Домашните ни любимци-снимки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от adovet » 15 Ное 2018, 9:41

Bogat-Beden написа:Здравейте, малко встрани от темата, но да питам все пак..
Имам малко псе на около 5 годинки
Мирише ѝ в повечко урината, та я водих на лекар със съмнение за цистит.
Изследвахме я-няма еритроцити, не е мътна , леко алкална, с белтък и малко левкоцити.Песа няма температура, има апетит и енергия.
Изписаха ѝ антибиотик, взех го, ама се чудя дали да ѝ го давам, или само на червена боровинка да пробвам няколко седмици?

П.С. Кучето е със счупени прешлени и не може да стои изправено, ходенето до тоалетна дори с помощ не винаги е редовно за съжаление..

Давай го

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Knoxville_ » 15 Ное 2018, 9:45

Давай го :yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Bogat-Beden » 15 Ное 2018, 19:03

Благодаря момчета, започнахме го.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от alx » 15 Ное 2018, 23:26

сложи една снимка на късметлийката...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Bogat-Beden » 16 Ное 2018, 10:51

35247703_831124150428876_4505818931461619712_n.jpg
35196211_831124227095535_439045781928804352_n.jpg

as requested :)

Мишка й викаме
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от smamf » 19 Ное 2018, 9:38

От няколко седмици пред блока ни се появиха 5 малки котенца, бяха на не повече от седмица когато ги видяхме за пръв път. Майката ги беше изоставила, и се оправяха сами, задружно споделяха мизерията и проблемите. С други съседи им оставяхме храна и вода, наглеждахме ги. Писах на Летс Адопт за тях, но не можаха да ги вземат. Вчера знаехме, че ще вали сняг, и малките няма да изтраят много. Затова с жената направихме една къщичка от кашони, облепена, изолирана, с вълнено одеало вътре - поне малко да им помогне да изтраят на студа. Оставихме я снощи на сухо пред блока, сложихме котаците вътре, те застанаха. Дотук добре, мисията е успешна. Ей сега тръгваме за работа и какво да видим - къщата обърната и извадена от под заслона, така че да вали вътре в нея и да я намокри, одеалото извадено и хвърлено на мокрото. Едното котенце намерихме умряло от студ, недалеч от мястото. Другите не видяхме. Не знам какво се е случило с тях. Споделям защото имам много мъка и гняв в сърцето, и трябва да споделя, не искам да правя глупости. Не мога да разбера хората - с какво толкова им е пречила тази малка кашонена къща, и малките й, беззащитни обитатели, че да направят тая простотия? Можеше да имат шанс според мен, ако бяха нощували в къщата. Чувствам се безсилен и се обвинявам, че не прибрахме котенцата, но вече имаме две вкъщи, просто няма как. Но какви са тези хора бе? Очевидно някой е направил това, няма как котенцата да са си катурнали къщата и да извадят огромното одеало. Та така, колеги. Един призив от мен - бъдете по-добри към уличните животни, живота им е много труден, а и те душа носят - често пъти много по-добра от човешката. Оставяйте по някой залък или вода, не се сърдете когато са влезли в мазето или са застанали пред входа ви. Те просто се борят за своя живот. А хората, вместо да помагаме, ги убиваме.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от c04 » 19 Ное 2018, 12:07

smamf написа:От няколко седмици пред блока ни се появиха 5 малки котенца, бяха на не повече от седмица когато ги видяхме за пръв път. Майката ги беше изоставила, и се оправяха сами, задружно споделяха мизерията и проблемите. С други съседи им оставяхме храна и вода, наглеждахме ги. Писах на Летс Адопт за тях, но не можаха да ги вземат. Вчера знаехме, че ще вали сняг, и малките няма да изтраят много. Затова с жената направихме една къщичка от кашони, облепена, изолирана, с вълнено одеало вътре - поне малко да им помогне да изтраят на студа. Оставихме я снощи на сухо пред блока, сложихме котаците вътре, те застанаха. Дотук добре, мисията е успешна. Ей сега тръгваме за работа и какво да видим - къщата обърната и извадена от под заслона, така че да вали вътре в нея и да я намокри, одеалото извадено и хвърлено на мокрото. Едното котенце намерихме умряло от студ, недалеч от мястото. Другите не видяхме. Не знам какво се е случило с тях. Споделям защото имам много мъка и гняв в сърцето, и трябва да споделя, не искам да правя глупости. Не мога да разбера хората - с какво толкова им е пречила тази малка кашонена къща, и малките й, беззащитни обитатели, че да направят тая простотия? Можеше да имат шанс според мен, ако бяха нощували в къщата. Чувствам се безсилен и се обвинявам, че не прибрахме котенцата, но вече имаме две вкъщи, просто няма как. Но какви са тези хора бе? Очевидно някой е направил това, няма как котенцата да са си катурнали къщата и да извадят огромното одеало. Та така, колеги. Един призив от мен - бъдете по-добри към уличните животни, живота им е много труден, а и те душа носят - често пъти много по-добра от човешката. Оставяйте по някой залък или вода, не се сърдете когато са влезли в мазето или са застанали пред входа ви. Те просто се борят за своя живот. А хората, вместо да помагаме, ги убиваме.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

:bowdown: :bowdown: :bowdown: Просто много боклуци има, прекалено много :censored:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от vicho » 19 Ное 2018, 12:22

като начало трябва кардинално да се реши проблема с бездомните животни...

просто никой не му се занимава и той се задълбочава :(

колкото до валдащината на къщичката... такива сме си и няма да се променим... за съжаление :banghead:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от host » 19 Ное 2018, 12:43

в Испания отскоро (Мадрид или навсякъде нз) са започнали да обучават доброволци които като хранят котките помагат да ги залавят и кастрират, дават им медикаменти с храна да не разнасят зарази ... само така може да се контролира популацията , всеки ги изхвърля и тях и кучетата като не ги иска и тия жални душички и те горките срещат само злоба и простотия по улиците

не е истина колко пъти съм обяснявал на познати да сигнализират на общината и да помагат за кастрацията на улични животни ... няма братко ... и като седне на маса някой пък да ми се фантазира в апартамента как върти бизнес с разплод на животни :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от vicho » 19 Ное 2018, 15:04

host написа:и като седне на маса някой пък да ми се фантазира в апартамента как върти бизнес с разплод на животни :conf:


като отвориш olx-а и ум да ти зайде... :banghead: :banghead: :banghead:

всеки втори развъжда ВСИЧКО :kuku: :wave:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от smamf » 19 Ное 2018, 16:57

vicho написа:
host написа:и като седне на маса някой пък да ми се фантазира в апартамента как върти бизнес с разплод на животни :conf:


като отвориш olx-а и ум да ти зайде... :banghead: :banghead: :banghead:

всеки втори развъжда ВСИЧКО :kuku: :wave:
И като се роди някое животинче с "дефект", веднага на улицата. Не ги е срам!

Никога не съм бил почитател на развъдници, и на идеята да изръсиш три-четири цифри сума за определена порода. Има толкова бездомни котки и кучета, на които трябва да се даде шанс. Да не говорим, че са и по-здрави от тези от развъдниците - както казаха и колегите по-горе, всеки чул недочул вече развъжда, и генетичните проблеми са неизбежни.

Вкъщи имаме две котки, взети още като малки от улицата. По нищо не отстъпват на британките за по 1000 лева, даже напротив.Изображение

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от randity » 19 Ное 2018, 17:36

Това, което прочетох, изобщо не ме учудва, за съжаление. Същото това деяние е извършено от някой, живущ в блока, под предлог "Като иска да ги храни и гледа, да си ги прибере вкъщи". Не веднъж съм я чувал тази реплика. Преди няколко месеца на плаца в работата се появи едно коте, горе-долу на същата възраст. Страшен сладур. Веднага му се закупи храна, обособи му се подслон на сухо, меко и топло. Поживя си царски и реши да хване собствен път. Малко след това се появи друго, също толкова малко. Същите грижи се положиха и за него. Една сутрин идвам на работа, а то паднало в канала за мръсната вода и мяука. Шах. Айде от там, всички колеги в акция, отворихме решетката, извадихме котето и се оказа... Че т'ва не било същото, а просто още едно - същия цвят :mhihi: Те обаче решиха да започнат самостоятелен живот от по-ранна детска възраст и ни напуснаха бързо.
Та идиоти, колкото искаш. Тука не един и двама са били баннвани, поради желанието им да сторят каквато и да била мръсотия на животно. :ranting:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от smamf » 20 Ное 2018, 10:17

В крайна сметка снощи прибрахме останалите две котенца, просто нямаше как.

Заведохме ги на ветеринар, тествани са за всички гадни котешки вируси, и всички резултати са отрицателни, за щастие. В учудващо добро здраве са, обезпаразитени и тези дни трябва да ги водим за ваксини. Ветеринарите казаха, че са на няма и два месеца. Имат апетит, за момента няма оплаквания или проблеми, ще ги научим да ползват тоалетна.

Черно-бялото е момиченце, изключително гальовно и мъркащо нон стоп.

С тигровите шарки е момченце, малко по-свит и притеснен, но ще се отвори и той, сигурен съм. Тъй като беше по-малък от останалите, предполагам е изтърсъка от цялото котило, но пък е в добро състояние. Ветеринарите казаха, че ще голям и красив котарак.

Сега трябва да им намерим дом, и то бързо, защото с 4 котки вкъщи ще е трудно. Така че ако има заинтересовани колеги, моля свържете се с мен, или кажете тук. Мъниците са много готини и заслужават да бъдат част от нечие семейство :)ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от randity » 20 Ное 2018, 11:05

БРАВО! Едно време моята беше като тази тигровата.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Zagy » 20 Ное 2018, 11:35

Дебелия - снощи :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Si non confectus, non reficiat.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook