Домашните ни любимци-снимки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от smamf » 28 Яну 2019, 14:08

Mpower94 написа:Мен пък на скоро ме намери ето тоя дребосък. Беше на средата на пътя вечерта, видях го в последния момент. Замалко да мина през него, а после щяха да минат през мен, но е добре и се оказа в много добро здраве.
Не съм го къпал още, то само се поизчисти от калта понеже валеше и дъжд. Дали трябва да го изкъпя, стои само вътре?
Недей да го къпеш, студено е сега, малко е още. Ако е много мръсен взимаш една кърпа, мокриш я, и го разтъркваш с нея хубаво. После подсушаваш със суха. Котето ще се изчисти хубаво само, трябва му време само. Обезпаразитяване вътре и вънка задължително. И евала за постъпката, така трябва :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от dan-dam » 28 Яну 2019, 14:24

Само внимавайте с обезпаразитяването, защото аз преди месец взех фипрекс, ама ветеринаря нито ми даде листовка, нито ми каза, че се разпределя равномерно по гърба :ranting: Та аз го сложих само на холката и на кучето ми му опада козината там :banghead: 20 дена мазах с пасти, за да израсте...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Mpower94 » 28 Яну 2019, 14:54

Аз отидох при близкия ветеринар и му казах, намерих го на улицата какво трябва да му направим. И той си го взе прегледа го инжекции, някакви пудри, хапчета. Мисля, че е обезпаразитено и ваксинирано. За паспорт ми каза първо реши дали ще го задържиш и после ела. Май не му се занимаваше. Иначе каза в добро здраве е, нямаше и бълхи уж, но го забелязвам да се почесва. Сложих му и каишка против паразити. То се поизчисти не изглежда мръсно, но си мерише на прах и мръсно. Може би ще изчакам с банята въпреки, че мога докато го къпя да потдържам 26 27 градуса в стаята.
Доста е и умно, още от началото си ползва тоалетната, за няколко дни се научи къде може и къде не може да се качва. Обаче незнам как да го отуча да мяука сутрин и вечер, види ли, че съм буден протестира за консерва или да си играя с него.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от dan-dam » 28 Яну 2019, 15:13

С къпането по-добре изчакай, както са те посъветвали и колегите по-горе. Кучето, като го взех смърдеше ужасно, че го бяха возили 450 км едни куриери в баничарка с още 5-6 кучета... та както и да е, изкъпахме го, веднага сешоар и въпреки, че е северна порода изкара един цистит след къпането.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Bogat-Beden » 28 Яну 2019, 19:01

dan-dam написа:Само внимавайте с обезпаразитяването, защото аз преди месец взех фипрекс, ама ветеринаря нито ми даде листовка, нито ми каза, че се разпределя равномерно по гърба :ranting: Та аз го сложих само на холката и на кучето ми му опада козината там :banghead: 20 дена мазах с пасти, за да израсте...

Евах го, и аз само между хълбоците слагам, така ми казаха :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Mpower94 » 29 Яну 2019, 11:59

По ирония на съдбата или не. Днес намерих едно кутре оставено във контейнер за боклук. Защо някой ще остви куче във кофа?... :ranting: , но мисля да си го задържа и него, има бензин в кръвта :mhihi: още не съм го водил на ветеринар, оставих го при близка да го гледа докато се прибера. Но мерише ужасно какво да го правя, като го гледам има няма 40 дни това кученце, умряло беше от глад. Има ли тема за въпроси свързани със домашните любимци, че все пак тук е з снимки. Ако няма май е време някой да отвори :ok:

П. С. не гледайте калъфа на волана, че ме е срам :D ще го сваля скоро.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от dan-dam » 29 Яну 2019, 12:05

Bogat-Beden написа:
dan-dam написа:Само внимавайте с обезпаразитяването, защото аз преди месец взех фипрекс, ама ветеринаря нито ми даде листовка, нито ми каза, че се разпределя равномерно по гърба :ranting: Та аз го сложих само на холката и на кучето ми му опада козината там :banghead: 20 дена мазах с пасти, за да израсте...

Евах го, и аз само между хълбоците слагам, така ми казаха :paranoid:

Аз веднага погледнах паспорта и се оказа, че и друг път съм слагал такова. Та явно кучето няма алергия към препарата. Ама не помня как го слагах тогава. Иначе сега беше колкото портокал площта на петното с опадалата козина. Водих го на ветеринар и му казах как съм го сложил. Той каза, че по цялата дължина на гърба се разпределя на 4-5 места поне. Според него го е раздразнило, кучето се е разчесало така.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от c04 » 29 Яну 2019, 16:09

Mpower94 написа:По ирония на съдбата или не. Днес намерих едно кутре оставено във контейнер за боклук. Защо някой ще остви куче във кофа?... :ranting: , но мисля да си го задържа и него, има бензин в кръвта :mhihi: още не съм го водил на ветеринар, оставих го при близка да го гледа докато се прибера. Но мерише ужасно какво да го правя, като го гледам има няма 40 дни това кученце, умряло беше от глад. Има ли тема за въпроси свързани със домашните любимци, че все пак тук е з снимки. Ако няма май е време някой да отвори :ok:

П. С. не гледайте калъфа на волана, че ме е срам :D ще го сваля скоро.

:bowdown: И аз съм за такава тема,но и тук ни оставят да пишем, а за котака може в онази, на която ти дадох линк в предния пост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Mpower94 » 30 Яну 2019, 14:28

И белята заспа по някое време... :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от alx » 30 Яну 2019, 23:18

Mpower94 написа:И белята заспа по някое време... :mhihi:


този е много малък... и е роден с късмет... (щото е захвърлен за смет) :)

и тая ужасна калъфка да я махаш... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от kokala » 23 Май 2019, 0:37

Изображение
Изображение Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от DiMIcha84 » 21 Юли 2019, 19:44

Пичове има въпрос малко извън темата. Котката ни адски много обича сладолед, и направо полудява когато Ни види да ядем, има ли проблем ако му давам да яде по съвсем малко? Понеже знам, че сладко не трябва да се дава на кучета и котки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от smamf » 22 Юли 2019, 11:21

DiMIcha84 написа:Пичове има въпрос малко извън темата. Котката ни адски много обича сладолед, и направо полудява когато Ни види да ядем, има ли проблем ако му давам да яде по съвсем малко? Понеже знам, че сладко не трябва да се дава на кучета и котки.
Шоколадов/с какао ПРИ НИКАКВИ ПОЛОЖЕНИЯ!! Останалите предполагам, че може, но имай предвид, че след като порастнат котките спират да могат да разграждат лактозата (нищо че им се яде) и ще се продриска най-вероятно.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от c04 » 22 Юли 2019, 16:00

DiMIcha84 написа:Пичове има въпрос малко извън темата. Котката ни адски много обича сладолед, и направо полудява когато Ни види да ядем, има ли проблем ако му давам да яде по съвсем малко? Понеже знам, че сладко не трябва да се дава на кучета и котки.

Не е препоръчително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от DiMIcha84 » 22 Юли 2019, 20:05

c04 написа:
DiMIcha84 написа:Пичове има въпрос малко извън темата. Котката ни адски много обича сладолед, и направо полудява когато Ни види да ядем, има ли проблем ако му давам да яде по съвсем малко? Понеже знам, че сладко не трябва да се дава на кучета и котки.

Не е препоръчително.

Аз реално не му давам повече от 3-4гр., но искам да знам все пак дали има проблем?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook