Киномания

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Киномания

Мнение от MartinP » 22 Апр 2017, 20:15

TNT написа:
barty написа:
TNT написа:Никакъв шанс да дам 2лв за кино. Чакам го в замунда/арена :mhihi:


Оптимист :mhihi: :mhihi: :mhihi: Едно кино стана колкото свирк. при професионалистка :mhihi:
В Арената 2 билета, пуканки, шотландска вода ( ама гола вода ) и хоп 50 кинта :banghead: :banghead: :banghead:

Знам колко са, просто за бързите и яростни и 2лв не давам :mhihi:


като каскади са добри ама за сюжет малко слабо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Киномания

Мнение от barty » 25 Апр 2017, 5:36

MartinP написа:
TNT написа:
barty написа:
TNT написа:Никакъв шанс да дам 2лв за кино. Чакам го в замунда/арена :mhihi:


Оптимист :mhihi: :mhihi: :mhihi: Едно кино стана колкото свирк. при професионалистка :mhihi:
В Арената 2 билета, пуканки, шотландска вода ( ама гола вода ) и хоп 50 кинта :banghead: :banghead: :banghead:

Знам колко са, просто за бързите и яростни и 2лв не давам :mhihi:


като каскади са добри ама за сюжет малко слабо


Гледах Бързи и яростни 8, пълен таш.к е, чудя се как не можаха да измислят нещо по оригинално.
Трябваше да спрат след Fast 5.
За спорта трябва да се гледа но иначе не е кой знае какво.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Киномания

Мнение от acho.rs » 09 Май 2017, 17:53

Изображение


Този филм (преди 2 месеца :mhihi: ) много приятно изненада - препоръчвам :yes:

Изображение

А това вече е върха - пълно прибиванйе :mhihi: Много екшън, забавен сарказъм и хубава музика . На моменти музиката идва малко в повече, но се понася. Остава си най-свежия филм в жанра .

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Май 2017, 13:37

10 невероятни факта за "Кръстника"

https://fakti.bg/kultura-art/236730-10- ... -krastnika

Публикувано във факти.бг:

През тази година се навършват 45 години от излизането на филма „Кръстникът“. Лентата на Франсис Форд Копола се счита за безапелационно най-добрия филм на всички времена.

За това и ви представяме 10 факта за „Кръстника“

От студиото не искали Ал Пачино за Майкъл

През 1972 г. Пачино бил все още прохождащ актьор, който имал роли най-вече в театъра. Франсис Форд Копола обаче страшно го харесвал и бил твърд в това, че той трябва да играе Майкъл Корлеоне. От „Парамаунт“ обаче не одобрявали Пачино почти до самото начало на снимките. Копола дори бил принуден да прави кастинги на Джеймс Каан и Робърт де Ниро за ролята. За образа са прослушани още Дъстин Хофман и Джак Никълсън. Пачино почти се бил отказал от ролята, когато заснел сцената, която убедила студиото. Това е сцената, в която Майкъл обяснява на Сони как ще убие Върджил Солоцо. От „Парамаунт“ са толкова впечатлени, че дават зелена светлина за неговата главна роля.


Робърт де Ниро е бил близо до ролята на Сони

Де Ниро се явил на кастинг за няколко роли във филма. В момента, в който Джеймс Каан бил гласен за Майкъл, той дори бил фаворит за Сони. Тук може да видите и кастинга му за ролята, който определено е убийствен.


Копола обаче предпочита Каан за ролята, защото според него той има по-отличително излъчване на лошо момче. Де Ниро обаче прави толкова голямо впечатление на Копола, че той го кани за втората част от поредицата. За ролята си на младия Вито Корлеоне Де Ниро печели „Оскар“ през 1974 г.


Конската глава е била истинска

Една от най-култовите сцени във филма е тази, в която филмовият продуцент Джак Уолц се събужда и намира в леглото си отрязаната глава на любимия си кон.

Актьорът Джон Марли репетира за сцената с изкуствена конска глава. Когато снимат обаче, продуцентите оставят в леглото истинска конска глава. Марли не знае за промяната и установява, че главата е истинска по време на снимките. Викът от филма всъщност е напълно истински и прихваща реалната реакция на актьора в момента, в който разбира, че в леглото има истинска конска глава.


Във филма думата мафия не се използва

Причината е договорка на Копола с италиано – американската лига за граждански права. От там не искат думата да се използва, за да не създава стереотипи за италианската общност в Америка.

В крайна сметка думата мафиот се появява в заглавие от вестник във филма. То гласи : „Мафиотът Бардзини е разпитван за война в подземния свят“.


Не и Марлон Брандо

От „Парамаунт“ категорично не искали Брандо за ролята. По онова време той имал лоша слава на скандалджия и капризна звезда. Последните му няколко филма пък били провал.


За ролята бил предложен Орсън Уелс. Копола обаче отчаяно искал точно Брандо. Тогава от сутдиото поставили невъзможни условия за неговото наемане. Той е трябвало да се яви на кастинг, нещо което Брандо приемал за обида. Освен това трябвало да не иска заплата и да плати всички щети, причинени от евентуалното му лошо поведение.

За изненада на всички, Брандо се явил на кастинга пред камера. Идеята му за образа на Дон Корлеоно веднага спечелила продуцентите и те оттеглили останалите си две условия.

Тогава самият Брандо поставил условия. Основното било Бърд Рейнолдс, който тогава бил обмислян за ролята на Сони Корлеоне, да не бъде наеман. Брандо го считал за телевизионна звезда, подходяща за сериали.


Лука Брази наистина е работел за мафията

Лука Брази е страховитият наемен убиец на фамилията Корлеоне. Във филма той е изигран от бившия кечист Лени Монтана. В миналото си Монтана е работил и като шофьор и бодигард във фамилията Коломбо.

Паметна си остава сцената, в която той репетира обръщението си към Дон Корлеоне, а след това срича, докато говори с него. Истината е, че това не е било планирано. Всъщност Монтана е бил страшно притеснен по време на снимките и не е можел да каже репликите гладко. Копола обаче харесва сцената и я оставя без промени.


Филмът е трябвало да бъде режисиран от Серджио Леоне

Легендата на италианското кино е бил първи избор за режисьор на лентата. По онова време обаче гангстерските филми не били на почит. Самият Леоне решил да откаже филма, за да заснеме легендарния си уестърн „Имало едно време на Запад“.

Цели 12 режисьори отхвърлили сценария. Копола бил последният възможен избор.


Франк Синатра искал ролята на Дон Вито

Синатра знаел колко велика ще е ролята на Дон Корлеоне. Когато се запознал с Копола той директно поискал ролята. Синатра дори му предложил двамата да откупят правата за екранизацията от „Парамаунт“ и да заснемат лентата сами.

Копола обаче културно отказва, което му печели омразата на Синатра, който дори го заплашил, че ще му счупи краката. Синатра бил още по-бесен, когато видял, че образът на певеца Джони Фонтейн е вдъхновен от самия него. Той дори разубедил певеца Вик Дамоун да изиграе ролята.


Гангстери на сватбата

Членове на престъпния синдикат Гамбино са присъствали неотлъчно на снимките на филма и най-вече на сцената със сватбата на Кони Корлеоне. Говори се, че от фамилията настояли Копола да вземе Джани Русо за ролята на Карло Рици. Самият Русо признава, че чичо му е бил част от престъпната фамилия, а самият той от време на време им осигурявал определени контакти.

Все пак според Русо снимките на сватбата били много забавни. Заради многото желаещи да участват в сцената, тя е била изкарана в двора на къщата.


Дон не значи това, което си мислите.

Всеки един от петте лидери на фамилии в „Кръстника“ се нарича дон. Обръщението се използва буквално като титла или знак на висше уважение. Всъщност на италиански дон значи „уважаеми чичо“. Авторът на книгата Марио Пузо просто харесва думата и разпространява използването й. В повече случаи след дон следва първо име, но Пузо въвежда употребата на фамилии.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Киномания

Мнение от TNT » 22 Май 2017, 18:13

Бензин заслужава ли си ? Или е като клипчетата на Жоро Визиото :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Киномания

Мнение от streetz » 23 Май 2017, 8:21

В четвъртък мисля да прежаля 6 лв за него. Едва ли може да е по-зле от последния Бързи и яростни. :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Киномания

Мнение от Дидо85 » 23 Май 2017, 8:24

TNT написа:Бензин заслужава ли си ? Или е като клипчетата на Жоро Визиото :mhihi:

Аз също мисля да отида да го гледам, дано да си заслужава, а да не е директен копи пейст от F&F.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Киномания

Мнение от streetz » 25 Май 2017, 23:25

"Бензин" е всичко друго, но не и филм за автомобили. Не го препоръчвам, много ме разочарова. Една свястна кола нямаше (освен няколко 350Z или 370 може би, и едно Z3 - все на заден план). Абе не ми се говори, досега дори и в най-трагичните филми все съм намирал нещо положително. Тука няма.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Киномания

Мнение от M3 E92 » 25 Май 2017, 23:35

streetz написа:"Бензин" е всичко друго, но не и филм за автомобили. Не го препоръчвам, много ме разочарова. Една свястна кола нямаше (освен няколко 350Z или 370 може би, и едно Z3 - все на заден план). Абе не ми се говори, досега дори и в най-трагичните филми все съм намирал нещо положително. Тука няма.

И аз не бях очарован, за мен филмът върви бавно, липсва динамика и напрежение, от началото до края се тътри история за любовта, а ключовите моменти, заради които се случват нещата във филма, са в голямата си част представени ретроспективно, като на всичкото отгоре са претупани и представени на зрителя за 5 минути и то чак към края на филма. Единствено шегичките тук-там внесоха малко свежест в продукцията :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Киномания

Мнение от In_Memoriam » 29 Май 2017, 1:07

Много силен филм за разлика от 4-та част. Перфектно продължение и с обещаващ край (има after credits).

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Киномания

Мнение от acho.rs » 29 Май 2017, 16:46

Пришълеца - като цяло добър филм, държи в напрежение, много красиво или по-скоро мистично заснет, но в един момент се превръща в поредния класически хорър - знаете там кой кога умира и както обикновено края е като на тъп хорър. Няма масови сцени, по-скоро е трилър...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Май 2017, 22:22

Особено когато се чудеха как да минат през бурята, сякаш не могат да я заобиколят. :mhihi:
Иначе аз лично не знаех кой, кога умира, всеки, който умря, го направи доста бързо за мен. :mhihi: Иначе отгатнах края когато попитаха робота дали ще помогне за хижата край езерото и преди да дадат изражението на задаващия въпроса, че и на робота.
Но пък филмът никак не е лош.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Киномания

Мнение от acho.rs » 30 Май 2017, 6:54

Аре не пускай спойлери :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Киномания

Мнение от Мордехай » 11 Юни 2017, 21:48

Ей, така ми се искаше да има Посейдон 2, а те преебаха работата с тоя Пришълец. Честно, малко ме разочарова филма.
В Замундата са пуснали Ела изпей с дублаж, ако имате деца, това е един от хубавите анимационни филмчета. Днес дъщерята ме заведе на Дийп, едвам го изтраях, чак главата ме заболя.
Много ми хареса Последици с чичо Арни, за сметка на това на жена ми не хареса. Аз се разплаках, бях прочел истинската история за дечицата и ми беше много мъчно, особено като даваха мемориала с металните топки, символизиращи скъсаната перлена огърлица и всяка топка за някое загинало детенце.
Напоследък гледам един сериал - Американски богове, леко е измислен, но става за вечерно разпускане.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Киномания

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Юни 2017, 22:25

Мумията с Круз гледах снощи. Може да се гледа, явно са решили да има и други части. Предпочитам обаче "Признак на живот", който бях изтървал на киното, но днес гледах.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook