Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Bogat-Beden » 28 Дек 2016, 21:45

Я да вА запитам-Така ли ми се струва,или повечето по-нови талавизори са сякаш без 3D?
Оставам с впечатление,че 4к и 3Dрядко ги съчетават?
Ако е така,защо според вас-безсмислена ли е тази екстра?Гледал съм само веднъж 3D филм и ми е трудно да преценя..
Може ли да се каже,че ТВ само 4K e по-добре от 3D + HD,или си е въпрос на лични предпочитания?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Nickelback » 28 Дек 2016, 22:02

Ами аз всичкото 3D, което съм гледал ми седи някакси "на слоеве". Изглежда, че сцените се развиват в 5-6 равнини в дълбочина и това е. Вероятно филмите така ги снимат, но каквото и да е - не ме кефи. Докато не усъвършенстват и въведат технологията с фемтосекундните лазери, ще пропусна :ok:





Преди години LG бяха първите дето се бяха засили да правят телефон със стерео камера и "3D" дисплей. Зор да са първи на пазара :mhihi: Сега и един телефон няма на пазара с тия фийчъри :dunno: Познай що...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 30 Дек 2016, 16:27

Bogat-Beden написа:Я да вА запитам-Така ли ми се струва,или повечето по-нови талавизори са сякаш без 3D?
Оставам с впечатление,че 4к и 3Dрядко ги съчетават?
Ако е така,защо според вас-безсмислена ли е тази екстра?Гледал съм само веднъж 3D филм и ми е трудно да преценя..
Може ли да се каже,че ТВ само 4K e по-добре от 3D + HD,или си е въпрос на лични предпочитания?

Понеже много малко хора гледат 3Д, то за в бъдеще ще става като ръчни скорости - всеки иска, но никой не купува. Планират скорошно спиране на 90/100 от моделите с тази технология. Отделно не знам дали има тв с реално 3д в 4к резолюция и реални 100кадъра в секунда - тегаво е за процесора


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Bogat-Beden » 30 Дек 2016, 20:28

Ясно,благодаря и на двамата за обясненията :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от alx » 09 Май 2017, 16:02

Bogat-Beden написа:Я да вА запитам-Така ли ми се струва,или повечето по-нови талавизори са сякаш без 3D?
Оставам с впечатление,че 4к и 3Dрядко ги съчетават?
Ако е така,защо според вас-безсмислена ли е тази екстра?Гледал съм само веднъж 3D филм и ми е трудно да преценя..
Може ли да се каже,че ТВ само 4K e по-добре от 3D + HD,или си е въпрос на лични предпочитания?


да, вярно си забелязал- 3д-то нещо не се подържа напоследък. проблема е че 4к спецификацията няма 3д опция за момента a производителите предпочитат 4к защото е "по-модерно"...

има и друг момент. 3д-то за да си струва трябва да го гледаш на голям екран- винаги е било правено за голям екран и така ще си остане... затова колкото и да е голям телевизора (дори 70-80") .. 3д-то седи малко кичозно и изкуствено. аз имам 3д на един от телевизорите в къщи (75" примерно- не го знам точно колко е) и .. избягвам да гледам а ако се насиля може дори да ме боли главата после.... но ако ти пусна 3д в домашното кино (200" екран) - направо те глътва екшъна...

и още нещо. има 3д и 3д филми. конверсията на някои филми е прекрасна, други са снимани директно в 3д, трети конверсията им е доста лоша. та го има и този момент... да не говориме, че общо взето 3д-то прави нещата малко по-тъмни. от там ако филма е тъмен (примерно първата 1/2 на rogue one) 3d-то е някаква тъмна попара. след това обаче като действието се прехвърли на карибските острови и 3д-то изглеждаше добре.... с две думи искаш ли хубаво 3д трябва филма да е светъл... и така...

на мене ми е много мъчно, че 3д технологията май отмира, но разбирам защо... и все пак като излезе някой от любимите ми филми в 3д (особено ако има и долби атмос) ... си го купувам с кеф. последния филм които ми напълни душата (и очите и ушите) беше "мед макс - фюри роуд"... шарлиз терон, 3д, коли, нитро и долби атмос... малко му трябва на човек :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от speedhokk » 20 Сеп 2017, 12:56

Здравейте колеги, търся мнение относно бюджетен телевизор 40-43 инча, отделил съм 650-700лв. Гледам Samsung, LG и Philips. На пръв поглед тези три ми попадат в бюджета, кой ви се струва най-добър или са един дол дренки :mhihi:

1. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMS ... ED/p/15915

2. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-4 ... ED/p/16299

3. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMS ... ED/p/15967

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Tenata » 20 Сеп 2017, 14:31

speedhokk написа:Здравейте колеги, търся мнение относно бюджетен телевизор 40-43 инча, отделил съм 650-700лв. Гледам Samsung, LG и Philips. На пръв поглед тези три ми попадат в бюджета, кой ви се струва най-добър или са един дол дренки :mhihi:

1. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMS ... ED/p/15915

2. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-4 ... ED/p/16299

3. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMS ... ED/p/15967


моето мнение е:

1. Самсунг или ЛГ.
2. Пробвай ги, разгледай им как са организирани менютата и кое ще ти допане на теб.
3. Външен вид (аз гледам да е със възможно най-тънката рамка около екрана)
4. Звук - незнам как е при Самсунг, но има модели на ЛГ който ще те очароват какъв звук вадят спрямо дебелината на ТВ-то.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от c7aH4eB » 20 Сеп 2017, 16:38

Tenata написа:
моето мнение е:

1. Самсунг или ЛГ.
2. Пробвай ги, разгледай им как са организирани менютата и кое ще ти допане на теб.
3. Външен вид (аз гледам да е със възможно най-тънката рамка около екрана)
4. Звук - незнам как е при Самсунг, но има модели на ЛГ който ще те очароват какъв звук вадят спрямо дебелината на ТВ-то.


+1 за звука на LG, въпреки че от изброените модели на мен лично са ми доста дървени :mhihi: За под 700 лв миналия месец си взех Шарп 40", вярно беше 2016 и без 4к и с 2 години гаранция, а не 3 както е при Узунови, промо от крейзи дейс на емага :mhihi: Сега гледам, че в Технополиса има сходен модел, но 720-30 лв, който също ти го препоръчвам. Сега гледам май не държиш да има, кой знай кви екстри, смарт и т.н. има масови LG-та иноксови, които са добри и предимно 43 инча, докато намеря тая 40ка чудо в тия пари, и гледай да имаш поне по 2 Ейч Ди Ем Ай порта.

Бях попаднал на сайтове за демонстрационни ТВ-та на доста добри пари, но все бяха 42-43 инча, а аз държах да не е повече от 40 :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 20 Сеп 2017, 17:09

Понеже и аз търся хубав телевизор, ще ви открехна, че освен че почти няма 3д, заради 4к то познайте че всичко под 2000лв е колко реални Херца..... Пееееесе 50! Там някакви дивотии 1400, 1600 пълни тъпотии - реалните кадри са 50 умрели кадъра, както в ЛСД от преди 15 години

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от c7aH4eB » 20 Сеп 2017, 18:54

acho.rs написа:Понеже и аз търся хубав телевизор, ще ви открехна, че освен че почти няма 3д, заради 4к то познайте че всичко под 2000лв е колко реални Херца..... Пееееесе 50! Там някакви дивотии 1400, 1600 пълни тъпотии - реалните кадри са 50 умрели кадъра, както в ЛСД от преди 15 години

То и аз затова пак се хвърлих на фул хд, а не държах на 4к реално още няма смисъл или поне за мен :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от speedhokk » 20 Сеп 2017, 19:37

c7aH4eB написа:
Tenata написа:
моето мнение е:

1. Самсунг или ЛГ.
2. Пробвай ги, разгледай им как са организирани менютата и кое ще ти допане на теб.
3. Външен вид (аз гледам да е със възможно най-тънката рамка около екрана)
4. Звук - незнам как е при Самсунг, но има модели на ЛГ който ще те очароват какъв звук вадят спрямо дебелината на ТВ-то.


+1 за звука на LG, въпреки че от изброените модели на мен лично са ми доста дървени :mhihi: За под 700 лв миналия месец си взех Шарп 40", вярно беше 2016 и без 4к и с 2 години гаранция, а не 3 както е при Узунови, промо от крейзи дейс на емага :mhihi: Сега гледам, че в Технополиса има сходен модел, но 720-30 лв, който също ти го препоръчвам. Сега гледам май не държиш да има, кой знай кви екстри, смарт и т.н. има масови LG-та иноксови, които са добри и предимно 43 инча, докато намеря тая 40ка чудо в тия пари, и гледай да имаш поне по 2 Ейч Ди Ем Ай порта.

Бях попаднал на сайтове за демонстрационни ТВ-та на доста добри пари, но все бяха 42-43 инча, а аз държах да не е повече от 40 :)



Не държа да има въобще екстри, вкъщи родителите ми имат смарт 3д сони за над 2000лв, познай колко му ползват смарт-а и 3д-то. Изгледаха няколко филма на 3д и започваше да ги боли глава на 30тата минута. При мен е същото когато съм си у нас. Иначе за hdmi изходите единия го забелязах, че има само един брой и директно отпадна, просто не бях видял преди да го публикувам тук.
Да те попитам, този модел ли имаш предвид на Шарп в Технополис - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SHAR ... TV/p/14900
Като цяло съм отворен за предложения, тъй като не съм много вещ в областта. Ако ти хрумнат и други модели бих ги погледнал с удоволствие.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от c7aH4eB » 20 Сеп 2017, 19:49

Да това е модела в сайта им. Моя се различава с две цифри в модела и долната част на панела е инокс. И с хармана в комбинация е перфе. Иначе и аз много не ги разбирам гледам ейтака повече херцове да има уш и изходи, а и отдавна си бях хвърлил око конкретно на Шарп. Досега все бюджетни Финлуксове ползваме хубава картина няма грешка, е звука се отдаличава от другите сили :mhihi: Ако ме сложи някой пред два телевизора единия скъп голяма работа другия по бюджетен може и да не намера голяма разлика хаха :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от kiko » 13 Окт 2017, 19:21

Решил съм и аз да сменям тв-то.до сега бях с филипс 47'с амбилайт.Модела се води среден клас и да си кажа честно изобщо не съм доволен от картината.Чудя се дали да рискувам 49' по висок клас,7 например филипс?Според мен би трябвало да има разлика в картината.Просто амбилайта на филипс ме кефи адски много,дали другите производители предлагат нещо подобно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Dextuar » 20 Ное 2017, 18:04

Колеги, прпоръчайте някое телевизорче 22/24 инча - главно ще се ползва за монитор на компютъра, а вечер за ТВ. Търси се нещо, което е максимално щадящо очите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 20 Ное 2017, 19:24

Само сони ти е в таргета щом се търси фликер фри монитор. Търси възможно най стари модели без смарт футкции или OS . И защо пък такъв размер като пощенска картичка ? Вземи си един 40" и си го джиткай от дивана . Трябва ти само един дълъг USB кабел за клавиатурата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook