Киномания

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Киномания

Мнение от Dextuar » 01 Май 2019, 13:34

Не само искат да се махат, а и искаха да ги махнат. Знаеш ли оригиналните Avengers, тия, дето останаха след snap-а, какви колосални хонорари са получили за последните няколко филма?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Май 2019, 17:41

Не съм се интересувал, но по радиото бях чул за предишната серия, че Скарлет Йохансон се беше отказала, но накрая едвам я навили за някакъв ненормален хонорар от 20 и нещо млн. ли беше.
За мен тия хонорари са тотално излишни вече, най-вече защото толкова нови герои се появиха, че няма как който и да е актьор да върти филма и те да печелят повече от това.
Честно казано и самата поредица винаги си е била нищо особено като филм, с първата част на последния филм изненадаха всички, но като цяло поредицата си е все еднаква с някакив постоянно обожествявани палячовци, които след края на филма ги помня няколко дни и вчера гледам и се чудя кой беше тоя от тези второстепенните. Да ги омешат с пазителите бе тотална глупост защото пак го удряха много на майтап, но според мен 4-ката се справят 5 пъти по-добре в хумора. Просто Крис Прат, енота и дървото си бяха култови, а и контрастираха със зелената и синята.
Новите серии ако има такива очаквам да са тотално тъпи вече. Някакви тонове ефекти и все едно и също. Къде, къде по-добре щеше да е ако всеки от героите си има собствен филм от няколко части, като реално да има концентрация върху неговите сили. Доктор Стрейндж примерно си има бол място за развитие. Тор го убиха отдавна, за Хълк да не говорим.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Киномания

Мнение от Dextuar » 01 Май 2019, 17:52

Пак се изказваш като някаква крайна инстанция. Отделните герои си имат отделни филми, къде по-сполучливи, къде не. Като цяло идеята за вселена с толкова много герои е гениална и това прави тези филми по-различни от масовката.
И да, без артисти като RD Jr. И Chris Evans тази поредица нямаше да е същата и да има този успех. Първият им стана просто прекалено скъп, другият му омръзна и иска да играе и в други филми.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Май 2019, 18:34

Ами в киното по принцип има неща, които не ми харесват и няма как да ги крия. Това, че новите Междузвездни войни правят огромни пари на създадетлите си и са гледани от цял свят значи ли, че са страхотни филми? За мен това са просто машини за пари както и цялата вселена на Марвел. Обаче на масовия зрител му харесва супер много защото са лесно смилаеми и с трейлърите още те заливат, после един месец реклама навсякъде, чак по колите вече взеха да ги лепят и хоп, ей ти приходи. Чистата печалба не знам колко ще им е, но важно е, че приходи много има. А иначе истински стойностните филми и след 100 години пак ще са такива, тия едва ли някой ще ги гледа тогава. И имай предвид, че аз не съм от крайните критици като цяло нито на киното, нито на поредицата. за мен си е просто някакъв филм ставащ за гледане, но истинските критици ги разбиват просто.
Робърт Дауни младши направи име точно с тия филми. Крис Еванс също. Всъщност първоначално не мисли, че са избрани заради някакви свръх актьорски качества. Просто бяха евтини, а филма прави герои. Актьори от този тип колкото искаш - Пиърс Броснан, Майкъл Кийтън(първия Батман)Даниъл Крейг и още бая други, които след подобни роли не правят никакви стойнсотни филми. Просто ролята на супергероя прави актьора, а не обратното. Изключение прави когато вземат разработен актьор с голям хонорар като например Крисчън Бейл за Батман, Бен Афлек за Батман, Хийт Леджър за Жокера в Батман и разни други. Иначе забележи, че всички големи супергерои когато тръгват първоначално се играят от актьори с ниски хонорари и АКО филма е успешен тогава вече им надуват цифрите.
Що се отнася до успешни, да първите им серии на всички бяха успешни, но когато взеха да ги мешат се изгуби много. Неслучайно с всяка следваща серия на отделен герой се виждаше деградация и тогава се принудиха да вкарват постепенно по някой герой в сериите на другия, че да предизвиква интерес у масовия човек. Накрая да си супергерой се превърна в някаква даденост и нещо естсетвено, затова и почнаха всякакви палячовци да ги пускат като герои. Бенедикт Къндърбач как го навиха не знам, сигурно парите са си казали ролята защото той е актьор повече от всички тия взети заедно. Крис Прат също не е лош, но той си върви доста с типичния хумор във филмите му, физиономията просто му е такава, но и той като Самюъл Джаксън се появява супер малко защото иначе е трябвало доста да му кихат.
Стой и гледай Крис Еванс и Робърт Дауни младши как ще се справят извън тия поредици както сега са на върха на славата. Тия другите Спайдърмени, антмени, разните там с въртящите червени топки пък и имената им няма да знаят. Крис Хемсуърт се мъчи да прави кариера и то съвсем не заради ролите си на Тор, която повече му пречи като развитие в киното, отколкото да му помага.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Киномания

Мнение от Dextuar » 01 Май 2019, 19:48

За повечето неща, които написа, съм съгласен, но няма как да се съглася, че Робърт Дауни Дж. е посредствен актьор, нима не си го гледал в други блокбъстери като Шерлок Хоумс например. Същото важи и за Крис Хемсуърт, участва и в няколко много успешни биографични филма, та няма никакъв проблем той с посредствени роли, скоро ще може да го гледаме и в продължението на мъже в черно, така че причината да не снимат вече за Марвел е единствено скъпите им хонорари. Разбира се, не изключвам възможността и наистина вече да им е писнало от постоянни режими, които се налага да спазват, за да изглеждат както от Марвел изискват от тях.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Май 2019, 22:40

Крис Хемсуърт заради физиката и излъчването си едва ли скоро ще има проблем за роля, но нали видя в последния Остмъстителите, че и дебел буди възхищение? :mhihi:
Робърт Дауни ако се загледаш няма нито една, ама нито една запомняща се роля преди Железния човек, а единствената такава след него е тази на Холмс, която е просто роля, нищо феноменално. Не казвам, че е слаб, ама наистина няма нещо, което да ме кара да си пусна втори или трети път филм с него, освен ако не го дават по телевизията и не върви за фон, особено като са преведени и децата ги зяпат. :yes:
Мъже в черно и него мисля ще го развалят. Лиъм Нийсън си е име, Крис Хемсуърт ще му партнира добре като младока, ама самия филм мисля вече изобщо няма да е същия. Джош Бролин беше супер като сърдит МЛАД "старец", направо уцелиха десетката за последния, че и историята я направиха страхотна, ама сега ще са крачка назад въпреки добрия актьорски състав. Лиъм Нийсън дори и на физиономия я докарва като Томи Лий Джоунс. :mhihi: Не знам каква е причината да не задържат Джош Бролин, ама и Уил Смит според мен е по-добър в комичните сцени от Крис Хемсуърт, първия обаче щеше да им струва поверче според мен. Но и Мъже в черно 3 определено бе най-силния досега с невероятно добра история, злодей и всичко изобщо сравнимо с първите два, нещо което е рядко срещано и прекалено трудно постижимо отново.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Киномания

Мнение от acho.rs » 08 Май 2019, 16:11

Трявба да отбележим и че явно сценаристите вече нямат работа и това че един филм е болезнено тъп и не логичен, на му пречи да на прави 1-2 милиарда. Примери - актуалните пародии на Стар Уорс, бързи и сладостни, въпросния инфинити Уор 2, капитан марвъл и тн и тн. Защо някой филм трявба изобщо да има логика, смисъл и развитие :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Киномания

Мнение от Jordana » 08 Май 2019, 18:05

Щото стават боза . А тия че има хора да си дават парите за такива бози е просто следствие от рекламата и облъчването , но хората не са толкова тъпи и трудно се ловят на тая въдица втори път ако не са пълни мазохисти . Такива продукции си култивират публика но тия неща не са вечни , на всико му идва края в един момент .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Киномания

Мнение от acho.rs » 08 Май 2019, 19:32

Jordana написа:Щото стават боза . А тия че има хора да си дават парите за такива бози е просто следствие от рекламата и облъчването , но хората не са толкова тъпи и трудно се ловят на тая въдица втори път ако не са пълни мазохисти . Такива продукции си култивират публика но тия неща не са вечни , на всико му идва края в един момент .

Дисни ще прави още 3 епизод след 9ти епизод на Стар Уорс, идва бързи и яростни 8, марвъл имат готови още 6 филма...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Киномания

Мнение от Jordana » 08 Май 2019, 20:52

Ако са без Зоуи Салдана , пропускам :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Киномания

Мнение от Rainbow » 09 Май 2019, 8:10

Green book ми хареса доста.

Отделно някак си бях пропуснал Creed 1 и 2, но и те стават :wave:

Обмислям да метна едно око и на един нов сериал за Чернобил -> https://www.imdb.com/title/tt7366338/

Изображение
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Киномания

Мнение от barty » 09 Май 2019, 9:52

Гледах еп 1 на Чернобил, хареса ми!
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Киномания

Мнение от vicho » 09 Май 2019, 13:45

Последния Avengers е правен по епизод 3 на ГоТ

бах таа тъмница :help: :kuku: :paranoid:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Киномания

Мнение от Комбина » 09 Май 2019, 16:03

barty написа:Гледах еп 1 на Чернобил, хареса ми!


На мен също, брутален сериал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Киномания

Мнение от Jordana » 09 Май 2019, 21:56

Този боклук
https://www.google.com/search?source=hp ... TY-jOcECHk
е пълна пародия на това
http://filmisub.com/filmi/3908-kraftidi ... -2014.html
Режисьора Hans Petter Moland е същия , но кавъра не струва :no:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook