mythica са цяла поредица от няколко филма, много приятно приключенско фентъзи. Мисля да ги изгледам всичките.

Другото от което съм много впечатлен: Curse of the Ring (2004) http://www.imdb.com/title/tt0387541
Става въпрос за пръстенa и съкровището на Нибелунгите - същите от онази трагедия на Вагнер в 4 части.
(- знам че не се води "трагедия", но нито сюжет има, нито нищо, а и музиката не струва --> видя ми се пълна трагедия..)
Tоку-що гледах първата част от филма и яко ме изкефи. (дълъг е три часа).
/и няма нищо общо с някои други "произведения", основани върху същата легенда - където някакъв полу-непълнолетен капутняк три часа разнася някакъв пръстен и не смее даже да си го сложи. Мисля, че за четири пъти по-малко пари от бюджета на LOTR са направили нещо много по-добро и тъпакът Фродо може само да им лапа "меча"./

Отивам сега да гледам и втората серия.. ;)

// В края на филма май все пак ще убият юнака Зигфрид - ама така са северните народи - малко са брутални и не е задължително да има хепи-енд.
-- а и нали таковата..*проклятието* -> как ще гепи прокълнатия пръстен, а пък ще живее - не става.

Въпреки всичко мисля, че този е филмът, който заслужава 8.8/10 в IMDB - а не "Фродо-лъскачът на мечове".
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Киномания

Мнение от alozavar » 21 Дек 2016, 15:17

Как ви се стори Rogue One? Според мен е малко по-добър от TFA, не е шедьовър, но поне има замисъл и логичен завършек на филма, което не е малко всъщност :yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Киномания

Мнение от Bogat-Beden » 22 Дек 2016, 19:48

Изображение Бива си го за тепане на време 8) Непретенциозен и все пак приятен и интересен сериал.
Последна промяна Bogat-Beden на 25 Дек 2016, 1:31, променена общо 1 път
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook