Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 15 Фев 2019, 10:10

steeN написа:Разбирам добре аз (виждал съм тези неща като upsampling и т.н.), ама тва е като да слушаш музика през еквалайзер. Истинските ценители никога няма да го направят.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Едно си баба знае, едно си баба бае :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Вуйчо » 24 Фев 2019, 14:00

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:35, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Superexstatic » 24 Фев 2019, 18:31

Който и от тия двата да вземеш ще си доволен. Сонито вади една идея по-добра картина, но разликата е пренебрежимо малка и я я хванеш, я не. Ambilight-а при Филипса е много готина екстра
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 24 Фев 2019, 19:47

Иди на място и ги разцъкай обстойно менютата преди да купиш . Сонитата имат по принцип бъгави андроиди , влачат и бавни дразнещи менюта . За филипса немам идея как е , но за тия пари ще са модели от преди 2-3 години тоест последна цедка . Много обстойно ги провери в магазина , не има коства нищо да изкарат едно дистанционно и на мострата да се поразцъка каквото те интересува .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Вуйчо » 24 Фев 2019, 20:15

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:35, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 24 Фев 2019, 21:45

Да , погледнах ги 2018 са - в технополис ги има в повечето магазини така че не са изостанали бройки . Аз нямам предвид че са кофти , също имам сони и ги харесвам . Имах предвид възможни проблеми с андроида и да се огледа добре какви възможност има . Успех с покупката :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от alx » 25 Фев 2019, 6:12

Ако ти е голяма библиотеката съветвам те да пускаш коди не на телевизора... че точно един транскодер ще тръгне в реално време и ще искаш да си удряш главата в стената...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Вуйчо » 25 Фев 2019, 13:01

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:34, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от steeN » 25 Фев 2019, 13:02

Аз също не съм фен на вградения софтуер, обаче не знам практичен начин да се реши проблема с двете дистанционни. Супер идиотско е и много ме дразни.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Вуйчо » 25 Фев 2019, 13:52

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:34, променена общо 1 път
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Lenco » 25 Фев 2019, 14:18

Имам малко наблюдения над SONY-то, но по-големия му брат 55". Останах изненадан от работата на андроида. Пристрастен съм към марката, но ми хареса работата, естествено сравнена с преден модел.
За дистанционното не се бях замислял, но приема гласови команди без да е насочено към телевизора, което ме навежда на мисълта, че може да не е инфраред.
Събота-неделя мога да потвърдя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 25 Фев 2019, 15:03

Това с матриците само на живо сравнение . Сони преди влагаха почти само самсунг матрици , преди са разпърдят общия бизнес със самсунг . Сега най вероятно е каквото има по складовете . При сонито като съвмстимост забрави нещо да работи нормално ако не е от същата марка . Мен лично смарт функциите не ме вълнуват понеже всичките ми телевизори се ползват като монитори на компютри :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DoesNot » 25 Фев 2019, 17:30

Вуйчо написа:От Сони са направили някакво решение, някакъв допълнителен инфраред модул (който за ЕВРО моделите не се предлага, естествено :banghead: ), който прихваща сигнала и от допълнителния бокс и по този начин с дистанционното на ТВ сони управляваш ТВ-то + бокса. Добро решение, но този допълнителен модул не се предлага в България.
https://youtu.be/vWNbBjrxPkA...

Това го имам на моя Samsung 2016 модел (беше си в комплекта). За мене всичко различно от Samsung за ТВ е компромис :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от KoolyO » 26 Фев 2019, 15:16

DoesNot написа: За мене всичко различно от Samsung за ТВ е компромис :yes:

Е те т'ва мнение е един път! Имайки в предвид, че Самсунг от години нямат модел с читав дисплей във високите класове... Само малко пушилка за тая половинчата работа Quantum Dot.
Както и да е. Разни хора разни идеали.

По-горе alx искаше да каже, че обикновенно в ТВ-тата процесорчетата са доста хилави и освен това са и с малко RAM памет. И Коди-то като захапе някой по-гладен за ресурси кодек и всичко умира. И аз съм на мнение, че не е добра идея да се ползва Андроид-а на тв-то за Коди.
А за това какви дисплеи ползват Сони - отговорът е "каквито си искат". Същото важи и за Филипс.
Разликата е, че едните искат едно, а другите друго. Т.е. Сони качество, а Филипс ниска цена. Поне за масовите модели.
Относно дистанционните - има един болюк универсални/програмируеми/и т.н. дистанционни. Вземаш тв с читав дисплей, читаво стрийм у-во и си намираш дистанционно с което да управляваш и двете.
Аз имам 3-4 дистанционни само в хола, ама не ми пречат изобщо. При това, тв-то е вързано към PC...
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от alx » 26 Фев 2019, 16:53

Вуйчо написа:Не разбрах какво искаш да кажеш :dunno:


коди/ плекс/ и тн медия сървъри често имат много високи изисквания за хардуера защото трябва в зависимост от материала да правят транскодинг - да променят формат а на видео-то от една резолюция/честота/аудио на друга комбинация от тези трите неща.

андроида в телевизорите е слаб. всъщност често дори едвам крета. по тази причина е много лесно да го утрепеш като решиш, че ти се гледа някакъв филм дето е 1080п ама се показва на екрана като 4к.. или има долби атмос аудио, но телевизора ти е със стерео звук... като се случи нещо такова и картината и/или звука се нацепват и гледането е кофти упражнение.

затова моя съвет е - не търси телевизор с андроид, а такъв дето да ти харесва как е картината (и звука ако ще му ползваш колоните). и после му забий един хдми стримър (року/амазон/гугъл/епъл тв) и така си пусни коди...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook