ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от Elesar74 » 07 Дек 2017, 14:01

А не. Има доклад на БАН, това е информация. Има анализи на други източници. Това всичко е информация, при това лесно достъпна. Не може тази централа да е хем на загуба, хем на печалба. Въз основа на тази информация, не е толкова трудно да се определи тази централа каква ще е ползата от нея. Аз не казвам, че тя ще е на загуба, защото така ми се иска, нито съм политически пристрастен. Казвам го на база достъпната информация, вкл. и тази от БАН. И аз съм от простолюдието човек. Дотук обаче всичко се върти около някакви химери, а пък на разположения са ясни цифри, нека тях да коментираме. Цифрите казват, че строителството на централата е скъпо и икономическо необосновано, не аз. И затова не е нужно да си кой знае какъв експерт. Все пак това са официални данни, обявени от правителството. Нещо повече. Ако този проект беше толкова важен за България и най-вече, икономически изгоден, защо още никой не го е построил при все, че през годините имаше някакви напъни, инвеститори и т.н. Отговора е, че не е, той е икономически изгоден за една малка група от хора, мнозинството са губещи.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от K_Ilkov » 07 Дек 2017, 14:18

Няма как да си сигурен в нещата, които говориш дори и 10%

Elesar74 написа:Има доклад на БАН, това е информация. Има анализи на други източници.

Доклади, източници и анализи знаеш ли как се правят?
В една огрооомна част се започва с определена цел за постигане ...
От тук на сетне за всичко може да се намерят данни и експерти.

Elesar74 написа: Все пак това са официални данни, обявени от правителството.

Изхождаш от идеята, че квото каже правителството е вярно, нали :mhihi: като у оная книга, а :mhihi:

Elesar74 написа: Отговора е, че не е, той е икономически изгоден за една малка група от хора, мнозинството са губещи.

Изгоден или неизгоден е за разни групи, но ако си мислиш, че ти знаеш - ше ти пожелая успех :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от vld » 07 Дек 2017, 14:47

Ах да доклада :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от K_Ilkov » 07 Дек 2017, 15:00

vld написа:Ах да доклада :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Той доклада може да е смешен (не знам щото нито съм го чел нито съм експерт),
но да построиш нещо за незнам си колко милиарда щото "по-добре да има отколкото да няма" е трагично ...

Тва да не ти е преди 89г. дето ако няма руда в Кремиковци ше возим от СССР с БДЖ през цяла България, че да не е зян работата :winky:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от Elesar74 » 07 Дек 2017, 16:49

К_Ilkov, какво всъщност казваш? Май ти си падаш по конспирациите повече от мен :D . Доклада е официален документ, каквото се говори, то е на база на този доклад и на приказките от официални лица отправителството. Пък някой да пише във Фейсбук и да не споделя официалната теза, не вярвам някой да му плаща за това. Заинтересованите лица често са публични фигури, те не се и крият много много.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от K_Ilkov » 07 Дек 2017, 16:56

Elesar74 написа:К_Ilkov, какво всъщност казваш?

Казвам, че не знам нищо за този доклад, но знам как се правят подобни анализи когато е ясно какво трябва да се постигне.

Ти по конспирации не си падаш ама залиташ да вярваш на някакви писАния и ги приемаш за чиста монета, като с оная книга :mhihi:

Относно официалните документи кво да ти кажа, нали някой ги е писал.
Кво мислиш, че всичко е чисто като сълза?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от Elesar74 » 08 Дек 2017, 14:48

Аз много добре виждам кой по какво залита, в случая си ти, с "онази книга". Явно много ти вади очите, че вече втори път я споменеш в тема, с която няма нищо общо. Или просто няма за какво да се хванеш и трябва да кажеш нещо, ей тъй, ни в клин ни в ръкав. Доклада на БАН, който в частност се коментира тук, представя определени сценарии, според които тази централа е рентабилна и строителството е оправдано, тоест, държавата ще спечели. Този доклад е поръчан от правителството и е толкова обективен, колкото и всеки друг, с поръчка от същия източник, дори само на това основание. Въпреки това, някои сведущи хора са направили анализ на база този доклад и отчитане и на други фактори, според които строежа на тази централа, е нерентабилен и би бил в голям ущърб за България да я построи. Избора, на кого ще повярваш, защото така или иначе не си експерт по темата, е изцяло твой, на база информацията която има. А това, че определени икономически, а с голяма вероятност и политически субекти ще се облагодетелстват, в това не мисля, че има голямо съмнение, тъй като определени хора открито лобират за това строителство, позовавайки се на някакви данни, съответно са били или са в позиция на власт. По едно време vld писа, че ако УСА и ЕС кажат, ще се построи централата. Това сигурно е вярно и значи, че всякакви икономически сметки са вън от играта. Та конспирация някаква има и тя има цел, някой/и да забогатее още повече, а приказката за евтиния ток от Белене, поне според икономическите оценки, е точно това, приказка.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от kikko » 08 Дек 2017, 15:41

Elesar74 написа:Аз много добре виждам кой по какво залита, в случая си ти, с "онази книга". Явно много ти вади очите, че вече втори път я споменеш в тема, с която няма нищо общо. Или просто няма за какво да се хванеш и трябва да кажеш нещо, ей тъй, ни в клин ни в ръкав. Доклада на БАН, който в частност се коментира тук, представя определени сценарии, според които тази централа е рентабилна и строителството е оправдано, тоест, държавата ще спечели. Този доклад е поръчан от правителството и е толкова обективен, колкото и всеки друг, с поръчка от същия източник, дори само на това основание. Въпреки това, някои сведущи хора са направили анализ на база този доклад и отчитане и на други фактори, според които строежа на тази централа, е нерентабилен и би бил в голям ущърб за България да я построи. Избора, на кого ще повярваш, защото така или иначе не си експерт по темата, е изцяло твой, на база информацията която има. А това, че определени икономически, а с голяма вероятност и политически субекти ще се облагодетелстват, в това не мисля, че има голямо съмнение, тъй като определени хора открито лобират за това строителство, позовавайки се на някакви данни, съответно са били или са в позиция на власт. По едно време vld писа, че ако УСА и ЕС кажат, ще се построи централата. Това сигурно е вярно и значи, че всякакви икономически сметки са вън от играта. Та конспирация някаква има и тя има цел, някой/и да забогатее още повече, а приказката за евтиния ток от Белене, поне според икономическите оценки, е точно това, приказка.



Да си кажа и аз за цените тока. АЕЦ Козлодуй ще работи още максимум 10+10 години. След това излиза от сметките. В момента тока от него осигурява 40% от нуждите. Той се прогнозира лесно и 10 пъти по-евтин от ВЕИ-тата. Цената за потребителите е по-ниска благодарение именно на евтиния ток от АЕЦ. След като спре АЕЦ Козлодуй какво правим?От къде?
1 Вариант : Още ВЕИ-та? Не може-не работят стабилно защото зависят от климата. Цената ли? Казах тока от тях е 10 пъти по-скъп.
2 Вариант : Внос на ток? Гениална идея!Почти толкова гениална колкото друга държава да пази въздушното ни пространство.
3 Вариант : Спираме да използваме ток.Връщаме се в пещерите и така.

Какво казвахте за строежа на нови ядрени мощности?
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от vld » 08 Дек 2017, 16:32

kikko написа:
Elesar74 написа:Аз много добре виждам кой по какво залита, в случая си ти, с "онази книга". Явно много ти вади очите, че вече втори път я споменеш в тема, с която няма нищо общо. Или просто няма за какво да се хванеш и трябва да кажеш нещо, ей тъй, ни в клин ни в ръкав. Доклада на БАН, който в частност се коментира тук, представя определени сценарии, според които тази централа е рентабилна и строителството е оправдано, тоест, държавата ще спечели. Този доклад е поръчан от правителството и е толкова обективен, колкото и всеки друг, с поръчка от същия източник, дори само на това основание. Въпреки това, някои сведущи хора са направили анализ на база този доклад и отчитане и на други фактори, според които строежа на тази централа, е нерентабилен и би бил в голям ущърб за България да я построи. Избора, на кого ще повярваш, защото така или иначе не си експерт по темата, е изцяло твой, на база информацията която има. А това, че определени икономически, а с голяма вероятност и политически субекти ще се облагодетелстват, в това не мисля, че има голямо съмнение, тъй като определени хора открито лобират за това строителство, позовавайки се на някакви данни, съответно са били или са в позиция на власт. По едно време vld писа, че ако УСА и ЕС кажат, ще се построи централата. Това сигурно е вярно и значи, че всякакви икономически сметки са вън от играта. Та конспирация някаква има и тя има цел, някой/и да забогатее още повече, а приказката за евтиния ток от Белене, поне според икономическите оценки, е точно това, приказка.



Да си кажа и аз за цените тока. АЕЦ Козлодуй ще работи още максимум 10+10 години. След това излиза от сметките. В момента тока от него осигурява 40% от нуждите. Той се прогнозира лесно и 10 пъти по-евтин от ВЕИ-тата. Цената за потребителите е по-ниска благодарение именно на евтиния ток от АЕЦ. След като спре АЕЦ Козлодуй какво правим?От къде?
1 Вариант : Още ВЕИ-та? Не може-не работят стабилно защото зависят от климата. Цената ли? Казах тока от тях е 10 пъти по-скъп.
2 Вариант : Внос на ток? Гениална идея!Почти толкова гениална колкото друга държава да пази въздушното ни пространство.
3 Вариант : Спираме да използваме ток.Връщаме се в пещерите и така.

Какво казвахте за строежа на нови ядрени мощности?


Не не ти си комунист :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от Jordana » 08 Дек 2017, 18:04

Проблема може да се реши много лесно ако искате да разберете действителноста . Спира се АЕЦ Козлодуй в момента и продължаваме напред без АЕЦ . Да видим колко какво и как , ама нещо няма навити :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от kikko » 08 Дек 2017, 18:52


Не не ти си комунист :mhihi:


Не съм комунист бе пич. :lol: Просто ги разбирам тези неща и мнението ми не е продиктувано от продажни медии и журналисти или самозвани "енергетици" завършили туризъм в Нов Български(нищо лично към колегите зявършили тази специалност). :lol:

П.С. Електроинженер съм - по професия и по образование. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от alx » 09 Дек 2017, 17:17

Сега след 10 години като задължат всички нови коли да са електрички и ел консумацията ще рипне нагоре х20 ... ама кой да гледа в бъдещето...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от Bogat-Beden » 09 Дек 2017, 21:13

Технологиите назад ли ще вървят през това време? :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2017, 23:20

Тъй както имаме единствената в света НЕК работеща на загуба колко му е да имаме и единствената АЕЦ работеща назад :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: ЗА или ПРОТИВ АЕЦ "Белене"

Мнение от Leon » 10 Дек 2017, 10:54

Имаме и единствената петролна рафинерия, работеща на загуба :winky: Като нищо ще докарат и АЕЦ-а на загуба, но пък ще се сдобием с няколко нови милиардери, с които да се гордеем като народ :mhihi:
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook